O jakości wnętrza raz jeszcze...

Dyskusje na temat Seata Ateca I generacji (2016-)
Felix
Posty: 339
Rejestracja: 27 maja 2018, 21:08
Samochód: Seat Leon FR
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy

Re: O jakości wnętrza raz jeszcze...

Post autor: Felix »

Jakość wnętrza w Atece jest mniej więcej taka sama jak w Leonie 5F (jakość spasowania, jakość materiałów), przynajmniej na tyle, na ile zdążyłem sprawdzić. Na jakość wnętrza w Leonie z 2014 absolutnie nie narzekam, po ponad 4 latach i 80kkm. Oczywiście idealnie nie jest, ale nie jest to też samochód klasy premium. Jest naprawdę dobrze moim zdaniem, zwłaszcza biorąc pod uwagę cenę (w porównaniu z innymi samochodami w tej samej klasie).
Żona jeździ Ibizą z 2013, która jest bliźniakiem Fabii i jest podobnie wykonana i naprawdę uważam, że między Leonem a Ibizą jest przepaść, oczywiście na korzyść Leona. Jeżeli ktoś mówi, że Fabia jest lepiej zrobiona w środku niż Ateca, to jest to po prostu nieporozumienie i tyle.
Czy samochód jest wart swojej ceny? Moim zdaniem tak.
Czy można lepiej? Pewnie, ale też drożej. Chcesz trochę lepiej? Kup np. Tiguana za 20-30tys PLN więcej. Chcesz jeszcze lepiej? Kup Audi Q3 za 50-60 tysięcy więcej (albo i lepiej). A i tak idealnie nie będzie. Nie ma nic za darmo.
Niestety niektórym wydaje się, że wydając na samochód ponad 100tys PLN jakość wykonania powinna być taka, jak w klasie premium. Ale to tak nie działa. Seat, Skoda itp. to nadal "klasa budżetowa", mimo że samochody po doposażeniu potrafią kosztować po 150-200tys PLN. Cupra Ateca za 200tys PLN jest wykonana tak samo jak podstawowa Ateca za niecałe 90tys PLN i ktoś może powiedzieć, że nie jest warta tej ceny. Ale porównywalny samochód marki premium, który będzie podobnie jeździł i będzie miał podobne wyposażenie, będzie minumum 50% droższy. Ale fakt- będzie lepiej wykonany. Pytanie tylko, czy warto aż tyle dopłacać do lepszego wykonania wnętrza? Na to pytanie każdy musi odpowiedzieć sobie sam, bazując na swoich preferencjach, doświadczeniu i przede wszystkim stanie portfela. Ale pisać, że dany samochód nie jest wart tych pieniędzy, bo ktoś wydając 150tys spodziewa się od razu jakości wykonania jak u Audi, to jest nieporozumienie. Jeszcze raz - tak samo jeżdżące i wyposażone Audi będzie DUŻO droższe.



Sponsor

Re: O jakości wnętrza raz jeszcze...

Sponsor


Awatar użytkownika
TomeL
Posty: 664
Rejestracja: 05 cze 2018, 7:37
Lokalizacja: Galicja
Samochód: Ateca FR 2.0 TSI FL
Podziękował: 34 razy
Otrzymał podziękowań: 28 razy

Re: O jakości wnętrza raz jeszcze...

Post autor: TomeL »

To też prawda. Nieporozumieniem jest też traktowanie swojej oceny za obiektywną. Tu każdy ma swoje doświadczenia, porównania, o poczuciu estetyki i guście nie wspominając. Te same materiały dla jednego są miłe w dotyku a dla innego nie. Podobnie z pieniędzmi. Nie dla wszystkich 150 tys znaczy tyle samo. Tyle OT w kwestii nieporozumień.

Wysłane z mojego MI 5s przy użyciu Tapatalka


dario37
Posty: 1138
Rejestracja: 06 maja 2017, 10:28
Lokalizacja: Oława
Samochód: Seat Ateca 1.4TSI /KIA SPORTAGE MHEV 2022 BL
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: O jakości wnętrza raz jeszcze...

Post autor: dario37 »

Zgadzam się z powyższymi wypowiedziami. :)
Seat Ateca 1.4 TSI DSG7 /KIA SPORTAGE MHEV 2022 BL

dario37
Posty: 1138
Rejestracja: 06 maja 2017, 10:28
Lokalizacja: Oława
Samochód: Seat Ateca 1.4TSI /KIA SPORTAGE MHEV 2022 BL
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: O jakości wnętrza raz jeszcze...

Post autor: dario37 »

Janisz pisze:
31 paź 2018, 19:49
Ja już drugi raz miałem wymieniany panel climatronic bo po prostu...pękają wyświetlacze te od wyświetlania temperatury. Pytałem w serwisie na co najczęściej przyjeżdżają Ateci i usłyszałem, że na trzeszczącą tapicerkę. Z racji, że ja wygłuszyłem sam auto, ten problem mam z głowy ;)
Ciekawe,że dwa razy miałeś pęknięty panel.To chyba raczej rzadka usterka....
Seat Ateca 1.4 TSI DSG7 /KIA SPORTAGE MHEV 2022 BL

fuelcare
Posty: 161
Rejestracja: 25 paź 2017, 22:51
Lokalizacja: Szczecin
Samochód: Seat Ateca 2.0tsi FR
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: O jakości wnętrza raz jeszcze...

Post autor: fuelcare »

nie zgodze sie ze wewnatrz ateci jest brzydko a zwlaszcza w porownaniu ze skoda. zgodze sie zas ze plastikowe materialy sa podlej jakosci

Awatar użytkownika
tweety
Posty: 56
Rejestracja: 14 sie 2018, 10:36
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: ATECA FR 2.0 TSI DSG 4DRIVE
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: O jakości wnętrza raz jeszcze...

Post autor: tweety »

Nigdzie nie napisałem, że wnętrze Ateci jest brzydkie bo wcale tak nie uważam - jest naprawdę ładne. Kwestia dotyczy tylko i wyłącznie jakości jego wykonania i sprasowania.

Co do pojawiających się argumentów - nie oczekiwałem od Seata jakości premium, wiem doskonale jaki to segment, i nie płaczę, że Ateca jest gorzej wykończona niż Audi. Płaczę bo jakość spasowania jest tak fatalna, że 7 letnia Fabianka bije Atecę na łopatki pod tym kątem. I to jest cały mój ból dupy, a nie to że w Mercu to nic nie trzeszczy. I powtórzę raz jeszcze bo ktoś tam nie dowierzał - tak kolego, Fabianka pomimo twardszych i mniej ciekawych plastyków ma je sporo lepiej spasowane i po 7 latach nie trzeszczy nawet w połowie tak źle jak Ateca po roku.

dario37
Posty: 1138
Rejestracja: 06 maja 2017, 10:28
Lokalizacja: Oława
Samochód: Seat Ateca 1.4TSI /KIA SPORTAGE MHEV 2022 BL
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: O jakości wnętrza raz jeszcze...

Post autor: dario37 »

tweety pisze:
31 paź 2018, 16:59
U mnie jest masakra. Poszycie drzwi, obszar wokół radia, przeszycia na kierownicy które prawie ranią palce, ogólnie gdzie się człowiek nie dotknie to taniość i tandetne spasowanie. Boje się co będzie za kilka lat...
Najbardziej mnie rozśmieszył tekst:"przeszycia na kierownicy które prawie ranią palce".
Mocne...Gdzie Ty kupiłeś taką Atekę? ;)
Seat Ateca 1.4 TSI DSG7 /KIA SPORTAGE MHEV 2022 BL

Awatar użytkownika
tweety
Posty: 56
Rejestracja: 14 sie 2018, 10:36
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: ATECA FR 2.0 TSI DSG 4DRIVE
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: O jakości wnętrza raz jeszcze...

Post autor: tweety »

A jeździłeś FR-ką? Nitka na kierownicy jest tak ostra i nieprzyjemna w dotyku że w dłuższej trasie naprawdę odczuwasz to jako duży dyskomfort dla palców... Więc może to dla Ciebie śmieszne, ale dla mnie to problem...

Awatar użytkownika
sticker
Posty: 14
Rejestracja: 28 lut 2018, 14:58
Lokalizacja: wielkopolska
Samochód: SEAT Ateca Xcellence 2.0 TSI 4x4 DSG7 Panorama hak
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: O jakości wnętrza raz jeszcze...

Post autor: sticker »

U mnie od kwietnia br. po 22k przebiegu jakoś nic nie trzeszczy, nie stuka, mam dach panoramę i też nie mam z tego powodu dziwnych odgłosów jak inni..... a przeszycia i inne łączenia w nic mnie nie uwierają. Albo mam szczęście, albo musiałbym pojeździć z dwa tygodnie Audi Q3 i wtedy może zaczęło by się narzekanie na Atecę. Ale kupując SEATa wiedziałem czego się spodziewać - przecież byłem na jazdach próbnych, oglądałem w salonie itd. Do tej pory 100% zadowolenia (poza zamykaniem drzwi :) )

Felix
Posty: 339
Rejestracja: 27 maja 2018, 21:08
Samochód: Seat Leon FR
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy

Re: O jakości wnętrza raz jeszcze...

Post autor: Felix »

@tweety, jeździłem testową FR i nie zauważyłem problemu z nicią. Xcellence ma takie same przeszycia, tylko inny kolor nici. Nie widziałem jeszcze nikogo poza Tobą ani na tym, ani na angielskim forum Ateci, kto narzekałby na przeszycia w jakiejkolwiek wersji Ateci. Na co dzień jeżdżę Leonem FR, który ma bardzo podobne przeszycia, zrobiłem nim sporo długich tras i NIGDY nie przeszkadzała mi ta nić...
Chyba trafiłeś na wyjątkowo pechowy egzemplarz.

ODPOWIEDZ