Seat marką premium?

Dyskusje na temat Seata Ateca I generacji (2016-)
Awatar użytkownika
S3ker
Posty: 285
Rejestracja: 22 sty 2019, 17:10
Samochód: ATECA MY19 1.5 TSI DSG XC BLACK
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 15 razy

Re: Seat marką premium?

Post autor: S3ker »

Ja to bym bardziej ustawiał tak Seat marka dla młodszego odbiorcy tak do 35 (małżeństwa bez dzieci, single z wyboru), skoda typowo auto dla rodziny 2+1/2+2, a VW dla starszego odbiorcy co już jego dzieci jeżdżą seatem to wtedy skoda idzie do salonu i jedziemy po vw ;). Audi można zamiennie z VW stosować patrząc na ceny ;)


Seat Ateca Black Magic 1.5 TSI DSG7 150KM Xcellence

Sponsor

Re: Seat marką premium?

Sponsor


Felix
Posty: 339
Rejestracja: 27 maja 2018, 21:08
Samochód: Seat Leon FR
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy

Re: Seat marką premium?

Post autor: Felix »

root pisze:
03 paź 2019, 10:28
Dla mnie Seat był zawsze niewiadomą.

Ja widzę portfolio VW tak:
Bentley > Porsche > Audi > VW > Škoda

Nie umiem niestety umieścić Seata w tym wyrażeniu :( Wiadomo, że jest poniżej VW, ale nie widzę relacji do Skody. I co więcej, ten artykuł tego nie rozjaśnia… Co więcej, jest już Cupra, która ma być prawie premium, to po co jeszcze tam Seata wysyłać?
Seat jest tutaj obok Skody. Obie marki mają być tańsze i gorsze od VW, ale Skoda ma być tą bardziej "praktyczną", a Seat bardziej "sporotwy" i "wzbudzający emocje". To nie jest tak, że Seat ma być gorszy lub lepszy od Skody. Są po prostu obok siebie, teoretycznie kierowane do innej grupy odbiorców, ale ogólnie na tym samym poziomie.
Generalnie w tym obecnym pozycjonowaniu było kilka dziwnych rzeczy. Np. Seat niby miał być kierowany do młodych ludzi. Ale skoro młodzi ludzie zwykle chcą nowych technologii, to dlaczego Seat jest jedyną marką w grupie, która nie posiada usług on-line i dostępu do internetu?
Cupra nie jest "premium", tylko ma być "sportowa". Gdyby miała być premium, to jednak wydaje mi się, że zmieniliby materiały i spasowanie wnętrza chociażby. A tak to tylko najzwyklejsza Ateca z mocniejszym silnikiem, sztywniejszym zawieszeniem i innym znaczkiem.
Może zmieni się to w kolejnych modelach?
TomeL pisze:
03 paź 2019, 13:13
Tylko nie zapominajmy, że klasa premium to nie tylko jakość i wyposażenie ale także (a może przede wszystkim) prestiż. Tu skoda choćby skały ... ma opinię wprost przeciwną u wielu ludzi. Seat raczej opinia neutralna a znam takich co w ogóle zapomnieli że istnieje. VW jako marce również daleko do prestiżu a taki Tuareg to top jeśli chodzi o jakość i technologia. Prestiż buduje się przez dziesięciolecia a i tak klient weryfikuje plany.
Czasy trochę się zmieniły i teraz klienci są bardziej otwarci na eksperymenty i mody.
Taka np. Tesla jakością wykończenia nijak nie przystaje do premium, ale jednak przez klientów tak jest postrzegana.
Poza tym jest obecnie wielu klientów, którzy chcą się wyróżnić. "Mam kasę, chcę dobry samochód, ale nie chcę kolejnego Mercedesa czy BMW na ulicy, tak jak mają Józek i Zenek. Wezmę sobie "premium" Mazdę".
Coraz więcej ludzi rozumuje w ten sposób i gotowi są zapłacić więcej za markę, która do tej pory nie była premium, o ile tylko jakością zbliża się ona do tegoż premium, nie będąc jednocześnie "mainstreamowymi" Mercedesem, BWM czy Audi.
I oczywiście jest też spora grupa ludzi, których na Mercedesa po prostu nie stać, więc kupią Mazdę i będą mówić, że to już premium. Tak, żeby poczuć się lepiej.
W każdym razie klient na markę "aspirującą do premium" zawsze się znajdzie, jeśli nie dla niższej ceny, to z chęci wyróżnienia się w tłumie. Warunek jest taki, że VAG zrobi to dobrze.

Awatar użytkownika
greg_the_lazy
Posty: 423
Rejestracja: 17 kwie 2018, 21:06
Lokalizacja: Janki, Falenty Nowe
Samochód: Ateca FR 1.4 TSI 7DSG - Rodium Grey
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 27 razy

Re: Seat marką premium?

Post autor: greg_the_lazy »

Kolejny artykuł Obrazek Skoda ma być jak Dacia...

https://francuskie.pl/skoda-ma-byc-jak- ... nich-list/

Wysłane z mojego ONEPLUS A5000 przy użyciu Tapatalka

Ateca FR 1.4 TSI 7DSG - Rodium Grey

Awatar użytkownika
tomal218
Posty: 917
Rejestracja: 19 sty 2018, 11:46
Lokalizacja: BYTOM
Samochód: Seat Ateca MY18
Podziękował: 36 razy
Otrzymał podziękowań: 48 razy

Re: Seat marką premium?

Post autor: tomal218 »

nie wyglada na to by skoda byla tansza itd skoda karoq ma fajne opcje czego nie mozna zamowic do ateci a skody nie chce



Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
oso soplón !!! :lol:

Kuchar
Posty: 673
Rejestracja: 24 cze 2019, 23:55
Samochód: inne
Podziękował: 15 razy
Otrzymał podziękowań: 29 razy

Re: Seat marką premium?

Post autor: Kuchar »

Też to zauważyłem, że Skoda niby zawsze "biedna", a tak naprawdę zaczyna więcej oferować niż Seat...

mczelny2401
Posty: 380
Rejestracja: 24 lip 2019, 10:17
Samochód: LEON FR 2.0 TSI 190
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 34 razy

Re: Seat marką premium?

Post autor: mczelny2401 »

Nowy Leon już posiada te zabawki więc pozostaje czekać na kolejną generację ;)

Kuchar
Posty: 673
Rejestracja: 24 cze 2019, 23:55
Samochód: inne
Podziękował: 15 razy
Otrzymał podziękowań: 29 razy

Re: Seat marką premium?

Post autor: Kuchar »

mczelny2401 pisze:
22 lut 2020, 18:37
Nowy Leon już posiada te zabawki więc pozostaje czekać na kolejną generację ;)
Tylko, że ojciec w służbowym Superbie z 2012 roku już miał grzane fotele z tyłu ( nie mówiąc już o tym, że Seat nie ma żadnego odpowiednika Skody Superb).

mczelny2401
Posty: 380
Rejestracja: 24 lip 2019, 10:17
Samochód: LEON FR 2.0 TSI 190
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 34 razy

Re: Seat marką premium?

Post autor: mczelny2401 »

Taka polityka i nic na to nie poradzimy

Awatar użytkownika
tomal218
Posty: 917
Rejestracja: 19 sty 2018, 11:46
Lokalizacja: BYTOM
Samochód: Seat Ateca MY18
Podziękował: 36 razy
Otrzymał podziękowań: 48 razy

Re: Seat marką premium?

Post autor: tomal218 »

No ja ale co za problem takie przydatne rzeczy za doplata dac i po sprawie a tym bardziej ze chyba juz wszystkie koncerny to maja w ofercie ale seat nie ,zajefajne seat robi bryki ale z doposazeniem juz slabo
oso soplón !!! :lol:

Awatar użytkownika
Endrju
Moderator
Posty: 3725
Rejestracja: 11 maja 2017, 0:50
Lokalizacja: Świdwin
Samochód: Seat Ateca FL 1.5 TSI 150KM
Podziękował: 88 razy
Otrzymał podziękowań: 153 razy

Re: Seat marką premium?

Post autor: Endrju »

Mój były Passat 2006 miał grzaną kanapę z tyłu. To prawda Jest daje dużo w standardzie ale poza nim nie wiele można domówić.
Jest- Seat Ateca FL 1.5 TSI ACT DSG7 150KM Xperience
Był - Seat Ateca 1.4 TSI ACT DSG7 150KM Xcellence
Obrazek

ODPOWIEDZ