Koszty Ubezpieczenia

Dyskusje na temat Seata Ateca I generacji (2016-)
gharghoul
Posty: 84
Rejestracja: 12 mar 2018, 9:19
Samochód: Seat Ateca 1.4 TSI
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Koszty Ubezpieczenia

Post autor: gharghoul »

Cześć!

W ciągu najbliższego kwartału czeka mnie zakup ubezpieczenia... chciałbym poznać wasze doświadczenia w tej kwestii. Na forum Leona jest bardzo podobny temat, dla mnie świetna sprawa. Chciałbym zaproponować schemat przekazywania informacji:

Rok produkcji: 2018
Wartość pojazdu w dniu ubezpieczenia: 112 000 pln
Zakres i źródło pakietu Ubezpieczenia: OC, AC, Assistance, NNW - pakiet dealerski
Szczegóły pakietu ubezpieczenia: AC na częściach oryginalnych, brak limitu km assistance, auto zastępcze, utrzymanie sumy ubezpieczenia po szkodzie oraz stała suma ubezpieczenia przez cały rok
Ubezpieczyciel: Hestia
Cena za całość: 3800pln
Udzielone zniżki, rabaty i zwyżki: tylko dealerski którego wysokość jest nie do ustalenia... nie posiadałem jeszcze żadnej zniżki za staż ubezpieczeniowy, brak szkód, zwyżka za współwłaściciela bez stażu ubezpieczeniowego.
Inne uwagi: brak

W okolicach marca/kwietnia przedstawię cenę ze OC/AC po pierwszym roku.



Sponsor

Koszty Ubezpieczenia

Sponsor


Awatar użytkownika
zinger
Posty: 439
Rejestracja: 08 lis 2017, 10:09
Lokalizacja: Kraków
Samochód: Ateca Xcl 1.4 DSG Samoa Orange
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Koszty Ubezpieczenia

Post autor: zinger »

Ja ubezpieczalem pod koniec roku i nie zdecydowalem sie na przedluzenie u dealera bo bylo drogo, cos ok 3300 najtaniej. Wzialem gdzie indziej w HDI (spolka corka Warty) za 2500 (pelna opcja).

Tepek
Posty: 92
Rejestracja: 11 cze 2018, 13:56
Samochód: Civic
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Koszty Ubezpieczenia

Post autor: Tepek »

Pierwsze ubezpieczenie przy zakupie samochodu w PZU około 3800, wartość ponad 140 000 brutto.

Luk4as
Posty: 848
Rejestracja: 09 sie 2017, 21:00
Samochód: Skoda
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 27 razy

Re: Koszty Ubezpieczenia

Post autor: Luk4as »

Panowie a zmiana ubezpieczenia to 300 zl co rok ? Czy jak raz nam zweryfikuja za 300 zl pzu to za rok jak przedluzamy pzu to nie placimy ponownie 300 czy placimy ? Chodzi o leasing ..

Tepek
Posty: 92
Rejestracja: 11 cze 2018, 13:56
Samochód: Civic
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Koszty Ubezpieczenia

Post autor: Tepek »

Hmm tego nie jestem pewien, ale u mnie i tak opłaca się zapłacić 300 zł bo wyjdzie taniej w PZU mimo wszystko.

Pepeg
Posty: 171
Rejestracja: 24 lip 2018, 7:39
Lokalizacja: Kraków i okolice
Samochód: Ateca Excellence 2.0 TSI 4drive
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Koszty Ubezpieczenia

Post autor: Pepeg »

Ubezpieczenie to sprawa indywidualna, wiele zależy od kierowcy i miejsca zamieszkania, różnych opcji, także bez sensu takie porównanie. Trzeba zebrać oferty o porównywać. I nie opierać się wyłącznie na cenie jeśli chodzi o AC. Bo jak OC to wiadomo że najtańsze.

Wysłane z mojego GT-I9515 przy użyciu Tapatalka



lusiak
Posty: 25
Rejestracja: 27 sie 2017, 17:53
Samochód: CUPRA ATECA 2,0 Rodium Grey
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: Koszty Ubezpieczenia

Post autor: lusiak »

Ubezpieczenie kończy mi się w lutym. Pełne zniżki ubezpieczeniowe (OC i AC). Oto propozycja od mojego dealera.
Zakład ubezpieczeń ERGO HESTIA, Wariant car Assistance: Premium, Rodzaj oferty: Promocyjna,
Suma ubezpieczenia NNW: 10 000,00 zł, Suma Ubezpieczenia: 125 770,00 zł brutto, Składka: 4 879,00 zł
Jest jeszcze trochę czasu. Szukam taniej.

Chmielu
Posty: 31
Rejestracja: 08 paź 2018, 8:29
Samochód: Seat Ateca XCELLENCE 2.0 TSI DSG 4Drive
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Koszty Ubezpieczenia

Post autor: Chmielu »

Na pewno warto sprawdzić ofertę dealera jak i ofertę u agenta. Jeżeli masz auto w leasingu to są pewne wymogi które muszą być spełnione - jak wariant ASO, nowe oryginalne części, stała suma ubezpieczenia itd. Różnie bywa... raz przebijamy ofertę dealera, a raz jest nie do przebicia (ps. jestem agentem ub :-) ). wszytko zależy od posiadanych zniżek, szkód w ostatnich latach itd.
Nie będę pisał ile mi wyszedł pakiet od 133 000 co by forumowiczów nie denerwować...ale dealer płakał jak zobaczył :-)

Awatar użytkownika
Endrju
Moderator
Posty: 3725
Rejestracja: 11 maja 2017, 0:50
Lokalizacja: Świdwin
Samochód: Seat Ateca FL 1.5 TSI 150KM
Podziękował: 88 razy
Otrzymał podziękowań: 153 razy

Re: Koszty Ubezpieczenia

Post autor: Endrju »

Ja jedynie mogę potwierdzić Chmielu ubezpieczal mi auto w zeszłym roku . A mam pakiet bardzo zbliżony do deilerskiego i wyszło mi prawie 800 stowek taniej.
Jest- Seat Ateca FL 1.5 TSI ACT DSG7 150KM Xperience
Był - Seat Ateca 1.4 TSI ACT DSG7 150KM Xcellence
Obrazek

Awatar użytkownika
tictac1986
Posty: 462
Rejestracja: 10 maja 2017, 21:24
Lokalizacja: Ozorków
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy

Re: Koszty Ubezpieczenia

Post autor: tictac1986 »

Endrju pisze:Ja jedynie mogę potwierdzić Chmielu ubezpieczal mi auto w zeszłym roku . A mam pakiet bardzo zbliżony do deilerskiego i wyszło mi prawie 800 stowek taniej.
Czyli w maju muszę się do Kolegi z grupy uśmiechnąć :) ?

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Seat Ateca 1,4 TSI 150 KM Nevada White wersja Style + Comfort+/Pakiet Zima/Full Link

ODPOWIEDZ