Seat ateca 4drive- test rolek

Dyskusje na temat Seata Ateca I generacji (2016-)
Awatar użytkownika
Frodo
Samochód: Ateca FR 2.0 TSI

Re: Seat ateca 4drive- test rolek

Post autor: Frodo » 12 mar 2019, 19:25

Lehoo pisze:
12 mar 2019, 18:18
Ford rusza od razu z czterech, Seat najpierw buksuje przodem, dopiero potem dołącza się tył.
Dziwne, bo na filmie wygląda to tak jakby właśnie Ford najpierw buksował i dopiero po chwili uruchamiał tylną oś. Osobiście nie zauważyłem istotnego buksowania w Atece 2.0 TSI, a w samochodach z FWD lub RWD, nawet o znacznie mniejszej mocy, dość często, również na suchym asfalcie, zarówno przy dobrych, zimowych jak i dobrych letnich oponach. Więc odnoszę wrażenie, że u Ciebie jest coś nie tak, może z oponami.
Ateca 2.0 TSI FR, red, DCC, Comfort Asst.+, 360, preinstalacja haka i dodatkowe zabezpiedzenie przed kradzieżą: stacyjka 8-)

Sponsor

Sponsor

DamianT
Samochód: Seat Ateca 2.0TSI DSG 4Drive XC Rodium Grey

Post autor: DamianT » 12 mar 2019, 19:52

Dokładnie jest tak, jak pisze @Frodo. Jeździłem Atecą zarówno na suchym, jak i mokrym asfalcie, na śniegu również - wciskam gaz i jadę (ruszam) bez żadnego zbędnego buksowania przodem. Wręcz "czuję" jakby to tył pchał auto do przodu.

A testy - cóż, ja twierdzę, że autem trzeba jeździć i się nim cieszyć (Ateca 2.0TSI daje niezłą frajdę). W normalnych, drogowych (utwardzone szlaki, nie teren) polskich warunkach jestem pewny napędu Seata Ateca.

@Lehoo - Jak Ci przód buksuje - odwiedziłbym serwis - tak być nie powinno.

Barton
Samochód: Ateca FR 1.4 4Drive DSG

Post autor: Barton » 13 mar 2019, 8:03

W testach Haldex 5gen. ogólnie jest chwalony za szybkość działania. Mam wrażenie, że sporo zależy od sposobu operowania gazem, no i pewnie trochę od wybranych trybów jazdy.
Na tym filmie jest to pokazane, od około 5min.

Odpowiedz