Analogowy człowiek vs Elektroniczny samochod

Dyskusje na temat Seata Ateca I generacji (2016-)
Teo
Posty: 493
Rejestracja: 30 gru 2018, 0:09
Samochód: 2.0 TSI
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowań: 22 razy

Re: Analogowy człowiek vs Elektroniczny samochod

Post autor: Teo »

1. Poki co jechalem Aroną z silnikiem 1.0 TSI i pedal gazu byl duzo twardszy. Idealny (tylko auto za male). Usiadlem w innej Atece, takiej salonowej, bez jezdzenia, i niestety w niej pedal tez byl bardzo miekki. Takze to nie jest kwestia mojego egzemplarza i bede musial szukac jakiegos sposobu utwardzenia pedalu gazu. Jak ktos na cos wpadnie (poza gąbką pod pedalem gazu co mi ktos juz podpowiedzial, to piszcie smialo :) )

2. Natomiast mam jeszcze jedna "ogolna sprawe". Czy da sie jakos ustawic, zeby zmiana kanalow radia przyciskami na kierownicy, zmieniala po kolei te programy, ktorych ikonki widze w "ulubionych" ? Bo teraz to przyciskami z kierownicy da sie zmienic stacje wedlug listy, a nie wedlug ikonek ulubionych...



Sponsor

Re: Analogowy człowiek vs Elektroniczny samochod

Sponsor


Awatar użytkownika
sailor 88
Posty: 1379
Rejestracja: 27 maja 2017, 9:33
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Nissan Qashqai E-POWER : był Seat Ateca 1,6TDI
Podziękował: 86 razy
Otrzymał podziękowań: 386 razy

Re: Analogowy człowiek vs Elektroniczny samochod

Post autor: sailor 88 »

Teo pisze:
28 kwie 2019, 23:23
1. Poki co jechalem Aroną z silnikiem 1.0 TSI i pedal gazu byl duzo twardszy. Idealny (tylko auto za male). Usiadlem w innej Atece, takiej salonowej, bez jezdzenia, i niestety w niej pedal tez byl bardzo miekki. Takze to nie jest kwestia mojego egzemplarza i bede musial szukac jakiegos sposobu utwardzenia pedalu gazu. Jak ktos na cos wpadnie (poza gąbką pod pedalem gazu co mi ktos juz podpowiedzial, to piszcie smialo :) )
Ja co prawda nie narzekam na komfort operowania pedałem gazu, ale przyjrzałem się sprawie teoretycznie i być może coś jest na rzeczy...
Mianowicie pozornie identyczne pedały przyspieszania we współczesnych modelach aut VW/Audi/Seat/Skoda są jednak różne i mają katalogowo dwa różne oznaczenia: 5Q1723503J występujący w Ateca, Karoq, Kodiaq, Tiguan itp. i 2Q1723503 występujący w Arona, Polo, Ibiza (w Ibizie do 11.2017r) I teraz najistotniejsze: na zdjęciach pedału z Arony widoczna jest sprężyna oporowa między ramieniem a korpusem, której w pedale z Ateci nie widać...Więc może to ona powoduje większą twardość pedału...
ARONA
Obrazek
ATECA
Obrazek
...Spieszmy się kochać diesel'e, tak szybko odchodzą...

JAckson
Posty: 39
Rejestracja: 12 lut 2019, 12:18
Samochód: Seat Ateca 2,0TSI
Podziękował: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Analogowy człowiek vs Elektroniczny samochod

Post autor: JAckson »

Teo pisze:
28 kwie 2019, 23:23

2. Natomiast mam jeszcze jedna "ogolna sprawe". Czy da sie jakos ustawic, zeby zmiana kanalow radia przyciskami na kierownicy, zmieniala po kolei te programy, ktorych ikonki widze w "ulubionych" ? Bo teraz to przyciskami z kierownicy da sie zmienic stacje wedlug listy, a nie wedlug ikonek ulubionych...
Także poszukuję sposobu na to, ale na razie nie znalazłem.

Teo
Posty: 493
Rejestracja: 30 gru 2018, 0:09
Samochód: 2.0 TSI
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowań: 22 razy

Re: Analogowy człowiek vs Elektroniczny samochod

Post autor: Teo »

@Sailor88 - to co znalazles, to REWELACJA. Jesli to sie potwierdzi, to wyglada na to, ze teoretycznie wystarczyloby dolozyc sprezyne w jednym miejscu. Bylbys moim bohaterem... Jeszcze nie wiem jak ci podziekuje, jesli to jest az tak proste, ale pomysle :)

@Frodo - blagam.. powiedz gdzie... ja szukalem, zona szukala... nawet przelaczylem na angielski majac nadzieje, ze po prostu czegos nie widze bo dziwnie jest przetlumaczone. Ale nie znalazlem... jesli to jest - daj znac gdzie !!!

Awatar użytkownika
sailor 88
Posty: 1379
Rejestracja: 27 maja 2017, 9:33
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Nissan Qashqai E-POWER : był Seat Ateca 1,6TDI
Podziękował: 86 razy
Otrzymał podziękowań: 386 razy

Re: Analogowy człowiek vs Elektroniczny samochod

Post autor: sailor 88 »

Teo pisze:
29 kwie 2019, 11:39
@Sailor88 - to co znalazles, to REWELACJA. Jesli to sie potwierdzi, to wyglada na to, ze teoretycznie wystarczyloby dolozyc sprezyne w jednym miejscu. Bylbys moim bohaterem... Jeszcze nie wiem jak ci podziekuje, jesli to jest az tak proste, ale pomysle :)

@Frodo - blagam.. powiedz gdzie... ja szukalem, zona szukala... nawet przelaczylem na angielski majac nadzieje, ze po prostu czegos nie widze bo dziwnie jest przetlumaczone. Ale nie znalazlem... jesli to jest - daj znac gdzie !!!
Frodo dobrze pamiętał, to chyba TO:

Obrazek
...Spieszmy się kochać diesel'e, tak szybko odchodzą...

Awatar użytkownika
greg_the_lazy
Posty: 423
Rejestracja: 17 kwie 2018, 21:06
Lokalizacja: Janki, Falenty Nowe
Samochód: Ateca FR 1.4 TSI 7DSG - Rodium Grey
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 28 razy

Re: Analogowy człowiek vs Elektroniczny samochod

Post autor: greg_the_lazy »

O tu ;-)Obrazek
Ateca FR 1.4 TSI 7DSG - Rodium Grey

JAckson
Posty: 39
Rejestracja: 12 lut 2019, 12:18
Samochód: Seat Ateca 2,0TSI
Podziękował: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Analogowy człowiek vs Elektroniczny samochod

Post autor: JAckson »

greg_the_lazy pisze:
29 kwie 2019, 14:01
O tu ;-)Obrazek
Tak. Właśnie też to znalazłem.

Pepeg
Posty: 171
Rejestracja: 24 lip 2018, 7:39
Lokalizacja: Kraków i okolice
Samochód: Ateca Excellence 2.0 TSI 4drive
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Analogowy człowiek vs Elektroniczny samochod

Post autor: Pepeg »


Teo pisze:
@Frodo - blagam.. powiedz gdzie... ja szukalem, zona szukala... nawet przelaczylem na angielski majac nadzieje, ze po prostu czegos nie widze bo dziwnie jest przetlumaczone. Ale nie znalazlem... jesli to jest - daj znac gdzie !!!
Trzeba było na węgierski przełączyć, przepraszam ale nie mogłem się powstrzymać. ObrazekWiem, straszny dupek ze mnie.Obrazek

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka


Obrazek

Teo
Posty: 493
Rejestracja: 30 gru 2018, 0:09
Samochód: 2.0 TSI
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowań: 22 razy

Re: Analogowy człowiek vs Elektroniczny samochod

Post autor: Teo »

@Frodo: Dzieki - wspaniala wiadomosc, jutro sprawdze. Pamietam ze to tez wlaczalismy, mimo, ze nazwy toto intuicyjnej nie ma - i wtedy jakos nam cos dzialac nie chcialo, wiec zarzucilismy tą opcje. Ale sprawdze jeszcze raz :)

@Pepeg: wiesz... jako ~10 latek rozkladalem komputery na czynniki pierwsze, bawilem sie config.sys i autoexec.bat, zeby pamieci niskiej bylo jak najwiecej i zeby jak najwiecej sterownikow DOSa wrzucic przez himem.sys do pamieci "wysokiej". W tych czasach najbardziej uzyteczna nakladką na DOSa byl program o nazwie Norton Commander. Moze ktos takie cos jeszcze pamieta. W tamtych czasach nie bylo polskich wersji oprogramowania. Ale nagle pojawilo sie pierwsze spolszczenie tego wlasnie Nortona... i przycisk ktory w wersji angielskiej nazywal sie "extract" (rozpakowywanie zip`ow) po polsku nazywal sie "rozdymanie". Dobrze ze nie bylo dymania. To tylko (prawdziwa) anegdotka, ale od tamtych czasow uwazam, ze jezykiem komputerow jest jezyk angielski i polskie tlumaczenia, chociaz coraz lepsze, wciaz czesto pozstawiaja wiele do zyczenia. Duzo latwiej jest mi operowac elektroniką w jezyku angielskim, chocby dlatego, ze w Polsce w zaleznosci od tego jakiemu tlumaczowi co odbije, to tak to sobie nazywa. A po angielskujednak czesto jest juz jakas "linia językowa" i latwiej jest przenosic sie miedzy urzadzeniami.

Pepeg
Posty: 171
Rejestracja: 24 lip 2018, 7:39
Lokalizacja: Kraków i okolice
Samochód: Ateca Excellence 2.0 TSI 4drive
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Analogowy człowiek vs Elektroniczny samochod

Post autor: Pepeg »

Składałeś komputery jako 10latek a nie potrafisz obsłużyć radia w Seacie no bez jaj

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka


ODPOWIEDZ