czujniki martwego pola i wyjazdu z parkingu - problem

Dyskusje na temat Seata Ateca I generacji (2016-)
Awatar użytkownika
zinger
Posty: 439
Rejestracja: 08 lis 2017, 10:09
Lokalizacja: Kraków
Samochód: Ateca Xcl 1.4 DSG Samoa Orange
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Re: czujniki martwego pola i wyjazdu z parkingu - problem

Post autor: zinger »

pirates69 pisze:
08 gru 2019, 17:59
Podepnę się tutaj, bo także mam podobny problem związany z czujnikami martwego pola. Nie wiem czy TTM czyli ten typ tak ma. Byłem wstępnie w serwisie w Katowicach i na poinformowano mnie, że jeżeli nic nie wyjdzie to będzie to usługa płatna 250zł. Chodzi mi o częste zapalanie się kontrolek w lusterkach podczas kiedy nic nie blokuje pasa ruchu.
Co znaczy, ze nc nie wyjdzie, jak juz wyszlo.
Chca Cie skasowac 250 za naprawienie usterki pomimo gwarancji?



Sponsor

Re: czujniki martwego pola i wyjazdu z parkingu - problem

Sponsor


Luk4as
Posty: 848
Rejestracja: 09 sie 2017, 21:00
Samochód: Skoda
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 27 razy

Re: czujniki martwego pola i wyjazdu z parkingu - problem

Post autor: Luk4as »

tez nie zrozumiałem co autor ma na myśli i za co ma płacić 250 zł ;)

Pepeg
Posty: 171
Rejestracja: 24 lip 2018, 7:39
Lokalizacja: Kraków i okolice
Samochód: Ateca Excellence 2.0 TSI 4drive
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: czujniki martwego pola i wyjazdu z parkingu - problem

Post autor: Pepeg »

U mnie system padł, nie da się go włączyć(funkcja niedostępna). W przyszłym tygodniu jadę do serwisu.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka


jarek.k
Posty: 136
Rejestracja: 20 sty 2018, 12:06
Lokalizacja: Świdnik
Samochód: Ateca xcl 2.0TSI DSG 4drive Cappuccino Baige
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: czujniki martwego pola i wyjazdu z parkingu - problem

Post autor: jarek.k »

mam podobnie z tym martwym polem ale wyłącznie z prawej strony.
Pierwszy raz mialem jakie rok temu przy predkosci ok. 100km/h sama sie włączała sygnalizacja. Było to upierdliwe bo przy zmianie pasa drżała kierownica. Zgłosiłem w serwisie, z filmikami, panowe pogrzebali w kompie i stwierdzili że znają problem jest akcja serwisowa Seata i zaraz wgrają mi poprawiony soft. Pomogło ... do tej jesieni bo teraz znowu zaczyna byc tak samo. Tez prawy czujnik tylko prędkości wyższe. NIe bylem jeszcze w serwisie ale wybieram sie za 1000km na wymiana oleju wiec napewno im zgłoszę. Oczywiście wszystko w ramach gwarancji.

pirates69
Posty: 21
Rejestracja: 22 lis 2019, 4:52
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Samochód: Cupra Ateca
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: czujniki martwego pola i wyjazdu z parkingu - problem

Post autor: pirates69 »

Dziękuję za podpowiedzi. Sprawa ma się tak. Byłem w serwisie w Myślenicach, wczoraj. Podczas pierwszej wymiany oleju zgłosiłem usterkę. Została ona zdiagnozowana bezpłatnie .... zdiagnozowana ??? Chyba nie do końca. Doradca serwisowy powiedział, że mieli kiedyś identyczny przypadek w Atece wgrali na nowo soft i problem zniknął. Podobnie zrobiono u mnie. W tym czasie nie było w tej sprawie żadnych łat czy akcji serwisowych.

Doradca podczas jazdy próbnej nie stwierdził usterki (bo asystent był wyłączony) Niestety podczas powrotnej drogi zauważyłem, że właśnie wyłączoni są asystenci: martwego pola, prowadzenia i pasa ruchu. Pozałączałem je. Po zatankowaniu i ponownym uruchomieniu samochodu problem występuje nadal. Rozwala mnie. :oops: będę dochodził swoich racji. Ale z grupą VW nie jest to takie proste. Ostatnio walczyłem 6 miesięcy z nowym silnikiem po wymianie w VW 2.0 BiTDi, tragedia, wygrałem, ale serwis VW stracił klienta. Samochód stał pół roku na serwisie.

pirates69
Posty: 21
Rejestracja: 22 lis 2019, 4:52
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Samochód: Cupra Ateca
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: czujniki martwego pola i wyjazdu z parkingu - problem

Post autor: pirates69 »

Dzięki kolego jarek.k za wskazówki na PRV. Dla serwisantów nie były jednak potrzebne. Za pierwszym razem była wgrana jakieś jakaś nowsza łata + kalibracja czujników (Dynamica Myślenice). Bez efektów. Drugi raz (Gliwice Lellek) sprawdzenie najnowszego softu + kalibracja i bez pozytywnego skutku. Trzeci raz zostawiłem samochód także w Gliwicach. Po dwóch dniach zadzwonił do mnie doradca serwisu i oświadczył, że niedomaganie usunięto. Pomyślałem sobie, że znowu powyłączali wszystkich asystentów i znowu będzie to samo.
Ale nie. Wielki szacun dla mechaników/elektryka z tego serwisu. Dali radę. Teraz mogę cieszyć się z jazdy autkiem!

Kuchar
Posty: 673
Rejestracja: 24 cze 2019, 23:55
Samochód: inne
Podziękował: 15 razy
Otrzymał podziękowań: 29 razy

Re: czujniki martwego pola i wyjazdu z parkingu - problem

Post autor: Kuchar »

pirates69 pisze:
11 kwie 2020, 10:50
. Po dwóch dniach zadzwonił do mnie doradca serwisu i oświadczył, że niedomaganie usunięto. Pomyślałem sobie, że znowu powyłączali wszystkich asystentów i znowu będzie to samo.
Ale nie. Wielki szacun dla mechaników/elektryka z tego serwisu. Dali radę. Teraz mogę cieszyć się z jazdy autkiem!
Miło to słyszeć, też jest to mój serwis i po pierwszym przeglądzie bez zastrzeżeń :)

Ps widzę kolega po sąsiedzku :twisted:

pirates69
Posty: 21
Rejestracja: 22 lis 2019, 4:52
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Samochód: Cupra Ateca
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: czujniki martwego pola i wyjazdu z parkingu - problem

Post autor: pirates69 »

Kuchar pisze:
11 kwie 2020, 11:50
pirates69 pisze:
11 kwie 2020, 10:50
Ps widzę kolega po sąsiedzku :twisted:
... a skąd jesteś :?:

pirates69
Posty: 21
Rejestracja: 22 lis 2019, 4:52
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Samochód: Cupra Ateca
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: czujniki martwego pola i wyjazdu z parkingu - problem

Post autor: pirates69 »

Bo widuję białą w SO

bentley
Posty: 64
Rejestracja: 26 paź 2018, 13:00
Samochód: Seat Ateca FR 2.0TSI 4drive
Podziękował: 11 razy
Otrzymał podziękowań: 8 razy

Re: czujniki martwego pola i wyjazdu z parkingu - problem

Post autor: bentley »

Witam, od 2 dni mam również problem z czujnikiem martwego pola. Podczas jazdy na S7 nagle prawy czujnik zaczął świecić gdy jechałem prawym pasem. Święcił tak co jakiś czas bez żadnej przeszkody z boku. Następnego dnia było to samo. Co dziwne lewa strona działa poprawnie.
W przyszłym tygodniu będę się kontaktował z serwisem, ale pytanie do kolegów czy u was wgranie softu faktycznie pomogło ? Czy robili coś więcej, wymieniali ten czujnik czy moduł?

ODPOWIEDZ