Wymiana Oleju

Ogólne dyskusje techniczne, opis problemów i usterek oraz ich sposoby ich rozwiązania
Teo
Posty: 493
Rejestracja: 30 gru 2018, 0:09
Samochód: 2.0 TSI
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowań: 22 razy

Re: Wymiana Oleju

Post autor: Teo »

Luk4as pisze:
29 kwie 2021, 19:48
Teo pisze:
29 kwie 2021, 12:59
Ja to widze, ze w ogole jestem jakims niestandardowym przypadkiem... Pan w serwisie sprawdzil mi telefonicznie, ze mam ustawioną tą dynamiczna zmiane oleju, wiec w zaleznosci od jazdy moze sie zmieniac... Czyli w teorii powinno byc 30k km i 2 lata. A ja mam... ~13 kkm i 260 dni. To co ja robie zle z tym autem ze mi z 2 lat stopnialo do 8 meisiecy ? :O
Telefonicznie ? Dobrze ze nie telepatycznie.

@Teo to lyka jak mlody pelikan. Co to za brednia ! Kazda Ateca powinna fabrycznie miec ustawione 30k/24m ... ale jak to w zyciu bywa zawsze majster moze sie pomylic i ustawic 15k/12m. Tego nie ma mozliwosci sprawdzenia. Nikt nigdzie takich rzeczy nie notuje.

@Teo patrzac na fusy z porannej kawy widze ze miales od poczatku zle ustawione przeglady i dlatego tam to wyglada.

@Endrju oj tam oj tam ... po przejsciach @Teo myslalem ze to My bedziemy sie uczyc od niego ale chyba nigdy to nie nastapi.
To ze z racji swojej pracy znam sie troche na prawie, tzn potrafie sie w nim poruszac i zadawac wlasciwe pytania (co powoduje latwiejsze znalezienie odpowiedzi na powazne problemy) i ze jakos tam dzieki temu "znam swoje prawa" nie znaczy ze mam wiedze o mechanice samochodowej i o tym jak dzialaja ASO.

Wydawalo mi sie, ze ASO jest w stanie sprawdzic po VIN czy po jakichs swoich bazach jakie mam ustawione interwały wymany oleju. I to by bylo logiczne, bo auto jest przeciez na gwarancji, ASO ma jego historie, wiec widzi jak wyjechalo z fabryki i widzi ewentualną zmianę jesli byla gdzies kiedys w ASO zrobiona. Nie wiem czy tak jest czy nie, ale konsultant w ASO, ktory dzien wczesniej prowadzil mnie przez wymiane oleju po pierwsze stwierdzil ze to moze sprawdzic (i sprawdzil podczas rozmowy telefonicznej) oraz byl troche niepocieszony, ze nie powiedzialem ze chce reset oleju, bo taka wymiana kosztowalaby dodatkowo (tzn. o podlaczenie komputera i reset). Wydaje mi sie, ze to lekka przesada doliczac do wymiany oleju kozt resetu, ale tylo przekazuje co uslyszalem. Jak dla mnie to niedopatrzenie serwisu, bo spytano mnie tylko czy to jest wymiana na życzenie czy serwisowa. Owszem, na życzenie, ale skąd mialem wiedziec ze przy wymianie na zyczenie nie resetuje sie kkm ?

A co do tych kkm...
- Jesli mialem ustawione na sztywno 15 kkm, to sie nie zgadza obecny licznik, tzn. przejechalem ~3kkm, a auto domaga się wymiany za 13.800. Suma daje powyzej 15 kkm.
- Jesli mialem ustawione dynamicznie 15 kkm (o ile w ogóle tak się da), to tym bardziej sie nie zgadza obecny licznik, bo skoro przejechalem ~3kkm, a auto domaga się wymiany za 13.800. to znaczy ze przy mojej jezdzie glownie na zimnym silniku i krotkich kawalkach auto uznało ze wydluzy sobie kilometry do łącznie 16.800 ?
- Jesli mialem ustawione 30 kkm dynamicznie, to po przejechaniu 3 kkm spadłoby az do 13.800 ?? 30 kkm minus 3 kkm faktycznie przejechane daje 27.000 vs 13.800 ktore jest. To tez cos nie tak.

EDIT: I jest problem z dniami :shock: Po zsumowaniu tego co zostalo z tymi dniami ile autem juz jezdze bedzie... 408 ! Czyli albo faktycznie mialem 2 lata i 30 kkm, i auto BARDZO obcielo i dni i kkm, albo mialem 15 kkm dynamicznie i auto sobie wydluzylo... ? Na sztywno byc nie moglo, bo nie zgadzaja sie ani dni ani kkm, CHYBA, ze cos sie popieprzylo przy wymianie sterownika, ktory byl wadliwy od nowosci :/ Kurde.. nic juz nie wiem :(



Sponsor

Re: Wymiana Oleju

Sponsor


Luk4as
Posty: 848
Rejestracja: 09 sie 2017, 21:00
Samochód: Skoda
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 27 razy

Re: Wymiana Oleju

Post autor: Luk4as »

Wstaw nam takie zdj plus napisz kiedy obebrales samochod i kiedy wymieniles sterownik. Zaraz to policzymy

Luk4as
Posty: 848
Rejestracja: 09 sie 2017, 21:00
Samochód: Skoda
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 27 razy

Re: Wymiana Oleju

Post autor: Luk4as »

Obrazek

Teo
Posty: 493
Rejestracja: 30 gru 2018, 0:09
Samochód: 2.0 TSI
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowań: 22 razy

Re: Wymiana Oleju

Post autor: Teo »

[zdjęcie z danymi skasowane w związku z tym, że pytający nie odniósł się do niego]
Ostatnio zmieniony 05 maja 2021, 16:33 przez Teo, łącznie zmieniany 3 razy.

Rafiner
Posty: 814
Rejestracja: 07 paź 2018, 19:02
Samochód: Seat Ateca 1.5 TSI DSG FR
Podziękował: 87 razy
Otrzymał podziękowań: 82 razy

Re: Wymiana Oleju

Post autor: Rafiner »

To co ma Teo jest tym bardziej dziwne, bo ja specjalnie dzisiaj sprawdziłem i mam do końca oleju 17700 km lub 206 dni. Co by się mniej więcej zgadzało, ale mniej więcej albo serwis resetuje ustawienia przy sprzedaży.
206 dni to prawie równe 7 miesięcy. Ja auto zarejestrowałem 25 listopada. Do tego dnia wychodzi 209 dni. Ja pamiętam jak koleś do mnie zadzwonił, że auto przyszło, ale czeka na papiery, a poza tym potrzebują 2-3 dni na przygotowanie do wydania. I 209-3 dni wychodzi 206 dni, co by się zgadzało z wskazaniami komputera, ale ...... no właśnie, co z czasem od wyjazdu z fabryki na plac, z placu do PL, z placu importera do dilera ? To jakieś 2 tygodnie. A tego nie widać po wskazaniach oleju.
Stad wniosek, że ASO zeruje, żeby klient nie narzekał, że ma 1,5 roku do wymiany bo auto stało na placu pół roku.
Ja akurat brałem auto gotowca, które jechało z fabryki do dilera, bo zamówił chodliwą wersje wcześniej. Ale i tak było zerowane, bo 2 tygodnie jest rozbieżności.

A teraz druga sprawa. Dlaczego nie skraca mi użyteczności oleju, jeśli jeżdżę mało i krótkie trasy ? Gdzie to dynamiczne dostosowanie?
Ateca 1.5 tsi DSG, Radium Grey, wersja FR + extrasy.

Misiek
Posty: 2398
Rejestracja: 20 sie 2020, 21:30
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Ateca 1.5 DSG Xperience + Ford Galaxy
Podziękował: 727 razy
Otrzymał podziękowań: 1169 razy

Re: Wymiana Oleju

Post autor: Misiek »

Rafiner pisze:
01 maja 2021, 12:34
To co ma Teo jest tym bardziej dziwne, bo ja specjalnie dzisiaj sprawdziłem i mam do końca oleju 17700 km lub 206 dni. Co by się mniej więcej zgadzało, ale mniej więcej albo serwis resetuje ustawienia przy sprzedaży.
206 dni to prawie równe 7 miesięcy. Ja auto zarejestrowałem 25 listopada. Do tego dnia wychodzi 209 dni. Ja pamiętam jak koleś do mnie zadzwonił, że auto przyszło, ale czeka na papiery, a poza tym potrzebują 2-3 dni na przygotowanie do wydania. I 209-3 dni wychodzi 206 dni, co by się zgadzało z wskazaniami komputera, ale ...... no właśnie, co z czasem od wyjazdu z fabryki na plac, z placu do PL, z placu importera do dilera ? To jakieś 2 tygodnie. A tego nie widać po wskazaniach oleju.
Stad wniosek, że ASO zeruje, żeby klient nie narzekał, że ma 1,5 roku do wymiany bo auto stało na placu pół roku.
Ja akurat brałem auto gotowca, które jechało z fabryki do dilera, bo zamówił chodliwą wersje wcześniej. Ale i tak było zerowane, bo 2 tygodnie jest rozbieżności.

A teraz druga sprawa. Dlaczego nie skraca mi użyteczności oleju, jeśli jeżdżę mało i krótkie trasy ? Gdzie to dynamiczne dostosowanie?
Może nie masz ustawionego "dynamicznego dostosowana" do stylu, sposubu jazdy. A jeśli chodzi o zerowanie terminów po dłuższym postoju "w magazynie", czyli na przykład na placu, to uważam to za nieuczciwe, ponieważ jeżeli wchodzi w grę termin wielomiesięczny, to olej nieużywany także się starzeje i traci jakieś tam swoje niektóre właściwości, nie tak jak podczas pracy, ale zawsze, więc tak jakby chcieli coś ukryć. Pewnie Sailor więcej by coś na ten temat wiedział, ale wydaje mi się, że przy bardzo długim czasie postoju to może mieć znaczenie - nie bez powodu przecież zaleca się wymianę co ileś tam km, ale nie rzadziej niż raz w roku.
Hmmm, to dziwne, u mnie działa normalnie :lol:

Luk4as
Posty: 848
Rejestracja: 09 sie 2017, 21:00
Samochód: Skoda
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 27 razy

Re: Wymiana Oleju

Post autor: Luk4as »

W fabryce nie jest nic ustawiane. Samochod przyjezdza na plac czy do dilera i jak jest juz klient to auto jest przygotowywane i podczas przegladu zerowego ustawiane sa czasy do przegladow i wymiany oleju. Samochod moze stac pol roku na placu a przeglad zerowy robimy przy sprzedazy auta a nie po wyjechaniu z fabryki. U mnie podczas przegladu zerowego ustawili olej 15/12 a nie 30/24 bo sie pechanik pomykil i ponizej foto okolo 2 tygodnie od odbioru
Obrazek

Luk4as
Posty: 848
Rejestracja: 09 sie 2017, 21:00
Samochód: Skoda
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 27 razy

Re: Wymiana Oleju

Post autor: Luk4as »

@Misiej juz temat wymiany oleju u lezaka magazynowego byl poruszany. Jedna osoba z forum kupila lezaka cbyba rocznego. Sprzedawca zobowiazal sie wymienic olej przed wydaniem auta. Czy to zrobil nie wiadomo. Ale na logike kupujac lezaka pol rocznego czy rocznego warto zrobic to we wlasnym zakresie zeby spac spokojnie
Za ten post autor Luk4as otrzymał podziękowanie:
Misiek (01 maja 2021, 19:31)
Ocena: 5.26%

Rafiner
Posty: 814
Rejestracja: 07 paź 2018, 19:02
Samochód: Seat Ateca 1.5 TSI DSG FR
Podziękował: 87 razy
Otrzymał podziękowań: 82 razy

Re: Wymiana Oleju

Post autor: Rafiner »

Luk4as pisze:
01 maja 2021, 14:07
W fabryce nie jest nic ustawiane. Samochod przyjezdza na plac czy do dilera i jak jest juz klient to auto jest przygotowywane i podczas przegladu zerowego ustawiane sa czasy do przegladow i wymiany oleju. Samochod moze stac pol roku na placu a przeglad zerowy robimy przy sprzedazy auta a nie po wyjechaniu z fabryki. U mnie podczas przegladu zerowego ustawili olej 15/12 a nie 30/24 bo sie pechanik pomykil i ponizej foto okolo 2 tygodnie.
No to dobrze wydedukowałem. Tylko dlaczego nie mam dynamicznego ? To nie jest standard ? A może specjalnie, żebym jeździł w trybie LL na oleju, który już po 20 tys. km woła o wymianę. Takie sprytne szykowanie klienta na przyszłe naprawy.
Ateca 1.5 tsi DSG, Radium Grey, wersja FR + extrasy.

Teo
Posty: 493
Rejestracja: 30 gru 2018, 0:09
Samochód: 2.0 TSI
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowań: 22 razy

Re: Wymiana Oleju

Post autor: Teo »

Luk4as pisze:
01 maja 2021, 7:52
Wstaw nam takie zdj plus napisz kiedy obebrales samochod i kiedy wymieniles sterownik. Zaraz to policzymy
I udało ci sie coś wyliczyc... ?

ODPOWIEDZ