Uszczelki szyb bocznych drzwi

Dyskusje na temat Seata Ateca I generacji (2016-)
krowka1978
Posty: 304
Rejestracja: 05 maja 2023, 23:13
Samochód: Seat Ateca, FIAT 500X, FIAT Grande Punto
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowań: 29 razy

Re: Uszczelki szyb bocznych drzwi

Post autor: krowka1978 »

Ehh, na wielu forach ludzie piszą o tym "problemie". Ciesz się, że tak jest, bo to oznacza, że jest mniejsze ryzyko rysowania szyby podczas opuszczania i podnoszenia przez drobiny brudu. Po maksymalnym podniesieniu dolegają do "uszczelki", ale woda nadal tam się dostaje.
Drzwi z definicji są nieszczelne, dlatego na dole mają otwory odpływowe do wody.
Kiedyś miałem UNO, w nim uszczelki cały czas dolegały do szyb, przed wodą dostającą się do wnętrza drzwi nie chroniły :mrgreen: , efektem były pionowe rysy, ale fakt, wodę zbierało podczas opuszczania i podnoszenia :mrgreen: W Grande Punto, 500X podczas opuszczania praktycznie nie ma szorowania uszczelek po szybie, brak pionowych rys. W Atece też mnie to ucieszyło.

Przeczytałem powyższe posty o czyszczeniu uszczelek, yhy, powodzenia, trzeba by to robić przed każdym opuszczeniem szyby gdy na zewnątrz bolid postoi, szyby też, bo potrafi się piach przykleić :mrgreen: Jedynie co w bolidach jak świr czyszczę z syfu, to pole wycieraczek i pióra, jeżeli na zewnątrz dłużej któryś postoi - piachu potrafi się tam zebrać (widać, więc wiadomo kiedy czyścić). Jeżeli ktoś to widzi, to krzywo się gapi, ale przynajmniej rys mniej na przednich szybach :mrgreen:


Seat Ateca Xperience 1.5 TSI EVO2 DSG 7 150KM Velvet Red 2023
FIAT 500X Lounge 1.4 16V MultiAir II Turbo 140KM 2016
Jeszcze jest - FIAT Grande Punto Emotion 1.4 8V 77KM 2007r., 16 lat szybko zleciało, od początku u mnie...

Sponsor

Re: Uszczelki szyb bocznych drzwi

Sponsor


Online
Awatar użytkownika
rybsko
Posty: 351
Rejestracja: 19 kwie 2021, 17:12
Lokalizacja: Pomorskie
Samochód: Ateca FR TSI 2.0 FL
Podziękował: 43 razy
Otrzymał podziękowań: 55 razy

Re: Uszczelki szyb bocznych drzwi

Post autor: rybsko »

W poprzednim aucie 10 lat używałem opuszczania szyb bocznych do szybkiego ich czyszczenia i nie zauważyłem żadnych specjalnie widocznych rys ani innych problemów. To po pierwsze.

Po drugie, idąc tą logiką, może powinienem zgłosić się w ASO i ponarzekać nie na tą mokrą, centralną część (zdjęcie), ale na te czyste obszary? :D :lol: No bo skoro tak dobrze, że nie zbiera wilgoci w jednym miejscu, to chyba źle, że zbiera w drugim?

Ta teoria wydaje mi się naciągana...
Uspokaja mnie nieco informacja, że ewentualna woda w środku ma którędy wylecieć...

krowka1978
Posty: 304
Rejestracja: 05 maja 2023, 23:13
Samochód: Seat Ateca, FIAT 500X, FIAT Grande Punto
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowań: 29 razy

Re: Uszczelki szyb bocznych drzwi

Post autor: krowka1978 »

Dognij rant drzwi w miejscu uszczelki, to całość szyby wytrze, ASO to spieprzy, lepiej samemu :mrgreen: Ja widzę wszystkie rysy, drażni mnie taki widok, inni mają próg "bólu" taki, że nie przeszkadza im szrama po długości auta, czy inne niespecjalnie widoczne szramy...
Z tym dogięciem rantu to żarcik, nie polecam tego robić.
Seat Ateca Xperience 1.5 TSI EVO2 DSG 7 150KM Velvet Red 2023
FIAT 500X Lounge 1.4 16V MultiAir II Turbo 140KM 2016
Jeszcze jest - FIAT Grande Punto Emotion 1.4 8V 77KM 2007r., 16 lat szybko zleciało, od początku u mnie...

ODPOWIEDZ