Seat Mobility (Assistance)

Dyskusje na temat Seata Ateca I generacji (2016-)
Awatar użytkownika
zinger
Posty: 439
Rejestracja: 08 lis 2017, 10:09
Lokalizacja: Kraków
Samochód: Ateca Xcl 1.4 DSG Samoa Orange
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Seat Mobility (Assistance)

Post autor: zinger »

Po roku posiadanie Ateci dowiedzialem sie, przypadkiem, ze do nowego seata przysluguje darmowe assistance.
Wg strony seata, usluga SEAT Service Mobility przez 2 lata objęte są wszystkie nowe auta zakupione w salonach SEAT-a na terenie Polski.

Niestety, nigdzie nie moge znalesc szczegolow tej uslugi, zakres, wy;aczenia itp.

Wyslalem tez maila do salonu z takim pytaniem, ale moze ktos z Was ma szczegoly dot tej oferty?



Sponsor

Seat Mobility (Assistance)

Sponsor


Felix
Posty: 339
Rejestracja: 27 maja 2018, 21:08
Samochód: Seat Leon FR
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy

Re: Seat Mobility (Assistance)

Post autor: Felix »

A nie dostałeś z samochodem książeczki z informacją? Ja do Leona dostałem kilka książeczek - instrukcję samochodu, instrukcję infotaiment, książkę serwisową i właśnie książeczkę z informacjami o assistance.
Hint na przyszłość - samochód zastępczy przysługuje TYLKO, jeżeli nasz samochód przyjedzie do serwisu na lawecie. Ja miałem kiedyś sytuację, że padł mi akumulator na gwarancji. Wezwałem assistance Seata i przyjechał Pan z elektrowią i odpalił samochód na kable. Dojechałem do serwisu i tam już samochód nie odpalił. Dowiedziałem się właśnie wtedy, że nie przysługuje mi samochód zastępczy na czas naprawy (nie mieli akumulatora na stanie - naprawa kilka dni!), bo przyjechałem na kołach.
Więc nie zgadzajcie się nigdy na żadne odpalanie z elektrowni itp. - tylko laweta.

Awatar użytkownika
zinger
Posty: 439
Rejestracja: 08 lis 2017, 10:09
Lokalizacja: Kraków
Samochód: Ateca Xcl 1.4 DSG Samoa Orange
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Seat Mobility (Assistance)

Post autor: zinger »

Felix pisze:
26 paź 2018, 15:05
A nie dostałeś z samochodem książeczki z informacją? Ja do Leona dostałem kilka książeczek - instrukcję samochodu, instrukcję infotaiment, książkę serwisową i właśnie książeczkę z informacjami o assistance.
Hint na przyszłość - samochód zastępczy przysługuje TYLKO, jeżeli nasz samochód przyjedzie do serwisu na lawecie. Ja miałem kiedyś sytuację, że padł mi akumulator na gwarancji. Wezwałem assistance Seata i przyjechał Pan z elektrowią i odpalił samochód na kable. Dojechałem do serwisu i tam już samochód nie odpalił. Dowiedziałem się właśnie wtedy, że nie przysługuje mi samochód zastępczy na czas naprawy (nie mieli akumulatora na stanie - naprawa kilka dni!), bo przyjechałem na kołach.
Więc nie zgadzajcie się nigdy na żadne odpalanie z elektrowni itp. - tylko laweta.
Nie dostalem zadnej ksiazeczki ani niczego nt assistance wlasnie.

aA tego rodzaju ograniczenia powinny byc w takiej instrukcji jasno wskazane, a nie zebys sie po fakcie dowiadywal. Dlatego szukam co konkretnie przysluguje i kiedy a co nie. Tylko to sa jaja, zeby sie trzeba o to prosic, jakby to jakas tajemnica byla.

Awatar użytkownika
zinger
Posty: 439
Rejestracja: 08 lis 2017, 10:09
Lokalizacja: Kraków
Samochód: Ateca Xcl 1.4 DSG Samoa Orange
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Seat Mobility (Assistance)

Post autor: zinger »

zinger pisze:
26 paź 2018, 15:39
Felix pisze:
26 paź 2018, 15:05
A nie dostałeś z samochodem książeczki z informacją? Ja do Leona dostałem kilka książeczek - instrukcję samochodu, instrukcję infotaiment, książkę serwisową i właśnie książeczkę z informacjami o assistance.
Hint na przyszłość - samochód zastępczy przysługuje TYLKO, jeżeli nasz samochód przyjedzie do serwisu na lawecie. Ja miałem kiedyś sytuację, że padł mi akumulator na gwarancji. Wezwałem assistance Seata i przyjechał Pan z elektrowią i odpalił samochód na kable. Dojechałem do serwisu i tam już samochód nie odpalił. Dowiedziałem się właśnie wtedy, że nie przysługuje mi samochód zastępczy na czas naprawy (nie mieli akumulatora na stanie - naprawa kilka dni!), bo przyjechałem na kołach.
Więc nie zgadzajcie się nigdy na żadne odpalanie z elektrowni itp. - tylko laweta.
Nie dostalem zadnej ksiazeczki ani niczego nt assistance wlasnie. Obszerna ta ksiazeczka? Moze dalbys rady zeskanowac czy zdjecia zrobic i wrzucic tutaj?

aA tego rodzaju ograniczenia powinny byc w takiej instrukcji jasno wskazane, a nie zebys sie po fakcie dowiadywal. Dlatego szukam co konkretnie przysluguje i kiedy a co nie. Tylko to sa jaja, zeby sie trzeba o to prosic, jakby to jakas tajemnica byla.

Awatar użytkownika
zinger
Posty: 439
Rejestracja: 08 lis 2017, 10:09
Lokalizacja: Kraków
Samochód: Ateca Xcl 1.4 DSG Samoa Orange
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Seat Mobility (Assistance)

Post autor: zinger »

Nikt, nic nie wie/nie ma na ten temat? Nie interesuje Was co i kiedy Wam przysluguje? Wydaje mi sie, ze to spokojnie moze zastapic assistance kupowane z pakietem, za ktore trzeba, w lepszej wersji, dobrych kilka stowek placic. I nie tylko przez pierwsze dwa lata, ale cala gwarnacje pod warunkiem robienia u nich przegladow (to tak ogolnie, bo szczegolow nie widzialem).
Na maila dealer oczywiscie nie odpowiedzial, zadzwonilem to koles tez nie potrafil odpowiedziec konkretnie co i jak. Maja oddzwonic. Jakis absurd, przeciez info na ten temat powinno byc powszechnie dostepne, a tu jakies tajemnice robia z tego.

Awatar użytkownika
zinger
Posty: 439
Rejestracja: 08 lis 2017, 10:09
Lokalizacja: Kraków
Samochód: Ateca Xcl 1.4 DSG Samoa Orange
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Seat Mobility (Assistance)

Post autor: zinger »

Felix pisze:
26 paź 2018, 15:05
A nie dostałeś z samochodem książeczki z informacją? Ja do Leona dostałem kilka książeczek - instrukcję samochodu, instrukcję infotaiment, książkę serwisową i właśnie książeczkę z informacjami o assistance.
Moglbys ja zeskanowac i udostepnic?

Felix
Posty: 339
Rejestracja: 27 maja 2018, 21:08
Samochód: Seat Leon FR
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy

Re: Seat Mobility (Assistance)

Post autor: Felix »

Zeskanować nie mam jak. Nie przy dwójce małych dzieci ;)
Ale można znaleźć:
https://www.seat.euromotor.pl/uploads/c ... oszura.pdf
Można też dzwonić do importera na numery infolinii i dopytywać o szczegóły.

newposen
Posty: 55
Rejestracja: 15 wrz 2017, 14:22
Lokalizacja: Poznań
Samochód: Seat Ateca 1,4 TSI Style DSG Rodium Grey
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Seat Mobility (Assistance)

Post autor: newposen »

Ale assistance fabryczne, czy to Seata czy innej marki nic ci nie da w przypadku kolizji/wypadku więc ciężko traktować je jako całkowity zamiennik tego co dają ubezpieczyciele.

A zasada, że auto zastępcze przysługuje tylko w przypadku wjazdu do serwisu na lawecie nie jest specyfika Seata. Większość, jeśli nie wszystkie marki maja tak samo. Samochody "z lawety" maja tez szybsza ścieżkę naprawy. Coś jak wjazd na SOR karetką. Więc w razie "w" nie warto na siłę odpalać auta by dojechać do serwisu tylko lepiej od razu wzywać lawetę.

Awatar użytkownika
zinger
Posty: 439
Rejestracja: 08 lis 2017, 10:09
Lokalizacja: Kraków
Samochód: Ateca Xcl 1.4 DSG Samoa Orange
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Seat Mobility (Assistance)

Post autor: zinger »

newposen pisze:
30 paź 2018, 14:46
Ale assistance fabryczne, czy to Seata czy innej marki nic ci nie da w przypadku kolizji/wypadku więc ciężko traktować je jako całkowity zamiennik tego co dają ubezpieczyciele
Cyba nie do konca, bo w tej broszurce jest napisane:
"Usługi assistance są oferowane również wtedy, gdy unieruochomienie nastąpi wskutek wypadku, kradzieży lub nawet
braku paliwa."
Dlatego szukam OWU tej uslugi, ale nikt nic nie wie, wlacznie z dealerem. A jak zadzwonilem na nr assistance to mi powiedzieli ze takie info to dealer a so nich mam dzwonic jak auto sie popsuje.

newposen
Posty: 55
Rejestracja: 15 wrz 2017, 14:22
Lokalizacja: Poznań
Samochód: Seat Ateca 1,4 TSI Style DSG Rodium Grey
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Seat Mobility (Assistance)

Post autor: newposen »

Nawet jesli sa to mocno okrojone usługi dla jeżdżących "wokół komina" czyli krótkie holowania, brak "bajerów" przydatnych w podróży, noclegi, auto zastępcze, transport do domu etc

ODPOWIEDZ