Napiecie akumulatora

Dyskusje na temat Seata Ateca I generacji (2016-)
Luk4as
Posty: 848
Rejestracja: 09 sie 2017, 21:00
Samochód: Skoda
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 27 razy

Re: Napiecie akumulatora

Post autor: Luk4as »

Skuraki mam tez Skode i Audi ale tutaj mamy forum Seata i o Seacie Ateca rozmawiamy



Sponsor

Re: Napiecie akumulatora

Sponsor


Awatar użytkownika
sailor 88
Posty: 1371
Rejestracja: 27 maja 2017, 9:33
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Nissan Qashqai E-POWER : był Seat Ateca 1,6TDI
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowań: 376 razy

Re: Napiecie akumulatora

Post autor: sailor 88 »

Skuraki pisze:
05 sie 2018, 16:15
Sailor ...... sorki, skleroza nie boli, przeglądałem kiedyś ten post ale nie skojarzyłem teraz. Gdzie podłączyłeś woltomierz ? Do skrzynki czy znalazłeś coś bliżej? Może gniazdo zapalniczki gdy jest po zapłonie?
Mam podłączony do skrzynki, razem z przetwornicą gniazd USB z tyłu i złączem przygotowanym do videorejestratora, pod bezpiecznik-by pass "po zapłonie". Można oczywiście w dowolnym miejscu, gdzie występuje napięcie po zapłonie (np. zapalniczka). Nasze woltomierze mają charakter tylko poglądowy, więc nie ma to takiego znaczenia. A tak naprawdę, jedyne miarodajne w 100% miejsce, to bezpośrednio bieguny akumulatora. Tak podłączony jest moduł zarządzający energią (do bieguna ujemnego akumulatora dochodzi osobno cieniutki przewód). Po jego odpięciu, akumulator ładowany jest cały czas stałym napięciem, nie działa też układ START/STOP. Każde inne miejsce pomiaru w instalacji obarczone jest błędem przekłamania na skutek spadku napięcia pod wpływem obciążenia danego odbiornika.
...Spieszmy się kochać diesel'e, tak szybko odchodzą...

Luk4as
Posty: 848
Rejestracja: 09 sie 2017, 21:00
Samochód: Skoda
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 27 razy

Re: Napiecie akumulatora

Post autor: Luk4as »

Sailor a Ty co myslisz o moich wartosciach ?

Awatar użytkownika
sailor 88
Posty: 1371
Rejestracja: 27 maja 2017, 9:33
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Nissan Qashqai E-POWER : był Seat Ateca 1,6TDI
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowań: 376 razy

Re: Napiecie akumulatora

Post autor: sailor 88 »

Luk4as pisze:
05 sie 2018, 18:20
Sailor a Ty co myslisz o moich wartosciach ?
Myślę, że jest OK! Ale pomiar mało dokładny, nie uwzględniający obrotów silnika. Musiałbyś przejechać się z wpiętym woltomierzem i poobserwować. Ten układ zarządzający ładowaniem jest bowiem bardzo sprytny, może nie ładować akumulatora na biegu jałowym, aby nie podnosić spalania na postoju, podobnie przy gwałtownym przyspieszaniu, cała moc silnika wykorzystywana jest na kołach. Tak samo podczas uruchamiania silnika, alternator nie jest wzbudzany, aby nie stawiał dodatkowego oporu rozrusznikowi, napięcie zaczyna rosnąć dopiero kilka sekund po uruchomieniu. Za to po zdjęciu nogi z gazu, wykorzystywana jest pełna moc alternatora. Wyczerpałem kiedyś sporo energii z akumulatora na słuchanie muzyki i oświetlenie przy pielęgnacji auta przez dwa dni (mycie, woskowanie i takie tam...). Na drugi dzień po uruchomieniu i rozpoczęciu jazdy, alternator ładował ciągłym napięciem 14,9V przez 30 minut jazdy, po czym przeszedł do normalnego trybu oszczędzania energii. Przy dużym zapotrzebowaniu na energię funkcja START/STOP też przestaje działać.
...Spieszmy się kochać diesel'e, tak szybko odchodzą...

ODPOWIEDZ