Jaki kolor najlepszy?

Dyskusje na temat Seata Ateca I generacji (2016-)
Awatar użytkownika
tajnyagent
Posty: 125
Rejestracja: 05 kwie 2017, 12:12
Lokalizacja: Kamienna Góra
Samochód: Ateca 1.4 TSI 150KM Fr Manual
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Jaki kolor najlepszy?

Post autor: tajnyagent »

a dzisiaj znowu coś pozmieniali w kolorach konfiguratora Enrgy Blue w Fr dołożyli za free, ale jaja co 2 tygodnie mieszają ;D


Andrzej

Sponsor

Re: Jaki kolor najlepszy?

Sponsor


Awatar użytkownika
paprotek
Posty: 501
Rejestracja: 08 cze 2017, 6:49
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Ateca FR 2.0 TSI
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: Jaki kolor najlepszy?

Post autor: paprotek »

Jaskokrakow pisze:
17 gru 2017, 20:32
czerwony w Ateca z 2017 r jest inny niż red velvet z FR z 2018. to kolor jak w mazdzie lub reno. stoi taki w salonie i tylko na podobienstwo do czerwonej mazdy zaklepałem ten kolor. pozdro.
Mówisz poważnie, że to nie ten sam kolor? Jakieś potwierdzone informacje? Pytam, bo ja słyszałem, że czerwony kolor w Ateca to bardziej "malinowy", wpadający w róż, niż czerwień z Leona.

Awatar użytkownika
Janisz
Posty: 665
Rejestracja: 20 maja 2017, 14:34
Lokalizacja: Gdańsk
Samochód: Seat Ateca 1.4 TSI 150KM DSG 4drive
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 11 razy

Re: Jaki kolor najlepszy?

Post autor: Janisz »

Ten czerwony, który wycofali był kolorem niemetalizowanym natomiast ten nowy jest metalizowany zatem to dwa różne kolory. Ktoś przyrównywał go do koloru Mazdy ale czy to bliźniaczy kolor ciężko powiedzieć. Na żywo tego nowego jeszcze nie widziałem. Stary czerwony był słaby :roll:
Ateca Xcellence | 1.4 TSI 150KM | DSG | 4Drive | Mato Brown | Felgi 18 cali - PERFORMANCE 36/1| Alcantara Brown | Comfort Assistant | Podgrz. przednia szyba | Kamery 360 | Navi | Full Link | Alarm |
Obrazek

Jaskokrakow
Posty: 72
Rejestracja: 11 gru 2017, 17:09
Lokalizacja: Myślenice
Samochód: ateca FR 2,0 TSI 190 kM
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Jaki kolor najlepszy?

Post autor: Jaskokrakow »

bylem dzis w salonie bo dostali velwet red dwa samochody . jest inny niz w leonie choc bardzo zblizony.ale zdecydowalem.,
mnie pasi. podobny do mazdy choc bardziej wyrazisty,pewnie przez ten srebrny dodatek i relingi .

Awatar użytkownika
paprotek
Posty: 501
Rejestracja: 08 cze 2017, 6:49
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Ateca FR 2.0 TSI
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: Jaki kolor najlepszy?

Post autor: paprotek »

Jaskokrakow pisze:bylem dzis w salonie bo dostali velwet red dwa samochody . jest inny niz w leonie choc bardzo zblizony.ale zdecydowalem.,
mnie pasi. podobny do mazdy choc bardziej wyrazisty,pewnie przez ten srebrny dodatek i relingi .
A gdybyś miał porównać go do koloru z broszur jest jaśniejszy czy w podobnym tonie?

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka


Jaskokrakow
Posty: 72
Rejestracja: 11 gru 2017, 17:09
Lokalizacja: Myślenice
Samochód: ateca FR 2,0 TSI 190 kM
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Jaki kolor najlepszy?

Post autor: Jaskokrakow »

TUTAJ MA DYLEMAT - bo jak zdjęli folię z maski i klapy tylnej to nie miał wyrazu yen czerwony- dopiero jak podjechałem za parę godzin i była cała czerwona to był taki jak w folderze . ale to zalezy od światła . jak stał przy salonie to był ciemniejszy niż w katalogu. jak wyjechałem na srodek placu to się rozjaśnił . Małzonka woli inny biały lub czarny . ten jej się nie podoba .mówi że trzeba wziąść poprawke ze samochód nie bedzie zawsze lśnił i ta czerwien wydaje sie taka pospolita. nie ma tej siły co w mazdzie .ale jeszcze mam czas do stycznia .Pomyślności w 2018.

Awatar użytkownika
paprotek
Posty: 501
Rejestracja: 08 cze 2017, 6:49
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Ateca FR 2.0 TSI
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: Jaki kolor najlepszy?

Post autor: paprotek »

Jaskokrakow pisze:
27 gru 2017, 8:03
TUTAJ MA DYLEMAT - bo jak zdjęli folię z maski i klapy tylnej to nie miał wyrazu yen czerwony- dopiero jak podjechałem za parę godzin i była cała czerwona to był taki jak w folderze . ale to zalezy od światła . jak stał przy salonie to był ciemniejszy niż w katalogu. jak wyjechałem na srodek placu to się rozjaśnił . Małzonka woli inny biały lub czarny . ten jej się nie podoba .mówi że trzeba wziąść poprawke ze samochód nie bedzie zawsze lśnił i ta czerwien wydaje sie taka pospolita. nie ma tej siły co w mazdzie .ale jeszcze mam czas do stycznia .Pomyślności w 2018.
No to ja mam taki sam dylemat, bo o ile bardzo podoba mi się kolor czerwony na Leonie, to ten na Ateca już nie robi takiego efektu WOW. Tak jak napisałeś jest trochę taki... pospolity, a przynajmniej tak wygląda na YouTubie. Niestety jeszcze nie miałem okazji obejrzeć go na żywo. Muszę to jak najszybciej ogarnąć, bo już zaraz nie będzie możliwości zmiany. Na chwilę obecną na zamówieniu jest Samoa Orange, którego trochę się boję.

Awatar użytkownika
sailor 88
Posty: 1371
Rejestracja: 27 maja 2017, 9:33
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Nissan Qashqai E-POWER : był Seat Ateca 1,6TDI
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowań: 376 razy

Re: Jaki kolor najlepszy?

Post autor: sailor 88 »

paprotek pisze:
27 gru 2017, 8:40
Jaskokrakow pisze:
27 gru 2017, 8:03
TUTAJ MA DYLEMAT - bo jak zdjęli folię z maski i klapy tylnej to nie miał wyrazu yen czerwony- dopiero jak podjechałem za parę godzin i była cała czerwona to był taki jak w folderze . ale to zalezy od światła . jak stał przy salonie to był ciemniejszy niż w katalogu. jak wyjechałem na srodek placu to się rozjaśnił . Małzonka woli inny biały lub czarny . ten jej się nie podoba .mówi że trzeba wziąść poprawke ze samochód nie bedzie zawsze lśnił i ta czerwien wydaje sie taka pospolita. nie ma tej siły co w mazdzie .ale jeszcze mam czas do stycznia .Pomyślności w 2018.
No to ja mam taki sam dylemat, bo o ile bardzo podoba mi się kolor czerwony na Leonie, to ten na Ateca już nie robi takiego efektu WOW. Tak jak napisałeś jest trochę taki... pospolity, a przynajmniej tak wygląda na YouTubie. Niestety jeszcze nie miałem okazji obejrzeć go na żywo. Muszę to jak najszybciej ogarnąć, bo już zaraz nie będzie możliwości zmiany. Na chwilę obecną na zamówieniu jest Samoa Orange, którego trochę się boję.
Miałem tak samo!!! Od początku podobał mi się Samoa orange, ale bałem się tego koloru, więc zamówiłem biały, który zamieniłem potem na beż i tak by pewnie zostało, gdyby w salonie nie pojawił się Samoa orange i mogłem zobaczyć go na żywo. Po minucie zmieniłem zamówienie! Dzisiaj nie wyobrażam sobie innego koloru, no białym też mógłbym jeździć. Jeżeli tylko Ci się podoba, zamawiaj.Słuchaj serca!
...Spieszmy się kochać diesel'e, tak szybko odchodzą...

Jaskokrakow
Posty: 72
Rejestracja: 11 gru 2017, 17:09
Lokalizacja: Myślenice
Samochód: ateca FR 2,0 TSI 190 kM
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Jaki kolor najlepszy?

Post autor: Jaskokrakow »

ok DZIEKI

Macias
Posty: 48
Rejestracja: 06 lut 2018, 21:51
Lokalizacja: Gdańsk
Samochód: Czekając na FR Rodium Grey 1.4 TSI DSG
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Jaki kolor najlepszy?

Post autor: Macias »

Czy ktoś tutaj jeździ czerwoną FR-ką i jest zadowolony z koloru z rocznika 2018? Mam dokładnie te same dylematy - w salonie czerwony wyglądał mega, na dworze przy szarej pogodzie - strasznie pospolicie. O lekko zakurzonym nie wspomnę. Obecnie mam zamówioną czerwień, bo wszystko inne jeszcze mniej mi się podoba, ale może jednak zmianę trzeba rozważyć (szary w sumie nie wygląda najgorzej).

ODPOWIEDZ