Wymiana Oleju

Ogólne dyskusje techniczne, opis problemów i usterek oraz ich sposoby ich rozwiązania
VVojteck
Posty: 95
Rejestracja: 23 lis 2020, 20:37
Samochód: Renault
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Wymiana Oleju

Post autor: VVojteck »

Olej w dsq381 zgodnie z książką powinien być wymieniany co 120kkm czy 60kkm? Z zasady interwały fabryczne skracam, ale tutaj nie pamiętam, która wartość jest fabryczna, a która jest dobrą praktyką.

Mam obecnie niemal 30 kkm i zastanawiam się czy wymieniać przy najbliższej wymianie oleju czy zaczekać do 60 kkm.

Możecie podpowiedzieć?


Ateca 2.0 tsi 4x4 preFL



Sponsor

Re: Wymiana Oleju

Sponsor


Awatar użytkownika
sailor 88
Posty: 1371
Rejestracja: 27 maja 2017, 9:33
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Nissan Qashqai E-POWER : był Seat Ateca 1,6TDI
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowań: 376 razy

Re: Wymiana Oleju

Post autor: sailor 88 »

VVojteck pisze:
13 sty 2023, 10:31
Olej w dsq381 zgodnie z książką powinien być wymieniany co 120kkm czy 60kkm? Z zasady interwały fabryczne skracam, ale tutaj nie pamiętam, która wartość jest fabryczna, a która jest dobrą praktyką.
Mam obecnie niemal 30 kkm i zastanawiam się czy wymieniać przy najbliższej wymianie oleju czy zaczekać do 60 kkm.
Możecie podpowiedzieć?
Ateca 2.0 tsi 4x4 preFL
Producent zaleca co 120kkm, ja bym wymieniał co 60kkm...co 30kkm to chyba przesada, ale na pewno nie zaszkodzi...poza tym czas i sposób eksploatacji też ma znaczenie.
...Spieszmy się kochać diesel'e, tak szybko odchodzą...

VVojteck
Posty: 95
Rejestracja: 23 lis 2020, 20:37
Samochód: Renault
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Wymiana Oleju

Post autor: VVojteck »

Dziękuję.

Auto głównie jeździ po trasach. Rocznik 2020. Rozważę za rok.


Ateca 2.0 tsi 4x4 preFL

Awatar użytkownika
Lava
Posty: 212
Rejestracja: 17 paź 2019, 9:12
Samochód: Seat ateca, 2.0 tsi 190 km, lava blue
Podziękował: 31 razy
Otrzymał podziękowań: 68 razy

Re: Wymiana Oleju

Post autor: Lava »

Macie może sprawdzonego mechanika w okolicach Krakowa lub Bochni do wymiany oleju w skrzyni dsg dq381.
2.0 tsi 190km, :D Sąd sądem, ale sprawiedliwość musi być po naszej stronie :D

Awatar użytkownika
Whili
Posty: 3
Rejestracja: 10 sie 2017, 7:37
Lokalizacja: Łódź
Samochód: Ateca FR 2.0 TSI
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Wymiana Oleju

Post autor: Whili »

Podpowiedzcie proszę czy do dsq dq381 olej RAVENOL DCT/DSG to dobry wybór. Będę wymieniał za miesiąc przy 60kkm i znajomy bardzo polecał.
Ateca FR Velvet Red 2.0 TSI S&S 190 KM DSG 4Drive

Awatar użytkownika
sailor 88
Posty: 1371
Rejestracja: 27 maja 2017, 9:33
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Nissan Qashqai E-POWER : był Seat Ateca 1,6TDI
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowań: 376 razy

Re: Wymiana Oleju

Post autor: sailor 88 »

Whili pisze:
30 mar 2023, 16:22
Podpowiedzcie proszę czy do dsq dq381 olej RAVENOL DCT/DSG to dobry wybór. Będę wymieniał za miesiąc przy 60kkm i znajomy bardzo polecał.
Ravenole do DSG są dwa: RAVENOL DCT‑DSG LV Fluid (w złotej butelce) i RAVENOL DCT‑DSG Fluid ( w srebrnej butelce). Ten "złoty" oparty o syntetyczne bazy ma rewelacyjne parametry i w/g danych w karcie charakterystyki nie ma drugiego takiego na rynku olejowym (np. temperatura krzepnięcia -75*C). Natomiast ten w srebrnej butelce jest na bazach hydrokrakowanych (temp. krzepnięcia -51*C), czyli podobnie jak pozostałe produkty tego typu na rynku. Czy warto zastosować ten "lepszy" musisz ocenić sam, ja osobiście bym tak zrobił, ale nie znaczy to, że na tym drugim skrzynia się rozpadnie ;) ... No i cena oczywiście też może mieć znaczenie.
Za ten post autor sailor 88 otrzymał podziękowanie:
Whili (30 mar 2023, 22:53)
Ocena: 5.26%
...Spieszmy się kochać diesel'e, tak szybko odchodzą...

Awatar użytkownika
Whili
Posty: 3
Rejestracja: 10 sie 2017, 7:37
Lokalizacja: Łódź
Samochód: Ateca FR 2.0 TSI
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Wymiana Oleju

Post autor: Whili »

sailor 88 pisze:
30 mar 2023, 22:44
Whili pisze:
30 mar 2023, 16:22
Podpowiedzcie proszę czy do dsq dq381 olej RAVENOL DCT/DSG to dobry wybór. Będę wymieniał za miesiąc przy 60kkm i znajomy bardzo polecał.
Ravenole do DSG są dwa: RAVENOL DCT‑DSG LV Fluid (w złotej butelce) i RAVENOL DCT‑DSG Fluid ( w srebrnej butelce). Ten "złoty" oparty o syntetyczne bazy ma rewelacyjne parametry i w/g danych w karcie charakterystyki nie ma drugiego takiego na rynku olejowym (np. temperatura krzepnięcia -75*C). Natomiast ten w srebrnej butelce jest na bazach hydrokrakowanych (temp. krzepnięcia -51*C), czyli podobnie jak pozostałe produkty tego typu na rynku. Czy warto zastosować ten "lepszy" musisz ocenić sam, ja osobiście bym tak zrobił, ale nie znaczy to, że na tym drugim skrzynia się rozpadnie ;) ... No i cena oczywiście też może mieć znaczenie.
Dzięki.
Ateca FR Velvet Red 2.0 TSI S&S 190 KM DSG 4Drive

Lord M
Posty: 77
Rejestracja: 02 sie 2020, 22:37
Samochód: Leon DKZA
Podziękował: 16 razy
Otrzymał podziękowań: 13 razy

Re: Wymiana Oleju

Post autor: Lord M »

sailor 88 pisze:
30 mar 2023, 22:44
Whili pisze:
30 mar 2023, 16:22
Podpowiedzcie proszę czy do dsq dq381 olej RAVENOL DCT/DSG to dobry wybór. Będę wymieniał za miesiąc przy 60kkm i znajomy bardzo polecał.
Ravenole do DSG są dwa: RAVENOL DCT‑DSG LV Fluid (w złotej butelce) i RAVENOL DCT‑DSG Fluid ( w srebrnej butelce). Ten "złoty" oparty o syntetyczne bazy ma rewelacyjne parametry i w/g danych w karcie charakterystyki nie ma drugiego takiego na rynku olejowym (np. temperatura krzepnięcia -75*C). Natomiast ten w srebrnej butelce jest na bazach hydrokrakowanych (temp. krzepnięcia -51*C), czyli podobnie jak pozostałe produkty tego typu na rynku. Czy warto zastosować ten "lepszy" musisz ocenić sam, ja osobiście bym tak zrobił, ale nie znaczy to, że na tym drugim skrzynia się rozpadnie ;) ... No i cena oczywiście też może mieć znaczenie.
A ja mam dodatkowe pytanie. Sam myślę o wymianie oleju/płynu w DQ381. Bardziej z racji wieku i sporego udziału jazdy po mieście. Cena nie ma znaczenia. Pytanie tylko czy zalanie Ravenola nie spowoduje jakiś jaj w skrzyni? O ile w olejach silnikowych panuje względny ład to w wypadku płynów do skrzyń, mam wrażenie, panuje spory chaos. Chcę zalać (przecież tak często się tego nie wymienia) zalać najlepsze coś się da do skrzyni aby miała jak najlepiej. Co najlepiej zalać?

Czy ktoś już ma doświadczenie z tym olejem?

lusiak
Posty: 25
Rejestracja: 27 sie 2017, 17:53
Samochód: CUPRA ATECA 2,0 Rodium Grey
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: Wymiana Oleju

Post autor: lusiak »

Najlepiej zalać tym RAVENOL DCT‑DSG LV Fluid (w złotej butelce). Dwukrotnie wymieniałem olej w moim byłym już Seacie 2,0 TDI 190KM. Sprzedany w marcu 2023. Skrzynia biegów DQ381. Olej wymieniałem przy przebiegu 50 tyś. km, a drugi raz przy 90 tyś. km oczywiście tym olejem. Naprawdę żadnych problemów. Skrzynia pracowała idealnie. Teraz mam Cupra Ateca i na pewno jak będę wymieniał olej w skrzyni biegów i będzie to RAVENOL DCT‑DSG LV Fluid.
Za ten post autor lusiak otrzymał podziękowanie:
Lord M (21 maja 2023, 11:56)
Ocena: 5.26%

Lord M
Posty: 77
Rejestracja: 02 sie 2020, 22:37
Samochód: Leon DKZA
Podziękował: 16 razy
Otrzymał podziękowań: 13 razy

Re: Wymiana Oleju

Post autor: Lord M »

lusiak pisze:
16 maja 2023, 10:36
Najlepiej zalać tym RAVENOL DCT‑DSG LV Fluid (w złotej butelce). Dwukrotnie wymieniałem olej w moim byłym już Seacie 2,0 TDI 190KM. Sprzedany w marcu 2023. Skrzynia biegów DQ381. Olej wymieniałem przy przebiegu 50 tyś. km, a drugi raz przy 90 tyś. km oczywiście tym olejem. Naprawdę żadnych problemów. Skrzynia pracowała idealnie. Teraz mam Cupra Ateca i na pewno jak będę wymieniał olej w skrzyni biegów i będzie to RAVENOL DCT‑DSG LV Fluid.
Ok. To jest niezła rekomendacja. Cena tego oleju (jakoś nie mogę znaleźć u żadnego autoryzowanego sprzedawcy) nie jest jakoś super różna od tego z ASO. O ile pamiętam wchodzi 6litrów do skrzyni plus nowy filtr pod podstawką baterii.

ODPOWIEDZ