Wymiana Oleju

Ogólne dyskusje techniczne, opis problemów i usterek oraz ich sposoby ich rozwiązania
Awatar użytkownika
thecichy
Posty: 449
Rejestracja: 14 paź 2018, 18:38
Lokalizacja: Łódź
Samochód: Seat Ateca FR 2.0 TSI
Podziękował: 11 razy
Otrzymał podziękowań: 22 razy

Re: Wymiana Oleju

Post autor: thecichy »

Manek pisze:
23 sty 2020, 8:40
Tak wszyscy bardzo chętnie oszczędzają na serwisach wożąc swoje ,,graty'' że przeszło mi przez myśl, ok może sam trochę zaoszczędze. Jednak nie daje mi spokoju jeden temat. Co w przypadku uszkodzenia silnika, zatarcia czy tym podobnych historii które niekoniecznie muszą być związane z olejem ale mogą. Czy producent nie sięgnie po te oszczędniści z nawiązką zwalając winę na olej. Ktoś miał podobne rozkminki lub o takich przypadkach słyszał?
Jeżeli olej spełnia normy VAG dla konkretnego silnika (a na fakturze piszą jaki olej wlali) to bardzo mało prawdopodobne aby ktoś się w takiej sytuacji pokusił o tak słaby dogmat.



Sponsor

Re: Wymiana Oleju

Sponsor


Manek
Posty: 137
Rejestracja: 25 lut 2018, 14:59
Lokalizacja: Lubin
Samochód: Seat Ateca 1,4 TSI XC DSG7
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Wymiana Oleju

Post autor: Manek »

I właśnie chodzi o tą fakturę. Jeśli zlecam wymianę oleju w serwisie na ich ,,gratach''. Na fakturze mam wyszczególnione wszystkie pozycje razem z olejem jakkolwiek go nazwą i do jakiego silnika jest. Jestem czysty. Biorąc samą usługę wymiany i odpukać w niemalowane, uszkodzenie silnika, zacznie się szukanie winnych i kopanie z importerem. A wtedy wyciągną wszystkie działa które znajdą przeciwko nam, czyli gołą wymianę na ich fakturze. Taki jest w tej chwili świat, a salon jest do rany przyłuż tylko w momencie kupna u nich auta i wydawawanie pieniędzy przy jego serwisowaniu. Przy poważnej usterce sentymenty się kończą i zaczyna się kąsanie. I przeżyłem coś podobnego tylko w innej branży,

Awatar użytkownika
Endrju
Moderator
Posty: 3725
Rejestracja: 11 maja 2017, 0:50
Lokalizacja: Świdwin
Samochód: Seat Ateca FL 1.5 TSI 150KM
Podziękował: 88 razy
Otrzymał podziękowań: 153 razy

Re: Wymiana Oleju

Post autor: Endrju »

Manek nie dostajesz gołej faktury za wymianę, tylko jest wpisana nazwa oleju i ilość jaka zalali.
Jest- Seat Ateca FL 1.5 TSI ACT DSG7 150KM Xperience
Był - Seat Ateca 1.4 TSI ACT DSG7 150KM Xcellence
Obrazek

Awatar użytkownika
thecichy
Posty: 449
Rejestracja: 14 paź 2018, 18:38
Lokalizacja: Łódź
Samochód: Seat Ateca FR 2.0 TSI
Podziękował: 11 razy
Otrzymał podziękowań: 22 razy

Re: Wymiana Oleju

Post autor: thecichy »

Dokładnie, nie wiem Manek czy odpowiednio odczytałeś kontekst - pisząc "...a na fakturze piszą jaki olej wlali..." odniosłem się do swojej sytuacji i jak najbardziej mam na fakturze informację jaki konkretnie olej i ile go wlali. Zataczając okrąg: zdecydowanie warto pojechać na wymianę ze swoimi materiałami (oczywiście odpowiednimi), chyba, że tak jak Rafiner dostaniesz atrakcyjną cenę i już nie będzie Ci się chciało samemu kupować.

Manek
Posty: 137
Rejestracja: 25 lut 2018, 14:59
Lokalizacja: Lubin
Samochód: Seat Ateca 1,4 TSI XC DSG7
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Wymiana Oleju

Post autor: Manek »

Jeśli jest wszystko ujęte na fakturze, no to jest ok.

Rafiner
Posty: 813
Rejestracja: 07 paź 2018, 19:02
Samochód: Seat Ateca 1.5 TSI DSG FR
Podziękował: 87 razy
Otrzymał podziękowań: 82 razy

Re: Wymiana Oleju

Post autor: Rafiner »

Thecichy, czyli te 380 zł to dobra cena.

Oczywiście jak zalewają 0W 20 z normą 508. Bo jak kombinują z 0W 30 504 czyli normalnym, to już nie jest promocja.

Ja jestem zdania, ze jak masz gwarancje, to musisz płacić frycowe, ja wole nie ryzykować. Brałem to pod uwagę kupując auto z 5 letnią gwarancją.
Ateca 1.5 tsi DSG, Radium Grey, wersja FR + extrasy.

Rafiner
Posty: 813
Rejestracja: 07 paź 2018, 19:02
Samochód: Seat Ateca 1.5 TSI DSG FR
Podziękował: 87 razy
Otrzymał podziękowań: 82 razy

Re: Wymiana Oleju

Post autor: Rafiner »

Rafiner pisze:
25 sty 2020, 22:37
Thecichy, czyli te 380 zł to dobra cena.

Oczywiście jak zalewają 0W 20 z normą 508. Bo jak kombinują z 0W 30 504 czyli normalnym, to już nie jest promocja.

Ja jestem zdania, ze jak masz gwarancje, to musisz płacić frycowe, ja wole nie ryzykować. Brałem to pod uwagę kupując auto z 5 letnią gwarancją.
Już się dowiedziałem.

Castrol 5W 30 504 + korek + filtr za 380 zł.

:-/
Ateca 1.5 tsi DSG, Radium Grey, wersja FR + extrasy.

Kuchar
Posty: 673
Rejestracja: 24 cze 2019, 23:55
Samochód: inne
Podziękował: 15 razy
Otrzymał podziękowań: 29 razy

Re: Wymiana Oleju

Post autor: Kuchar »

To jest bardzo dobra cena, ja kupowałem sam artykuły i z wymianą w serwisie wyszlo mnie ponad 400zl

JACA
Posty: 305
Rejestracja: 30 kwie 2019, 19:15
Lokalizacja: TG
Samochód: Ateca FR 2.0 TSI DSG 4Drive
Podziękował: 179 razy
Otrzymał podziękowań: 52 razy

Re: Wymiana Oleju

Post autor: JACA »

Kuchar pisze:
30 sty 2020, 11:05
To jest bardzo dobra cena...
Być może, ale ja bym Castrolem nie zalał silnika.
--
Jaca

Rafiner
Posty: 813
Rejestracja: 07 paź 2018, 19:02
Samochód: Seat Ateca 1.5 TSI DSG FR
Podziękował: 87 razy
Otrzymał podziękowań: 82 razy

Re: Wymiana Oleju

Post autor: Rafiner »

JACA ostatnie 15 lat tez tak miałem. Jak miałem Octavię to na OCP tylko Motul, to zalewałem, potem Fabia na gwarancji to lali BP. Ostatnie 7 lat Shell.
Ale nie będę się szarpał na gwarancji z innym olejem, bo wymiany i tak co 15 tys.
Ateca 1.5 tsi DSG, Radium Grey, wersja FR + extrasy.

ODPOWIEDZ