Wymiana Oleju

Ogólne dyskusje techniczne, opis problemów i usterek oraz ich sposoby ich rozwiązania
Awatar użytkownika
sailor 88
Posty: 1375
Rejestracja: 27 maja 2017, 9:33
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Nissan Qashqai E-POWER : był Seat Ateca 1,6TDI
Podziękował: 84 razy
Otrzymał podziękowań: 383 razy

Re: Wymiana Oleju

Post autor: sailor 88 »

Janisz pisze:
23 sie 2018, 14:31
sailor 88 pisze:
23 sie 2018, 14:04
Janisz pisze:
23 sie 2018, 10:17
Za SHELL HELIX ULTRA PROFESSIONAL AV-L 0W30 5L na ten moment mamy rozpiętość cenową od 135zł z przesyłką do 172zł. Ja czekam na informację od znajomego co do ceny i dostępności. Wiadomo, że każdy ma zaufanie do swojego źródła. Cena 135zł za 5L oleju to to bardzo niska cena, dla mnie wręcz zaskakująco niska w porównaniu do tego ile wcześniej płaciłem za oleje Millers czy Motul ;)
W sklepie niemieckim (siedziba w mieście Ennepetal) 5 litrów kosztuje 26 EURO, co daje w przeliczeniu 111 zł, więc...chyba nie ma co się doszukiwać drugiego dna: https://www.oilexpress.de/p/1-x-5-liter ... ional-av-l
Koledze chodziło o Motul'a a nie Shell'a ;)
Janisz, ja się odniosłem to Twoich wątpliwości, że cena Shell'a jest podejrzanie niska (podróba?), w stosunku do innych 0w30 (np.Motul 226 zł.).


...Spieszmy się kochać diesel'e, tak szybko odchodzą...

Sponsor

Re: Wymiana Oleju

Sponsor


Awatar użytkownika
sailor 88
Posty: 1375
Rejestracja: 27 maja 2017, 9:33
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Nissan Qashqai E-POWER : był Seat Ateca 1,6TDI
Podziękował: 84 razy
Otrzymał podziękowań: 383 razy

Re: Wymiana Oleju

Post autor: sailor 88 »

dario37 pisze:
22 sie 2018, 23:34
Sailor.Stacja Paliw typu Shell rządzi się swoimi prawami.Oleje na Shelu kupują klienci na dolewkę.Nikt o zdrowych zmysłach nie kupi tam 5 czy 6 litrów oleju.Ale tani olej też daje do myślenia.Tani w sensie ceny.Tu polecacie :tanie oleje z Niemiec".A skąd wiecie ,że są oryginalne?A np.firma Gucio z Jaworzna ma podróby?Sprawdziliście to w labolatorium....czy co? :lol:
Jest jedna możliwość całkowitego pozbycia się braku pewności, co do autentyczności zakupionego oleju!!! Należy zakupić produkty niemieckiej marki RAVENOL. https://www.ravenol.pl/content/29-produkty Na każdym opakowaniu (bańka, butelka) znajduje się unikalny kod, który wpisuje się na stronie producenta, potwierdzając autentyczność produktu.https://www.ravenol.pl/content/26-cechy ... ia-ravenol I tak np. olej o lepkości 5w30 (504.00/507) to wydatek rzędu 155 zł. https://allegro.pl/ravenol-olej-silniko ... 4Aod2bYJ9g, albo klasa lepkości 0w30 (504.00/507.00) https://allegro.pl/ravenol-vsw-0w30-cle ... 63101.html Przy okazji, to jeden z najlepszych, (jeżeli nie najlepszy) olejów w tej klasie, pod względem parametrów podanych przez producenta. Temperatura krzepnięcia tego oleju wynosi -60 stopni (Motul w tej klasie -49, Shell -51). Można więc szukać najtańszego źródła zakupu, bez obawy o autentyczność :D
...Spieszmy się kochać diesel'e, tak szybko odchodzą...

Awatar użytkownika
l3niwi3c
Posty: 312
Rejestracja: 20 paź 2017, 7:40
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Ateca 1.4 TSI 150 KM XC
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Wymiana Oleju

Post autor: l3niwi3c »

A co jak mam wykupiony pakiet serwisowy? Wymieniać olej w okolicach 10k km? Przy przeglądzie 30k km wymienią mi olej na firmowy, a nie taki jaki ja zaleję
Ateca XCELLENCE | 1.4 TSI 150KM FWD | DSG | Samoa Orange | Felgi 18 cali - PERFORMANCE 36/1| Alcantara Brown | Pakiet Comfort+ | COMFORT ASSISTANT | Podgrzewana przednia szyba | Alarm | Elektrycznie i Bezdotykowo otwierane drzwi bagażnika | Wirtualny kokpit

Awatar użytkownika
sailor 88
Posty: 1375
Rejestracja: 27 maja 2017, 9:33
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Nissan Qashqai E-POWER : był Seat Ateca 1,6TDI
Podziękował: 84 razy
Otrzymał podziękowań: 383 razy

Re: Wymiana Oleju

Post autor: sailor 88 »

l3niwi3c pisze:
24 sie 2018, 13:00
A co jak mam wykupiony pakiet serwisowy? Wymieniać olej w okolicach 10k km? Przy przeglądzie 30k km wymienią mi olej na firmowy, a nie taki jaki ja zaleję
Jak najbardziej wymieniać, przynajmniej co 15 tyś. km. Ale skoro masz pakiet, to za dodatkową wymianę będziesz musiał zapłacić. Z tego co wiem, w serwisie białostockim są do wyboru trzy marki oleju przy przeglądzie, więc wybierz taką, jaką zaleją Ci na przeglądzie z pakietu. Z resztą, marka oleju nie tak ważna, jak częstość wymiany!!! A jeżeli nawet będziesz zmieniał marki oleju, to nie ma to większego znaczenia, bo silnik nie "przyzwyczaja" się w żaden sposób do oleju ;)
...Spieszmy się kochać diesel'e, tak szybko odchodzą...

Luk4as
Posty: 851
Rejestracja: 09 sie 2017, 21:00
Samochód: Skoda
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 28 razy

Re: Wymiana Oleju

Post autor: Luk4as »

Hmmm ... a jaki olej zostanie zalany do samochodu w ramach pakietu ?

Bo wiadomo przegląd za 30 tyś czyli przy 15 wymieniamy za swoje pieniądze .... i bez sensu jest wlać 0w30 żeby później nam zalali 5w30 a za kolejne 15 tyś znów lać 0w30 ?

Ktoś coś wie ?

Awatar użytkownika
sailor 88
Posty: 1375
Rejestracja: 27 maja 2017, 9:33
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Nissan Qashqai E-POWER : był Seat Ateca 1,6TDI
Podziękował: 84 razy
Otrzymał podziękowań: 383 razy

Re: Wymiana Oleju

Post autor: sailor 88 »

Luk4as pisze:
24 sie 2018, 13:43
Hmmm ... a jaki olej zostanie zalany do samochodu w ramach pakietu ?

Bo wiadomo przegląd za 30 tyś czyli przy 15 wymieniamy za swoje pieniądze .... i bez sensu jest wlać 0w30 żeby później nam zalali 5w30 a za kolejne 15 tyś znów lać 0w30 ?

Ktoś coś wie ?
Pytałem w serwisie białostockim! Można wybrać! A o olej zalewany w ramach pakietu, trzeba po prostu zapytać, czy jest do wyboru, czy do pakietu serwisowego jest przypisana jakaś marka. Z tego co pamiętam rok temu do wyboru były: Serwisowy VW, Castrol i chyba Shell...
...Spieszmy się kochać diesel'e, tak szybko odchodzą...

Awatar użytkownika
JERRY
Posty: 138
Rejestracja: 12 lip 2017, 21:04
Lokalizacja: PŁOŃSK
Samochód: Seat Ateca, Seat Alhambra
Podziękował: 9 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Wymiana Oleju

Post autor: JERRY »

sailor 88 pisze:
24 sie 2018, 13:58
Luk4as pisze:
24 sie 2018, 13:43
Hmmm ... a jaki olej zostanie zalany do samochodu w ramach pakietu ?

Bo wiadomo przegląd za 30 tyś czyli przy 15 wymieniamy za swoje pieniądze .... i bez sensu jest wlać 0w30 żeby później nam zalali 5w30 a za kolejne 15 tyś znów lać 0w30 ?

Ktoś coś wie ?
Pytałem w serwisie białostockim! Można wybrać! A o olej zalewany w ramach pakietu, trzeba po prostu zapytać, czy jest do wyboru, czy do pakietu serwisowego jest przypisana jakaś marka. Z tego co pamiętam rok temu do wyboru były: Serwisowy VW, Castrol i chyba Shell...
Niestety Sailor 88 to się zmieniło, w czerwcu byłem na wymianie oleju i filtra i już wyboru nie było, zalali oryginalny VW, ale jest możliwość wymiany oleju który dostarcza klient, dlatego na następną wymianę mam już kupiony Motul Specyfic 504 00 507 00, 5W30
SEAT ATECA 2.0TDI, 150KM Xcellence, 4drive

Awatar użytkownika
sailor 88
Posty: 1375
Rejestracja: 27 maja 2017, 9:33
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Nissan Qashqai E-POWER : był Seat Ateca 1,6TDI
Podziękował: 84 razy
Otrzymał podziękowań: 383 razy

Re: Wymiana Oleju

Post autor: sailor 88 »

A tak przy okazji, bo widzę, że wątek olejowy się rozwinął:
Z jednej strony... w/g dociekliwych użytkowników i specjalistów w branży, którzy dokonują fizyko-chemicznych analiz oleju w trakcie eksploatacji pojazdów, olej zaczyna tracić swoje pierwotne właściwości między 10 a 15 tyś. km przebiegu, więc najlepiej wymienić go przy 10 tyś. a maksymalnie przy 15 tyś. Warto też, stosować oleje o bardzo dobrych parametrach.
Z drugiej strony... cała masa pojazdów jest eksploatowana w trybie "Longlive"( wymiana co 30 tyś.) na podstawowym oleju i silniki robią duże przebiegi bezawaryjnie (kolega przejeździł VW Caddy 1.6TDI 340 tyś. km w tym trybie, na oleju serwisowym i różne rzeczy naprawiał, oprócz silnika, którego nawet nie dotknął. Mało tego, sprzedał go i auto jeździło dalej, nie wiem już tylko ile !!!)
Czasem zastanawiam się więc, czy warto tak pochylać się nad wlewanym olejem??? :lol:
Mnie to jednak bardziej poprawia własne samopoczucie! ;)
...Spieszmy się kochać diesel'e, tak szybko odchodzą...

Awatar użytkownika
Endrju
Moderator
Posty: 3725
Rejestracja: 11 maja 2017, 0:50
Lokalizacja: Świdwin
Samochód: Seat Ateca FL 1.5 TSI 150KM
Podziękował: 89 razy
Otrzymał podziękowań: 153 razy

Re: Wymiana Oleju

Post autor: Endrju »

Ja mam kolegę, który ma warsztat i specjalizuje się w grupie Vag-a . Twierdzi że teraz nie ma złych oleji tylko za rzadko ludzie wymieniają, zawsze mi powtarzał że max 15kkm i wymiana.
Jest- Seat Ateca FL 1.5 TSI ACT DSG7 150KM Xperience
Był - Seat Ateca 1.4 TSI ACT DSG7 150KM Xcellence
Obrazek

dario37
Posty: 1138
Rejestracja: 06 maja 2017, 10:28
Lokalizacja: Oława
Samochód: Seat Ateca 1.4TSI /KIA SPORTAGE MHEV 2022 BL
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Wymiana Oleju

Post autor: dario37 »

;) Zgadzam sie Endrju.Dlatego po jakiego grzyba mi olej RAVENOL.Co z tego,że krzepnie w -60 stopniach?Nie wiem czy na Syberii by się przydał.... ;)
Seat Ateca 1.4 TSI DSG7 /KIA SPORTAGE MHEV 2022 BL

ODPOWIEDZ