Jaki kolor najlepszy?

Dyskusje na temat Seata Ateca I generacji (2016-)
Kuchar
Posty: 673
Rejestracja: 24 cze 2019, 23:55
Samochód: inne
Podziękował: 15 razy
Otrzymał podziękowań: 29 razy

Re: Jaki kolor najlepszy?

Post autor: Kuchar »

Tzn ja powiem inaczej, do wersji FR, która sama w sobie ma smaczne dodatki czerwieni (generalnie czerwona stylistyka, nici, sam znaczek FR, podświetlenia czerwone) nie wyobrażam sobie wziąć innego koloru jak czerwień, która po prostu jest kropką nad "i".
Są gusta i guściki, oczywiście dlatego to tylko moje luźne zdanie :)



Sponsor

Re: Jaki kolor najlepszy?

Sponsor


hunter123
Posty: 77
Rejestracja: 11 sie 2017, 6:10
Lokalizacja: Szczecin
Samochód: Seat Ateca - TSI 2.0 190KM DSG7 4Drive XC Capp/Bei
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Jaki kolor najlepszy?

Post autor: hunter123 »

Mając auto w tym kawowo-beżowym kolorze, po 30k km rzeczywiście, szajs jaki przyczepia się do auta nie jest tak widoczny jak w przypadku innych barw lakieru, (oprócz srebrnego). Czarny - masakra!
Ponadto: po aplikacji ceramiki, mycie jest o wiele łatwiejsze...
Dodatkowo: która nawigacja jest najlepsza według Was? (czeka mnie podróż po naszym kraju kochanym!). Zapewne pytanie z innego wątku I nasi czujni moderatorzy mnie przegonią..., ale próbuję.. ;)

Awatar użytkownika
hetman72
Posty: 194
Rejestracja: 23 paź 2018, 19:52
Lokalizacja: Piła
Samochód: Seat ATECA FR 2.0 TSI DSG 4Drive Biały
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Jaki kolor najlepszy?

Post autor: hetman72 »

Jeśli cię "stać" to polecam zakup AutoMapy ale tylko wersji z polskimi mapami.
Wersja z mapami Europy zawiera lekko okrojoną mapę Polski i to niekiedy widać i czuć.
Dobrze jeździ się też na NaviExpercie, Sygic ma też swoje zalety, ale to raczej na Europę.
Google Maps jest nie najgorsze, ale niekiedy dziwne trasy proponuje.
Seat ATECA FR 2.0 TSI DSG 4Drive Biały

Awatar użytkownika
thecichy
Posty: 449
Rejestracja: 14 paź 2018, 18:38
Lokalizacja: Łódź
Samochód: Seat Ateca FR 2.0 TSI
Podziękował: 11 razy
Otrzymał podziękowań: 22 razy

Re: Jaki kolor najlepszy?

Post autor: thecichy »

hetman72 pisze:
23 lis 2019, 11:50
Jeśli cię "stać" to polecam zakup AutoMapy ale tylko wersji z polskimi mapami.
Wersja z mapami Europy zawiera lekko okrojoną mapę Polski i to niekiedy widać i czuć.
Dobrze jeździ się też na NaviExpercie, Sygic ma też swoje zalety, ale to raczej na Europę.
Google Maps jest nie najgorsze, ale niekiedy dziwne trasy proponuje.
To już offtopic wiem :) ale mam minimalnie odmienne doświadczenia. Automapie (zauważyłem, że) zdarzają się (rzadko ale jednak) opóźnienia w zmianie nawigowania (zmiane tras), przy których pojedzie się w ostatnim momencie, jest troszkę nieczytelna i ma tak dużo ustawień, że przy 10% masz dosyć. NaviExpert ma kilka niedociągnięć w mapach (nie widzi np. mojego domowego adresu, który jest wewnątrz osiedla, brak aktualizacji nowych dróg). Sygic - nie zawracałem sobie.
Google Maps natomiast:
- nie kupujesz, nie upgrade-ujesz, nie dopłacasz - po protu masz (również offline)
- z asystentem Google masz świetną wygodę obsługi w samochodzie - żadna inna nawigacja tak dobrze głosowo nie zadziała
- masz zawsze aktualną mapę - nowe drogi są ad hoc, nietypowe adresy są dostępne (nie spotkałem się z brakiem jakiegoś)
- masz zawsze aktualne info o korkach - kilka razy zdarzyła mi się zmiana trasy poprzez zjazd z autostrady, po czym okazało się późiej, że dalej był wypadek, autostrada nieprzejezdna i zaoszczędziłem godzinnę lekką ręką (które navi zadziała tak szybko?)
W poprzedniej pracy bardzo dużo jeździłem po woj. łódzkim i jak Google proponowało (zmieniało na) inną trasę to często okazywało się potem, że na tej pierwotnej (bezpośredniej) były korki, remont nawierzchni bądź jakiś wypadek. Chyba mało która nawigcja ma tyle do zaproponowania co Google Maps, jedyne czego mi troszkę w niej brakuje to elementów infratruktury drogowej i okołodrogowej dlatego czasami wspieram się pełną wersją prawie że bezpośredniego alternatywnego rozwiązania czyli OpenStreetMap (Osmand).

Awatar użytkownika
hetman72
Posty: 194
Rejestracja: 23 paź 2018, 19:52
Lokalizacja: Piła
Samochód: Seat ATECA FR 2.0 TSI DSG 4Drive Biały
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Jaki kolor najlepszy?

Post autor: hetman72 »

No i widzisz, każdy ma swoje doświadczenia.
Na AutoMapie jeżdżę od zawsze, inne mapy tez mam lub miałem.
Na pewno AM nie jest najlepsza, po prostu jest dobra i rzadko robi niespodzianki.
Nie mówię, że zupełnie nie robi, ale jest przewidywalna. W AM korki działają rewelacyjnie.
Za to problemem są bardziej skomplikowane zjazdy, tu jest niekiedy kłopot.
Ale każdy lubi co lubi.
Po prostu Google Maps tam gdzie jeździłem miało problemy z wyborem alternatywnych tras.
Seat ATECA FR 2.0 TSI DSG 4Drive Biały

root
Administrator
Posty: 731
Rejestracja: 13 lis 2016, 13:58
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Volvo V90
Podziękował: 748 razy
Otrzymał podziękowań: 79 razy

Re: Jaki kolor najlepszy?

Post autor: root »

I to by było na tyle. Wracamy do tematu, a mapy omawiamy w dedykowanym wątku.

ODPOWIEDZ