Wymiana Oleju

Ogólne dyskusje techniczne, opis problemów i usterek oraz ich sposoby ich rozwiązania
Awatar użytkownika
sailor 88
Posty: 1379
Rejestracja: 27 maja 2017, 9:33
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Nissan Qashqai E-POWER : był Seat Ateca 1,6TDI
Podziękował: 86 razy
Otrzymał podziękowań: 386 razy

Re: Wymiana Oleju

Post autor: sailor 88 »

blinket pisze:
06 cze 2023, 22:06
Nie mogę nigdzie na forum znaleźć listy nr części OEM dla serwisu olejowego dla Ateki 1.5 TSI:
- Filtr oleju
- Korek spustowy
- Uszczelka korka spustowego
Ktoś poratuje?
Nr filtra oleju znalazłem taki: 04E115561AC, ktoś potwierdzi? Jeśli chodzi o śrubę korka / uszczelkę tudzież śrubę z uszczelką w zestawie (bo takie też widziałem) to nie jestem pewien jaki nr części zamówić.

Z góry dzięki!
Numer filtra 04E115561H. Korek spustowy oleju M14x1.5x16 (N90288901) z uszczelką 14x20 (N0138158)
Za ten post autor sailor 88 otrzymał podziękowanie:
blinket (07 cze 2023, 17:09)
Ocena: 5.26%


...Spieszmy się kochać diesel'e, tak szybko odchodzą...

Sponsor

Re: Wymiana Oleju

Sponsor


blinket
Posty: 5
Rejestracja: 22 sie 2022, 22:05
Samochód: Seat Ateca 1.5 TSI Manual Xperience 2022
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Wymiana Oleju

Post autor: blinket »

Dzięki! Filtr 04E115561AC to to samo?
https://allegro.pl/oferta/filtr-oleju-v ... 3170516527

Awatar użytkownika
sailor 88
Posty: 1379
Rejestracja: 27 maja 2017, 9:33
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Nissan Qashqai E-POWER : był Seat Ateca 1,6TDI
Podziękował: 86 razy
Otrzymał podziękowań: 386 razy

Re: Wymiana Oleju

Post autor: sailor 88 »

blinket pisze:
07 cze 2023, 17:11
Dzięki! Filtr 04E115561AC to to samo?
https://allegro.pl/oferta/filtr-oleju-v ... 3170516527
Generalnie to samo, na pewno każdy będzie pasował i prawidłowo filtrował, a końcowe literki to kolejna wersja produkcyjna ( różna konstrukcja zaworów obejściowych i kierunkowych wewnątrz filtra).
...Spieszmy się kochać diesel'e, tak szybko odchodzą...

Heniecki
Posty: 7
Rejestracja: 09 cze 2021, 10:04
Samochód: Ateca 1.5 tsi
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Wymiana Oleju

Post autor: Heniecki »

Witam,próbowałem znaleść info na temat oleju w skrzyni manual ale nie znalazłem i mam pytanie a mianowicie od wielu lat do wszystkich moich aut leje oleje Addinola i teraz w atece chcę zalać też addinol ale on jest 75w90 z aprobatą VW.Tylko nie wiem czy taki się nadaje.

Awatar użytkownika
sailor 88
Posty: 1379
Rejestracja: 27 maja 2017, 9:33
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Nissan Qashqai E-POWER : był Seat Ateca 1,6TDI
Podziękował: 86 razy
Otrzymał podziękowań: 386 razy

Re: Wymiana Oleju

Post autor: sailor 88 »

Heniecki pisze:
16 cze 2023, 18:32
Witam,próbowałem znaleść info na temat oleju w skrzyni manual ale nie znalazłem i mam pytanie a mianowicie od wielu lat do wszystkich moich aut leje oleje Addinola i teraz w atece chcę zalać też addinol ale on jest 75w90 z aprobatą VW.Tylko nie wiem czy taki się nadaje.
Aprobata musi być do konkretnej skrzyni, bo rodzajów jest wiele. Najlepiej jakbyś podał trzyliterowy kod skrzyni, albo przynajmniej rok i miesiąc produkcji auta. Olej który podałeś ma trochę za wysoka lepkość do skrzyń stosowanych a Atece, więc albo oryginał (jest drogi), albo dedykowany zamiennik np. Fuchs, Febi, Castrol...ja jeżdżę na tym ostatnim (CASTROL SYNTRANS V FE 75W80) i sprawuje się super.
...Spieszmy się kochać diesel'e, tak szybko odchodzą...

Młody
Posty: 59
Rejestracja: 25 wrz 2017, 10:43
Lokalizacja: Szczecin
Samochód: Ateca Cupra 2.0 TSI 300KM
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Wymiana Oleju

Post autor: Młody »

Hej @sailor 88, pytanko co byś polecił do Cupry Ateca 2.0 TSI 300KM rocznik 2020 ale nie całe 30 tys. na latane :). Ostatnio lałem Volkswagen OE LongLife III FE 5 l 0W-30 niby srodku siedział według specyfikacji odpowiednik Shell AV-L i Shell ECT 0w30.
Drugie pytanko dotyczy oleju do haldexu bo czeka mnie wymiana czy ten Ravenol AWD/H, czy to dobry wybór?.
Za wszystkie pomocne rady Bóg zapłać a za reszte zapłaci mastercard :).

Awatar użytkownika
sailor 88
Posty: 1379
Rejestracja: 27 maja 2017, 9:33
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Nissan Qashqai E-POWER : był Seat Ateca 1,6TDI
Podziękował: 86 razy
Otrzymał podziękowań: 386 razy

Re: Wymiana Oleju

Post autor: sailor 88 »

Nie wiem jak eksploatujesz auto (a to ma z reguły istotny wpływ na degradację oleju), więc uśredniając możesz pozostać przy OE 0w30, ale nie przekraczałbym przebiegu 10 tys. km, bo to dobry olej, ale nie wytrzymuje długo i traci parametry (degradacja wiskozatorów odpowiedzialnych za lepkość). Lepszym wyborem byłby - Eurol FS 0W30 lub RAVENOL VSW 0W30 CleanSynto USVO i tu śmiało możesz robić 15 tys. km, chyba że często upalasz maszynę, wtedy 10 tys. A wymieniony Ravenol do Haldexu jest jak najbardziej OK.
Za ten post autor sailor 88 otrzymał podziękowanie:
Młody (12 lis 2023, 11:23)
Ocena: 5.26%
...Spieszmy się kochać diesel'e, tak szybko odchodzą...

Młody
Posty: 59
Rejestracja: 25 wrz 2017, 10:43
Lokalizacja: Szczecin
Samochód: Ateca Cupra 2.0 TSI 300KM
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Wymiana Oleju

Post autor: Młody »

sailor 88 pisze:
10 lis 2023, 23:31
Nie wiem jak eksploatujesz auto (a to ma z reguły istotny wpływ na degradację oleju), więc uśredniając możesz pozostać przy OE 0w30, ale nie przekraczałbym przebiegu 10 tys. km, bo to dobry olej, ale nie wytrzymuje długo i traci parametry (degradacja wiskozatorów odpowiedzialnych za lepkość). Lepszym wyborem byłby - Eurol FS 0W30 lub RAVENOL VSW 0W30 CleanSynto USVO i tu śmiało możesz robić 15 tys. km, chyba że często upalasz maszynę, wtedy 10 tys. A wymieniony Ravenol do Haldexu jest jak najbardziej OK.
Ogólnie samo miasto, 10 tys to z tego co widze wychodzi od serwisu do serwisu, i staramy sie z tego pilnować, w sumie chyba wybiorę revanol i sprawdzę kulturę pracy:). A coś to płukania czy bez sesnu to robic?.

Awatar użytkownika
sailor 88
Posty: 1379
Rejestracja: 27 maja 2017, 9:33
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Nissan Qashqai E-POWER : był Seat Ateca 1,6TDI
Podziękował: 86 razy
Otrzymał podziękowań: 386 razy

Re: Wymiana Oleju

Post autor: sailor 88 »

Młody pisze:
11 lis 2023, 17:42
Ogólnie samo miasto, 10 tys to z tego co widze wychodzi od serwisu do serwisu, i staramy sie z tego pilnować, w sumie chyba wybiorę revanol i sprawdzę kulturę pracy:). A coś to płukania czy bez sesnu to robic?.
Ravenol...w/g mnie bardzo dobry wybór, rewelacyjne parametry na papierze, jak również w trakcie eksploatacji. A co do płukanek, to są różne szkoły...ale jeżeli wymieniasz co 10 tys., to konieczności nie ma. Ja osobiście stosuję, bo uważam płukankę za prewencję, a nie preparat, który ma posprzątać już odłożone osady, nagary, laki itp. Z tym, że tylko płukanki na bazie estrów, a nie rozpuszczalników, bo to zwykle nafta w eleganckim opakowaniu. Dobre płukanki to: Archoil AR2820 Professional Engine Flush, Oilsyn ReleaseTech Power Flush, RAVENOL Engine Cleaner, Xado vitaflush...
Za ten post autor sailor 88 otrzymał podziękowania (w sumie 2):
Lord M (12 lis 2023, 11:11) • Młody (12 lis 2023, 11:23)
Ocena: 10.53%
...Spieszmy się kochać diesel'e, tak szybko odchodzą...

Lord M
Posty: 85
Rejestracja: 02 sie 2020, 22:37
Samochód: Leon DKZA
Podziękował: 18 razy
Otrzymał podziękowań: 17 razy

Re: Wymiana Oleju

Post autor: Lord M »

sailor 88 pisze:
12 lis 2023, 11:03
Młody pisze:
11 lis 2023, 17:42
Ogólnie samo miasto, 10 tys to z tego co widze wychodzi od serwisu do serwisu, i staramy sie z tego pilnować, w sumie chyba wybiorę revanol i sprawdzę kulturę pracy:). A coś to płukania czy bez sesnu to robic?.
Ravenol...w/g mnie bardzo dobry wybór, rewelacyjne parametry na papierze, jak również w trakcie eksploatacji. A co do płukanek, to są różne szkoły...ale jeżeli wymieniasz co 10 tys., to konieczności nie ma. Ja osobiście stosuję, bo uważam płukankę za prewencję, a nie preparat, który ma posprzątać już odłożone osady, nagary, laki itp. Z tym, że tylko płukanki na bazie estrów, a nie rozpuszczalników, bo to zwykle nafta w eleganckim opakowaniu. Dobre płukanki to: Archoil AR2820 Professional Engine Flush, Oilsyn ReleaseTech Power Flush, RAVENOL Engine Cleaner, Xado vitaflush...
Ja leję płukanki co drugą wymianę oleju (wymiana co 10 tys km lub co roku). O tym że są inne płukanki niż te na bazie nafty (stosowałem te od Liqui Molly) nie wiedziałem ale już dodałem Ravenola do ulubionych. Dziękuję Sailor!

ODPOWIEDZ