Mata do bagażnika.

Dyskusje na temat Seata Ateca I generacji (2016-)
Awatar użytkownika
szczekas
Posty: 280
Rejestracja: 25 cze 2017, 17:35
Lokalizacja: Gdańsk
Samochód: Seat Ateca FR 2.0 TSI
Podziękował: 12 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Mata do bagażnika.

Post autor: szczekas »

To, że nie ma to wiem :) Dziwię się tylko, że napęd 4drive wymusił ich całkowite zniknięcie :)


Ateca FR | 2.0 TSI 190KM | DSG7 | 4Drive | Rodium Grey | Felgi 18" PERFORMANCE 36/3 | Alcantara Black | Comfort Assistant | Podgrzewana przednia szyba | Navi | Alarm | Elektryczna klapa bagażnika | Beats Sound System

Sponsor

Re: Mata do bagażnika.

Sponsor


Bart
Posty: 106
Rejestracja: 23 cze 2017, 22:21
Lokalizacja: Poznań
Samochód: Ateca 1.4 TSI 150KM, XC
Podziękował: 8 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy

Re: Mata do bagażnika.

Post autor: Bart »

Czy ktoś się orientuję czy te maty są kompatybilne z opcjonalną "podwójną podłogą"? Może ktoś dołożył taką opcje do swojej Atec'ki i ma dodatkowo matę ochroną ?

slawektc
Posty: 103
Rejestracja: 03 lip 2017, 15:53
Lokalizacja: Tczew
Samochód: Seat Ateca XCELLENCE 1.4 Beżowy Capuccino Beige
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Mata do bagażnika.

Post autor: slawektc »

Do Atece są trzy rodzaje mat do podwójnej podłogi góra i dół ,iż pojedynczą podłogą.

wookash.p
Posty: 7
Rejestracja: 23 sty 2018, 21:19
Samochód: VW Passat B8 1.8 TSI man. Highline
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Mata do bagażnika.

Post autor: wookash.p »

Nieprawda. Uchwyty są, tylko pod podłogą. Jak podniesiecie pokrywę, to są haki, po bokach w przy siedzeniach oraz na "tylnej ścianie". Tyle tylko, że są jakieś 7 cm poniżej poziomu podłogi (tej "ruchomej"), przynajmniej w aucie żony (2.0 tsi).
Ale stąd też moje pytanie - czy ktoś miał okazję próbować w tej konfiguracji zamontować siatkę trzymającą zakupy?
Wydaje się to wykonalne, siatka jest w końcu elastyczna, nie powinna odkształcać podłogi.
Z drugiej strony nie chcę kupować w ciemno.

nkbor
Posty: 102
Rejestracja: 25 maja 2017, 13:34
Lokalizacja: Szczecin
Samochód: Ateca Style 1.4 Manual
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Mata do bagażnika.

Post autor: nkbor »

Ja mam podwójną podłogę i zakupiłam oryginalną mate. Niestety to porażka.
Przy obniżonej podłodze przeszkadzają mocowana własnie podłogi natomiast przy podniesionej mata jest za mała. (za krótka).
Nie znalazłam w oryginalnych akcesoriach maty dedykowanej do podwójnej podłogi. :?
Ateca Syle 1,4 TSI 150 KM /Manual / Nevada White/Alcantara Black /Media Plus/Kamera/Podgrzewana przednia szyba/Martwy Punkt i trochę dodatków :D

jarek.k
Posty: 136
Rejestracja: 20 sty 2018, 12:06
Lokalizacja: Świdnik
Samochód: Ateca xcl 2.0TSI DSG 4drive Cappuccino Baige
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Mata do bagażnika.

Post autor: jarek.k »

slawektc pisze:
15 sie 2017, 10:07
Do Atece są trzy rodzaje mat do podwójnej podłogi góra i dół ,iż pojedynczą podłogą.
Napewno 3 rodzaje? Czy w takim razie mata do napędu 4x4 jest tożsama z pojedynczą podłogą? Mi się wydaje że są inne.

Awatar użytkownika
TomeL
Posty: 664
Rejestracja: 05 cze 2018, 7:37
Lokalizacja: Galicja
Samochód: Ateca FR 2.0 TSI FL
Podziękował: 34 razy
Otrzymał podziękowań: 28 razy

Re: Mata do bagażnika.

Post autor: TomeL »

Czołem. A jak z zapachem tych mat? Mam w swoim aucie oba rodzaje tych mat z Rezawu i ta co ma Darekr śmierdziała miesiąc zanim zabiłem zapach całym dezodorantem i wietrząc kilka dni. Coś się zmieniło?

gharghoul
Posty: 84
Rejestracja: 12 mar 2018, 9:19
Samochód: Seat Ateca 1.4 TSI
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Mata do bagażnika.

Post autor: gharghoul »

Moja odkąd do mnie przyszła kurierem nie smierdizała w ogóle. Wersja dla FWD pojedyncza podłoga.

patryk7133
Posty: 1076
Rejestracja: 11 wrz 2017, 23:53
Lokalizacja: Nowa Ruda i Ludwigshafen
Samochód: Seat Ateca1,4 TSI DSG7 Xcellence Comfort+Assistant
Podziękował: 29 razy
Otrzymał podziękowań: 45 razy

Re: Mata do bagażnika.

Post autor: patryk7133 »

No właśnie wychodzi na to że jest kilka wersji tych mat jedni mówią że śmierdzi inni że pachnie perfumami ?
Ja zamawiałem bez zapachową i taka przyszła kompletnie niczym nie pachniała
kupiona na Alegro
Ps: mam dokładnie tą matę co Darekr
Pozdrawiam

Lehoo
Posty: 31
Rejestracja: 22 lip 2018, 21:09
Lokalizacja: Breslau
Samochód: Ateca FR, 2.0 TSI DSG, 4WD Black Magic
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Mata do bagażnika.

Post autor: Lehoo »

Jeśli nie zapomnę, wrzucę jutro zdjęcie zestawu siatek, jaki zamontowałem w bagażniku wersji 4x4 (czyli z podniesioną podłogą). W 4x2 będzie łatwiej, bo uchwyty są łatwiej dostępne.
Patent pochodzi z Yeti, którą kiedyś jeździłem, a dealer zamontował mi zestaw gratis. W późniejszym Fordzie bardzo mi go brakowało. A kiedy odkryłem, że Ateca ma odpowiednie haczyki, nie zastanawiałem się długo.
Nie potrafię niestety napisać, jakie siatki kupowałem, bo nie pamiętam, a materialne ślady zatarłem, więc wymiary trzeba dobrać samemu. Pionowa tylna "kieszeń" jest chyba od Skody Rapid, ale głowy nie dam...

ODPOWIEDZ