Wymiana Oleju

Ogólne dyskusje techniczne, opis problemów i usterek oraz ich sposoby ich rozwiązania
Rafiner
Posty: 813
Rejestracja: 07 paź 2018, 19:02
Samochód: Seat Ateca 1.5 TSI DSG FR
Podziękował: 87 razy
Otrzymał podziękowań: 82 razy

Re: Wymiana Oleju

Post autor: Rafiner »

Ja mam doświadczenie z ASO Skody w Tarnowie, że z racji "wierności" miałem taniej i łatwiej się było dogadać w razie niejasności itp. Byłem stałym klientem.
To samo chce przełożyć na Seata, zobaczę jak będzie, póki co to frycowe na oleju to 150 zł ekstra.
A jeśli ASO będzie chciało walić w ch.... to własnymi materiałami, nieterminowymi przeglądami im to ułatwiam.
Koledze padł rozrząd w 1.4 CAXA kilka lat temu i po gwarancji naprawili mu za cenę roboty, bo miał serwisowane u nich i przebieg nieduży.
Ja będę płacił frycowe, bo działa wg. mnie jeszcze jedno prawo, jak zaczniesz oszczędzać na siłę, to się spier......., a jak nie kombinujesz, to nic się nie dzieje. Wiem, że gną pałę, ale olewam to, więcej tracę na wartości lub przez inflację.


Ateca 1.5 tsi DSG, Radium Grey, wersja FR + extrasy.

Sponsor

Re: Wymiana Oleju

Sponsor


Bartek_Ateca
Posty: 54
Rejestracja: 23 lis 2020, 13:08
Samochód: Seat Ateca 2020 FR
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Wymiana Oleju

Post autor: Bartek_Ateca »

Rafiner pisze:
06 sie 2021, 23:29
Ja mam doświadczenie z ASO Skody w Tarnowie, że z racji "wierności" miałem taniej i łatwiej się było dogadać w razie niejasności itp. Byłem stałym klientem.
To samo chce przełożyć na Seata, zobaczę jak będzie, póki co to frycowe na oleju to 150 zł ekstra.
A jeśli ASO będzie chciało walić w ch.... to własnymi materiałami, nieterminowymi przeglądami im to ułatwiam.
Koledze padł rozrząd w 1.4 CAXA kilka lat temu i po gwarancji naprawili mu za cenę roboty, bo miał serwisowane u nich i przebieg nieduży.
Ja będę płacił frycowe, bo działa wg. mnie jeszcze jedno prawo, jak zaczniesz oszczędzać na siłę, to się spier......., a jak nie kombinujesz, to nic się nie dzieje. Wiem, że gną pałę, ale olewam to, więcej tracę na wartości lub przez inflację.
Nie do końca się zgodzę, ponieważ w serwisie bez problemu podali mi numery katalogowe części i olej jaki mam przywieźć. Nie robili z tego żadnych problemów. Wymiana na oryginalnych częściach (kupionych poza ASO), wpis do książki z zaznaczeniem, że części i olej autoryzowane przez VW - oryginalne. Na fakturze również żadnej wzmianki, że własne materiały... Jak nie widać różnicy, to po co przepłacać? :)
W moim przypadku kilka stówek zostało w kieszeni.

Rafiner
Posty: 813
Rejestracja: 07 paź 2018, 19:02
Samochód: Seat Ateca 1.5 TSI DSG FR
Podziękował: 87 razy
Otrzymał podziękowań: 82 razy

Re: Wymiana Oleju

Post autor: Rafiner »

To coś nowego. Zazwyczaj jest wpis, bo materiały z neta. Każdy ma swoje doświadczenia. Ale nie wiem skąd te pare stówek. Koledzy pisali o 150-200 zł różnicy.
Ateca 1.5 tsi DSG, Radium Grey, wersja FR + extrasy.

Młody
Posty: 59
Rejestracja: 25 wrz 2017, 10:43
Lokalizacja: Szczecin
Samochód: Ateca Cupra 2.0 TSI 300KM
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Wymiana Oleju

Post autor: Młody »

Rafiner pisze:
10 sie 2021, 20:11
To coś nowego. Zazwyczaj jest wpis, bo materiały z neta. Każdy ma swoje doświadczenia. Ale nie wiem skąd te pare stówek. Koledzy pisali o 150-200 zł różnicy.
Litr oleju na serwisie to ponad 100 zł, po za serwisem orginalny vw zalecany to jakies 26-30 zł, droższy ravenol 50-60 za litr przy ponad 6 litrach jest róznica, do tego filtr ze 20-30 droższy na serwisie plus korek też jakoś 10 droższy. Pozbierasz do kupy to jest kilka stówek. Dodam że np mnie samemu proponowali aby olej kupił gdzie indziej.

madrid2012
Posty: 38
Rejestracja: 19 paź 2019, 14:12
Lokalizacja: Płock
Samochód: Ateca FL
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Wymiana Oleju

Post autor: madrid2012 »

Młody pisze:
19 sie 2021, 20:39
Rafiner pisze:
10 sie 2021, 20:11
To coś nowego. Zazwyczaj jest wpis, bo materiały z neta. Każdy ma swoje doświadczenia. Ale nie wiem skąd te pare stówek. Koledzy pisali o 150-200 zł różnicy.
Litr oleju na serwisie to ponad 100 zł, po za serwisem orginalny vw zalecany to jakies 26-30 zł, droższy ravenol 50-60 za litr przy ponad 6 litrach jest róznica, do tego filtr ze 20-30 droższy na serwisie plus korek też jakoś 10 droższy. Pozbierasz do kupy to jest kilka stówek. Dodam że np mnie samemu proponowali aby olej kupił gdzie indziej.
W którym serwisie proponowali abyś przyjechał z własnym olejem?

Barton
Posty: 131
Rejestracja: 11 lip 2018, 7:18
Samochód: Ateca FR 1.4 4Drive DSG
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 6 razy

Re: Wymiana Oleju

Post autor: Barton »

Gdzie kupujecie Shell Helix Ultra Professional AV-L 0W-30, bo w miejscu gdzie kupowałem do tej pory nie jest dostępny?
Pytam o sprawdzony sklep.

Tepek
Posty: 92
Rejestracja: 11 cze 2018, 13:56
Samochód: Civic
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Wymiana Oleju

Post autor: Tepek »

Barton pisze:Gdzie kupujecie Shell Helix Ultra Professional AV-L 0W-30, bo w miejscu gdzie kupowałem do tej pory nie jest dostępny?
Pytam o sprawdzony sklep.
Galon oleje, zobacz tam.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Misiek
Posty: 2398
Rejestracja: 20 sie 2020, 21:30
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Ateca 1.5 DSG Xperience + Ford Galaxy
Podziękował: 727 razy
Otrzymał podziękowań: 1169 razy

Re: Wymiana Oleju

Post autor: Misiek »

Barton pisze:
23 sie 2021, 10:57
Gdzie kupujecie Shell Helix Ultra Professional AV-L 0W-30, bo w miejscu gdzie kupowałem do tej pory nie jest dostępny?
Pytam o sprawdzony sklep.
http://galonoleje.pl/0w30/2962673-shell ... 60827.html

130 plus 10 zł najtańsza dostawa, a poza tym to nasi, pewni, sprawdzeni i znani od lat :D
Hmmm, to dziwne, u mnie działa normalnie :lol:

Barton
Posty: 131
Rejestracja: 11 lip 2018, 7:18
Samochód: Ateca FR 1.4 4Drive DSG
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 6 razy

Re: Wymiana Oleju

Post autor: Barton »

Dziękuję za opinie, kupię w tym sklepie.
Widzę, że są też na Allegro, czyli ze smartem taniej ;)

Awatar użytkownika
aigner
Posty: 20
Rejestracja: 07 mar 2021, 12:23
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Ateca FR
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: Wymiana Oleju

Post autor: aigner »

Panowie,
a może podpowiecie, gdzie w Warszawie umówić się na wymianę oleju przy 8 tys. tak poza ASO?
Szybko, sprawnie, z własnym olejem, filtrem i korkiem... i nie za miliony?

ODPOWIEDZ