Analogowy człowiek vs Elektroniczny samochod

Dyskusje na temat Seata Ateca I generacji (2016-)
Awatar użytkownika
tictac1986
Posty: 462
Rejestracja: 10 maja 2017, 21:24
Lokalizacja: Ozorków
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy

Re: Analogowy człowiek vs Elektroniczny samochod

Post autor: tictac1986 »

Ja za każdym razem zapomniałem jak otwiera się klapę silnika w firmowym Focusie :)

Wysłane z mojego SM-A750FN przy użyciu Tapatalka



Seat Ateca 1,4 TSI 150 KM Nevada White wersja Style + Comfort+/Pakiet Zima/Full Link

Sponsor

Re: Analogowy człowiek vs Elektroniczny samochod

Sponsor


Teo
Posty: 493
Rejestracja: 30 gru 2018, 0:09
Samochód: 2.0 TSI
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowań: 22 razy

Re: Analogowy człowiek vs Elektroniczny samochod

Post autor: Teo »

A ja mam kolejną "ciekawostkę", chociaz nie jest to juz sprawa typu "pomocy", bo tu pomocy nie ma - najwyzej jakis kreatywny z VW moglby sie nad tym zastanowic jakby chcial... Otoz jak kiedys wspominalem Infotainment mam po angielksu, bo tak latwiej mi wszystko znalezc, niz domyslac sie co autor mial na mysli tlumaczac rozne elementy systemu.
Problem w tym, ze przy jezyku angielskim teksty smsów czytane sa takze po angielsku - co nie dziala w przypadku smsow po Polsku. Cyfry czyta ok, ale juz tekst - nie. Oczywiscie gdyby to byl tekst po angielsku byloby ok. Ale jak tekst jest po Polsku to sobie z tym nie radzi. Rada? Zrobic albo tak jak jest w windowsach, zejest wybor jezyka systemu ale poza tym mozna sobie wybrac jezyk klawiatury, albo, co wydaje sie sensowniejsze - zrobic wybor jezyka tylko w przypadku funkcji telefonicznych - a juz najlepiej by bylo, gdyby system po jakichs slownikach sam byl wstanie rozpoznac jezyk smsa. Google translator to potrafi, to dlaczego system VW nie mialby potrafic?
Bo w moim przypadku to tylko problem "psychologiczny" - tzn. ze mam jezyk angielski, ale nie czytaja mi sie smsy po Polsku, ale mam znajomego managera duzej firmy, ktory smsy dostaje przynajmniej w 3 roznych jezykach. Jakby mu tak Ateka nie potrafila ich przeczytac, to mysle ze nie bylby specjalnie ucieszony (a chlopak jest bardziej wybredny niz ja).

Ale jak wspomnialem - to tylko takie spostrzezenie :)

Luk4as
Posty: 851
Rejestracja: 09 sie 2017, 21:00
Samochód: Skoda
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 28 razy

Re: Analogowy człowiek vs Elektroniczny samochod

Post autor: Luk4as »

Widzisz @Teo jakbys byl menagerem i znal 3 jezyki to tak jak kolega nie myslalbys o siedzeniu na jakims glupim forum tylko cieszylbys sie swoja Q8 podczas jazdy a w wolnym czasie zona i dziecmi.

A ze swoja pozycje zaszeregowania w spoleczenstwie znasz to musisz sie pogodzic ze Ateca to nie Tesla. Ze system interaktywny Seata to nie system oparty na Androidzie i Gogle .

Zastanawiam sie czy jak idziesz po bulki do sklepu to czy tez caly czas napotykasz na problemy i niepowodzenia ...

Teo
Posty: 493
Rejestracja: 30 gru 2018, 0:09
Samochód: 2.0 TSI
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowań: 22 razy

Re: Analogowy człowiek vs Elektroniczny samochod

Post autor: Teo »

Wlasciwie to jestem managerem i znam 3 jezyki, ale nie w korporacji, tylko w swojej wlasnej malutkiej firmie ;) Natomiast i na koncu i na poczatku napisalem, ze moje spostrzezenie nie wymaga zadnej pomocy - ot taki drobiazg, ktory zauwazylem, a ktory co najwyzej pomoze kiedys komus w wyborze auta. Notabene wspomniany kolega ma auto marki bardzo-premium w cenie okolicach 500 tys zl i narzeka na nie bardziej niz ja - w dodatku pokazal mi pare spraw i zdecydowanie ma racje :) Generalnie twierdzi, ze wszyscy jestesmy betatesterami, bo tak jest taniej dla producentow aut. Marki pozwole sobie nie wymienic, ale nie jest ze stajni VW. Roznica miedzy nami jest tylko taka, ze on sobie to auto zaraz wymieni, a ja nie :)

Ale wracajac do twojego tonu: widzisz Luk4as, gdybys byl szefem developerow z VW (lub osoba wlasnie kupująca auto), to bardzo bys sie ucieszyl widzac ten temat, bo oznaczaloby to ze zamiast robic burze mozgow co tam jeszcze poprawic, okazaloby sie ze masz jak na tacy kilka drobnych (i tanich) usprawnien, ktore od reki latwo jest zaimplementowac. Technologie wykyrwania jezyka nie sa dostepne tylko dla google i androida.

Zastanawiam sie, czy jak idziesz po bulki do sklepu, to tez ccaly czas myslisz sie jak dogryzc bez powodu kazdemu mijanemu czlowiekowi... ?

Luk4as
Posty: 851
Rejestracja: 09 sie 2017, 21:00
Samochód: Skoda
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 28 razy

Re: Analogowy człowiek vs Elektroniczny samochod

Post autor: Luk4as »

@Teo nie ma idealnych samochodow. Tak jak idealnych kobiet. A jakos faceci na te kobiety nie narzekaja tylko ciesza sie ze sa. Mysle ze musisz zmienic podejscie i cieszyc sie z kazdej wady Ateki. Wtedy prawdziwe zalety wprawia Cie w zachwyt.

Ty menager, kolega menager. Zastanawiam sie kto od kogo uczyl sie narzekac.

Teo
Posty: 493
Rejestracja: 30 gru 2018, 0:09
Samochód: 2.0 TSI
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowań: 22 razy

Re: Analogowy człowiek vs Elektroniczny samochod

Post autor: Teo »

Luk4as pisze:
01 maja 2019, 13:03
Mysle ze musisz zmienic podejscie i cieszyc sie z kazdej wady Ateki. Wtedy prawdziwe zalety wprawia Cie w zachwyt.
Ty tak na serio? Czy jestes na etacie w grupie VW ?

Moderatora prosze o rozwazenie skasowania postow poczynajac od postu Luk4as z dnia 1 maja 7:59, az do niniejszego mojego posta, bo sa zupelnie nie na temat, a tylko "filozofowanie" nt. podejscia ludzi do zycia i siebie na wzajem. A przy okazji pachna marketingiem korporacyjnym rodem z reklam z lat 90.

Luk4as
Posty: 851
Rejestracja: 09 sie 2017, 21:00
Samochód: Skoda
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 28 razy

Re: Analogowy człowiek vs Elektroniczny samochod

Post autor: Luk4as »

Moderator prosze o wykluczenie @Teo z tego forum bo jesli on tego nie zrobi to ja powiesze sie za niego ;)

Awatar użytkownika
Orłoś
Posty: 122
Rejestracja: 30 maja 2018, 15:47
Lokalizacja: pomorskie
Samochód: Ateca Xcellence 2.0 TSI
Podziękował: 13 razy
Otrzymał podziękowań: 9 razy

Re: Analogowy człowiek vs Elektroniczny samochod

Post autor: Orłoś »

Nie wiem czy śmiać się, czy płakać czytając posty Teo. Farmazony straszne. Skąd to histeryczne podejście do życia, nie wiem, ale wiem jedno zaśmieca to forum straszliwie. Poprostu nie da się tego czytać. Manager znający 3 języki, który rozbierał komputery jako 10 latek musi zmienić język interfejsu na angielski, bo inaczej nie zrozumie komunikatów. Ludzie ratunku. Ręce mi opadły 😨😨😨
Ateca Xcellence | 2.0 TSI 190KM | DSG7 | 4Drive | Magnetic Brown | Felgi 18" PERFORMANCE 36/2 MACHINED | Felgi 17" ABRERA II | Alcantara Black | Panorama | Comfort Assistant Plus | Podgrzewana przednia szyba | Navi | Elektryczna klapa bagażnika | Widok 360 | Ładowanie Qi | VC

mike
Posty: 62
Rejestracja: 05 mar 2019, 22:37
Samochód: Seat Ateca FR 1.5TSI DSG
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Analogowy człowiek vs Elektroniczny samochod

Post autor: mike »

Ja też się długo przyglądałem tym wszystkim postom kolegi Teo... zero konkretów, same problemy i narzekania. A "ciekawostka" typy brak polskiego języka do czytania sms-ów przez samochód! to dla mnie hit. Auto ma jeździć a nie dyktować sms-y. Super zaawansowany iPhone, którego jestem użytkownikiem nie potrafi tego robić, a kolega czepia się Seata Ateca... brak słów :roll:

Pepeg
Posty: 171
Rejestracja: 24 lip 2018, 7:39
Lokalizacja: Kraków i okolice
Samochód: Ateca Excellence 2.0 TSI 4drive
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Analogowy człowiek vs Elektroniczny samochod

Post autor: Pepeg »


Teo pisze:
Moderatora prosze o rozwazenie skasowania postow poczynajac od postu Luk4as z dnia 1 maja 7:59, az do niniejszego mojego posta, bo sa zupelnie nie na temat, a tylko "filozofowanie" nt. podejscia ludzi do zycia i siebie na wzajem. A przy okazji pachna marketingiem korporacyjnym rodem z reklam z lat 90.
Przecież całe to filozofowanie idealnie pasuje do tytułu wątku, pamiętam że ja też byłem oskarżony o bycie na etacie w VW. ObrazekObrazek A tak na marginesie to AA idealnie odczytuje SMSy i wiadomości z messengera. Można nawet, jak ktoś się czuje samotny, pogadać sobie z asystentem google w czasie jazdy.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka




ODPOWIEDZ