Wymiana Oleju

Ogólne dyskusje techniczne, opis problemów i usterek oraz ich sposoby ich rozwiązania
Młody
Posty: 59
Rejestracja: 25 wrz 2017, 10:43
Lokalizacja: Szczecin
Samochód: Ateca Cupra 2.0 TSI 300KM
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Wymiana Oleju

Post autor: Młody »

Lord M pisze:
12 lis 2023, 11:11
sailor 88 pisze:
12 lis 2023, 11:03
Młody pisze:
11 lis 2023, 17:42
Ogólnie samo miasto, 10 tys to z tego co widze wychodzi od serwisu do serwisu, i staramy sie z tego pilnować, w sumie chyba wybiorę revanol i sprawdzę kulturę pracy:). A coś to płukania czy bez sesnu to robic?.
Ravenol...w/g mnie bardzo dobry wybór, rewelacyjne parametry na papierze, jak również w trakcie eksploatacji. A co do płukanek, to są różne szkoły...ale jeżeli wymieniasz co 10 tys., to konieczności nie ma. Ja osobiście stosuję, bo uważam płukankę za prewencję, a nie preparat, który ma posprzątać już odłożone osady, nagary, laki itp. Z tym, że tylko płukanki na bazie estrów, a nie rozpuszczalników, bo to zwykle nafta w eleganckim opakowaniu. Dobre płukanki to: Archoil AR2820 Professional Engine Flush, Oilsyn ReleaseTech Power Flush, RAVENOL Engine Cleaner, Xado vitaflush...
Ja leję płukanki co drugą wymianę oleju (wymiana co 10 tys km lub co roku). O tym że są inne płukanki niż te na bazie nafty (stosowałem te od Liqui Molly) nie wiedziałem ale już dodałem Ravenola do ulubionych. Dziękuję Sailor!
Pytanko, olej wymienia serwis to wlać płukankę przed samym oddaniem, jak długo powinno chodzić auto z płukanką, i czy np jak ma 25 minut do serwisu to już mogę wlać i przyjechać czy auto musi stać na jałowym biegu?. Nigdy nie korzystałem więc pytanie laika w tym temacie.



Sponsor

Re: Wymiana Oleju

Sponsor


Lord M
Posty: 85
Rejestracja: 02 sie 2020, 22:37
Samochód: Leon DKZA
Podziękował: 18 razy
Otrzymał podziękowań: 17 razy

Re: Wymiana Oleju

Post autor: Lord M »

Ja zawsze do ASO zawożę swój olej i płukankę i proszę o wymianę.

Ja słyszałem, że na płukance nie powinno się jeździć. Silnik musi być rozgrzany, stawia się auto na biegu jałowym, dolewa płukankę zostawia na ok 10 min i od razu zlewa olej, wymienia filtr i zalewa się świeżym olejem.
Za ten post autor Lord M otrzymał podziękowania (w sumie 2):
Młody (12 lis 2023, 11:46) • Rafiner (12 lis 2023, 11:47)
Ocena: 10.53%

Młody
Posty: 59
Rejestracja: 25 wrz 2017, 10:43
Lokalizacja: Szczecin
Samochód: Ateca Cupra 2.0 TSI 300KM
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Wymiana Oleju

Post autor: Młody »

Lord M pisze:
12 lis 2023, 11:35
Ja zawsze do ASO zawożę swój olej i płukankę i proszę o wymianę.

Ja słyszałem, że na płukance nie powinno się jeździć. Silnik musi być rozgrzany, stawia się auto na biegu jałowym, dolewa płukankę zostawia na ok 10 min i od razu zlewa olej, wymienia filtr i zalewa się świeżym olejem.
Czyli ASO nie robi problemu z tym że używa się płukanek, ok teraz już wszystko wiem, dzięki.

Rafiner
Posty: 818
Rejestracja: 07 paź 2018, 19:02
Samochód: Seat Ateca 1.5 TSI DSG FR
Podziękował: 90 razy
Otrzymał podziękowań: 89 razy

Re: Wymiana Oleju

Post autor: Rafiner »

Nie wiem czy jakby chodzilo o gwarancyjna usterke czy by sie nie przywalili.
W takim razie ja bede plukal silnik co drugą wymiane, wtedy co jade wymienic sam olej do mojego mechanika, a do ASO bez plukanki co 2 lata, nie bede ich drażnił.
Stosuje dodatek do paliwa Archoil, to tez tej firmy będę stosowal do silnika.
A olej stosuje Shell 0W30 czyli Oryginał VW i wymieniam raz w roku w zaleznosci ile przejade, ale w zakresie 10-12 tys km. W najblizszy piatek jade na serwis po 4 latach w ramach pakietu serwisowego.
Ateca 1.5 tsi DSG, Radium Grey, wersja FR + extrasy.

Lord M
Posty: 85
Rejestracja: 02 sie 2020, 22:37
Samochód: Leon DKZA
Podziękował: 18 razy
Otrzymał podziękowań: 17 razy

Re: Wymiana Oleju

Post autor: Lord M »

Rafiner pisze:
12 lis 2023, 11:50
Nie wiem czy jakby chodzilo o gwarancyjna usterke czy by sie nie przywalili.
W takim razie ja bede plukal silnik co drugą wymiane, wtedy co jade wymienic sam olej do mojego mechanika, a do ASO bez plukanki co 2 lata, nie bede ich drażnił.
Stosuje dodatek do paliwa Archoil, to tez tej firmy będę stosowal do silnika.
A olej stosuje Shell 0W30 czyli Oryginał VW i wymieniam raz w roku w zaleznosci ile przejade, ale w zakresie 10-12 tys km. W najblizszy piatek jade na serwis po 4 latach w ramach pakietu serwisowego.
Wierz mi, że ASO samo w sobie nie będzie się do niczego przywalać. Importer który jest gwarantem - zdecydowanie tak. :lol: Mam po sobie przykład, że gwarancja to mit i trzeba się dosłownie wykłócać o wszystko i raz o mało nie skończyło się w sądzie (auto mojego kolegi). Gwarancja służy temu aby jeździć do nich i korzystać z zawyżonych cen ASO ale nie jest to gwarancją, że uznają jakiekolwiek roszczenie gwarancyjne.

Rafiner
Posty: 818
Rejestracja: 07 paź 2018, 19:02
Samochód: Seat Ateca 1.5 TSI DSG FR
Podziękował: 90 razy
Otrzymał podziękowań: 89 razy

Re: Wymiana Oleju

Post autor: Rafiner »

Lord M pisze:
12 lis 2023, 11:50
Wierz mi, że ASO samo w sobie nie będzie się do niczego przywalać. Importer który jest gwarantem - zdecydowanie tak. :lol: Mam po sobie przykład, że gwarancja to mit i trzeba się dosłownie wykłócać o wszystko i raz o mało nie skończyło się w sądzie (auto mojego kolegi). Gwarancja służy temu aby jeździć do nich i korzystać z zawyżonych cen ASO ale nie jest to gwarancją, że uznają jakiekolwiek roszczenie gwarancyjne.
Mysle, ze to zalezy od rodzaju usterki. Jak Ci cos ewidentnie padnie, to sprawa jest bezdyskusyjna, jak np bierze za duzo oleju to wowczas fakt, beda walic w chu… i nie wiadomo czy o sad sie nie oprze, albo bardzo droga awaria to wowczas zacznie sie szukanie haków, albo olej wlasny nie ten, albo termin itp.
Ja jezdze do ASO przez DSG, gdybym mial manuala to bym po 2 latach olal gwarancje. Ewidentne wady fabryczne wychodza w pierwszym, drugim roku max.
Mi sie udało przed przegladem w 2 roku kupic pakiet w Black Friday za 999 zl i dotychczas wydalem u nich 600 zł w pierwszym roku za wymiane oleju wg mojego widzimisie i te 999 zl i tyle. W piatym roku albo kupie pakiet na BF i zalapie sie na wymiany zgodnie z planem, albo ich oleje.
Ateca 1.5 tsi DSG, Radium Grey, wersja FR + extrasy.

krowka1978
Posty: 304
Rejestracja: 05 maja 2023, 23:13
Samochód: Seat Ateca, FIAT 500X, FIAT Grande Punto
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowań: 29 razy

Re: Wymiana Oleju

Post autor: krowka1978 »

Nie rozumiem tego napalania się płukankami. Moje Grande ma 250tys.km przebiegu, ani razu silnik nie widział płukanki, a po zdjęciu pokrywy zaworów czysto. Jak do tego doszło nie wiem... :mrgreen: Albo wiem, nie dziaduję i leję co 10tyś.km nowy.
Seat Ateca Xperience 1.5 TSI EVO2 DSG 7 150KM Velvet Red 2023
FIAT 500X Lounge 1.4 16V MultiAir II Turbo 140KM 2016
Jeszcze jest - FIAT Grande Punto Emotion 1.4 8V 77KM 2007r., 16 lat szybko zleciało, od początku u mnie...

Lord M
Posty: 85
Rejestracja: 02 sie 2020, 22:37
Samochód: Leon DKZA
Podziękował: 18 razy
Otrzymał podziękowań: 17 razy

Re: Wymiana Oleju

Post autor: Lord M »

krowka1978 pisze:
12 lis 2023, 13:52
Nie rozumiem tego napalania się płukankami. Moje Grande ma 250tys.km przebiegu, ani razu silnik nie widział płukanki, a po zdjęciu pokrywy zaworów czysto. Jak do tego doszło nie wiem... :mrgreen: Albo wiem, nie dziaduję i leję co 10tyś.km nowy.
Bo zawsze mówię, że nie ważne co, ważne jak często. Olej sam w sobie czyści silnik ale do czasu bo jak każda ciecz ma swoją "pojemność". Ja sporo kręcę się po mieście (start stop wyłączony od pierwszego dnia) i po prostu wole zalać. Zaszkodzić nie zaszkodzi.
Za ten post autor Lord M otrzymał podziękowania (w sumie 2):
Rafiner (12 lis 2023, 20:07) • sailor 88 (12 lis 2023, 21:40)
Ocena: 10.53%

Rafiner
Posty: 818
Rejestracja: 07 paź 2018, 19:02
Samochód: Seat Ateca 1.5 TSI DSG FR
Podziękował: 90 razy
Otrzymał podziękowań: 89 razy

Re: Wymiana Oleju

Post autor: Rafiner »

krowka1978 pisze:
12 lis 2023, 13:52
Nie rozumiem tego napalania się płukankami. Moje Grande ma 250tys.km przebiegu, ani razu silnik nie widział płukanki, a po zdjęciu pokrywy zaworów czysto. Jak do tego doszło nie wiem... :mrgreen: Albo wiem, nie dziaduję i leję co 10tyś.km nowy.
Tylko ze dawne Grande, moja Fabia, moj stary Golf 3 i 4 robily bez plukanki i pitolenia 200-300 tys km, ale to byly wolnossace, z posrednim wtryskiem, z moca tylko z pojemnosci. A tu mowimy o wysilonych, bezposrednich uturbionych silnikach, gdzie olej ma kontakt z rozgrzana turbina itd itp. Stad trzeba miec inne podejscie. Ja moglbym olac sprawe bo robie 10 tys rocznie, stad pewnie nigdy nie dobije do 200 tys km, ale wole miec pewne, bezawaryjne auto niz zastanawiac sie czy cos mnie nie spotka na wakacjach.
Za ten post autor Rafiner otrzymał podziękowanie:
sailor 88 (12 lis 2023, 21:40)
Ocena: 5.26%
Ateca 1.5 tsi DSG, Radium Grey, wersja FR + extrasy.

Awatar użytkownika
sailor 88
Posty: 1379
Rejestracja: 27 maja 2017, 9:33
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Nissan Qashqai E-POWER : był Seat Ateca 1,6TDI
Podziękował: 86 razy
Otrzymał podziękowań: 386 razy

Re: Wymiana Oleju

Post autor: sailor 88 »

krowka1978 pisze:
12 lis 2023, 13:52
Nie rozumiem tego napalania się płukankami. Moje Grande ma 250tys.km przebiegu, ani razu silnik nie widział płukanki, a po zdjęciu pokrywy zaworów czysto. Jak do tego doszło nie wiem... :mrgreen: Albo wiem, nie dziaduję i leję co 10tyś.km nowy.
Padło pytanie, jest odpowiedź...ale nikt tu nikogo nie namawia do stosowania płukanek, tak samo jak do konkretnego oleju, czy też terminu jego wymiany...dyskutujemy, wymieniamy się spostrzeżeniami i wyciągamy wnioski, ale decyzje każdy podejmuje sam. Masz inne zdanie, Twoje prawo...możesz po prostu omijać wątek o płukankach i tym samym nie irytować się ;)
Za ten post autor sailor 88 otrzymał podziękowania (w sumie 2):
Misiek (12 lis 2023, 22:08) • Lord M (10 kwie 2024, 22:24)
Ocena: 10.53%
...Spieszmy się kochać diesel'e, tak szybko odchodzą...

ODPOWIEDZ