Plastiki, wnętrze, - Gwarancja

Dyskusje na temat Seata Ateca I generacji (2016-)
PiotrekDriver
Posty: 101
Rejestracja: 07 paź 2018, 9:22
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Seat Ateca 1.4 Tsi 4Drive DSG
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Plastiki, wnętrze, - Gwarancja

Post autor: PiotrekDriver »

Witam.
Mam pytanie odnośnie wykonania wnętrza ATECI. U mnie niestety jest parę mankamentów: skrzypiące rączki drzwi, chromowane obramowania nawiewu klimatyzacji - skrzypią, obudowa panelu klimatyzacji - skrzypi oraz delikatnie schowek skrzypi. Może jeszcze by się coś znalazło - i tutaj mam pytanie czy ktoś zgłaszał coś takiego na gwarancji ? Jak do tego podchodzą i coś z tym robią ? Czy po prostu mówią, że lepiej było brać auto premium typu Audi a Seat to Seat ? :D



Sponsor

Plastiki, wnętrze, - Gwarancja

Sponsor


overheat
Posty: 207
Rejestracja: 25 gru 2017, 19:53
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Samochód: Ateca 2.0 TSI 4drive
Podziękował: 34 razy
Otrzymał podziękowań: 15 razy

Re: Plastiki, wnętrze, - Gwarancja

Post autor: overheat »

Jak mi coś brzęczało w przednich drzwiach pasażera, to na gwarancji wymienili cięgno klamki. Odezwij się do ASO.

Tepek
Posty: 92
Rejestracja: 11 cze 2018, 13:56
Samochód: Civic
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Plastiki, wnętrze, - Gwarancja

Post autor: Tepek »

Osobiście mam problem z wieloma elementami między innymi wirtualny kokpit, który skrzypi i skrzypiał będzie bo nie da się nic zrobić, nie ważne, że inni tak nie mają (3 razy byłem i nie potrafią poradzić sobie z wieloma elementami). Muszę pomyśleć i jakieś pismo z prawnikiem wystosować plus podpiąć coś od certyfikowanego rzeczoznawcy bo to parodia...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Online
Awatar użytkownika
TomeL
Posty: 664
Rejestracja: 05 cze 2018, 7:37
Lokalizacja: Galicja
Samochód: Ateca FR 2.0 TSI FL
Podziękował: 34 razy
Otrzymał podziękowań: 28 razy

Re: Plastiki, wnętrze, - Gwarancja

Post autor: TomeL »

A to wszystko skrzypi podczas jazdy czy macania i szarpania?

Wysłane z mojego Mi MIX 2S przy użyciu Tapatalka


Tepek
Posty: 92
Rejestracja: 11 cze 2018, 13:56
Samochód: Civic
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Plastiki, wnętrze, - Gwarancja

Post autor: Tepek »

U mnie przy otwieraniu drzwi, a podczas jazdy to już tragedia, jestem na takie coś uczulony... brat ma dustera i jest o niebo lepiej jeśli chodzi słupki, drzwi itp.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Grze_chu
Posty: 104
Rejestracja: 25 mar 2019, 18:21
Samochód: Ateca
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Plastiki, wnętrze, - Gwarancja

Post autor: Grze_chu »

U mnie na niskich obrotach też coś brzeczy z okolic kierownicy, ale bardziej nad niż pod.
Poza tym czasami w drodze też coś potrafi "zagrać".
Moja 15 letnia Skoda nie ma takich problemów :/
¦ Ateca Xcellence ¦ 1.6 TDI DSG ¦ Nevada White ¦

Online
Awatar użytkownika
TomeL
Posty: 664
Rejestracja: 05 cze 2018, 7:37
Lokalizacja: Galicja
Samochód: Ateca FR 2.0 TSI FL
Podziękował: 34 razy
Otrzymał podziękowań: 28 razy

Re: Plastiki, wnętrze, - Gwarancja

Post autor: TomeL »

U mnie w aucie też jest stosunkowo cicho. Jakoś nie mój klimat. Natomiast brzęczenie nad kierownicą też występuje.

Wysłane z mojego Mi MIX 2S przy użyciu Tapatalka


Tepek
Posty: 92
Rejestracja: 11 cze 2018, 13:56
Samochód: Civic
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Plastiki, wnętrze, - Gwarancja

Post autor: Tepek »

Ogólnie na wirtualny kokpit znalazłem jedno super rozwiązanie, przycisnąć ramkę i nie skrzypi Obrazek. Jestem zadowolony z samochodu ale jak duster ma „lepsze” plastiki to coś nie halo :D


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Awatar użytkownika
sailor 88
Posty: 1371
Rejestracja: 27 maja 2017, 9:33
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Nissan Qashqai E-POWER : był Seat Ateca 1,6TDI
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowań: 376 razy

Re: Plastiki, wnętrze, - Gwarancja

Post autor: sailor 88 »

Skoro temat o dziwnych dźwiękach we wnętrzu, to podzielę się swoją przypadłością, bo właśnie jestem w trakcie...
Od jakiegoś czasu zaczęły się pojawiać piski i skrzypienia z okolic kierownicy, przy delikatnych ruchach. Przy szybkim obracaniu cisza. Dźwięk narasta w czasie jazdy, rano cisza. Po przejechaniu ok. 50 kilometrów, na rondzie skrzypi jak stara szafa tak, że wstyd kogoś zaprosić do auta :oops: Moje pierwotne podejrzenia to jakaś guma, uszczelka lub plastik ocierający o wał kierownicy, bo w tej okolicy słychać skrzypienie. Zgłosiłem do serwisu i umówiłem się na oględziny. Półtoragodzinne poszukiwania nie dały efektu, skrzypi cały układ kierowniczy, tzn. wszędzie gdzie ucho przyłożyć. Oddali auto (bo czekałem) i polecili umówić się na dłuższe oględziny z pozostawieniem samochodu w serwisie. Dwa dni temu podstawiłem auto i po czterech godzinach telefon...przekładnia kierownicza do wymiany!!! To w niej coś skrzypi, ale nie wiadomo co, bo nawet nie rozbierają, ponieważ jest to element w/g producenta w czasie gwarancji nienaprawialny i w grę wchodzi tylko wymiana kompletnej przekładni z układem wspomagania. I to mnie najbardziej cieszy! Moja teoria to rozszerzanie się jakiegoś elementu gumowego lub plastikowego pod wpływem ciepła udzielonego od silnika i ocieranie o element ruchomy. To wyjaśnia pojawianie się odgłosów po czasie i narastanie zjawiska wraz z pokonywanym dystansem. Póki co, przekładnia zamówiona, czekam na dostawę części i telefon z serwisu. Autem jeżdżę, bo na szczęście niczego nie rozgrzebali. Wymiana ma potrwać kilka godzin. Na początku wydawało się (i mnie i mechanikom), że dźwięk pochodzi z wnętrza auta, a jednak tylko przenosił się do środka poprzez kolumnę kierowniczą.
...Spieszmy się kochać diesel'e, tak szybko odchodzą...

Online
Awatar użytkownika
TomeL
Posty: 664
Rejestracja: 05 cze 2018, 7:37
Lokalizacja: Galicja
Samochód: Ateca FR 2.0 TSI FL
Podziękował: 34 razy
Otrzymał podziękowań: 28 razy

Re: Plastiki, wnętrze, - Gwarancja

Post autor: TomeL »

No to super. Oby to było to i nic więcej. Jaki przebieg masz obecnie?

Wysłane z mojego Mi MIX 2S przy użyciu Tapatalka


ODPOWIEDZ