czujniki martwego pola i wyjazdu z parkingu - problem

Dyskusje na temat Seata Ateca I generacji (2016-)
Awatar użytkownika
Lava
Posty: 212
Rejestracja: 17 paź 2019, 9:12
Samochód: Seat ateca, 2.0 tsi 190 km, lava blue
Podziękował: 31 razy
Otrzymał podziękowań: 68 razy

Re: czujniki martwego pola i wyjazdu z parkingu - problem

Post autor: Lava »

bentley pisze:
13 lis 2020, 16:45
To niestety prawda że im więcej elektroniki w aucie tym więcej może się popsuć. Jeśli uznać takie myślenie za wzorzec to nikt nowych zaawansowanych aut by nie kupował (i nie tylko aut, RTV AGD itp).
W drugim aucie, Aronie również mam blind spot i uważam za bardzo przydatne narzędzie. Wogole ta Arona to już nowsza generacja powiedzmy po budzie Ateci która była budowana na Leonie starszym chyba. Widać że już wtedy była duża różnica bo tam nie miałem żadnych problemów, a systemów jest również sporo. Środek również wydaje się jakby bardziej zgrany w sensie spasowania itd. W Atece już ten blind spot, trzeszczący VC oraz podłokietnik w drzwiach kierowcy na który czekam pół roku na cześć do wymiany. Ach liczę że to koniec awarii bo jeśli się pojawia następne to naprawdę będzie czas na zmianę marki.
Dlatego ja rezygnowałem z czego się tylko dało, żeby choć trochę zminimalizować usterki w dłuższym użytkowaniu może jestem starej daty ale dlamnie jest nie przydatne - elektryczna klapa, szyberdach, czujnik martwego, tempomat, kamera 360, podgrzewane fotele. Karmią nas pseudoekologia normy spalin dokręcają, tymczasem poszli w plastik wszędzie ekologiczny? Plastik


2.0 tsi 190km, :D Sąd sądem, ale sprawiedliwość musi być po naszej stronie :D

Sponsor

Re: czujniki martwego pola i wyjazdu z parkingu - problem

Sponsor


Pepeg
Posty: 171
Rejestracja: 24 lip 2018, 7:39
Lokalizacja: Kraków i okolice
Samochód: Ateca Excellence 2.0 TSI 4drive
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: czujniki martwego pola i wyjazdu z parkingu - problem

Post autor: Pepeg »

Lava pisze:może jestem starej daty ale dlamnie jest nie przydatne - elektryczna klapa, szyberdach, czujnik martwego, tempomat, kamera 360, podgrzewane fotele. Karmią nas pseudoekologia normy spalin dokręcają, tymczasem poszli w plastik wszędzie ekologiczny? Plastik
Ja też jestem starej daty, ale bez tych wszystkich bajerów poprostu już nie mógłbym żyć.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka


Za ten post autor Pepeg otrzymał podziękowanie:
Lava (14 lis 2020, 19:45)
Ocena: 5.26%

bentley
Posty: 64
Rejestracja: 26 paź 2018, 13:00
Samochód: Seat Ateca FR 2.0TSI 4drive
Podziękował: 11 razy
Otrzymał podziękowań: 8 razy

Re: czujniki martwego pola i wyjazdu z parkingu - problem

Post autor: bentley »

Witam,

kontaktowalem sie z moim ASO i nie mieli nigdy problemu z blind spot w zadnym aucie co mnie zaniepokoilo bo beda od zera inwestygowac. Oczywiscie zostalem poinformowany, ze czujnik moze nie dzialac z powodu brudnego auta, uszkodzenia mechanicznego, obecnosci elementow zaklocajacych prace (antyrdar itp). Rzecz jasna u mnie zadna z tych rzeczy nie wystepuje, a problem pojawil sie nagle podczas jazdy.

Umowie sie pod koniec listopada bo zapewne trzeba bedzie oddac auto na 1-2 dni do weryfikacji. Coz, licze ze ogarna...

Awatar użytkownika
Grz_Bo
Posty: 445
Rejestracja: 15 lis 2020, 8:48
Samochód: Seat Leon
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 161 razy

Re: czujniki martwego pola i wyjazdu z parkingu - problem

Post autor: Grz_Bo »

bentley pisze:Witam,

kontaktowalem sie z moim ASO i nie mieli nigdy problemu z blind spot w zadnym aucie co mnie zaniepokoilo bo beda od zera inwestygowac. Oczywiscie zostalem poinformowany, ze czujnik moze nie dzialac z powodu brudnego auta, uszkodzenia mechanicznego, obecnosci elementow zaklocajacych prace (antyrdar itp). Rzecz jasna u mnie zadna z tych rzeczy nie wystepuje, a problem pojawil sie nagle podczas jazdy.

Umowie sie pod koniec listopada bo zapewne trzeba bedzie oddac auto na 1-2 dni do weryfikacji. Coz, licze ze ogarna...
Tu człowiek wspomina o tym samym problemie co u Ciebie.



Pozdrawiam,
Grzegorz


bentley
Posty: 64
Rejestracja: 26 paź 2018, 13:00
Samochód: Seat Ateca FR 2.0TSI 4drive
Podziękował: 11 razy
Otrzymał podziękowań: 8 razy

Re: czujniki martwego pola i wyjazdu z parkingu - problem

Post autor: bentley »

Grz_Bo pisze:
19 lis 2020, 12:11
bentley pisze:Witam,

kontaktowalem sie z moim ASO i nie mieli nigdy problemu z blind spot w zadnym aucie co mnie zaniepokoilo bo beda od zera inwestygowac. Oczywiscie zostalem poinformowany, ze czujnik moze nie dzialac z powodu brudnego auta, uszkodzenia mechanicznego, obecnosci elementow zaklocajacych prace (antyrdar itp). Rzecz jasna u mnie zadna z tych rzeczy nie wystepuje, a problem pojawil sie nagle podczas jazdy.

Umowie sie pod koniec listopada bo zapewne trzeba bedzie oddac auto na 1-2 dni do weryfikacji. Coz, licze ze ogarna...
Tu człowiek wspomina o tym samym problemie co u Ciebie.



Pozdrawiam,
Grzegorz
Wiem, ogladalem to i pomyslalem sobie ze fajnie ze moja Ateca jest prawie bez wad. I nagle po poltorej miesiaca i mnie dopadlo :(

Kuchar
Posty: 673
Rejestracja: 24 cze 2019, 23:55
Samochód: inne
Podziękował: 15 razy
Otrzymał podziękowań: 29 razy

Re: czujniki martwego pola i wyjazdu z parkingu - problem

Post autor: Kuchar »

Wczoraj odebrałem samochód z teoretycznie usuniętą usterką, póki co wszystko działa jak należy, a ponoć przestawione były radary w tylnym zderzaku + źle skalibrowane czujniki.
Mam tylko nadzieję, że problem został zażegnany raz na zawsze..
Dodam tylko, że czas naprawy samochodu to 5 dni roboczych, oczywiście naprawa w ramach gwarancji.

bentley
Posty: 64
Rejestracja: 26 paź 2018, 13:00
Samochód: Seat Ateca FR 2.0TSI 4drive
Podziękował: 11 razy
Otrzymał podziękowań: 8 razy

Re: czujniki martwego pola i wyjazdu z parkingu - problem

Post autor: bentley »

Shit, ale czas naprawy to przegiecie. Choc z drugiej strony pocieszajace ze naprawili, oby na zawsze ;)

Kuchar
Posty: 673
Rejestracja: 24 cze 2019, 23:55
Samochód: inne
Podziękował: 15 razy
Otrzymał podziękowań: 29 razy

Re: czujniki martwego pola i wyjazdu z parkingu - problem

Post autor: Kuchar »

Taką samą uwagę przekazałem doradcy serwisowemu, ale jakoś nie był tym wzruszony..

bentley
Posty: 64
Rejestracja: 26 paź 2018, 13:00
Samochód: Seat Ateca FR 2.0TSI 4drive
Podziękował: 11 razy
Otrzymał podziękowań: 8 razy

Re: czujniki martwego pola i wyjazdu z parkingu - problem

Post autor: bentley »

To była pierwsza wizyta auta na naprawę tego czujnika ? Mówili wcześniej ile to może potrwać czy tak nagle 5 dni bez auta zostałeś?

Kuchar
Posty: 673
Rejestracja: 24 cze 2019, 23:55
Samochód: inne
Podziękował: 15 razy
Otrzymał podziękowań: 29 razy

Re: czujniki martwego pola i wyjazdu z parkingu - problem

Post autor: Kuchar »

Druga, pierwsza to był reset ustawień i rzekome usunięcie usterki (zrobione przy okazji serwisu więc tego samego dnia odebrałem).
Niestety nie mówili nic, specjalnie samochód przywiozłem na 7 rano (piątek), żeby mieli cały dzień roboczy na ten samochód, ale w piątek nic nie było wiadomo, w sobotę/poniedziałek pewnie nikt go nie dotknął, dopiero we wtorek doradcy serwisowemu przypomniało się o mnie i powiedział, że póki co żadne z działań nie przyniosły efektu, finalnie odebrałem w środę..
Zgłosiłem swoje uwagi, że nie tak to powinno wyglądać, ale wiadomo jak to jest z serwisami - wszyscy mili do momentu podpisania umowy. ;)

ODPOWIEDZ