Nowa generacja? Nowy rok modelowy?

Dyskusje na temat Seata Ateca I generacji (2016-)
Felix
Posty: 339
Rejestracja: 27 maja 2018, 21:08
Samochód: Seat Leon FR
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy

Re: Nowa generacja? Nowy rok modelowy?

Post autor: Felix »

Mnie najbardziej wkurzyło to, że teraz już można zamawiać DCC do ośki. Bardzo chciałem DCC, ale niestety do 1.5 FWD nie dało się zamówić, a teraz już można.
Dokładnie tak samo było w Leonie. Najpierw można było zamawiać tylko do 1.8 (wielowahacz z tyłu), a potem już do wszystkich.
Robią sobie jaja z klientów, bo od strony technicznej nic nie stało na przeszkodzie, żeby DCC było dostępne od razu we wszystkich wersjach.



Sponsor

Re: Nowa generacja? Nowy rok modelowy?

Sponsor


Awatar użytkownika
chris
Posty: 410
Rejestracja: 21 kwie 2018, 20:14
Samochód: Cupra Ateca 2.0TSI 300KM
Podziękował: 30 razy
Otrzymał podziękowań: 67 razy

Re: Nowa generacja? Nowy rok modelowy?

Post autor: chris »

arkadeusz pisze:
22 wrz 2019, 12:21
Jestem od 3 tygodni posiadaczem FR-ki z RM2020, uparłem się na nowy infotainment i posiadacze starego mogą się jedynie cieszyć, że im się tak nie palcuje jak moje :-)
Jak to w życiu coś za coś ;)



Trzeba przyznać, że w porównaniu z tym starym nowy panel wygląda o wiele nowocześniej 8-)

https://bednarek.com.pl/samochody/seat- ... odel:Ateca

Obrazek
Obrazek

Kuchar
Posty: 673
Rejestracja: 24 cze 2019, 23:55
Samochód: inne
Podziękował: 15 razy
Otrzymał podziękowań: 29 razy

Re: Nowa generacja? Nowy rok modelowy?

Post autor: Kuchar »

Jeszcze nie odebrałem swojej, ciekawe czy załapie się na "nowość"

Felix
Posty: 339
Rejestracja: 27 maja 2018, 21:08
Samochód: Seat Leon FR
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy

Re: Nowa generacja? Nowy rok modelowy?

Post autor: Felix »

chris pisze:
23 wrz 2019, 11:09
Trzeba przyznać, że w porównaniu z tym starym nowy panel wygląda o wiele nowocześniej 8-)
Nowocześniej na pewno, ale czy lepiej?
Stary panel był jednak ładnie wkomponowany między nawiewy i miał obudowę z tego samego plastiku. O matowym ekranie nawet nie wspominam.
Nowy panel jak dla mnie wygląda jak wrzucony trochę na siłę. Jednak te "szklane" ekrany lepiej wyglądają jako "tablet", wystający z deski rozdzielczej.
Ciekawe, czy są tam jeszcze jakieś zmiany, poza wyglądem? Np. wyższa rozdzieloczość albo coś w ten deseń? Bo jednostka główna jest pewnie ta sama co była.

Teo
Posty: 493
Rejestracja: 30 gru 2018, 0:09
Samochód: 2.0 TSI
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowań: 22 razy

Re: Nowa generacja? Nowy rok modelowy?

Post autor: Teo »

Nowy panel - bawiam sie - byl zrobiony tylko z jednego powodu. Dla efektu wizualnego - on tak wyglada na duzo wiekszy. Wiekszosc aut ma robione zdjecia bez wlaczonego LCD - tak jak na zdjeciach powyzej. I porownujac dwa zdjecia ten nowy wydaje sie wiekszy, bo wizualnie na pierwszy rzut oka nie wiadomo gdzie sie konczy. A w praktyce oczywiscie bedzie gorszy, bo beda sie paluchy pojawiac.

citek10
Posty: 13
Rejestracja: 24 lip 2019, 7:49
Samochód: Seat Ateca xcellence 2.0 TDI
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Nowa generacja? Nowy rok modelowy?

Post autor: citek10 »

Myślę, że Seat idzie w kierunku Skody, Skoda to miała to i w Seacie musi być.
Coraz więcej minusów. O ile 1.5 TSI i problem kangurowania można obejść zamawiając TDI to tego panelu juz się nie przeskoczy, bo na bank nie będą wkładać starego panelu do roku modelowego 2020. Szkoda

Kuchar
Posty: 673
Rejestracja: 24 cze 2019, 23:55
Samochód: inne
Podziękował: 15 razy
Otrzymał podziękowań: 29 razy

Re: Nowa generacja? Nowy rok modelowy?

Post autor: Kuchar »

Wizualnie ten panel bardziej mi się podoba a odnośnie użytkowania to myślę że lada dzień się dowiem. Swoją drogą, na każdym ekranie paluchy się odciskają więc to dużo nie zmienia, a lepiej wygląda.

Felix
Posty: 339
Rejestracja: 27 maja 2018, 21:08
Samochód: Seat Leon FR
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy

Re: Nowa generacja? Nowy rok modelowy?

Post autor: Felix »

Kuchar pisze:
24 wrz 2019, 9:50
Swoją drogą, na każdym ekranie paluchy się odciskają więc to dużo nie zmienia, a lepiej wygląda.
Oczywiście, że się odciskają. Różnica jest taka, że na matowym tego prawie nie widać, a na "błyszczącym" widać nawet lekkie muśnięcie palca ;)

Kuchar
Posty: 673
Rejestracja: 24 cze 2019, 23:55
Samochód: inne
Podziękował: 15 razy
Otrzymał podziękowań: 29 razy

Re: Nowa generacja? Nowy rok modelowy?

Post autor: Kuchar »

Faktycznie może bardziej będzie to widać, jest to logiczne i zgodzę się z tym, ale warto moim zdaniem przejechać to szmatką raz na jakiś czas, a mieć coś nowszego i innego na chwilę obecną niż w starszych Atecach więc generalnie lekki powie świeżości jest i zmianę traktuje jako plus z nadzieją że odbiorę swój egzemplarz z nowym panelem. :D

vv52
Posty: 11
Rejestracja: 03 lip 2019, 10:08
Samochód: Ateca 1.5 TSI FR DSG
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Nowa generacja? Nowy rok modelowy?

Post autor: vv52 »

Niestety nowy "info" palcuje się mocno, ale na pocieszenie, gdy jest włączony, szczególnie mapy, aż tak tego nie widać. Trzeba jeździć ze szmatką ;)

ODPOWIEDZ