Harmonogram serwisowy

Ogólne dyskusje techniczne, opis problemów i usterek oraz ich sposoby ich rozwiązania
atecaozto
Posty: 18
Rejestracja: 25 lut 2024, 9:52
Lokalizacja: Rzeszów
Samochód: Ateca
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Harmonogram serwisowy

Post autor: atecaozto »

Witam, czy ktoś z Państwa jest w posiadaniu tzw. harmonogramu serwisowego dla naszych samochodów, mnie się sprawa tyczy typowo silnika 1.5 TSI ze skrzynią DSG7, jednak są tutaj użytkownicy również innych jednostek i zapewne ucieszyliby się z takiego poradnika, chodzi mi o sprawy które przewiduje serwis przy odpowiednich przebiegach, typu przy 30 tyś km wymiana: ... no właśnie? czego? Sprzedawca przy odbiorze poinformował jedynie, że jak będzie potrzeba to samochód poinformuje o konieczności przeglądu, no ale chciałbym mieć wgląd tak jak dawniej było w książkach czy instrukcjach, co konkretnie i kiedy przewiduje producent.

Ps. Sprawa również dotyczy utrzymania gwarancji, kiedy należy wykonać dany przegląd aby taką gwarancję utrzymać?


Ateca 1.5 TSI 150KM DSG7 2024r.

Sponsor

Harmonogram serwisowy

Sponsor


flash
Posty: 298
Rejestracja: 30 lis 2022, 20:45
Samochód: Seat Ateca FR 1.5 TSI DSG7 FL 2022
Podziękował: 25 razy
Otrzymał podziękowań: 43 razy

Re: Harmonogram serwisowy

Post autor: flash »

Po zakupie ateki zadałem mailowo takie pytanie do mojego aso:

- Jaki jest plan przeglądów serwisowych zgodnie z zaleceniami producenta? Co wchodzi w zakres każdego przeglądu wg wytycznych na pierwsze 5 lat eksploatacji?

Dostałem poniższą odpowiedź:

- Pierwszy przegląd do 2 lat bądź 30 tys km, w zależności co pierwsze nastąpi, kolejne przeglądy co roku bądź do 30 tys kolejnych przejechanych kilometrów. W zakres przeglądu wchodzi: wymiana oleju z filtrem oleju, wymiana korka z podkładką do misy olejowej, filtr przeciwpyłkowy od klimatyzacji oraz weryfikacja wszystkich punktów kontrolnych w liście przeglądowej. Płyn hamulcowy – pierwsza wymiana po 3 latach, kolejna po 2 latach, świece zapłonowe do 60 tys km, lub po 4 latach, filtr powietrza do 90 tys km.

---
Co do przeglądów co 2 lata lub 30k km, to w tamtym roku (po nieco ponad roku od nowości) robiłem przegląd przy 30k km, i mam teraz ustawione i przegląd i olej znowu co 2 lata lub 30k km, tak więc albo czyjeś niedopatrzenie, albo co samochód, to inaczej.
Za ten post autor flash otrzymał podziękowanie:
rybsko (23 mar 2024, 8:19)
Ocena: 5.26%

geranium
Posty: 720
Rejestracja: 10 lut 2019, 18:41
Samochód: SEAT ATECA 1.5 DSG
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 40 razy

Re: Harmonogram serwisowy

Post autor: geranium »

atecaozto pisze:
22 mar 2024, 15:34
Witam, czy ktoś z Państwa jest w posiadaniu tzw. harmonogramu serwisowego dla naszych samochodów, mnie się sprawa tyczy typowo silnika 1.5 TSI ze skrzynią DSG7, jednak są tutaj użytkownicy również innych jednostek i zapewne ucieszyliby się z takiego poradnika, chodzi mi o sprawy które przewiduje serwis przy odpowiednich przebiegach, typu przy 30 tyś km wymiana: ... no właśnie? czego? Sprzedawca przy odbiorze poinformował jedynie, że jak będzie potrzeba to samochód poinformuje o konieczności przeglądu, no ale chciałbym mieć wgląd tak jak dawniej było w książkach czy instrukcjach, co konkretnie i kiedy przewiduje producent.

Ps. Sprawa również dotyczy utrzymania gwarancji, kiedy należy wykonać dany przegląd aby taką gwarancję utrzymać?
idziesz do doradcy serwisowego i prosisz o list przeglądów i ci wydrukuje co zawierają przeglądy i kiedy jest zwykły a kiedy rozszerzony itd,,,

Bonifacy
Posty: 631
Rejestracja: 18 mar 2020, 12:27
Samochód: Seat Ateca 1.5 DSG Xperience
Podziękował: 41 razy
Otrzymał podziękowań: 56 razy

Re: Harmonogram serwisowy

Post autor: Bonifacy »

U mnie z przeglądami jest podobny problem. Pierwszy przegląd dwa lata po zakupie. Wpisali mi do systemu, że następny przegląd i kolejna wymiana oleju za dwa lata lub 30 tys. Tak wskazuje na wyświetlaczu. Tymczasem gdy pytałem ASO o termin przeglądu, odpisali, że "pierwszy przegląd z wymianą oleju jest po 30.00 km lub 2 latach, w zależności co pierwsze nastąpi. Każdy kolejny przegląd jest co 1 rok lub 30.000 km, wymiana oleju zostaje co maksymalnie co 2 lata lub 30.000 km. Należy to jednak zweryfikować. Dokładne informacje można podejrzeć w radiu wchodząc w zakładkę ,,pojazd’’, następnie ,,przegląd’’. Informacje tam są zakodowane poprawnie i w odpowiednim momencie będą się zaświecać na zestawie wskaźników".

Skoro nie wyświetlił się termin przeglądu po roku, nie pojechałem na niego. Trochę się teraz boję, że mogę mieć z tego powodu problemy z gwarancją. Jadę we wtorek do ASO, bo ogrzewanie coś wariuje. Zobaczę, co powiedzą. W każdym razie to ich wina, a nie moje zaniedbanie.

flash
Posty: 298
Rejestracja: 30 lis 2022, 20:45
Samochód: Seat Ateca FR 1.5 TSI DSG7 FL 2022
Podziękował: 25 razy
Otrzymał podziękowań: 43 razy

Re: Harmonogram serwisowy

Post autor: flash »

Bonifacy pisze:
22 mar 2024, 21:40
U mnie z przeglądami jest podobny problem. Pierwszy przegląd dwa lata po zakupie. Wpisali mi do systemu, że następny przegląd i kolejna wymiana oleju za dwa lata lub 30 tys. Tak wskazuje na wyświetlaczu. Tymczasem gdy pytałem ASO o termin przeglądu, odpisali, że "pierwszy przegląd z wymianą oleju jest po 30.00 km lub 2 latach, w zależności co pierwsze nastąpi. Każdy kolejny przegląd jest co 1 rok lub 30.000 km, wymiana oleju zostaje co maksymalnie co 2 lata lub 30.000 km. Należy to jednak zweryfikować. Dokładne informacje można podejrzeć w radiu wchodząc w zakładkę ,,pojazd’’, następnie ,,przegląd’’. Informacje tam są zakodowane poprawnie i w odpowiednim momencie będą się zaświecać na zestawie wskaźników".

Skoro nie wyświetlił się termin przeglądu po roku, nie pojechałem na niego. Trochę się teraz boję, że mogę mieć z tego powodu problemy z gwarancją. Jadę we wtorek do ASO, bo ogrzewanie coś wariuje. Zobaczę, co powiedzą. W każdym razie to ich wina, a nie moje zaniedbanie.
Otóż to! Najlepiej jeszcze zrobić zdjęcie ekranu z widokiem wskazania czasu i km do następnego przeglądu i wymiany oleju, żeby w razie W mieć podkładkę, że było tak ustawione, a nie że nagle się ogarnęli, zmienili i będą próbować wcisnąć Twoją winę i zaniedbanie.

Online
Misiek
Posty: 2448
Rejestracja: 20 sie 2020, 21:30
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Ateca 1.5 DSG Xperience + Ford Galaxy
Podziękował: 749 razy
Otrzymał podziękowań: 1204 razy

Re: Harmonogram serwisowy

Post autor: Misiek »

geranium pisze:
22 mar 2024, 19:50
idziesz do doradcy serwisowego i prosisz o list przeglądów i ci wydrukuje co zawierają przeglądy i kiedy jest zwykły a kiedy rozszerzony itd,,,
Niestety to chyba bardzo zależy od konkretnego ASO, bo jak przy okazji załatwienia innej sprawy poprosiłem o taką listę, to dowiedziałem się, że może mi tylko powiedzieć. Ale weź tu i spamiętaj co kiedy przy co najmniej kilkunastu pozycjach, nie jestem komputer, czy smartfon z nagrywaniem lub zapisem. Żałuję tylko, że wtedy bardziej nie zawalczyłem, ale za około dwa miesiące będę, na oleju, więc wtedy nie daruję.
Hmmm, to dziwne, u mnie działa normalnie :lol:

Bonifacy
Posty: 631
Rejestracja: 18 mar 2020, 12:27
Samochód: Seat Ateca 1.5 DSG Xperience
Podziękował: 41 razy
Otrzymał podziękowań: 56 razy

Re: Harmonogram serwisowy

Post autor: Bonifacy »

Trochę wyjaśniły się moje wątpliwości. Byłem dziś w ASO o pan wyjaśnił mi, że to komputer ustawia, kiedy będzie kolejny przegląd. Mówił, że rzeczywiście wg ich harmonogramu Seat Ateca 1,5 DSG ma pierwszy przegląd po dwóch latach od zakupu, a kolejne co rok, ale był taki okres, że podczas tego pierwszego przeglądu ichniejszy komputer wyznaczał datę kolejnego przeglądu na za dwa lata lub 30 tys. km. Tak więc nie trzeba się obawiać utraty gwarancji z powodu jakiegoś błędu.

kapelusznik
Posty: 100
Rejestracja: 25 paź 2022, 11:11
Lokalizacja: Poznań
Samochód: Seat Ateca Reference 1.0 TSI
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Re: Harmonogram serwisowy

Post autor: kapelusznik »

U mnie pierwszy przegląd serwisowy komputer pokazuje na 29 miesięcy po dacie zakupu (być może 30 miesięcy od daty produkcji)...

Rafiner
Posty: 820
Rejestracja: 07 paź 2018, 19:02
Samochód: Seat Ateca 1.5 TSI DSG FR
Podziękował: 90 razy
Otrzymał podziękowań: 89 razy

Re: Harmonogram serwisowy

Post autor: Rafiner »

Sa dwie daty, pierwsza to przeglad, a druga to olej. Najpierw ona sa 2 lata lub 30000, lata napisane dniami np 730 dni, a nie data 14-08-2025.
Po serwisie na 2 lata, pierwsza data przegladu powinna byc 365 dni lub 30000 km, a ooej 730 dni lub 30000 km. Ja tak mialem i mam. Podczas eksploatacji lczba dni i przebieg przy przegladzie zlicza sie ok, natomiast olej po okolo roku zaczyna sie skracac i wydluzac, zaleznie ile trasy robimy.
Rozjezdzaja sie te dane.
Ateca 1.5 tsi DSG, Radium Grey, wersja FR + extrasy.

Kubawojcik
Posty: 254
Rejestracja: 26 sty 2022, 19:16
Samochód: Ateca
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 14 razy

Re: Harmonogram serwisowy

Post autor: Kubawojcik »

Probowalem uzyskac info z centrali odnosnie serwisow (co kiedy maja wymieniac zeby zachowac gwarancje).
Centrala odpowiada zeby pytac w ASO. W jednym aso wymieniaja filtr kabiny po 2 latach/30000km w innym nie. Nie kumam :)

ODPOWIEDZ