Jak zrobić SEATa *Simply Clever* – dodatki, modyfikacje???

Dyskusje na temat Seata Ateca I generacji (2016-)
Luk4as
Samochód: Skoda

Re: Jak zrobić SEATa *Simply Clever* – dodatki, modyfikacje???

Post autor: Luk4as » 14 mar 2019, 12:09

Ja się pytam po co ? Po to żeby przyszły właściciel auta cieszył się nowością ? A Ty dzięki temu dostaniesz 100 zł więcej za auto bo masz kolejny argument, że Twoja oferta jest lepsza od konkurencji ?

PS. Możesz polecić jakąś matę żeby osłonić podwozie od spodu :P ?

Sponsor

Sponsor

Awatar użytkownika
Endrju
Moderator
Samochód: Seat Ateca 1.4 TSI 150KM

Post autor: Endrju » 14 mar 2019, 13:24

Podłoga jest ta sama więc powinno pasować bez problemu.
Seat Ateca 1.4 TSI ACT DSG7 150KM Xcellence
Ramki klubowe chętnych proszę o wpisywanie się w temacie - https://www.ateca-klub.pl/forum/viewtop ... p=415#p415
Wlepki forumowe.https://www.ateca-klub.pl/forum/viewtop ... t=42
Obrazek

Awatar użytkownika
hetman72
Samochód: Seat ATECA FR 2.0 TSI DSG 4Drive Biały

Post autor: hetman72 » 14 mar 2019, 16:50

Luk4as pisze:
14 mar 2019, 12:09
Ja się pytam po co ? Po to żeby przyszły właściciel auta cieszył się nowością ? A Ty dzięki temu dostaniesz 100 zł więcej za auto bo masz kolejny argument, że Twoja oferta jest lepsza od konkurencji ?
Nie do końca rozumiem tę uszczypliwość, przecież nie każę ci jej kupować, zadałem pytanie, jeśli ktoś może to udzieli odpowiedzi.

A po co mi te maty? Bo w pracy mam parking wysypany wszelkim świństwem i to się wnosi do samochodu, żadne otrzepywanie nic nie pomoże i wolałbym mieć możliwość usunięcia tego świństwa jednym ruchem z samochodu. Samo życie się kłania.
Seat ATECA FR 2.0 TSI DSG 4Drive Biały

Awatar użytkownika
MusiC ManiaC
Samochód: Seat Ateca 1.4 TSI Red Velvet

Post autor: MusiC ManiaC » 14 mar 2019, 18:51

hetman72 pisze:
14 mar 2019, 16:50
Luk4as pisze:
14 mar 2019, 12:09
Nie do końca rozumiem tę uszczypliwość, przecież nie każę ci jej kupować, zadałem pytanie, jeśli ktoś może to udzieli odpowiedzi.

A po co mi te maty? Bo w pracy mam parking wysypany wszelkim świństwem i to się wnosi do samochodu, żadne otrzepywanie nic nie pomoże i wolałbym mieć możliwość usunięcia tego świństwa jednym ruchem z samochodu. Samo życie się kłania.
A może po prostu obecny właściciel lubi porządek , a podejście typu "i tak go sprzedam więc mam w d.... dbanie o czystość , serwis itp" jest typowo polskie, zdeptać,zgnoić,co mnie to obchodzi.
A najlepsze jest to że serwis Seat ma podobne podejście kiedy zapytałem o wymianę oleju po 15000, gość odpowiada :"Jeśli byłby leasing to się Pan nie przejmuj i wymień jak zaleca producent, następny będzie się martwił" na szczęście auto jest i do końca będzie moje i dbam o nie tak jak o wszystko wokół niezależnie czy sprzedam samochód za 5 czy 10 lat.

Awatar użytkownika
Frodo
Samochód: Ateca FR 2.0 TSI

Post autor: Frodo » 15 mar 2019, 9:21

Mam taką osłonę na tunel środkowy. Kupowane na szybko, więc może są lepsze, ale nie śmierdzi gumą i (szczególnie przy dzieciach) 100x lepsze niż nic. Ja sobie przyciąłem tak, że zakrywa jeszcze część środkowej konsoli bo niestety lądowały tam buty...
https://allegro.pl/oferta/gumowa-oslona ... 7778966464
Ateca 2.0 TSI FR, red, DCC, Comfort Asst.+, 360, preinstalacja haka i dodatkowe zabezpiedzenie przed kradzieżą: stacyjka 8-)

Luk4as
Samochód: Skoda

Post autor: Luk4as » 15 mar 2019, 11:58

hetman72 ja nie twierdze, że używanie mat jest czymś złym. Sam mam założone od Karoqa przód tył i bagażnik. Wykonanie 101% perfekcja i są dyskretne i fajnie wyglądają. Te z Twojego linku wyglądają jakbyś chciał dywan rozścielić w samochodzie. Ale to tylko moje zdanie. Ja pisze co mam i co mogę polecić. Na pewno wytrzepanie tylnego dywaniku nie będzie łatwe i podejrzewam, że zanim go wyjmiesz wszystko zostanie w środku, chociaż z przednimi może być podobnie patrząc na te bury.

MusiC ManiaC przykro mi, że masz takie doświadczenie życiowe. Myślę, że więcej optymizmu i podejście się zmieni o 180 stopni. Ja nie ganie Cie za to, że kupiłeś pokrowce na siedzenia ;) Miłego dnia :P

Awatar użytkownika
Frodo
Samochód: Ateca FR 2.0 TSI

Post autor: Frodo » 15 mar 2019, 19:15

Luk4as pisze:
15 mar 2019, 11:58
pokrowce na siedzenia
Na marginesie: znajomy z pracy kupił pokrowce do nowego samochodu. Po kilku latach pomyślał: dla kogo ja oszczędzam sidzenia? Po czym okazało się, że wewnętrzna warstwa pokrowców (chyba jakaś pianka) zdążyła już zupełnie zniszczyć siedzenia. :(
Ateca 2.0 TSI FR, red, DCC, Comfort Asst.+, 360, preinstalacja haka i dodatkowe zabezpiedzenie przed kradzieżą: stacyjka 8-)

uniorek
Samochód: Ateca 1.4 TSI XCELLENCE

Post autor: uniorek » 15 mar 2019, 19:17

Miałem to samo i też słyszałem o innych przypadkach

Awatar użytkownika
MusiC ManiaC
Samochód: Seat Ateca 1.4 TSI Red Velvet

Post autor: MusiC ManiaC » 15 mar 2019, 19:26

Luk4as pisze:
MusiC ManiaC przykro mi, że masz takie doświadczenie życiowe. Myślę, że więcej optymizmu i podejście się zmieni o 180 stopni. Ja nie ganie Cie za to, że kupiłeś pokrowce na siedzenia ;) Miłego dnia :P
Widzę że masz problem ze zrozumieniem przekazu... jak dorośniesz to zrozumiesz . Miłego dnia.

Awatar użytkownika
hetman72
Samochód: Seat ATECA FR 2.0 TSI DSG 4Drive Biały

Post autor: hetman72 » 15 mar 2019, 20:26

Frodo pisze:
15 mar 2019, 19:15
Luk4as pisze:
pokrowce na siedzenia
Na marginesie: znajomy z pracy kupił pokrowce do nowego samochodu. Po kilku latach pomyślał: dla kogo ja oszczędzam sidzenia? Po czym okazało się, że wewnętrzna warstwa pokrowców (chyba jakaś pianka) zdążyła już zupełnie zniszczyć siedzenia. :(
Miałem pokrowce w Octavii ale takie raczej z górnej półki, po 6 latach siedzenia wyglądały jak nowe. A pokrowce były niezniszczalne, bardzo mocna i gruba tkanina (prawie jak Alcantara lub podobny wynalazek). Tylko mocowanie niezbyt im wyszło i zaczęły mi się rolować na siedzeniu kierowcy, ale to przez sposób mojego wysiadania ;-(
Seat ATECA FR 2.0 TSI DSG 4Drive Biały

Odpowiedz