Wymiana Oleju

Ogólne dyskusje techniczne, opis problemów i usterek oraz ich sposoby ich rozwiązania
Awatar użytkownika
sailor 88
Posty: 1373
Rejestracja: 27 maja 2017, 9:33
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Nissan Qashqai E-POWER : był Seat Ateca 1,6TDI
Podziękował: 84 razy
Otrzymał podziękowań: 382 razy

Re: Wymiana Oleju

Post autor: sailor 88 »

Wojtas_gt pisze:
29 kwie 2021, 15:05
RAVENOL VSE 0W20 - 5L. Wie ktoś gdzie konkretnie leży do kupienia???

Od kilku dni przeszukuję sieć, chwalony olej zaczyna wyglądać jak YETI. Żadna z dużych, stacjonarnych hurtowni w Śląskiem (zwykle z zasięgiem ogólnokrajowym) go nie ma nawet w ofercie, z tych pomniejszych jest podobnie, wczoraj poprosiłem jedną z nich o kontakt z centralą i dzisiejsza odpowiedź jest taka, że nie ma go w kraju; oni zdają się nie rozumieć, że jak nie ma towaru do kupienia to nie zarotuje, dlatego go nie trzymają i kwadratura koła, no chyba że to jest niewielki geszeft i nie wyrabia, wysyła tylko na pewne rynki etc. Petrostar z Wawki nie kryje, że oni mają wieczne braki magazynowe, chyba z tego powodu póki co nie ma sensu się brandzlować nad tym cudem świata, chyba że ktoś z Was wie, gdzie ów olej leży to poproszę, bo mam już umówiony serwis na wymianę. Nieco lepsza sytuacja jest na VSW 0W30, tego można zamawiać, centrala go ma, może uważają, że w PL nowe auta 508.00 dopiero będą za kilka lat...
Z tego co widzę, to tu są dwie bańki (Dąbrowa Górnicza), poza tym to pewna firma (właściciel udziela się na forum olejowym).
https://czarnepaliwo.pl/glowna/426-rave ... 20-5l.html


...Spieszmy się kochać diesel'e, tak szybko odchodzą...

Sponsor

Re: Wymiana Oleju

Sponsor


Teo
Posty: 493
Rejestracja: 30 gru 2018, 0:09
Samochód: 2.0 TSI
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowań: 22 razy

Re: Wymiana Oleju

Post autor: Teo »

Lukas&Endrju: teraz to juz boje sie az powiedziec, ze nie wiem ;) Tzn bardzo bym chcial to wiedziec, bo to by wiele wyjasnilo, ale rzeczywiscie najbardziej sensownym wyjasnieniem jest, ze bylo na poczatku 15kkm i 1 rok. Ale faktycznie nie wiem.
Owszem, ja robie krotkie trasy, owszem, kupilem zimą i poki co tylko zimą jezdzilem, ale chyba nie mogloby spasc z 30 kkm na 12, to by byla lekka przeada, bo auto musialoby chyba uwazac, ze jest powaznie zajeżdżane, a tak nie jest. No jest tylko troche ;) Przeciez to auto od tego ma gaz, nie ?

Ae nie wiedzialem ze moze byc 15kkm i 1 rok + dynamiczny.

Wojtas_gt
Posty: 34
Rejestracja: 07 lut 2021, 19:22
Samochód: Seat Ateca Xp FL 2020 1.5 TSI DSG nevada white
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Wymiana Oleju

Post autor: Wojtas_gt »

sailor 88 pisze:
29 kwie 2021, 18:25
Wojtas_gt pisze:
29 kwie 2021, 15:05
RAVENOL VSE 0W20 - 5L. Wie ktoś gdzie konkretnie leży do kupienia???

Od kilku dni przeszukuję sieć, chwalony olej zaczyna wyglądać jak YETI. Żadna z dużych, stacjonarnych hurtowni w Śląskiem (zwykle z zasięgiem ogólnokrajowym) go nie ma nawet w ofercie, z tych pomniejszych jest podobnie, wczoraj poprosiłem jedną z nich o kontakt z centralą i dzisiejsza odpowiedź jest taka, że nie ma go w kraju; oni zdają się nie rozumieć, że jak nie ma towaru do kupienia to nie zarotuje, dlatego go nie trzymają i kwadratura koła, no chyba że to jest niewielki geszeft i nie wyrabia, wysyła tylko na pewne rynki etc. Petrostar z Wawki nie kryje, że oni mają wieczne braki magazynowe, chyba z tego powodu póki co nie ma sensu się brandzlować nad tym cudem świata, chyba że ktoś z Was wie, gdzie ów olej leży to poproszę, bo mam już umówiony serwis na wymianę. Nieco lepsza sytuacja jest na VSW 0W30, tego można zamawiać, centrala go ma, może uważają, że w PL nowe auta 508.00 dopiero będą za kilka lat...
Z tego co widzę, to tu są dwie bańki (Dąbrowa Górnicza), poza tym to pewna firma (właściciel udziela się na forum olejowym).
https://czarnepaliwo.pl/glowna/426-rave ... 20-5l.html
Dzieki, rzeczywiscie jest na wykazie, pominalem, to blisko mnie, jutro sie skontaktuje i jesli bedzie po co to podskocze kupic Z alledrogo znalazlem tez sprzedawcę, ktory niedawno odpisal ze ma, tez z listy.

Luk4as
Posty: 851
Rejestracja: 09 sie 2017, 21:00
Samochód: Skoda
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 28 razy

Re: Wymiana Oleju

Post autor: Luk4as »

Teo pisze:
29 kwie 2021, 12:59
Ja to widze, ze w ogole jestem jakims niestandardowym przypadkiem... Pan w serwisie sprawdzil mi telefonicznie, ze mam ustawioną tą dynamiczna zmiane oleju, wiec w zaleznosci od jazdy moze sie zmieniac... Czyli w teorii powinno byc 30k km i 2 lata. A ja mam... ~13 kkm i 260 dni. To co ja robie zle z tym autem ze mi z 2 lat stopnialo do 8 meisiecy ? :O
Telefonicznie ? Dobrze ze nie telepatycznie.

@Teo to lyka jak mlody pelikan. Co to za brednia ! Kazda Ateca powinna fabrycznie miec ustawione 30k/24m ... ale jak to w zyciu bywa zawsze majster moze sie pomylic i ustawic 15k/12m. Tego nie ma mozliwosci sprawdzenia. Nikt nigdzie takich rzeczy nie notuje.

@Teo patrzac na fusy z porannej kawy widze ze miales od poczatku zle ustawione przeglady i dlatego tam to wyglada.

@Endrju oj tam oj tam ... po przejsciach @Teo myslalem ze to My bedziemy sie uczyc od niego ale chyba nigdy to nie nastapi.

Ja mialem fabrycznie ustawiony olej na 15k/12m. Mi to pasowalo bo majac pakiet na serwis wykupiony z gory zyskalem.

Wiekszosc i tak powinno prosic o zmiane oleju na 15k/12m bo i tak co taki okres zmieniamy - powinnismy zmieniac olej. Przegladow nie ma co zmieniac bo po co ...

Rafiner
Posty: 815
Rejestracja: 07 paź 2018, 19:02
Samochód: Seat Ateca 1.5 TSI DSG FR
Podziękował: 88 razy
Otrzymał podziękowań: 82 razy

Re: Wymiana Oleju

Post autor: Rafiner »

Ale się do Teo przyczepiliście.

Po pierwsze, powinien mieć w fabryce 2 lata 30 tys, bo leją oleje LL. Sugerujecie, że nie ma. Ok, może i ma ten krótszy, tylko kto to zmienił ? Fabryka ? Coś mi tu nie pasuje, jadą Ateki na taśmie i 1 na 100000 ma inny tryb serwisowy. Hmm to gdzie kontrola jakości ?
Po drugie, nawet jak ma ten krótszy, to powinni mu wyzerować po wymianie, bo zostawienie tak śmiesznie krótkiego czasu wiedząc, że olej jest LL i klient zrobi więcej to fuszerka ASO.
Mi zostawili bez zmian, bo miałem po roku jeszcze 1 rok i 20 tys przebiegu oleju, ale pytali się czy zerować i na moje wskazanie, ze więcej niż te 20 tys nie przejadę w rok zostawili.
Po trzecie, np. zalewacie olej LL po roku w ramach wymiany co 15 tys km. Ale na złość robicie na oleju w drugim roku 18 tys km. 2 miesiące do przeglądu, a komp pokazuje, że olej się skończył, bo nie wyzerowałeś wskazania. Jedziesz wówczas na siłę wymieniać. Jak masz wyzerowane, to dojeżdżasz do 2 lat i o te 3 tys więcej niż zakładane 15 tys rocznie, wiedząc, że trasa i olej LL.
Po czwarte jak nie ma oleju Revenol, to nie ma. Kupuję inny, a nie szukam na siłę jakiegoś leżaka magazynowego. Po co lać egzotykę na siłę ?
Za ten post autor Rafiner otrzymał podziękowanie:
Misiek (29 kwie 2021, 22:51)
Ocena: 5.26%
Ateca 1.5 tsi DSG, Radium Grey, wersja FR + extrasy.

Awatar użytkownika
tomal218
Posty: 919
Rejestracja: 19 sty 2018, 11:46
Lokalizacja: BYTOM
Samochód: Seat Ateca MY18
Podziękował: 36 razy
Otrzymał podziękowań: 48 razy

Re: Wymiana Oleju

Post autor: tomal218 »

nie rozumie czemu zmieniać olej co rok ! to bzdura !
oso soplón !!! :lol:

Misiek
Posty: 2430
Rejestracja: 20 sie 2020, 21:30
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Ateca 1.5 DSG Xperience + Ford Galaxy
Podziękował: 743 razy
Otrzymał podziękowań: 1193 razy

Re: Wymiana Oleju

Post autor: Misiek »

Teo pisze:
29 kwie 2021, 12:59
Ja to widze, ze w ogole jestem jakims niestandardowym przypadkiem... Pan w serwisie sprawdzil mi telefonicznie, ze mam ustawioną tą dynamiczna zmiane oleju, wiec w zaleznosci od jazdy moze sie zmieniac... Czyli w teorii powinno byc 30k km i 2 lata. A ja mam... ~13 kkm i 260 dni. To co ja robie zle z tym autem ze mi z 2 lat stopnialo do 8 meisiecy ? :O
Z tego co pamiętam, to koledzy forumowicze wcześniej wielokrotnie pisali, że częsta jazda miejska, szczególnie na krótkich dystansach (notoryczne niedogrzanie silnika i tym samym oleju) oraz więcej niż autostradowa powoduje znaczne skrócenie okresów międzyprzeglądowych.
Hmmm, to dziwne, u mnie działa normalnie :lol:

Luk4as
Posty: 851
Rejestracja: 09 sie 2017, 21:00
Samochód: Skoda
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 28 razy

Re: Wymiana Oleju

Post autor: Luk4as »

@Misiek znaczne to autor mial na mysli z 366 dni na 280 a nie z 720 na 280 ... dobrze ze tryb zycia czlowieka nie ma wplywu na podanie drugiej dawki Pfizera bo niektorzy dostawaliby 2 dawki 1 dnia :P

Rafiner
Posty: 815
Rejestracja: 07 paź 2018, 19:02
Samochód: Seat Ateca 1.5 TSI DSG FR
Podziękował: 88 razy
Otrzymał podziękowań: 82 razy

Re: Wymiana Oleju

Post autor: Rafiner »

Ja przejechałem średnio 800km miesięcznie od nowości prze, pandemie. Oprócz wakacji, robie po 6 km w jedną stronę do pracy, więc jest to raczej jazda na miejscu, na zimno itd. Najgorszy typ dla oleju. I co ciekawe nie spada mi przebieg oleju drastycznie. Praktycznie idzie prawie 1 : 1 jeśli chodzi o przejechany dystans i ubytek zasięgu oleju. Więc nie wiem jak to jest z tym skracaniem czasu. Olej postanowiłem wymieniać co roku, bez względu na przebieg, który gdy minie pandemia będzie oscylował pomiędzy 14-18 tys km. Nie więcej. Sądzę, że moje auto będzie w znakomitym stanie za 10, 15 lat.
Ateca 1.5 tsi DSG, Radium Grey, wersja FR + extrasy.

Awatar użytkownika
Endrju
Moderator
Posty: 3725
Rejestracja: 11 maja 2017, 0:50
Lokalizacja: Świdwin
Samochód: Seat Ateca FL 1.5 TSI 150KM
Podziękował: 89 razy
Otrzymał podziękowań: 153 razy

Re: Wymiana Oleju

Post autor: Endrju »

No nie przesadzał bym z tym stanem. Mój sąsiad ma firmę auto naprawa i przyjeżdżają do niego merole które nie przekraczają przebiegu 200kkm na silniki.
Jest- Seat Ateca FL 1.5 TSI ACT DSG7 150KM Xperience
Był - Seat Ateca 1.4 TSI ACT DSG7 150KM Xcellence
Obrazek

ODPOWIEDZ