Wymiana Oleju

Ogólne dyskusje techniczne, opis problemów i usterek oraz ich sposoby ich rozwiązania
Awatar użytkownika
sailor 88
Posty: 1371
Rejestracja: 27 maja 2017, 9:33
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Nissan Qashqai E-POWER : był Seat Ateca 1,6TDI
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowań: 376 razy

Re: Wymiana Oleju

Post autor: sailor 88 »

PiotrekDriver pisze:
21 lis 2018, 12:25
Panowie wczoraj podczas zmiany opon w Aso zmienili mi wymiane oleju co 15k, jednak powiedzieli ze filtr powietrza zmieniać co 90k a filtr paliwa jest nie wymienialny ponieważ jest w baku (1.4 tsi 4d) do tego co 36 miesiecy wymiana oleju w haldexie i w dsg co 60k. Jednak zastanawia mnie ten filtr paliwa, jak sie do tego odniesiecie?
Filtr paliwa jest jak najbardziej wymienialny i znajduje się nie w baku, a zamontowany jest bezpośrednio przy nim. Zawiera w swoim wnętrzu regulator ciśnienia. Jedyna cząstka prawdy podana przez serwis to to, że producent nie przewiduje jego wymiany w trakcie eksploatacji pojazdu z silnikiem benzynowym. Osobiście w swoim aucie wymieniłbym go asekuracyjnie gdzieś po przebiegu 90 tyś.km, kosztuje około 70 PLN. Zapchany filtr wymusza na pompie paliwa w baku dodatkowe obciążenie i pompa potrafi się uszkodzić. Tępy mechanik potrafi wymienić samą pompę i za chwilę ta znów jest do wymiany. Ale może właśnie o to chodzi...

To samo dotyczy filtra powietrza, co 15 tyś. należy go przynajmniej oczyścić, a co 30 tyś. wymienić. Oczywiście dużo zależy po jakich drogach się jeździ. Zanieczyszczony filtr powietrza to spadek przepływu i tym samym utrata mocy, zwłaszcza w silnikach turbodoładowanych.
Tak wygląda filtr paliwa:
Obrazek


...Spieszmy się kochać diesel'e, tak szybko odchodzą...

Sponsor

Re: Wymiana Oleju

Sponsor


Awatar użytkownika
zinger
Posty: 439
Rejestracja: 08 lis 2017, 10:09
Lokalizacja: Kraków
Samochód: Ateca Xcl 1.4 DSG Samoa Orange
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Wymiana Oleju

Post autor: zinger »

F powietrza co 90kkm? Ja bym nie ryzykowal szczegolnie ze to grosze kosztuje.

PiotrekDriver
Posty: 101
Rejestracja: 07 paź 2018, 9:22
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Seat Ateca 1.4 Tsi 4Drive DSG
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Wymiana Oleju

Post autor: PiotrekDriver »

Dziekuje Panowie za informację :) pozdrawiam.

jarek.k
Posty: 136
Rejestracja: 20 sty 2018, 12:06
Lokalizacja: Świdnik
Samochód: Ateca xcl 2.0TSI DSG 4drive Cappuccino Baige
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Wymiana Oleju

Post autor: jarek.k »

Dzisiaj wymieniałem olej w swoim 2.0TSI i jaki surprise. Kupilem 5l a pan w serwisie do mnie ze wchodzi 5,7l. Czy ktos może potwierdzić że aż tak dużo oleju wchodzi do 2.0TSI.

Awatar użytkownika
sailor 88
Posty: 1371
Rejestracja: 27 maja 2017, 9:33
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Nissan Qashqai E-POWER : był Seat Ateca 1,6TDI
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowań: 376 razy

Re: Wymiana Oleju

Post autor: sailor 88 »

jarek.k pisze:
27 gru 2018, 21:50
Dzisiaj wymieniałem olej w swoim 2.0TSI i jaki surprise. Kupilem 5l a pan w serwisie do mnie ze wchodzi 5,7l. Czy ktos może potwierdzić że aż tak dużo oleju wchodzi do 2.0TSI.
Pan w serwisie miał rację, pojemność układu smarowania (napełnienie serwisowe) tego silnika to 5,7 litra.
...Spieszmy się kochać diesel'e, tak szybko odchodzą...

jarek.k
Posty: 136
Rejestracja: 20 sty 2018, 12:06
Lokalizacja: Świdnik
Samochód: Ateca xcl 2.0TSI DSG 4drive Cappuccino Baige
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Wymiana Oleju

Post autor: jarek.k »

sailor 88 pisze:
27 gru 2018, 22:51
jarek.k pisze:
27 gru 2018, 21:50
Dzisiaj wymieniałem olej w swoim 2.0TSI i jaki surprise. Kupilem 5l a pan w serwisie do mnie ze wchodzi 5,7l. Czy ktos może potwierdzić że aż tak dużo oleju wchodzi do 2.0TSI.
Pan w serwisie miał rację, pojemność układu smarowania (napełnienie serwisowe) tego silnika to 5,7 litra.
Dzięki Sailor, co my byśmy tu zrobili bez Ciebie. W wyborze oleju tez mi pomogłes. Szacun

PiotrekDriver
Posty: 101
Rejestracja: 07 paź 2018, 9:22
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Seat Ateca 1.4 Tsi 4Drive DSG
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Wymiana Oleju

Post autor: PiotrekDriver »

Witam panowie :) Otóż moja Ateca, stała w salonie jakieś pół roku zanim nią wyjechałem :). Przed zakupem wymienili mi olej na nowy (oczywiscie za darmo). Aktualnie mam 3150km przebiegu - sądzicie że warto zmienić olej i filtr oleju, ponieważ samochód się dotarł ? Jeśli tak, to może orientujecie się ile to będzie kosztować w ASO jeżeli przywiozę im mój olej, ponieważ chce lać polecany przez was ,,Ravenol,, Pozdro.

Awatar użytkownika
sailor 88
Posty: 1371
Rejestracja: 27 maja 2017, 9:33
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Nissan Qashqai E-POWER : był Seat Ateca 1,6TDI
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowań: 376 razy

Re: Wymiana Oleju

Post autor: sailor 88 »

Musisz zdecydować sam, jednoznacznej odpowiedzi nie ma. Jedni wymieniają po dotarciu, inni po 15 tyś., jeszcze inni co 30 tyś. Ta wymiana przed odbiorem była bezsensowna, bo olej w nowym silniku, bez przebiegu, po pół roku się w żaden sposób nie zdegradował. Zrobili to, aby zmniejszyć ból, że kupujesz auto, które stało pół roku na placu, a może tylko obiecali, że wymienią, bo to jest nie do zweryfikowania, chyba że widziałeś to naocznie. Trzeba było tę darmową wymianę zaplanować i wymusić na serwisie właśnie teraz, po okresie docierania.
...Spieszmy się kochać diesel'e, tak szybko odchodzą...

PiotrekDriver
Posty: 101
Rejestracja: 07 paź 2018, 9:22
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Seat Ateca 1.4 Tsi 4Drive DSG
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Wymiana Oleju

Post autor: PiotrekDriver »

No mówi się trudno, będzie to doświadczeniem na przyszłość. Aczkolwiek uważasz że warto po okresie dotarcia zalać nowy olej i zmienić filtr :) ? Orientujecie się mniej więcej jaki to koszt, jeśli przywiozę olej ?

Tylko teraz pytanie Ravenol 0w30 czy 5w30? Z tego co pisaliscię 0w30 jest troszkę lepszy - oczywiście ten spełniający normę :)

,,RAVENOL VSW SAE 0W-30,, bedzie chyba najlepszym olejem ? :) do 1.4 tsi 4drive dsg :)

Awatar użytkownika
Endrju
Moderator
Posty: 3725
Rejestracja: 11 maja 2017, 0:50
Lokalizacja: Świdwin
Samochód: Seat Ateca FL 1.5 TSI 150KM
Podziękował: 88 razy
Otrzymał podziękowań: 153 razy

Re: Wymiana Oleju

Post autor: Endrju »

Jest- Seat Ateca FL 1.5 TSI ACT DSG7 150KM Xperience
Był - Seat Ateca 1.4 TSI ACT DSG7 150KM Xcellence
Obrazek

ODPOWIEDZ