Nowa generacja? Nowy rok modelowy?

Dyskusje na temat Seata Ateca I generacji (2016-)
Awatar użytkownika
thecichy
Posty: 449
Rejestracja: 14 paź 2018, 18:38
Lokalizacja: Łódź
Samochód: Seat Ateca FR 2.0 TSI
Podziękował: 11 razy
Otrzymał podziękowań: 22 razy

Re: Nowa generacja? Nowy rok modelowy?

Post autor: thecichy »

Ten beż akurat wywodzi się z wersji Laurin&Klement, która jest taką luksusową odmianą w hołdzie dwóm panom Vaclavom (współzałożycieli) i od razu jak się pojawiła w 1 gen. Octavii wnętrze było w beżowej skórze i tak pewnie ten kolor "przeskoczył" do niższych wersji. Seat, który kojarzony ma być z taką marką o troszkę bardziej usportowionym charakterze, niestety nie ma takiej luksusowej odmiany i pewnie gdzieś to się przyczyniło do braku beżowych wnętrz. Jest co prawda w Excellence wybór tej "pomarańczowej" skórzanej tapicerki i o ile o gustach się nie dyskutuje to szczerze - w ogóle podoba się to Wam? :roll:



Sponsor

Re: Nowa generacja? Nowy rok modelowy?

Sponsor


Felix
Posty: 339
Rejestracja: 27 maja 2018, 21:08
Samochód: Seat Leon FR
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy

Re: Nowa generacja? Nowy rok modelowy?

Post autor: Felix »

Krzysiek1979r pisze:
10 lip 2019, 10:27
@Felix czasami tak jest, niestety ale też nigdy tego nie zrozumiem. Dla mnie w Seatach brakuje jasnego wnętrza, bardzo lubię np beżowe, a tutaj np w Tarraco jest tylko czarne a np w Skodzie i VW można zamawiać beż.
Oczywiście zdaję sobie sprawę z różnic w markach. To dość umiejętna żonglerka wyposażeniem, która ma na celu zapobieżenie wewnętrznej kanibalizacji modeli. Pewne rzeczy można dostać w Skodzie, inne w Seacie, a tylko w VW i Audi można dostać wszystko na raz. Oczywiście za stosownie większą opłatą. I pewnie z tego powodu nowy Superb po liftingu, super hiper nowoczesny jak o nim mówi Skoda, nadal nie otrzymał opcji kamer 360 stopni, a przynajmniej ja w cenniku takiej opcji nie znalazłem...
Ale tu mówimy o w pewnym sensie niezrozumiałych ograniczeniach. DCC w Atece było dostępne od początku, czyli nie jest to element różnicujący marki. Ale było tylko w 4x4, choć nic nie stało na przeszkodzie, żeby znalazło się również w ośce. I teraz nagle dorzucają tą opcję do ośki. Mnie osobiście to wkurzyło, bo DCC było bardzo wysoko na mojej liście życzeń, ale niestety nie mogłem go wziąć. Teraz już bym mógł...
thecichy pisze:
10 lip 2019, 11:18
Jest co prawda w Excellence wybór tej "pomarańczowej" skórzanej tapicerki i o ile o gustach się nie dyskutuje to szczerze - w ogóle podoba się to Wam? :roll:
Ja ogólnie nie rozumiem skóry w samochodzie. Nawet mając wentylację i podgrzewanie.
Natomiast jeżeli na żywo ta "pomarańczowa" skóra wygląda podobnie do brązowej alcantary, która na zdjęciach też wygląda na pomarańczową, to nie jest tak źle.

Krzysiek1979r
Posty: 80
Rejestracja: 09 cze 2018, 20:17
Samochód: Seat Ateca 1.4 TSI 7DSG Xcellence,Audi Q7 3.0TDI
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy

Re: Nowa generacja? Nowy rok modelowy?

Post autor: Krzysiek1979r »

Frodo pisze:
10 lip 2019, 12:13
Jeśli jeszcze będzie pamięć ustawień fotela i lusterek
Dla mnie pamięć przy elektrycznym fotelu powinna być standardem! Dobrze że ja rzadko jeżdżę Atecką, a jak już jadę na na krótką trasę i nie muszę przestawiać fotela bo żona jest niższa zaledwie o jakieś 5 cm :D . Z elektryką bez pamięci to ustawienie fotela trwa dłużej niż przy ręcznej.
Felix pisze:
10 lip 2019, 12:59
Ja ogólnie nie rozumiem skóry w samochodzie. Nawet mając wentylację i podgrzewanie.
A dla mnie skóra w aucie to rewelacja, jeżeli chodzi o utrzymanie czystości to bajka. Nawet mając jasnobeżową skórę i dwójkę dzieci (obecnie 8 i 6 lat) nie ma najmniejszego problemu, a wyobrażasz sobie co by się działo przy jasnobeżowym materiale? ;)

root
Administrator
Posty: 732
Rejestracja: 13 lis 2016, 13:58
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Volvo V90
Podziękował: 772 razy
Otrzymał podziękowań: 80 razy

Re: Nowa generacja? Nowy rok modelowy?

Post autor: root »

Felix pisze:
10 lip 2019, 12:59
I pewnie z tego powodu nowy Superb po liftingu, super hiper nowoczesny jak o nim mówi Skoda, nadal nie otrzymał opcji kamer 360 stopni, a przynajmniej ja w cenniku takiej opcji nie znalazłem...
:o Przecież Kodiaq ma, to czemu mieliby nie dodać do Superba?

Felix
Posty: 339
Rejestracja: 27 maja 2018, 21:08
Samochód: Seat Leon FR
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy

Re: Nowa generacja? Nowy rok modelowy?

Post autor: Felix »

Bo nie? :)
Bo gdyby dali wszystko, co jest w Passacie, to sprzedaż Passata mogłaby spaść?
Nie wiem. Wiem, że nie widziałem w nowym cenniku Superba po lifcie (jest już dostępny na stronie Skody). Może z czasem się to zmieni.
Krzysiek1979r pisze:
10 lip 2019, 13:02
A dla mnie skóra w aucie to rewelacja, jeżeli chodzi o utrzymanie czystości to bajka. Nawet mając jasnobeżową skórę i dwójkę dzieci (obecnie 8 i 6 lat) nie ma najmniejszego problemu, a wyobrażasz sobie co by się działo przy jasnobeżowym materiale? ;)
Utrzymanie czystości to jedyna zaleta skóry jaką widzę :)

Krzysiek1979r
Posty: 80
Rejestracja: 09 cze 2018, 20:17
Samochód: Seat Ateca 1.4 TSI 7DSG Xcellence,Audi Q7 3.0TDI
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy

Re: Nowa generacja? Nowy rok modelowy?

Post autor: Krzysiek1979r »

Felix pisze:
10 lip 2019, 16:26
Utrzymanie czystości to jedyna zaleta skóry jaką widzę :)
A ja nie widzę wad skóry, albo mi nie przeszkadzają. Podgrzewanie i wentylacja załatwia sprawę zimnej lub rozgrzanej skóry.
Do tego ja wybieram jasne skóry więc one się mniej nagrzewają niż czarne, we wszystkich autach mam przyciemniane szyby więc to ogranicza nagrzewanie się siedzeń. oprócz tego sprzedaję samochody z przebiegiem + 300000 km i w zasadzie nie widać śladów użytkowania po siedzeniach więc to kolejny plus.

PS.
Trochę odeszliśmy od tematu :D

Awatar użytkownika
Janisz
Posty: 665
Rejestracja: 20 maja 2017, 14:34
Lokalizacja: Gdańsk
Samochód: Seat Ateca 1.4 TSI 150KM DSG 4drive
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 11 razy

Re: Nowa generacja? Nowy rok modelowy?

Post autor: Janisz »

Przyłapana Ateca. Prawdopodobnie facelifting

https://www.autoexpress.co.uk/seat/atec ... e4HVg2afak
Ateca Xcellence | 1.4 TSI 150KM | DSG | 4Drive | Mato Brown | Felgi 18 cali - PERFORMANCE 36/1| Alcantara Brown | Comfort Assistant | Podgrz. przednia szyba | Kamery 360 | Navi | Full Link | Alarm |
Obrazek

Awatar użytkownika
thecichy
Posty: 449
Rejestracja: 14 paź 2018, 18:38
Lokalizacja: Łódź
Samochód: Seat Ateca FR 2.0 TSI
Podziękował: 11 razy
Otrzymał podziękowań: 22 razy

Re: Nowa generacja? Nowy rok modelowy?

Post autor: thecichy »

Hmm.. wygląda to tak jakby na obecną Atekę nakleili naklejki ;) Ale pewnie pod nimi kryją się te (coraz delikatniejsze w grupie) modyfikacje. Stawiam na lekko zmodyfikowane klosze (to pewnie będze "znak rozpoznawczy" FL), delikatne zmiany zderzaka i nowe wzory felg. Reszta zmian to pewnie będzie "tylko" technologia wewnątrz.

gharghoul
Posty: 84
Rejestracja: 12 mar 2018, 9:19
Samochód: Seat Ateca 1.4 TSI
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Nowa generacja? Nowy rok modelowy?

Post autor: gharghoul »

Ja tam widzę skompresowany przód od tarraco...

Awatar użytkownika
chris
Posty: 410
Rejestracja: 21 kwie 2018, 20:14
Samochód: Cupra Ateca 2.0TSI 300KM
Podziękował: 30 razy
Otrzymał podziękowań: 67 razy

Re: Nowa generacja? Nowy rok modelowy?

Post autor: chris »


ODPOWIEDZ