Wymiana Oleju

Ogólne dyskusje techniczne, opis problemów i usterek oraz ich sposoby ich rozwiązania
Awatar użytkownika
sailor 88
Posty: 1379
Rejestracja: 27 maja 2017, 9:33
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Nissan Qashqai E-POWER : był Seat Ateca 1,6TDI
Podziękował: 86 razy
Otrzymał podziękowań: 386 razy

Re: Wymiana Oleju

Post autor: sailor 88 »

Szanowni użytkownicy swoich pojazdów, w kwestii doboru oleju i jego wymiany, jak i pozostałych czynności eksploatacyjnych popełniacie zasadniczy błąd, wykraczając poza ramy opieki serwisowej ASO. Każdy taki punkt w kraju i za granicą najwłaściwiej zadba o wasz pojazd. Po co zawracać sobie głowę normami, parametrami, filtrami...oni to zrobią za Was, dobierając najlepsze produkty i najlepszą obsługę, zarazem zapewniając spokojny sen. A jeżeli nawet pojawi się jakaś wątpliwość, każdy przy zakupie swojego pojazdu otrzymał kontakt do swojego osobistego doradcy serwisowego, który rozwieje wszelkie wątpliwości, rozwiąże wszystkie problemy i podzieli się swoją fachową wiedzą. Po co tracić czas i czytać jakieś poradniki olejowe, po co grzebać w necie, kupować oleje i filtry, jest tyle fajniejszych pomysłów na wykorzystanie swojego, jakże cennego czasu. Zawnioskuję do moderatora o usunięcie "Poradnika olejowego" i obiecuję nieudzielanie bezsensownych porad... Tylko serwis Panowie, tylko serwis...


...Spieszmy się kochać diesel'e, tak szybko odchodzą...

Sponsor

Re: Wymiana Oleju

Sponsor


Awatar użytkownika
tomal218
Posty: 920
Rejestracja: 19 sty 2018, 11:46
Lokalizacja: BYTOM
Samochód: Seat Ateca MY18
Podziękował: 36 razy
Otrzymał podziękowań: 50 razy

Re: Wymiana Oleju

Post autor: tomal218 »

Teo pisze:
20 sie 2022, 21:58
tomal218 pisze:
19 sie 2022, 23:24
O panie to już dawno po gwarancji!!! .kto panu kazał zalać takim olejem bahahaha
To jest informacja od @sailor 88 z tego forum, proszę: https://www.ateca-klub.pl/forum/viewtop ... owy#p23611

cyt: "Silniki benzynowe 1.0, 1.4, 2,0TSI były konstruowane pod normę 504.00/507.00"
cyt: "Norma 504.00/507.00 lepkość- 0w30: Produkty o rewelacyjnych parametrach: RAVENOL VSW 0W30"

A najgłupsze było to Twoje "bahahaha" - radosc, ze komus cos sie nie udalo - żywa "polska" satysfakcja, ze ktoś ma gorzej... Gratuluje.
Sorry ze Cie uraziłem i nie miałem tego na myśli tylko śmieszy mnie jak ludzie biorą na poważnie uwagi serwisu i do tego to wszystko co pierdzieli Servis to bzdura bzdura !! Nic się nie popsuje nie martw się a i to tylko poradnik olejowy a każdy musi sam zdecydować czego chce a nie zwalać potem na innych no chyba ze jesteś nie pełnoletni to rozumiem hahaha pozdro
oso soplón !!! :lol:

JACA
Posty: 308
Rejestracja: 30 kwie 2019, 19:15
Lokalizacja: TG
Samochód: Ateca FR 2.0 TSI DSG 4Drive
Podziękował: 188 razy
Otrzymał podziękowań: 52 razy

Re: Wymiana Oleju

Post autor: JACA »

Teo pisze:
19 sie 2022, 22:58
w 2.0 TSI w roku modelowym 2021+ wymagany jest olej właśnie 0W20.... 0W30 był możliwy do stosowania w przedlifcie...
Sprawdź co masz napisane w instrukcji.

Teo pisze:
19 sie 2022, 22:58
3. przecież w silniku w 2.0 TSI w polifcie nic się nie zmieniało... ?
Zadaj to pytanie w serwisie. Ciekawe co odpowiedzą... :roll:
--
Jaca

geranium
Posty: 720
Rejestracja: 10 lut 2019, 18:41
Samochód: SEAT ATECA 1.5 DSG
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 40 razy

Re: Wymiana Oleju

Post autor: geranium »

fajnie się czyta takie dyskusje ....tylko co z tego jak za jakiś czas będą tylko elektryki i co wtedy z wymianą oleju jak nikt nie kupi spalinowego silnika.

jak ktoś robi przebiegi na poziomie 15K rok to co za problem co wleje jak 100K osiągnie po 10 latach i co liczy że Seat to będzie klasyk?
wszystko sprowadza się do wymiany oleju a co z kiepskiej jakości filtrami powietrza, co z wymianą płynów hamulcowych, co z konserwacją podwozia,

bardziej szkodzi jazda koło komina i start/stop jak wymiana normalnego oleju.
Za ten post autor geranium otrzymał podziękowanie:
Misiek (21 sie 2022, 13:07)
Ocena: 5.26%

Teo
Posty: 493
Rejestracja: 30 gru 2018, 0:09
Samochód: 2.0 TSI
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowań: 22 razy

Re: Wymiana Oleju

Post autor: Teo »

sailor 88 pisze:
21 sie 2022, 0:22
Zawnioskuję do moderatora o usunięcie "Poradnika olejowego" i obiecuję nieudzielanie bezsensownych porad... Tylko serwis Panowie, tylko serwis...
Zastanawiam się, czy to ironia, czy wkurzenie - jesli tak, to na kogo i na co... Wśród każdej grupy ludzi znajdzie się mniej więcej 5% chwalących publicznie, 5% mających za złe wszystko wszystkim i 90% korzystających lub nie (a w większości korzystających skoro są na takim forum). Ja należę do tej ostatniej grupy, ale dodatkowo naprawdę czytam wszystko co jest napisane. I na Twoim poradniku przeczytałem m.in. takie coś: "Na wstępie zaznaczam, że niniejszy poradnik zawiera elementy subiektywne(...) Proszę więc o traktowanie moich porad jako wstępu do własnych ustaleń i budowania swoich zasobów wiedzy. Mogę się więc mylić, nie mieć racji, lub nieumyślnie wprowadzać w błąd."

Ja nie mam więc o nic pretensji, i naprawdę zastrzeżenia że "ASO ponad wszystko" nie mają znaczenia - przeciez każdy korzysta z tego typu wiedzy na swoją odpowiedzialność. Chciałem się tylko teraz dowiedzieć czy informacja z ASO byłą lekko przesadzona (np. była spełnieniem jakichś ich wewnętrznych wytycznych), czy faktycznym problemem dla mnie i gwarancji. Bo jak rozumiem coś się zmieniło dla silników 2.0 TSI w nowym roczniku modelowym. Zakładam zresztą że chodzi nie o silniki tylko o homologacje i/lub różne normy, a nie o faktyczne problemy techniczne.

Podsumowując: usuwanie wiedzy narazi nas właśnie na bezmyślność. W tym kierunku idzie świat (np. w moim mieście wszystkie skrzyżowania równorzędne, któe są abrdzo przepustowe, wyposaża się w sygnalizację świetlną, a argumentem jest, że ludzie się mylą na równorzednych ...), ale czy musi tez to forum ?
Za ten post autor Teo otrzymał podziękowanie:
Misiek (21 sie 2022, 22:42)
Ocena: 5.26%

Teo
Posty: 493
Rejestracja: 30 gru 2018, 0:09
Samochód: 2.0 TSI
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowań: 22 razy

Re: Wymiana Oleju

Post autor: Teo »

tomal218 pisze:
21 sie 2022, 8:35
Sorry ze Cie uraziłem i nie miałem tego na myśli tylko śmieszy mnie jak ludzie biorą na poważnie uwagi serwisu i do tego to wszystko co pierdzieli Servis to bzdura bzdura !! Nic się nie popsuje nie martw się a i to tylko poradnik olejowy a każdy musi sam zdecydować czego chce a nie zwalać potem na innych no chyba ze jesteś nie pełnoletni to rozumiem hahaha pozdro
Wiec jestem naiwny - i zupelnie sie tego nie wstydze. Ale gwarantuje Ci, ze Ty takze jestes naiwny. Kazdy jest. Nawet Sailor88 ;) Oczywiscie nie w sprawie aut, ale nikt na swiecie nie zna sie na wszystkim. Kazdy jest specjalistą (lub pasjonatem amatorem) w czyms i tu jest mocny, ale nie we wszystkim. Ale od tego jestesmy spoleczenstwem, zeby ludzie pomagali sobie w tym w czym sa specjalistami w swojej dziedzinie. Czasem za pieniadze (gospodarka) czasem dla przyjemnosci (forum).

Dla jasnosci: obsugujacy mnie czlowiek powiedzial, ze nic sie zepsuc nie powino przez olej 0W30, ale podkreslil ze przekazuje mi normy, tzn to co przekazac od Seata powinien. Pewnie po prostu Seat wprowadzil taka a nie nna zasade i tyle. Moje pytanie bylo bardziej nie czy mi sie jutro rozpadnie silnik, tylko czy moge miec problemy z gwarancją, skoro uzylem (?) oleju nie tego, ktory jest (?) wymagany przez Seat`a. A gdzie ja na innych zwalałem winę, to naprawdę nie wiem...
Za ten post autor Teo otrzymał podziękowanie:
Misiek (21 sie 2022, 22:44)
Ocena: 5.26%

Awatar użytkownika
tomal218
Posty: 920
Rejestracja: 19 sty 2018, 11:46
Lokalizacja: BYTOM
Samochód: Seat Ateca MY18
Podziękował: 36 razy
Otrzymał podziękowań: 50 razy

Re: Wymiana Oleju

Post autor: tomal218 »

Teo pisze:
21 sie 2022, 13:58
tomal218 pisze:
21 sie 2022, 8:35
Sorry ze Cie uraziłem i nie miałem tego na myśli tylko śmieszy mnie jak ludzie biorą na poważnie uwagi serwisu i do tego to wszystko co pierdzieli Servis to bzdura bzdura !! Nic się nie popsuje nie martw się a i to tylko poradnik olejowy a każdy musi sam zdecydować czego chce a nie zwalać potem na innych no chyba ze jesteś nie pełnoletni to rozumiem hahaha pozdro
Wiec jestem naiwny - i zupelnie sie tego nie wstydze. Ale gwarantuje Ci, ze Ty takze jestes naiwny. Kazdy jest. Nawet Sailor88 ;) Oczywiscie nie w sprawie aut, ale nikt na swiecie nie zna sie na wszystkim. Kazdy jest specjalistą (lub pasjonatem amatorem) w czyms i tu jest mocny, ale nie we wszystkim. Ale od tego jestesmy spoleczenstwem, zeby ludzie pomagali sobie w tym w czym sa specjalistami w swojej dziedzinie. Czasem za pieniadze (gospodarka) czasem dla przyjemnosci (forum).

Dla jasnosci: obsugujacy mnie czlowiek powiedzial, ze nic sie zepsuc nie powino przez olej 0W30, ale podkreslil ze przekazuje mi normy, tzn to co przekazac od Seata powinien. Pewnie po prostu Seat wprowadzil taka a nie nna zasade i tyle. Moje pytanie bylo bardziej nie czy mi sie jutro rozpadnie silnik, tylko czy moge miec problemy z gwarancją, skoro uzylem (?) oleju nie tego, ktory jest (?) wymagany przez Seat`a. A gdzie ja na innych zwalałem winę, to naprawdę nie wiem...
Dobry wic haha kolego są ludzie :twisted: którzy znają się na wszystkim ale nic nie umieją zrobić 8-)
Jaca ci napisał co i jak !
oso soplón !!! :lol:

Awatar użytkownika
Endrju
Moderator
Posty: 3726
Rejestracja: 11 maja 2017, 0:50
Lokalizacja: Świdwin
Samochód: Seat Ateca FL 1.5 TSI 150KM
Podziękował: 89 razy
Otrzymał podziękowań: 153 razy

Re: Wymiana Oleju

Post autor: Endrju »

To może wystarczy już bicia piany. Kto chce to proszę czytać poradnik a kto uważa że to głupoty to do ASO po fachową poradę. I tyle.
Za ten post autor Endrju otrzymał podziękowania (w sumie 2):
Misiek (22 sie 2022, 10:05) • votek (22 sie 2022, 10:24)
Ocena: 10.53%
Jest- Seat Ateca FL 1.5 TSI ACT DSG7 150KM Xperience
Był - Seat Ateca 1.4 TSI ACT DSG7 150KM Xcellence
Obrazek

Awatar użytkownika
sailor 88
Posty: 1379
Rejestracja: 27 maja 2017, 9:33
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Nissan Qashqai E-POWER : był Seat Ateca 1,6TDI
Podziękował: 86 razy
Otrzymał podziękowań: 386 razy

Re: Wymiana Oleju

Post autor: sailor 88 »

Ze względu na dynamiczne zmiany norm dla danego silnika, zależnie od roku produkcji, zmian konstrukcyjnych, przeznaczenia na konkretny rynek zbytu, oraz wchodzących nowych norm ekologicznych, przy samodzielnym doborze oleju polecam bezwzględnie Micro Poradnik Olejowy, który znajduje się w każdym pojeździe, czyli nalepka znajdująca się na przednim pasie pod maską. Informuje ona o normie oleju zalecanej do auta. Kwestia marki/producenta oleju jest niby mniej ważna, ale też nie do końca, ponieważ olej powinien mieć wyraźną aprobatę producenta silnika, a nie tylko spełniać wymagania danej normy. Zatem zawsze należy czytać dokładnie to, co napisano na opakowaniu, a jeszcze lepiej sprawdzić czy dany olej znajduje się na liście aprobat producenta auta. Część olejów na rynku może nie posiadać aprobat, bo jest to bardzo kosztowne. Mini Poradnik Olejowy pisałem dwa lata temu i od tego momentu producent zmienił niektóre zalecenia, co widać po porównaniu instrukcji obsługi aut z poszczególnych lat produkcji. W najnowszej instrukcji obsługi nie zamieszczono już zaleceń dotyczących stosowanego oleju, odsyłając użytkownika do rzeczonej nalepki, lub porady w ASO.
...Spieszmy się kochać diesel'e, tak szybko odchodzą...

Luk4as
Posty: 851
Rejestracja: 09 sie 2017, 21:00
Samochód: Skoda
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 28 razy

Re: Wymiana Oleju

Post autor: Luk4as »

@sailor 88 czy możesz odnieść się do doboru oleju do 1.4 TSI bo zalecany był RAVENOL VSW a teraz pokazuje dziwne modele na Dobór Ravenol

SSO i SSH ... niedługo będę wymieniać olej w swojej 1.4 TSI z 2018 i nie wiem który teraz będzie dobry ....

ODPOWIEDZ