ACC odleglosc w metrach

Dyskusje na temat Seata Ateca I generacji (2016-)
Jaskokrakow
Posty: 72
Rejestracja: 11 gru 2017, 17:09
Lokalizacja: Myślenice
Samochód: ateca FR 2,0 TSI 190 kM
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: ACC odleglosc w metrach

Post autor: Jaskokrakow »

Pepeg pisze:
07 paź 2018, 19:01
A swoją drogą ten ACC mnie ostatnio wnerwia, działa bardzo asekuracyjne, niepotrzebnie hamuje nawet z lekkiego wzniesienia, samochód przed tobą już prawie zjechał na boczny pas a on dalej hamuje, jeśli chodzi o jazdę w korku to jest super, ale przy normalnej jeździe to wolałbym stary tempomat bez radaru. Powinna być możliwość wyłączania ACC powyżej np 100 km/h.

Wysłane z mojego GT-I9515 przy użyciu Tapatalka
TEŻ MIAŁEM PODOBNE ODCZUCIE - SAMOCHÓD HAMOWAŁ KIEDY I GDZIE CHCIAŁ-
NAWET JAK NIE BYŁO PRZESZKODY NP OSA NA CZUJNIKU-
nie odpuściłem- serwis 3 razy ,kalibracja -nic nie dała , wyświetlał błedy na serwisowym kompie.
dopiero po wymianie znaczka seata na znaczek szklany zniknęło wszystko- teraz przejechałem juz 6 tys km bez samoczynnego niepotrzebnego hamowania - a jezdze tylko z ACC .
znaczek jest chyba z tworzywa ale wygląda jak szklany .samochód ma 8000 przebiegu



Sponsor

Re: ACC odleglosc w metrach

Sponsor


Jaskokrakow
Posty: 72
Rejestracja: 11 gru 2017, 17:09
Lokalizacja: Myślenice
Samochód: ateca FR 2,0 TSI 190 kM
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: ACC odleglosc w metrach

Post autor: Jaskokrakow »

a co w temacie przeszkody na pasie jazdy.
np rowerzysta ? albo pieszy wchodzący na pasy .
jak to u Was działa - bo jesli samochód jadący przede mną jest wykrywany z odległosci kilkuset metrów. ok 150 m widze ikonkę pojazdu jadącego przede mna to w przypadku gdy ten pojazd jest unieruchomiony to - raz ze go nie widzi a druge ze mógłbym wjechać w niego.
rowerzysta jadący też nie jest widoczny - Dawniej chyba układ był czulszy ale po wymianie czujnika na grilu problem zaistniał . wymiana czujnika była gwarancyjnie gdyz pojazd hamował nawet bez przeszkody - teraz jest czujnik szklany bez metalowych elementów .

Awatar użytkownika
l3niwi3c
Posty: 312
Rejestracja: 20 paź 2017, 7:40
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Ateca 1.4 TSI 150 KM XC
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: ACC odleglosc w metrach

Post autor: l3niwi3c »

co do samochodu stojącego, w instrukcji chyba jest napisane, że radar nie reaguje na obiekty nie będące w ruchu. Coś mi się kojarzy, a nie mam czasu sprawdzić
Ateca XCELLENCE | 1.4 TSI 150KM FWD | DSG | Samoa Orange | Felgi 18 cali - PERFORMANCE 36/1| Alcantara Brown | Pakiet Comfort+ | COMFORT ASSISTANT | Podgrzewana przednia szyba | Alarm | Elektrycznie i Bezdotykowo otwierane drzwi bagażnika | Wirtualny kokpit

Jaskokrakow
Posty: 72
Rejestracja: 11 gru 2017, 17:09
Lokalizacja: Myślenice
Samochód: ateca FR 2,0 TSI 190 kM
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: ACC odleglosc w metrach

Post autor: Jaskokrakow »

OK Tak mi powiedzieli w serwisie . ale rowerzysta jechał moze za wolno ?????
a co jesli wyjdzie pieszy na przejsciu - ok sam zahamuje ale opcja przewiduje zatrzymanie przy predkosci 30km/h , nie próbowałem i obym nie musiał .

patryk7133
Posty: 1076
Rejestracja: 11 wrz 2017, 23:53
Lokalizacja: Nowa Ruda i Ludwigshafen
Samochód: Seat Ateca1,4 TSI DSG7 Xcellence Comfort+Assistant
Podziękował: 29 razy
Otrzymał podziękowań: 45 razy

Re: ACC odleglosc w metrach

Post autor: patryk7133 »

Miałem dwa przypadki, kiedy to nie zwróciłem uwagi na rowerzystę i system krzyczał o możliwości kolizji i pewnie gdybym nie zareagował doszłoby do automatycznego hamowania, więc w moim przypadku jestem pewien, że system działa, a jeśli chodzi o pieszych też miałem sytuację wjeżdżając do garażu dość szybko syn wszedł w światło drzwi garażowych i Ateca stanęła jak wryta hamulec automatycznie wbił się w podłogę. :)

ODPOWIEDZ