Wymiana Oleju

Ogólne dyskusje techniczne, opis problemów i usterek oraz ich sposoby ich rozwiązania
Luk4as
Posty: 848
Rejestracja: 09 sie 2017, 21:00
Samochód: Skoda
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 27 razy

Re: Wymiana Oleju

Post autor: Luk4as »

Nie mam glowy do tego. W wolnym czasie zerkne na to



Sponsor

Re: Wymiana Oleju

Sponsor


Teo
Posty: 493
Rejestracja: 30 gru 2018, 0:09
Samochód: 2.0 TSI
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowań: 22 razy

Re: Wymiana Oleju

Post autor: Teo »

Kilka informacji podsumowujących, ktore może się komuś przydadzą:

1. Wymiana oleju moze byc ustawiona statycznie (niezaleznie od stylu jazdy) raz na 15 tys km i 1 rok, albo dynamicznie (auto dostosowuje/skraca czas i kilometry do najbliższej wymiany oleju w zaleznosci od stylu jazdy) raz na 30 tys km i 2 lata.

2. W przypadku liczenia dynamicznego auto ma prawo skrocic czas i kilometry maksymalnie o połowę. Tzn NIGDY nie bedzie miala miejsce sytuacja, w ktorej majac ustawioną wymiane dynamiczną auto przejedzie np. 14 tys km lub minie tylko 300 dni i bedzie juz wezwanie do wymany. Z czego przy okajzi wynika, ze nie ma raczej opcji zeby przy 15 tys km poczatkowych byl to system dynamiczny. Takiej opcji zdaje sie ze nie ma.

3. W przypadku resetu danych przy wymianie oleju przy ustawieniu dynamicznym nie resetują się dane o stylu/sposobie uzywania auta. Tzn po resecie nie uzyskamy od nowa 30 tys km i 2 lat, lecz pewien procent z tych wartosci odpowiadajacy dotychczasowemu stylowi jazdy. Oczywiscie auto moze sobie wydluzyc kilometry lub dni po zmianie sposobu jazdy, ale NIGDY nie bedzie to mniej niz rok i wiecej niz 2 lata i oraz mniej niz 15 tys km i wiecej niz 30 tys km.

geranium
Posty: 719
Rejestracja: 10 lut 2019, 18:41
Samochód: SEAT ATECA 1.5 DSG
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 40 razy

Re: Wymiana Oleju

Post autor: geranium »

Teo pisze:
05 maja 2021, 16:39
3. W przypadku resetu danych przy wymianie oleju przy ustawieniu dynamicznym nie resetują się dane o stylu/sposobie uzywania auta. Tzn po resecie nie uzyskamy od nowa 30 tys km i 2 lat, lecz pewien procent z tych wartosci odpowiadajacy dotychczasowemu stylowi jazdy. Oczywiscie auto moze sobie wydluzyc kilometry lub dni po zmianie sposobu jazdy, ale NIGDY nie bedzie to mniej niz rok i wiecej niz 2 lata i oraz mniej niz 15 tys km i wiecej niz 30 tys km.
po to się robi reset aby auto po wymianie oleju na nowo "uczyło się stylu jazdy" i wiedziało że ma nowy olej
inaczej to jakiś bezsens (inne sterowniki mają przecież tak samo że po resecie uczą się od nowa..)

Teo
Posty: 493
Rejestracja: 30 gru 2018, 0:09
Samochód: 2.0 TSI
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowań: 22 razy

Re: Wymiana Oleju

Post autor: Teo »

geranium pisze:
05 maja 2021, 18:31
Teo pisze:
05 maja 2021, 16:39
3. W przypadku resetu danych przy wymianie oleju przy ustawieniu dynamicznym nie resetują się dane o stylu/sposobie uzywania auta. Tzn po resecie nie uzyskamy od nowa 30 tys km i 2 lat, lecz pewien procent z tych wartosci odpowiadajacy dotychczasowemu stylowi jazdy. Oczywiscie auto moze sobie wydluzyc kilometry lub dni po zmianie sposobu jazdy, ale NIGDY nie bedzie to mniej niz rok i wiecej niz 2 lata i oraz mniej niz 15 tys km i wiecej niz 30 tys km.
po to się robi reset aby auto po wymianie oleju na nowo "uczyło się stylu jazdy" i wiedziało że ma nowy olej
inaczej to jakiś bezsens (inne sterowniki mają przecież tak samo że po resecie uczą się od nowa..)
A jednak nie... Chyba, ze moje auto jest ewenementem.

Rafiner
Posty: 813
Rejestracja: 07 paź 2018, 19:02
Samochód: Seat Ateca 1.5 TSI DSG FR
Podziękował: 87 razy
Otrzymał podziękowań: 82 razy

Re: Wymiana Oleju

Post autor: Rafiner »

To jeżeli ja mam 2 lata i 30 tys km ustawione, czyli dynamiczne to jakim cudem auto nie skróciło mi czasu czy dystansu, przy mojej miejskiej jeździe ? To albo ten pomiar dynamiczny to psu na budę, albo oleje LL są faktycznie tak dobre.
Ateca 1.5 tsi DSG, Radium Grey, wersja FR + extrasy.

Teo
Posty: 493
Rejestracja: 30 gru 2018, 0:09
Samochód: 2.0 TSI
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowań: 22 razy

Re: Wymiana Oleju

Post autor: Teo »

Rafiner pisze:
05 maja 2021, 23:26
To jeżeli ja mam 2 lata i 30 tys km ustawione, czyli dynamiczne to jakim cudem auto nie skróciło mi czasu czy dystansu, przy mojej miejskiej jeździe ? To albo ten pomiar dynamiczny to psu na budę, albo oleje LL są faktycznie tak dobre.
To chyba nie jest pytanie do mnie. Masz inny silnik - moze wymagane jest inne oprogramowanie albo w ramach decyzji VW polityka oprogramowania jest inna. Moze nie jezdzisz nonstop na "S", moze ja nie powinienem wciskac tak mocno gazu, a moze fakt, ze zaczalem jezdzic zimą (i do tej pory jezdzilem tylko zimą) ma wplyw na wszystko. Nie wiem.
Naotmiast szczerze watpie, czy olej ma tu jakiekolwiek znaczenie. Przeciez auto nie mierzy sobie zuzycia silnika, czy jakosci oleju (ktory po prostu ma obowiazek spelniac normy) tylko statystycznie wylicza, ze jak ktos "przesadza" to olej powinien czesciej wymieniac i tyle.

Luk4as
Posty: 848
Rejestracja: 09 sie 2017, 21:00
Samochód: Skoda
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 27 razy

Re: Wymiana Oleju

Post autor: Luk4as »

Jakie znaczenie ma czy olej LL jest dobry czy nie dobry, jak Ateca nie bada jakości oleju ;)

Rafiner
Posty: 813
Rejestracja: 07 paź 2018, 19:02
Samochód: Seat Ateca 1.5 TSI DSG FR
Podziękował: 87 razy
Otrzymał podziękowań: 82 razy

Re: Wymiana Oleju

Post autor: Rafiner »

To było pytanie retoryczne. Moja wypowiedz miała zwrócić uwagę, że to przewidywanie zszycia oleju to pic na wodę.
Ateca 1.5 tsi DSG, Radium Grey, wersja FR + extrasy.

Awatar użytkownika
Grz_Bo
Posty: 441
Rejestracja: 15 lis 2020, 8:48
Samochód: Seat Leon
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 157 razy

Re: Wymiana Oleju

Post autor: Grz_Bo »

Witam,

Chciałem zapytać o wymianę oleju w 2.0 TSI, ze skrzynią DSG 7dmio biegową:
- czy i kiedy należy wymienić olej w przekładni?
- czy i kiedy należy wymienić olej w przekładni dsg.

Z góry dziękuję za sugestie.


______________
Pozdrawiam
Grzegorz


vioox
Posty: 228
Rejestracja: 13 wrz 2020, 21:59
Samochód: 308 SW --> ateca
Podziękował: 14 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy

Re: Wymiana Oleju

Post autor: vioox »

Od razu podpinam pod dsg w 1.5 czy naprawdę tam nie ma oleju i jest bez obslugowa?

Inaczej olej jest ale sprzegla w nim nie pracują...

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka



ODPOWIEDZ