Wymiana Oleju

Ogólne dyskusje techniczne, opis problemów i usterek oraz ich sposoby ich rozwiązania
Awatar użytkownika
Endrju
Moderator
Posty: 3725
Rejestracja: 11 maja 2017, 0:50
Lokalizacja: Świdwin
Samochód: Seat Ateca FL 1.5 TSI 150KM
Podziękował: 89 razy
Otrzymał podziękowań: 153 razy

Re: Wymiana Oleju

Post autor: Endrju »

Chodziło mi o brak gwarancji. Jest tak jak pisałeś. Można mieć swój olej byleby spełniał normy.


Jest- Seat Ateca FL 1.5 TSI ACT DSG7 150KM Xperience
Był - Seat Ateca 1.4 TSI ACT DSG7 150KM Xcellence
Obrazek

Sponsor

Re: Wymiana Oleju

Sponsor


Awatar użytkownika
Janisz
Posty: 665
Rejestracja: 20 maja 2017, 14:34
Lokalizacja: Gdańsk
Samochód: Seat Ateca 1.4 TSI 150KM DSG 4drive
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 11 razy

Re: Wymiana Oleju

Post autor: Janisz »

Endrju dobrze piszę. Olej nieważne jaki (Castrol, Motul, Millers itp itd), ważne aby spełniał normę 502 lub 504.
Ateca Xcellence | 1.4 TSI 150KM | DSG | 4Drive | Mato Brown | Felgi 18 cali - PERFORMANCE 36/1| Alcantara Brown | Comfort Assistant | Podgrz. przednia szyba | Kamery 360 | Navi | Full Link | Alarm |
Obrazek

Darekr
Posty: 58
Rejestracja: 26 kwie 2017, 12:45
Lokalizacja: Wrocław
Samochód: Samoa Orange
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Wymiana Oleju

Post autor: Darekr »

We wrocławskim ASO nie pozwolili mi przyjechać ze swoim olejem muszę kupić u nich całość
Ateca Xcellence | 1.4 TSI 150 KM ACT | DSG |Alcantara Brown | Comfort Assistant Plus | Navi | Full Link | Alarm | Elektryczna klapa

Awatar użytkownika
JERRY
Posty: 138
Rejestracja: 12 lip 2017, 21:04
Lokalizacja: PŁOŃSK
Samochód: Seat Ateca, Seat Alhambra
Podziękował: 9 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Wymiana Oleju

Post autor: JERRY »

Darekr, a pytałeś jaka jest cena za wymianę oleju i filtra?
SEAT ATECA 2.0TDI, 150KM Xcellence, 4drive

Awatar użytkownika
sailor 88
Posty: 1373
Rejestracja: 27 maja 2017, 9:33
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Nissan Qashqai E-POWER : był Seat Ateca 1,6TDI
Podziękował: 84 razy
Otrzymał podziękowań: 382 razy

Re: Wymiana Oleju

Post autor: sailor 88 »

Darekr pisze:
20 lip 2017, 19:35
We wrocławskim ASO nie pozwolili mi przyjechać ze swoim olejem muszę kupić u nich całość
Nie mają takiego prawa!!! A olej na dolewkę, jak była by potrzeba, też u nich trzeba kupować?
Pod maską jest wlepka (przynajmniej u mnie) tylko z normą jaką ma spełniać olej, nie ma nawet sugestii co do marki.
Pytałem u siebie w serwisie i są trzy możliwości do wyboru: Motul, Castrol i koncernowy (też Castrol tylko w innym opakowaniu). Jeżeli klient nie wybierze, leją Motula. Ale jak najbardziej można przyjechać ze swoim olejem i filtrami.
...Spieszmy się kochać diesel'e, tak szybko odchodzą...

Awatar użytkownika
Janisz
Posty: 665
Rejestracja: 20 maja 2017, 14:34
Lokalizacja: Gdańsk
Samochód: Seat Ateca 1.4 TSI 150KM DSG 4drive
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 11 razy

Re: Wymiana Oleju

Post autor: Janisz »

Darekr pisze:
20 lip 2017, 19:35
We wrocławskim ASO nie pozwolili mi przyjechać ze swoim olejem muszę kupić u nich całość
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Zmień ASO bo szkoda życia i nerwów :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
sailor 88 pisze:
20 lip 2017, 20:30
Darekr pisze:
20 lip 2017, 19:35
We wrocławskim ASO nie pozwolili mi przyjechać ze swoim olejem muszę kupić u nich całość
Nie mają takiego prawa!!! A olej na dolewkę, jak była by potrzeba, też u nich trzeba kupować?
Pod maską jest wlepka (przynajmniej u mnie) tylko z normą jaką ma spełniać olej, nie ma nawet sugestii co do marki.
Pytałem u siebie w serwisie i są trzy możliwości do wyboru: Motul, Castrol i koncernowy (też Castrol tylko w innym opakowaniu). Jeżeli klient nie wybierze, leją Motula. Ale jak najbardziej można przyjechać ze swoim olejem i filtrami.
Napisałeś, że są trzy możliwości co do wyboru oleju. Mam rozumieć, że ASO, do którego jeździsz oferuje te trzy marki czy tylko te trzy spełniają normę wg. nich?

Ja zalałem Liqui Moly i nikt nie zadawał mi żadnych pytań 8-)
Ateca Xcellence | 1.4 TSI 150KM | DSG | 4Drive | Mato Brown | Felgi 18 cali - PERFORMANCE 36/1| Alcantara Brown | Comfort Assistant | Podgrz. przednia szyba | Kamery 360 | Navi | Full Link | Alarm |
Obrazek

dario37
Posty: 1138
Rejestracja: 06 maja 2017, 10:28
Lokalizacja: Oława
Samochód: Seat Ateca 1.4TSI /KIA SPORTAGE MHEV 2022 BL
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Wymiana Oleju

Post autor: dario37 »

Darekr.Miałem 2 Seaty kupione we Wrocławiu i bez problemu przuwoziłem olej i filtry kupione przeze mnie.[łaciłem tylko za wymianę.Nigdy mie było problemu. :oops:
Seat Ateca 1.4 TSI DSG7 /KIA SPORTAGE MHEV 2022 BL

Awatar użytkownika
sailor 88
Posty: 1373
Rejestracja: 27 maja 2017, 9:33
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Nissan Qashqai E-POWER : był Seat Ateca 1,6TDI
Podziękował: 84 razy
Otrzymał podziękowań: 382 razy

Re: Wymiana Oleju

Post autor: sailor 88 »

Janisz pisze:
20 lip 2017, 23:11
Darekr pisze:
20 lip 2017, 19:35
We wrocławskim ASO nie pozwolili mi przyjechać ze swoim olejem muszę kupić u nich całość
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Zmień ASO bo szkoda życia i nerwów :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
sailor 88 pisze:
20 lip 2017, 20:30
Darekr pisze:
20 lip 2017, 19:35
We wrocławskim ASO nie pozwolili mi przyjechać ze swoim olejem muszę kupić u nich całość
Nie mają takiego prawa!!! A olej na dolewkę, jak była by potrzeba, też u nich trzeba kupować?
Pod maską jest wlepka (przynajmniej u mnie) tylko z normą jaką ma spełniać olej, nie ma nawet sugestii co do marki.
Pytałem u siebie w serwisie i są trzy możliwości do wyboru: Motul, Castrol i koncernowy (też Castrol tylko w innym opakowaniu). Jeżeli klient nie wybierze, leją Motula. Ale jak najbardziej można przyjechać ze swoim olejem i filtrami.
Napisałeś, że są trzy możliwości co do wyboru oleju. Mam rozumieć, że ASO, do którego jeździsz oferuje te trzy marki czy tylko te trzy spełniają normę wg. nich?

Ja zalałem Liqui Moly i nikt nie zadawał mi żadnych pytań 8-)
Można zastosować każdy olej spełniający normę. Serwis tylko te trzy ma w ofercie.
...Spieszmy się kochać diesel'e, tak szybko odchodzą...

Darekr
Posty: 58
Rejestracja: 26 kwie 2017, 12:45
Lokalizacja: Wrocław
Samochód: Samoa Orange
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Wymiana Oleju

Post autor: Darekr »

No to z tego wynika że babka która odebrała telefon była mało kompetentna chociaz sprawdzala numer VIN zeby wiedziec ile litrow trzeba zalac i na tej podstawie wyliczyla koszt 580zl, i tak mi powiedziala ze nie mozna ze swoim wiec się zdziwiłem.
Ateca Xcellence | 1.4 TSI 150 KM ACT | DSG |Alcantara Brown | Comfort Assistant Plus | Navi | Full Link | Alarm | Elektryczna klapa

Awatar użytkownika
JERRY
Posty: 138
Rejestracja: 12 lip 2017, 21:04
Lokalizacja: PŁOŃSK
Samochód: Seat Ateca, Seat Alhambra
Podziękował: 9 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Wymiana Oleju

Post autor: JERRY »

Olej i filtr w silniku zmieniony po 9295km, zalany MOTUL X-CLEAN 8100 5W30, w moim silniku 2.0TDI wchodzi 4.6l, korek i uszczelniacz też nowy.
Koszt ASO SEAT 375.51zł.
SEAT ATECA 2.0TDI, 150KM Xcellence, 4drive

ODPOWIEDZ