Wymiana Oleju

Ogólne dyskusje techniczne, opis problemów i usterek oraz ich sposoby ich rozwiązania
Teo
Posty: 493
Rejestracja: 30 gru 2018, 0:09
Samochód: 2.0 TSI
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowań: 22 razy

Re: Wymiana Oleju

Post autor: Teo »

Ja to widze, ze w ogole jestem jakims niestandardowym przypadkiem... Pan w serwisie sprawdzil mi telefonicznie, ze mam ustawioną tą dynamiczna zmiane oleju, wiec w zaleznosci od jazdy moze sie zmieniac... Czyli w teorii powinno byc 30k km i 2 lata. A ja mam... ~13 kkm i 260 dni. To co ja robie zle z tym autem ze mi z 2 lat stopnialo do 8 meisiecy ? :O



Sponsor

Re: Wymiana Oleju

Sponsor


Luk4as
Posty: 848
Rejestracja: 09 sie 2017, 21:00
Samochód: Skoda
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 27 razy

Re: Wymiana Oleju

Post autor: Luk4as »

Pewnie od początku miałeś ustawione cykl 15k / 12 miesięcy i dodatkowo uzależnione od stylu jazdy

Ja miałem tak u siebie, ale mi pasowało bo miałem za 500 kupiony pakiet serwisowy na 4 lata a już po 1 roku mi się zwrócił ....

Awatar użytkownika
Endrju
Moderator
Posty: 3725
Rejestracja: 11 maja 2017, 0:50
Lokalizacja: Świdwin
Samochód: Seat Ateca FL 1.5 TSI 150KM
Podziękował: 88 razy
Otrzymał podziękowań: 153 razy

Re: Wymiana Oleju

Post autor: Endrju »

Teo a jak kupiłeś auto to miałeś 30tys./ 2lata?
Jest- Seat Ateca FL 1.5 TSI ACT DSG7 150KM Xperience
Był - Seat Ateca 1.4 TSI ACT DSG7 150KM Xcellence
Obrazek

Luk4as
Posty: 848
Rejestracja: 09 sie 2017, 21:00
Samochód: Skoda
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 27 razy

Re: Wymiana Oleju

Post autor: Luk4as »

@Endrju nie za dużo oczekujesz od @Teo ?

Odpowiem Ci za niego: NIE WIEM :)
Za ten post autor Luk4as otrzymał podziękowanie:
Jarek (29 kwie 2021, 15:11)
Ocena: 5.26%

Awatar użytkownika
Endrju
Moderator
Posty: 3725
Rejestracja: 11 maja 2017, 0:50
Lokalizacja: Świdwin
Samochód: Seat Ateca FL 1.5 TSI 150KM
Podziękował: 88 razy
Otrzymał podziękowań: 153 razy

Re: Wymiana Oleju

Post autor: Endrju »

Luk4as pisze:
29 kwie 2021, 14:26
@Endrju nie za dużo oczekujesz od @Teo ?

Odpowiem Ci za niego: NIE WIEM :)
Łukasz komentarz uważam za nie stosowny.
Za ten post autor Endrju otrzymał podziękowanie:
Misiek (29 kwie 2021, 22:41)
Ocena: 5.26%
Jest- Seat Ateca FL 1.5 TSI ACT DSG7 150KM Xperience
Był - Seat Ateca 1.4 TSI ACT DSG7 150KM Xcellence
Obrazek

Wojtas_gt
Posty: 34
Rejestracja: 07 lut 2021, 19:22
Samochód: Seat Ateca Xp FL 2020 1.5 TSI DSG nevada white
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Wymiana Oleju

Post autor: Wojtas_gt »

RAVENOL VSE 0W20 - 5L. Wie ktoś gdzie konkretnie leży do kupienia???

Od kilku dni przeszukuję sieć, chwalony olej zaczyna wyglądać jak YETI. Żadna z dużych, stacjonarnych hurtowni w Śląskiem (zwykle z zasięgiem ogólnokrajowym) go nie ma nawet w ofercie, z tych pomniejszych jest podobnie, wczoraj poprosiłem jedną z nich o kontakt z centralą i dzisiejsza odpowiedź jest taka, że nie ma go w kraju; oni zdają się nie rozumieć, że jak nie ma towaru do kupienia to nie zarotuje, dlatego go nie trzymają i kwadratura koła, no chyba że to jest niewielki geszeft i nie wyrabia, wysyła tylko na pewne rynki etc. Petrostar z Wawki nie kryje, że oni mają wieczne braki magazynowe, chyba z tego powodu póki co nie ma sensu się brandzlować nad tym cudem świata, chyba że ktoś z Was wie, gdzie ów olej leży to poproszę, bo mam już umówiony serwis na wymianę. Nieco lepsza sytuacja jest na VSW 0W30, tego można zamawiać, centrala go ma, może uważają, że w PL nowe auta 508.00 dopiero będą za kilka lat...

Awatar użytkownika
Jarek
Posty: 197
Rejestracja: 21 lut 2021, 18:06
Lokalizacja: mazowieckie
Samochód: Ateca (RM21)
Podziękował: 50 razy
Otrzymał podziękowań: 22 razy

Re: Wymiana Oleju

Post autor: Jarek »

Endrju - Ty tu rządzisz, ale czasami trochę luzu może być... Luk4as dołączył przecież "buźkę", a tekst brzmi wesoło...
PS. "niestosowny" piszemy łącznie - nie obrazisz się chyba ? :D też dałem buźkę
Ateca 1.5 TSI X-Perience, 150 KM, DSG7

Awatar użytkownika
Grz_Bo
Posty: 441
Rejestracja: 15 lis 2020, 8:48
Samochód: Seat Leon
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 157 razy

Re: Wymiana Oleju

Post autor: Grz_Bo »

Wojtas_gt pisze:RAVENOL VSE 0W20 - 5L. Wie ktoś gdzie konkretnie leży do kupienia???

Od kilku dni przeszukuję sieć, chwalony olej zaczyna wyglądać jak YETI. Żadna z dużych, stacjonarnych hurtowni w Śląskiem (zwykle z zasięgiem ogólnokrajowym) go nie ma nawet w ofercie, z tych pomniejszych jest podobnie, wczoraj poprosiłem jedną z nich o kontakt z centralą i dzisiejsza odpowiedź jest taka, że nie ma go w kraju; oni zdają się nie rozumieć, że jak nie ma towaru do kupienia to nie zarotuje, dlatego go nie trzymają i kwadratura koła, no chyba że to jest niewielki geszeft i nie wyrabia, wysyła tylko na pewne rynki etc. Petrostar z Wawki nie kryje, że oni mają wieczne braki magazynowe, chyba z tego powodu póki co nie ma sensu się brandzlować nad tym cudem świata, chyba że ktoś z Was wie, gdzie ów olej leży to poproszę, bo mam już umówiony serwis na wymianę. Nieco lepsza sytuacja jest na VSW 0W30, tego można zamawiać, centrala go ma, może uważają, że w PL nowe auta 508.00 dopiero będą za kilka lat...
Ja kupowałem tu. Nie wiem czy jeszcze mają.

PS.

A sorry ja kupowałem 0W30.

https://galonoleje.pl/

______________
Pozdrawiam
Grzegorz




Wojtas_gt
Posty: 34
Rejestracja: 07 lut 2021, 19:22
Samochód: Seat Ateca Xp FL 2020 1.5 TSI DSG nevada white
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Wymiana Oleju

Post autor: Wojtas_gt »

Grz_Bo pisze:
29 kwie 2021, 15:16
Wojtas_gt pisze:RAVENOL VSE 0W20 - 5L. Wie ktoś gdzie konkretnie leży do kupienia???

Od kilku dni przeszukuję sieć, chwalony olej zaczyna wyglądać jak YETI. Żadna z dużych, stacjonarnych hurtowni w Śląskiem (zwykle z zasięgiem ogólnokrajowym) go nie ma nawet w ofercie, z tych pomniejszych jest podobnie, wczoraj poprosiłem jedną z nich o kontakt z centralą i dzisiejsza odpowiedź jest taka, że nie ma go w kraju; oni zdają się nie rozumieć, że jak nie ma towaru do kupienia to nie zarotuje, dlatego go nie trzymają i kwadratura koła, no chyba że to jest niewielki geszeft i nie wyrabia, wysyła tylko na pewne rynki etc. Petrostar z Wawki nie kryje, że oni mają wieczne braki magazynowe, chyba z tego powodu póki co nie ma sensu się brandzlować nad tym cudem świata, chyba że ktoś z Was wie, gdzie ów olej leży to poproszę, bo mam już umówiony serwis na wymianę. Nieco lepsza sytuacja jest na VSW 0W30, tego można zamawiać, centrala go ma, może uważają, że w PL nowe auta 508.00 dopiero będą za kilka lat...
Ja kupowałem tu. Nie wiem czy jeszcze mają.

PS.

A sorry ja kupowałem 0W30.

https://galonoleje.pl/

______________
Pozdrawiam
Grzegorz
Dzięki, niestety nie ma tam VSE, wysyłam zapytania do allegrowiczów znajdujących się w spisie oficjalnych dystrybutorów, zobaczymy. Ciężko się sfocusować nad jego użytkowaniem, skoro tak są ciężko dostępne, co będzie w przyszłości nie wiadomo.

Awatar użytkownika
Endrju
Moderator
Posty: 3725
Rejestracja: 11 maja 2017, 0:50
Lokalizacja: Świdwin
Samochód: Seat Ateca FL 1.5 TSI 150KM
Podziękował: 88 razy
Otrzymał podziękowań: 153 razy

Re: Wymiana Oleju

Post autor: Endrju »

Jarek pisze:
29 kwie 2021, 15:11
Endrju - Ty tu rządzisz, ale czasami trochę luzu może być... Luk4as dołączył przecież "buźkę", a tekst brzmi wesoło...
PS. "niestosowny" piszemy łącznie - nie obrazisz się chyba ? :D też dałem buźkę
Mnie to pasuje jak ludzie są z poczuciem humoru ale trzeba zrozumieć że nie wszyscy a tym bardziej jak są one coś dzieje np. autem. Spoko loko.😁
Za ten post autor Endrju otrzymał podziękowanie:
Misiek (29 kwie 2021, 22:46)
Ocena: 5.26%
Jest- Seat Ateca FL 1.5 TSI ACT DSG7 150KM Xperience
Był - Seat Ateca 1.4 TSI ACT DSG7 150KM Xcellence
Obrazek

ODPOWIEDZ