Połączenie z Full Link

Dyskusje na temat Seata Ateca I generacji (2016-)
Amadeusz
Posty: 188
Rejestracja: 04 sie 2018, 10:59
Samochód: Ateca 1.5TSI Style
Podziękował: 7 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Połączenie z Full Link

Post autor: Amadeusz »

Koledzy pytanie czy Android Auto obsługuje wybieranie połączeń dla dwóch kart SIM? Czy można wybrać tak jak na telefonie,z ktorej karty SIM ma być wykonane połaczenie?. Mój Media Conrol System nie obsługuje tej opcji i wprawdzie dla połączeń przychodzących obsługuje obie karty, ale dla wychodzących tylko kartę nr 1 jako domyślną i zastanawiam się czy warto zainwestować w aktywacje full link?
Drugie pytanie, czy Android Auto działa przy wygaszonym ekranie telefonu? Widzę, że porty USB są na 1V i mój telefon właczony w czasie jazdy praktycznie się nie ładuje (bilans wychodzi na 0) pozostaje ładowarka z usb 2V i zastanawiam się czy jest sens inwestować w full link jeżeli na kablu nie będzie ładowało telefonu. Zakładam, że jak ekran będzie wyłączony to jednak go naładuje.



Sponsor

Re: Połączenie z Full Link

Sponsor


root
Administrator
Posty: 731
Rejestracja: 13 lis 2016, 13:58
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Volvo V90
Podziękował: 748 razy
Otrzymał podziękowań: 79 razy

Re: Połączenie z Full Link

Post autor: root »

Amadeusz pisze:
14 paź 2018, 14:37
Drugie pytanie, czy Android Auto działa przy wygaszonym ekranie telefonu?
Tak.

Awatar użytkownika
Endrju
Moderator
Posty: 3725
Rejestracja: 11 maja 2017, 0:50
Lokalizacja: Świdwin
Samochód: Seat Ateca FL 1.5 TSI 150KM
Podziękował: 88 razy
Otrzymał podziękowań: 153 razy

Re: Połączenie z Full Link

Post autor: Endrju »

Nie mam smartfony dual sim ale zapewne nie będzie obsługiwał drugiej karty. Smartek łączy się z działającą kartą sim i są dla tej karty kopiowane numery z książki. Jednak jeżeli będziesz miał aktywna kartę się nr2 podczas łączenia z autem to zapewne będziesz mógł wybierać z niej kontakty.
A odnośnie ładowania, to u mnie gniazdo USB doładowuje smartka pomimo że ekran mam cały czas aktywny bo działa na nim yanosik.
Jest- Seat Ateca FL 1.5 TSI ACT DSG7 150KM Xperience
Był - Seat Ateca 1.4 TSI ACT DSG7 150KM Xcellence
Obrazek

Amadeusz
Posty: 188
Rejestracja: 04 sie 2018, 10:59
Samochód: Ateca 1.5TSI Style
Podziękował: 7 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Połączenie z Full Link

Post autor: Amadeusz »

Na razie nie ma dual SIM na Android Auto ale podobno pracują na tym. Nic pozostaje czekać.

Obrazek

dario37
Posty: 1138
Rejestracja: 06 maja 2017, 10:28
Lokalizacja: Oława
Samochód: Seat Ateca 1.4TSI /KIA SPORTAGE MHEV 2022 BL
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Połączenie z Full Link

Post autor: dario37 »

Tak jak napisał Endrju.U mnie również super działa ładowanie telefonu.Ostatnio jadąc trasa ponad 500 km miałem właczone mapy Google,Yanosika oraz Spotify i bateria cały czas 100%.
Seat Ateca 1.4 TSI DSG7 /KIA SPORTAGE MHEV 2022 BL

Awatar użytkownika
greg_the_lazy
Posty: 423
Rejestracja: 17 kwie 2018, 21:06
Lokalizacja: Janki, Falenty Nowe
Samochód: Ateca FR 1.4 TSI 7DSG - Rodium Grey
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 27 razy

Re: Połączenie z Full Link

Post autor: greg_the_lazy »

Amadeusz pisze:
14 paź 2018, 14:37
Koledzy pytanie czy Android Auto obsługuje wybieranie połączeń dla dwóch kart SIM? (...)
AA nie obsługuje. Mam OnePlusa 5, ma wbudowaną funkcję "inteligentnego oddzwaniania", czyli łączy Cię z numerem na który ktoś dzwonił. Niestety nie działa w przypadku wyboru kogoś z książki telefonicznej. Ja się wspomogłem apką "Dual Sim Selector" - wersja płatna.

Tworzysz grupy ludzi, przypisujesz SIM'a grupie, który ma wykonywać połączenia i elegancko śmiga. :)
Ateca FR 1.4 TSI 7DSG - Rodium Grey

Amadeusz
Posty: 188
Rejestracja: 04 sie 2018, 10:59
Samochód: Ateca 1.5TSI Style
Podziękował: 7 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Połączenie z Full Link

Post autor: Amadeusz »

greg_the_lazy pisze:
21 paź 2018, 10:16
Amadeusz pisze:
14 paź 2018, 14:37
Koledzy pytanie czy Android Auto obsługuje wybieranie połączeń dla dwóch kart SIM? (...)
AA nie obsługuje. Mam OnePlusa 5, ma wbudowaną funkcję "inteligentnego oddzwaniania", czyli łączy Cię z numerem na który ktoś dzwonił. Niestety nie działa w przypadku wyboru kogoś z książki telefonicznej. Ja się wspomogłem apką "Dual Sim Selector" - wersja płatna.

Tworzysz grupy ludzi, przypisujesz SIM'a grupie, który ma wykonywać połączenia i elegancko śmiga. :)
Dzięki za cynk! Super działa o to chodziło. Z tym, że ja tam wybrałem opcję, że przy każdym wybieraniu Dual Sim Selector pyta mnie z której karty SIM ma dzwonić. Wskazuje i on to sobie zapamiętuje. Drugi raz już nie pyta, ale można to oczywiście usunąć wewnątrz aplikacji. Jak DSS jest aktywny (ustawia się jego działanie w tle) to zawsze potem dzwoni z tej karty SIM dla tego numeru nawet jak na telefonie wybiorę ręcznie inna kartę sim. Po prostu Dual Sim Selector staje się nadrzędny ignorując to co pokazuje Android.Oczywiście można wyłączyć działanie aplikacji w tele i wszystko wraca do normy. Dosyć śmieszne, ale działa super. Warte 30zł. Jedynie trochę martwi, że developer ma adres rosyjski z SanktPetersbura, a uprawnienia bardzo szerokie :)

Obrazek

PiotrekDriver
Posty: 101
Rejestracja: 07 paź 2018, 9:22
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Seat Ateca 1.4 Tsi 4Drive DSG
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Połączenie z Full Link

Post autor: PiotrekDriver »

Witam panowie :) Też tak maciek, że po połączeniu iphone poprzez full link, odpalacie mapy sobie, i jeśli wyjdziecie na telefonie z map to na ekranie seata też znikają mapki ? Da się to jakoś obejść ? Troszkę denerwujące, że np odpisujemy na sms, i ekran mapy na ekranie auta wychodzi do menu :)

Awatar użytkownika
Endrju
Moderator
Posty: 3725
Rejestracja: 11 maja 2017, 0:50
Lokalizacja: Świdwin
Samochód: Seat Ateca FL 1.5 TSI 150KM
Podziękował: 88 razy
Otrzymał podziękowań: 153 razy

Re: Połączenie z Full Link

Post autor: Endrju »

Nie mam iPhone ale na Samsungu jest tak samo. I nie da się zrobić inaczej.
Jest- Seat Ateca FL 1.5 TSI ACT DSG7 150KM Xperience
Był - Seat Ateca 1.4 TSI ACT DSG7 150KM Xcellence
Obrazek

Tschoss
Posty: 23
Rejestracja: 11 mar 2018, 0:08
Samochód: Ford C-max
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Połączenie z Full Link

Post autor: Tschoss »

Nie da się tego obejść. Telefon ma uruchomioną aplikację a Carplay działa trochę jak drugi ekran.
Rozwiązanie jest proste - jak prowadzisz to nie odpisuj na SMSy! ;)

ODPOWIEDZ