Nowa generacja? Nowy rok modelowy?

Dyskusje na temat Seata Ateca I generacji (2016-)
Teo
Posty: 493
Rejestracja: 30 gru 2018, 0:09
Samochód: 2.0 TSI
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowań: 22 razy

Nowa generacja? Nowy rok modelowy?

Post autor: Teo »

Dzis ruszyl ponownie konfigurator Ateki (przez kilka dni byl wylaczony). Okazuje sie, powiedzieli mi to w salonie, ze zmiany cen (bo wzrosly troche) sa zwiazane z nowym rokiem modelowym i lekkimi zmianami - ale salon na razie nie potrafil mi powiedziec jakimi.

A moze wy cos wiecie? Kiedys mowilo sie o tym, ze fotele elektryczne wreszcie beda mialy pamiec... ale nic o tym nikt nie wie poki co.



Sponsor

Nowa generacja? Nowy rok modelowy?

Sponsor


Krzysiek1979r
Posty: 80
Rejestracja: 09 cze 2018, 20:17
Samochód: Seat Ateca 1.4 TSI 7DSG Xcellence,Audi Q7 3.0TDI
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy

Re: Nowa generacja? Nowy rok modelowy?

Post autor: Krzysiek1979r »

Ja byłem dzisiaj w serwisie Bednarek Łódź (wymiana oleju) i jedynie co wiedzą o nowym roku modelowym 2020 to, że auta (wszystkie) mają być zgodne z nową normą Euro 6d-TEMP-EVAP-ISC nie mylić z obowiązującą Euro 6d-TEMP. O innych zmianach np. w Atece nie wiedzą :-), a sprzedają.

Awatar użytkownika
S3ker
Posty: 285
Rejestracja: 22 sty 2019, 17:10
Samochód: ATECA MY19 1.5 TSI DSG XC BLACK
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 15 razy

Re: Nowa generacja? Nowy rok modelowy?

Post autor: S3ker »

Teo pisze:
18 cze 2019, 17:25
Dzis ruszyl ponownie konfigurator Ateki (przez kilka dni byl wylaczony). Okazuje sie, powiedzieli mi to w salonie, ze zmiany cen (bo wzrosly troche) sa zwiazane z nowym rokiem modelowym i lekkimi zmianami - ale salon na razie nie potrafil mi powiedziec jakimi.

A moze wy cos wiecie? Kiedys mowilo sie o tym, ze fotele elektryczne wreszcie beda mialy pamiec... ale nic o tym nikt nie wie poki co.
Powiem ci od momentu mojej pierwszej konfiguracji ateki do obecnej auto podrożało kilka razy oraz wzbogaciło się o kilka opcji jako standard za co kiedyś trzeba było dopłacać np. Nawigacja, kamera kiedyś płatna teraz standard itd.

Co do foteli to możliwe ale tylko w polifcie ewentualnie nowa generacja. Bo rocznik auta to tylko liczby a nie powód żeby dodawać jakieś nowinki szczególnie że lift za rogiem. Średnio 4 lata i pokazuje się lift także za rok jest szansa ;)
Seat Ateca Black Magic 1.5 TSI DSG7 150KM Xcellence

Felix
Posty: 339
Rejestracja: 27 maja 2018, 21:08
Samochód: Seat Leon FR
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy

Re: Nowa generacja? Nowy rok modelowy?

Post autor: Felix »

Frodo pisze:
28 cze 2019, 14:25
Wkrótce w sprzedaży: Wielka encyklopedia EURO 6 :lol:
Tom 5. Tomy 1-4 dostępne w księgarniach :)

Teo
Posty: 493
Rejestracja: 30 gru 2018, 0:09
Samochód: 2.0 TSI
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowań: 22 razy

Re: Nowa generacja? Nowy rok modelowy?

Post autor: Teo »

S3ker pisze:
28 cze 2019, 13:37

Powiem ci od momentu mojej pierwszej konfiguracji ateki do obecnej auto podrożało kilka razy oraz wzbogaciło się o kilka opcji jako standard za co kiedyś trzeba było dopłacać np. Nawigacja, kamera kiedyś płatna teraz standard itd.
Problem w tym, ze teraz jakos nic sie nie dodalo, a auto podrozalo o ok 8 tys zł. Wrzucilem swoja konfiguracje i kosztuje tak wlasnie + - wiecej o tyle, bez zadnych nowych opcji/dodatkow. To co kosztowalo mnie przed upustami (czysty konfigurator) 128 tys, teraz kosztuje 136 tys.
Zreszta dzis pojawil sie zupelnie nowy konfigurator na stronie Seata - wedlug mnie zdecydowanie gorszy niz poprzedni. Zero przejrzystosci.

xipil
Posty: 120
Rejestracja: 30 sty 2019, 21:35
Samochód: Ateca
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Nowa generacja? Nowy rok modelowy?

Post autor: xipil »

To tak jak w Polsce, telekomy podnoszą ceny abonamentów i pojawiają się pytania dlaczego. A no dlatego, że telekomy zatrudniają ludzi i ci ludzie chcą też zarabiać więcej, skoro rosną płace i świadczenia w innych sektorach. Nie pamiętam gdzie dokładnie, ale był ostatnio jakiś strajk w VW. W Polsce też podnieśli płace w VW. Ktoś za to musi zapłacić, a wiadomo że jest to klient.

vv52
Posty: 11
Rejestracja: 03 lip 2019, 10:08
Samochód: Ateca 1.5 TSI FR DSG
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Nowa generacja? Nowy rok modelowy?

Post autor: vv52 »

Cześć,

Będzie "nowy" czarny kolor, słyszałem również o nowym infotainmencie (taki jak w Terraco). W MY20.

Krzysiek1979r
Posty: 80
Rejestracja: 09 cze 2018, 20:17
Samochód: Seat Ateca 1.4 TSI 7DSG Xcellence,Audi Q7 3.0TDI
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy

Re: Nowa generacja? Nowy rok modelowy?

Post autor: Krzysiek1979r »

Oprócz czarnego koloru ma być standardowo 8" ekran we wszystkich wersjach, gniazdo 230V oraz możliwość dodania DCC w FWD

Felix
Posty: 339
Rejestracja: 27 maja 2018, 21:08
Samochód: Seat Leon FR
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy

Re: Nowa generacja? Nowy rok modelowy?

Post autor: Felix »

Krzysiek1979r pisze:
10 lip 2019, 7:29
możliwość dodania DCC w FWD
I tego właśnie nigdy nie zrozumiem. Czemu nie było go wczesniej? Nie ze względu na jakieś problemy techniczne - DCC jest dostępne w bardzo wielu samochodach grupy VW w przeróżnych konfiguracjach - ośki, czterołapy, SUVy, hot-hatche, normalne samochody.
Bardzo chciałem DCC, ale ze względu na dużą różnicę w bagażniku wziąłem ośkę i już nie mogłem dołożyć tej opcji. A teraz się pojawia...
"Trochę" mnie wkurzyli...

Krzysiek1979r
Posty: 80
Rejestracja: 09 cze 2018, 20:17
Samochód: Seat Ateca 1.4 TSI 7DSG Xcellence,Audi Q7 3.0TDI
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy

Re: Nowa generacja? Nowy rok modelowy?

Post autor: Krzysiek1979r »

@Felix czasami tak jest, niestety ale też nigdy tego nie zrozumiem. Dla mnie w Seatach brakuje jasnego wnętrza, bardzo lubię np beżowe, a tutaj np w Tarraco jest tylko czarne a np w Skodzie i VW można zamawiać beż.

ODPOWIEDZ