Seat marką premium?

Dyskusje na temat Seata Ateca I generacji (2016-)
Awatar użytkownika
greg_the_lazy
Posty: 423
Rejestracja: 17 kwie 2018, 21:06
Lokalizacja: Janki, Falenty Nowe
Samochód: Ateca FR 1.4 TSI 7DSG - Rodium Grey
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 27 razy

Seat marką premium?

Post autor: greg_the_lazy »

Dziś trafiłem na taki artykuł...

https://antyweb.pl/seat-marka-premium/


Wysłane z mojego ONEPLUS A5000 przy użyciu Tapatalka



Ateca FR 1.4 TSI 7DSG - Rodium Grey

Sponsor

Seat marką premium?

Sponsor


Awatar użytkownika
Endrju
Moderator
Posty: 3725
Rejestracja: 11 maja 2017, 0:50
Lokalizacja: Świdwin
Samochód: Seat Ateca FL 1.5 TSI 150KM
Podziękował: 88 razy
Otrzymał podziękowań: 153 razy

Re: Seat marką premium?

Post autor: Endrju »

To ciekawe czy będzie nas stać pozostać przy marce?
Jest- Seat Ateca FL 1.5 TSI ACT DSG7 150KM Xperience
Był - Seat Ateca 1.4 TSI ACT DSG7 150KM Xcellence
Obrazek

Awatar użytkownika
thecichy
Posty: 449
Rejestracja: 14 paź 2018, 18:38
Lokalizacja: Łódź
Samochód: Seat Ateca FR 2.0 TSI
Podziękował: 11 razy
Otrzymał podziękowań: 22 razy

Re: Seat marką premium?

Post autor: thecichy »

Myślę, że to będzie bardzo trudne do uzyskania, bo inżynierowie (i księgowi!) Skody pokazali Superbem i wersjami L&K, że potrafią aspirować do segmentu premium. Marka Seat, póki co koncentruje się na lekko usportowionym charakterze swoich samochodów i do charakteru premium im w całej grupie chyba najdalej. Jeżeli ta przemiana się zacznie to będzie to raczej płynny (powolny?) proces wymagający dla Seata raczej dużych zmian. No, chyba, że determinacja okaże się większa niż w koreańskich markach, które moim zdaniem stawiają już pierwsze kroki w segmencie premium ;)

Felix
Posty: 339
Rejestracja: 27 maja 2018, 21:08
Samochód: Seat Leon FR
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy

Re: Seat marką premium?

Post autor: Felix »

W przypadku Seata i Skody ta zmiana może nastąpić jednak dość szybko.
Grupa VAG ma doświadczenie w większości segmentów, a większość ich samochodów jest składana z klocków. Know-how jest wspólny dla całej grupy, jeżeli tylko dana marka zostanie do niego dopuszczona.
Przekształcenie Seata w markę bliską premium, to tylko i wyłącznie kwestia tego, żeby ktoś na samej górze POZWOLIŁ Seatowi sięgać po odpowiednie klocki i technologie.
Znowu Skodzie wystarczy zakazać używania pewnych rzeczy, narzucić oszczędności na materiałach i mamy markę budżetową.
Tak naprawdę jeśli zechcą to wprowadzić, to zmiana może nastąpić już od następnej generacji poszczególnych modeli.
Marki Koreańskie muszą się dopiero nauczyć być premium, jeśli do tego aspirują. VAG ma w swoim portfolio wystarczająco dużo marek premium, żeby bez problemu na bazie ich know-how, stworzyć kolejną właściwie od zaraz.
To wszystko kwestia kalkulacji i umiejętnego pozycjonowania marek.
Zobaczymy czy to zrobią i co z tego wyjdzie. Ale jeżeli pójdą drogą Alfy czy ostatnio Peugeota (ceny prawie premium, samochody... nie do końca), to wielkiego sukcesu "nowemu" Seatowi nie wróżę.

Bart
Posty: 106
Rejestracja: 23 cze 2017, 22:21
Lokalizacja: Poznań
Samochód: Ateca 1.4 TSI 150KM, XC
Podziękował: 8 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy

Re: Seat marką premium?

Post autor: Bart »

Krótko i na temat - NIE :)

overheat
Posty: 207
Rejestracja: 25 gru 2017, 19:53
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Samochód: Ateca 2.0 TSI 4drive
Podziękował: 34 razy
Otrzymał podziękowań: 15 razy

Re: Seat marką premium?

Post autor: overheat »

Jeśli Seat będzie premium, to co stanie się z Audi? Zajmie miejsce Porsche? Co wtedy stanie się z Porsche? itd.

Wydaje mi się, że Seat raczej będzie podążał obecną ścieżką. Czyli że będzie to marka bardziej "lifestyleowa" niż premium (ale wciąż dostępna), bo takiej rzeczywiście w VAG brakuje. Raczej nie wierzę żeby VAG postawił na 3 konkurujące ze sobą marki premium obok siebie (+ droższe VW są też w strefie "premium").

Awatar użytkownika
majcher
Posty: 349
Rejestracja: 31 gru 2016, 18:24
Lokalizacja: Radom
Samochód: Cupra Formentor VZ
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 9 razy

Re: Seat marką premium?

Post autor: majcher »

To Cupra będzie jeszcze bardziej sportowa i jeszcze bardziej premium? W ostatnim "Motorze" Ateca Cupra już wygrywa porównanie z BMW X2.

Obrazek
Formentor VZ
Arona FR 1.0 DSG
był Ateca 1.4TSI

dario37
Posty: 1138
Rejestracja: 06 maja 2017, 10:28
Lokalizacja: Oława
Samochód: Seat Ateca 1.4TSI /KIA SPORTAGE MHEV 2022 BL
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Seat marką premium?

Post autor: dario37 »

Z taką jakością wykonania-nigdy.
Seat Ateca 1.4 TSI DSG7 /KIA SPORTAGE MHEV 2022 BL

root
Administrator
Posty: 731
Rejestracja: 13 lis 2016, 13:58
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Volvo V90
Podziękował: 748 razy
Otrzymał podziękowań: 79 razy

Re: Seat marką premium?

Post autor: root »

Dla mnie Seat był zawsze niewiadomą.

Ja widzę portfolio VW tak:
Bentley > Porsche > Audi > VW > Škoda

Nie umiem niestety umieścić Seata w tym wyrażeniu :( Wiadomo, że jest poniżej VW, ale nie widzę relacji do Skody. I co więcej, ten artykuł tego nie rozjaśnia… Co więcej, jest już Cupra, która ma być prawie premium, to po co jeszcze tam Seata wysyłać?
Frodo pisze:
03 paź 2019, 8:41
VW przydałoby się coś taniego bo Skoda już taka nie jest, ale trudno powiedzieć co jeszcze mogą wyrzucić z tanich wersji Skody by mogła konkurować z Dacią itp.
Zobacz na wersje L&K w Skodzie. Tam naprawdę można dużo zabrać, żeby te samochody były tańsze. Skoda naprawdę zwiększyła jakość (i ceny!) i wydaje mi się, że powoli wymyka się z planu koncernu. A wersje RS to już oddzielny temat.

Awatar użytkownika
TomeL
Posty: 664
Rejestracja: 05 cze 2018, 7:37
Lokalizacja: Galicja
Samochód: Ateca FR 2.0 TSI FL
Podziękował: 34 razy
Otrzymał podziękowań: 28 razy

Re: Seat marką premium?

Post autor: TomeL »

Tylko nie zapominajmy, że klasa premium to nie tylko jakość i wyposażenie ale także (a może przede wszystkim) prestiż. Tu skoda choćby skały ... ma opinię wprost przeciwną u wielu ludzi. Seat raczej opinia neutralna a znam takich co w ogóle zapomnieli że istnieje. VW jako marce również daleko do prestiżu a taki Tuareg to top jeśli chodzi o jakość i technologia. Prestiż buduje się przez dziesięciolecia a i tak klient weryfikuje plany.

Wysłane z mojego Mi MIX 2S przy użyciu Tapatalka



ODPOWIEDZ