Pierwsze wrażenie - jak oceniacie?

Dyskusje na temat Seata Ateca I generacji (2016-)
jarek.k
Posty: 136
Rejestracja: 20 sty 2018, 12:06
Lokalizacja: Świdnik
Samochód: Ateca xcl 2.0TSI DSG 4drive Cappuccino Baige
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Pierwsze wrażenie - jak oceniacie?

Post autor: jarek.k »

U nas było ciut inaczej. Jako, że na codzien jezdzimy SUbaru Foresterem III i jestesmy z niego mega zadowoleni to pierwsze kroki skierowalismy do salonu Subaru. WYbór ponownie padł na Forestera, który w wersji platinium był całkiem niezle wyposażony (najbogatsza wersja wyposażenia), w wyprzedaży 2017 miał kosztować 139tys. I w sumie uznaliśmy że nie bedziemy szukać bo to auto spełnia nasze oczekiwania. Pozostała tylko kwestia silnika, bo była to 150konna wolnossąca benzyna. NIestey nie było chwilowo szansy na jazde probną, wiec zaczelismy szukac innych aut. Jeep compass był ok ale ciut droższy i nierobił WOW, to samo Vitara oraz Sportage (który wogóle mi sie nie podoba). Potem przyszedł czas na Mazdę CX5 i Tiguana ale w wersji jaka nas interesowała było to blisko 200tys. na dodatek od reki raczej diesel. I tak zdecydowalismy ze zostaje SUubaru tylko musimy sie nim przejechac. Organizacja wyjazdu trwała kilka dni a ja spotkalem sie z kolega który własnie nabył nową alhambre i tak od słowa do słowa zajrzałem na stronę seata. Potem tel. do salonu i umowilismy sie na oględziny (do salonu było 200km, ale z racji tego ze przed chwilą auto kupił tam kolega mielismy gwarancje dobrej ceny). W dniu wyjazdu mielismy tez zaplanowaną jazde subaru. I tu rozczarowanie bo 2.0i subaru to niestety fajny samochód ale silnik nie przyspiesza wogóle. Potem jeszcze jazda wesją XT i tam było wow, ale to wow dało nam zużycie 18l/100km i uznalismy że koszty eksploatacji są nie do zaakceptowania. I pojawiły sie wątpliwosci, bo do tego momentu Forester był 100% faworytem. W drodze do salonu seata znow przypomniałem sobie czym jest możliwość dynamicznego wyprzedzania i jak bezpiecznie czuje sie w aucie gdzie po wcisnieciu pedału gazu wiem ze zdarzę. W dalszym ciagu jadac na oględziny ateci nie bylismy przekonani, tzn. bylismy tylko w tym względzię, że Ateca na tle konkurencji w cenie daje naprawdę dużo, ale czy robi WOW?
Po zajęciu miejsca za kierownicą wersji FR 1,4 TSI było bardzo symaptycznie. W aucie zarówno żona jak i ja czulismy sie komfortowo, po jezdzie stwerdziliśmy ze dociskajac pedał gazu auto równiez całkiem nieżle sobie radzi. Potem była jeszcze jazda 2.0 TSI 4drive i tam było juz naprawde super. I tak zamowilismy tego samego dnia ATECE z silnikiem 1.4TSI a po kilku dniach zamienilismy na 2.0TSI. Czekamy na odbiór, ale moim zdaniem auto robi WOW.



Sponsor

Re: Pierwsze wrażenie - jak oceniacie?

Sponsor


RosePiereDoll
Posty: 16
Rejestracja: 20 sty 2018, 19:08
Samochód: ETAP KUPNA SUV'a
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Pierwsze wrażenie - jak oceniacie?

Post autor: RosePiereDoll »

Dobry wybór

Awatar użytkownika
michal 76
Posty: 573
Rejestracja: 07 maja 2017, 10:04
Lokalizacja: Ostrołęka
Samochód: Seat Ateca 1.4 DSG XCELLENCE 4 Drive VW Passat
Podziękował: 77 razy
Otrzymał podziękowań: 145 razy

Re: Pierwsze wrażenie - jak oceniacie?

Post autor: michal 76 »

Ja przed zakupem Ateci postawiłem sobie jeden cel nie grupa VW budżet do 140tys. No i się zaczęło, w zasadzie z Japończyków i Europy tylko Suzuki Vitara zrobiła na mnie dobre wrażenie reszta ( Nissan, Toyota, Mazda, Mitsubishi, Hyundai Peugeot, Renault) zawsze było coś nie tak. Vitarę odrzuciła żona, no i trafiliśmy do naszej drugiej rodzinnej marki ( Seat). No cóż po 7 miesiącach jazdy Atecą zdanie jest tylko jedno - dobra decyzja. Co bym dziś zrobił inaczej - na pewno silnik 2.0 TSI ( jak zamawiałem nie było go w ofercie)

ODPOWIEDZ