Przebita opona

Dyskusje na temat Seata Ateca I generacji (2016-)
Bart
Posty: 106
Rejestracja: 23 cze 2017, 22:21
Lokalizacja: Poznań
Samochód: Ateca 1.4 TSI 150KM, XC
Podziękował: 8 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy

Przebita opona

Post autor: Bart »

Hej,

Niestety stało się, moja pierwsza usterka tego typu... w trakcie wymijania innego auta na bardzo wąskiej dziurawej drodze, coś musiało mi przeciąć oponę. Chwile po zdarzeniu czujniki zareagowały poprawnie i komputer dał info że coś jest nie tak z prawą przednią...
Dojazdówka poszła w ruch i tyle było z weekendowej przejażdżki :/

Teraz pytanie do bardziej doświadczonych... "naprawa" opony czy tylko zmianą na nową (nowe..)
Jeśli naprawa to pewnie poza ASO bo tam takich usług nie świadczą?
Ostatnio zmieniony 09 lip 2018, 12:50 przez Bart, łącznie zmieniany 1 raz.



Sponsor

Przebita opona

Sponsor


Awatar użytkownika
sailor 88
Posty: 1371
Rejestracja: 27 maja 2017, 9:33
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Nissan Qashqai E-POWER : był Seat Ateca 1,6TDI
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowań: 376 razy

Re: Przbita opona.

Post autor: sailor 88 »

Musisz podjechać z kołem do serwisu oponiarskiego (byle do dobrego), a tam po demontażu i oględzinach dostaniesz odpowiedź, czy opona nadaje się do naprawy, czy do wymiany. Może to być zwykłe przebicie, a może być coś poważniejszego. Każda ASO również świadczy takie usługi, tylko tu z reguły, problem z terminem od ręki.
...Spieszmy się kochać diesel'e, tak szybko odchodzą...

Bart
Posty: 106
Rejestracja: 23 cze 2017, 22:21
Lokalizacja: Poznań
Samochód: Ateca 1.4 TSI 150KM, XC
Podziękował: 8 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy

Re: Przbita opona.

Post autor: Bart »

OK, dzięki za sugestie.

Awatar użytkownika
Endrju
Moderator
Posty: 3725
Rejestracja: 11 maja 2017, 0:50
Lokalizacja: Świdwin
Samochód: Seat Ateca FL 1.5 TSI 150KM
Podziękował: 88 razy
Otrzymał podziękowań: 153 razy

Re: Przbita opona.

Post autor: Endrju »

Niestety nie każde ASO naprawia opony. Ja przyjechałem z wkrętem i niestety odesłali mnie do serwisu oponiarskiego. Na pewno musi to zobaczyć fachowiec jednak reguła jest taka , że jeśli usterka jest na bocznej części opony to do wymiany. Natomiast większość uszkodzeń od strony bieżnika jest naprawialna.
Jest- Seat Ateca FL 1.5 TSI ACT DSG7 150KM Xperience
Był - Seat Ateca 1.4 TSI ACT DSG7 150KM Xcellence
Obrazek

Awatar użytkownika
TomeL
Posty: 664
Rejestracja: 05 cze 2018, 7:37
Lokalizacja: Galicja
Samochód: Ateca FR 2.0 TSI FL
Podziękował: 34 razy
Otrzymał podziękowań: 28 razy

Re: Przbita opona.

Post autor: TomeL »

Gdyby (tfu tfu) jednak doszlo do wymiany to pamiętaj że na osi musisz mieć takie same oponki. Na pewno to wiesz ale na wszelki wypadek przypominam.

Wysłane z mojego MI 5s przy użyciu Tapatalka


Tschoss
Posty: 23
Rejestracja: 11 mar 2018, 0:08
Samochód: Ford C-max
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Przbita opona.

Post autor: Tschoss »

A w przypadku 4drive chyba powinno być też zalecenie 4 takich samych

Awatar użytkownika
TomeL
Posty: 664
Rejestracja: 05 cze 2018, 7:37
Lokalizacja: Galicja
Samochód: Ateca FR 2.0 TSI FL
Podziękował: 34 razy
Otrzymał podziękowań: 28 razy

Re: Przbita opona.

Post autor: TomeL »

Chyba tym przepisy nie mówią

Wysłane z mojego MI 5s przy użyciu Tapatalka


overheat
Posty: 207
Rejestracja: 25 gru 2017, 19:53
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Samochód: Ateca 2.0 TSI 4drive
Podziękował: 34 razy
Otrzymał podziękowań: 15 razy

Re: Przbita opona.

Post autor: overheat »

Kupuj nową, nie naprawiaj. Szczególnie jeśli zdarza Ci się jeździć szybciej (100km/h+). Żaden wulkanizator nie da Ci tego spokoju, że opona nie rąbnie przy tych 140.

Kupujesz wóz za 100k zł z poduszkami, całą tą elektroniką, która ma ratować życie, itd. a oszczędzasz 1000zł na jedynej części, od której zaczyna się bezpieczeństwo, która faktycznie jedzie po drodze i której awaria przy większej prędkości zabije Ciebie i Twoich bliskich. Jaki to ma sens?

Jeśli stać Cię na nową Atecę, stać Cię na oponę.

Awatar użytkownika
sailor 88
Posty: 1371
Rejestracja: 27 maja 2017, 9:33
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Nissan Qashqai E-POWER : był Seat Ateca 1,6TDI
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowań: 376 razy

Re: Przbita opona.

Post autor: sailor 88 »

overheat pisze:
09 lip 2018, 14:56
Kupuj nową, nie naprawiaj. Szczególnie jeśli zdarza Ci się jeździć szybciej (100km/h+). Żaden wulkanizator nie da Ci tego spokoju, że opona nie rąbnie przy tych 140.

Kupujesz wóz za 100k zł z poduszkami, całą tą elektroniką, która ma ratować życie, itd. a oszczędzasz 1000zł na jedynej części, od której zaczyna się bezpieczeństwo, która faktycznie jedzie po drodze i której awaria przy większej prędkości zabije Ciebie i Twoich bliskich. Jaki to ma sens?
No nie wiem, nie wiem....Przesada w/g mnie! Przebicie opony nie narusza jej struktury względem wytrzymałości, bo nie niszczy kordu, co innego rozerwanie z jego miejscowym zniszczeniem. Zdarza się przecież złapać gumę raz za razem na to samo koło i co, nawet przy małym gwoździku do kosza dwie na przykład w jednym tygodniu lub miesiącu. A jeżeli opony są już w połowie zużyte, przebijasz jedną, to powinno się kupić dwie nowe na tę samą oś, bo jazda z różnym bieżnikiem jest równie niebezpieczna. Oczywiście, to co piszesz jest wyjściem najlepszym, ale myślę, nie do zaakceptowania przez większość. Z drugiej strony klejenie opony rozerwanej gdziekolwiek jest niedopuszczalne, naprawa tylko przebitych!!!
...Spieszmy się kochać diesel'e, tak szybko odchodzą...

Awatar użytkownika
TomeL
Posty: 664
Rejestracja: 05 cze 2018, 7:37
Lokalizacja: Galicja
Samochód: Ateca FR 2.0 TSI FL
Podziękował: 34 razy
Otrzymał podziękowań: 28 razy

Re: Przbita opona.

Post autor: TomeL »

Oczywiście że bezpieczeństwo jest najważniejsze. Jednak rozumowanie: stać cię na Atece to stać cię na marnowanie pieniędzy tam gdzie nie ma to uzasadnienia .... Cóż, Twoje auto, Twoje pieniążki ale wyrzucać prawie nową opinię jeśli da się ją sensownie naprawić... Jakież to nie ekologiczne.

Wysłane z mojego MI 5s przy użyciu Tapatalka


ODPOWIEDZ