Koszty Ubezpieczenia

Dyskusje na temat Seata Ateca I generacji (2016-)
Chmielu
Posty: 31
Rejestracja: 08 paź 2018, 8:29
Samochód: Seat Ateca XCELLENCE 2.0 TSI DSG 4Drive
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Koszty Ubezpieczenia

Post autor: Chmielu »

nie ma sprawy, zapraszam, możemy spróbować :-)



Sponsor

Re: Koszty Ubezpieczenia

Sponsor


Luk4as
Posty: 848
Rejestracja: 09 sie 2017, 21:00
Samochód: Skoda
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 27 razy

Re: Koszty Ubezpieczenia

Post autor: Luk4as »

Chmielu jesli wezme pakiet od dilera a prywatnie zrobilem sobie inne auto z AC pzu to czy u dilera bede mial zwyzke na AC ? Czy te salonowe nie maja zwyzek bo sa dopisane do dilera a nie do konkretnej osoby ?

Awatar użytkownika
zinger
Posty: 439
Rejestracja: 08 lis 2017, 10:09
Lokalizacja: Kraków
Samochód: Ateca Xcl 1.4 DSG Samoa Orange
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Koszty Ubezpieczenia

Post autor: zinger »

Chmielu dlaczego nie dales info ze mozesz dobre pakiety zrobic? Chyba nawet pisalem swego czasu ze szukam ale nie bylo odzewu.

Pepeg
Posty: 171
Rejestracja: 24 lip 2018, 7:39
Lokalizacja: Kraków i okolice
Samochód: Ateca Excellence 2.0 TSI 4drive
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Koszty Ubezpieczenia

Post autor: Pepeg »


Chmielu pisze: Nie będę pisał ile mi wyszedł pakiet od 133 000 co by forumowiczów nie denerwować...ale dealer płakał jak zobaczył :-)
Oby tylko klient nie płakał jak będzie szkodaObrazek, nie ma nic za darmo.

Wysłane z mojego GT-I9515 przy użyciu Tapatalka


Awatar użytkownika
l3niwi3c
Posty: 312
Rejestracja: 20 paź 2017, 7:40
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Ateca 1.4 TSI 150 KM XC
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Koszty Ubezpieczenia

Post autor: l3niwi3c »

Nie wiem, czy informacje z formularza są prawdziwe w razie szkody, ale na moje pierwsze auto miałem ubezpieczone OC jako rolnik trzymający auto w garażu i coś jeszcze (nie pamiętam). Nic z tego nie było prawdą, a zauważyłem to dopiero przed nową polisą :(. Cena była niższa niż kolegów mających auto kilka lat
Ateca XCELLENCE | 1.4 TSI 150KM FWD | DSG | Samoa Orange | Felgi 18 cali - PERFORMANCE 36/1| Alcantara Brown | Pakiet Comfort+ | COMFORT ASSISTANT | Podgrzewana przednia szyba | Alarm | Elektrycznie i Bezdotykowo otwierane drzwi bagażnika | Wirtualny kokpit

Awatar użytkownika
zinger
Posty: 439
Rejestracja: 08 lis 2017, 10:09
Lokalizacja: Kraków
Samochód: Ateca Xcl 1.4 DSG Samoa Orange
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Koszty Ubezpieczenia

Post autor: zinger »

Frodo pisze:
28 sty 2019, 8:56
Czasem człowiek może dowiedzieć się ciekawych rzeczy o... sobie. Ja np. w zeszłym roku otrzymałem na coś innego dużą zniżkę, jak się okazało na… Kartę Dużej Rodziny. Ktoś się dopatrzył trzeciego dziecka, o którym nic nie wiem… :shock: :? :D
To, ze Ty nie wiesz, nie znaczy, ze go nie ma ;)

Chmielu
Posty: 31
Rejestracja: 08 paź 2018, 8:29
Samochód: Seat Ateca XCELLENCE 2.0 TSI DSG 4Drive
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Koszty Ubezpieczenia

Post autor: Chmielu »

rozumiem że chodzi o zwyżkę z tytułu szkody, tak?
pakiet u dealera rządzi się swoimi prawami, niejednokrotnie nie badają szkodowości klienta - stawki bywają zryczałtowane. stąd u klientów ze szkodami pakiet u delaera/leasingu wychodzi nieraz korzystniej niż u agenta.

A ewentualna szkoda na aucie ub. u delaera np. leasingu - i tak może być widoczna przy ubezpieczeniu innego auta poza dealerem np. u agenta.

Do UFG(centralnego rejestru) raportowane są wszystkie szkody, nawet pojazdów których nie jesteś właścicielem, a tylko sprawcą wypadku.

Dlatego w takich przypadkach, gdzie posiadasz kilka pojazdów warto wykupić na każdy ochronę zniżek(osobno do AC i AC). zawsze to jakaś awaryjna furtka w razie "w". ochrona zniżek gwarantuje Ci utrzymanie zniżek na danym pojeździe w razie wystąpienia 1 szkody - ale działa tylko w tym samym Towarzystwie Ubezpieczeniowym.
Luk4as pisze:
27 sty 2019, 20:59
Chmielu jesli wezme pakiet od dilera a prywatnie zrobilem sobie inne auto z AC pzu to czy u dilera bede mial zwyzke na AC ? Czy te salonowe nie maja zwyzek bo sa dopisane do dilera a nie do konkretnej osoby ?

Chmielu
Posty: 31
Rejestracja: 08 paź 2018, 8:29
Samochód: Seat Ateca XCELLENCE 2.0 TSI DSG 4Drive
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Koszty Ubezpieczenia

Post autor: Chmielu »

Witam.

Jestem świeżym użytkownikiem forum, do tego oczekującym na autko... także sporadycznie tu zaglądam...
zinger pisze:
27 sty 2019, 22:49
Chmielu dlaczego nie dales info ze mozesz dobre pakiety zrobic? Chyba nawet pisalem swego czasu ze szukam ale nie bylo odzewu.

Chmielu
Posty: 31
Rejestracja: 08 paź 2018, 8:29
Samochód: Seat Ateca XCELLENCE 2.0 TSI DSG 4Drive
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Koszty Ubezpieczenia

Post autor: Chmielu »

sprawdź w warunkach leasingu, ale raczej jest to opłata co roczna przy ubezpieczeniu "obcym" - poza leasingiem.
Luk4as pisze:
27 sty 2019, 14:14
Panowie a zmiana ubezpieczenia to 300 zl co rok ? Czy jak raz nam zweryfikuja za 300 zl pzu to za rok jak przedluzamy pzu to nie placimy ponownie 300 czy placimy ? Chodzi o leasing ..

Chmielu
Posty: 31
Rejestracja: 08 paź 2018, 8:29
Samochód: Seat Ateca XCELLENCE 2.0 TSI DSG 4Drive
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Koszty Ubezpieczenia

Post autor: Chmielu »

zaufaj mi, jestem inżynierem :-)

full opcja w Hestii
Pepeg pisze:
28 sty 2019, 6:42
Chmielu pisze: Nie będę pisał ile mi wyszedł pakiet od 133 000 co by forumowiczów nie denerwować...ale dealer płakał jak zobaczył :-)
Oby tylko klient nie płakał jak będzie szkodaObrazek, nie ma nic za darmo.

Wysłane z mojego GT-I9515 przy użyciu Tapatalka

ODPOWIEDZ