Wymiana Oleju

Ogólne dyskusje techniczne, opis problemów i usterek oraz ich sposoby ich rozwiązania
Awatar użytkownika
tomal218
Posty: 917
Rejestracja: 19 sty 2018, 11:46
Lokalizacja: BYTOM
Samochód: Seat Ateca MY18
Podziękował: 36 razy
Otrzymał podziękowań: 48 razy

Re: Wymiana Oleju

Post autor: tomal218 »

Nie trzeba robic serwisu w aso i bedzie gwarancja bo sa serwisy ktore sa autoryzowane i placisz 2/3 ceny aso widzialem taki serwis w zakupie kontrolowanym wiec jak ktos chce zaoszczedzic pare groszy to sie da i kto szuka ten znajdzie ale komu by sie chcialo :lol:


oso soplón !!! :lol:

Sponsor

Re: Wymiana Oleju

Sponsor


Misiek
Posty: 2398
Rejestracja: 20 sie 2020, 21:30
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Ateca 1.5 DSG Xperience + Ford Galaxy
Podziękował: 727 razy
Otrzymał podziękowań: 1169 razy

Re: Wymiana Oleju

Post autor: Misiek »

tomal218 pisze:
11 sty 2021, 10:46
Nie trzeba robic serwisu w aso i bedzie gwarancja bo sa serwisy ktore sa autoryzowane i placisz 2/3 ceny aso widzialem taki serwis w zakupie kontrolowanym wiec jak ktos chce zaoszczedzic pare groszy to sie da i kto szuka ten znajdzie ale komu by sie chcialo :lol:
Ale jeżeli do takiego tańszego serwisu trzeba byłoby jechać specjalnie, nie przy okazji, do innego miasta, tym bardziej województwa, to już nie ma sensu, bo dojazd przewyższy różnicę w cenie. Inna sprawa z zakupem nowego samochodu, bo niektórzy pisali, że można zamówić z drugiego końca Polski i przyjedzie na lawecie, w cenie zakupu i taniej jak lokalnie.
Hmmm, to dziwne, u mnie działa normalnie :lol:

Kuchar
Posty: 673
Rejestracja: 24 cze 2019, 23:55
Samochód: inne
Podziękował: 15 razy
Otrzymał podziękowań: 29 razy

Re: Wymiana Oleju

Post autor: Kuchar »

W mojej ocenie ASO nie jest warte "ochów i achów", a już na pewno nie tej ceny, przy czym te serwisowanie u nich daje nam tzw. dupochron w razie awarii..

Awatar użytkownika
tomal218
Posty: 917
Rejestracja: 19 sty 2018, 11:46
Lokalizacja: BYTOM
Samochód: Seat Ateca MY18
Podziękował: 36 razy
Otrzymał podziękowań: 48 razy

Re: Wymiana Oleju

Post autor: tomal218 »

No tak ale co zrobisz jak nic nie zrobisz ,ja dostalem rabat cos kolo 11 kola wiec po mojemu to jak zostawie czesc tego rabatu u nich to i tak jest ok jak dla mnie bo i tak bym kupil to auto nawet bez rabatu .
Nie jestesmy dziecmi i jestemy swiadomi naszych decyzji nawet tych glupich :D
oso soplón !!! :lol:

piotrzet
Posty: 190
Rejestracja: 06 gru 2020, 20:19
Samochód: Seat Leon ST 1,5 TSI 150 KM manual
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy

Re: Wymiana Oleju

Post autor: piotrzet »

Ci co przy wymianie oleju w ASO twierdzili, że jest kolejka i czekali dwie godziny. Może warto zmienić ASO? Ja ostatnio podjechałem na przełożenie felg. Koła zakupione w autoryzowanym serwisie Seata wyważone tylko zamontować. Pan zrobił rabat zapłaciłem 50 zł, do tego pytanie kawa czy jazda testowa. Pojechałem na jazdę. Po 30 min samochód stał przed salonem gotowy do jazdy. Więc nie wiem o co wam chodzi. Jak się trafi na ASO, które ma klienta w d to tak jest. Specjalnie nie podam, które to żeby nie było, że reklama.

Rafiner
Posty: 813
Rejestracja: 07 paź 2018, 19:02
Samochód: Seat Ateca 1.5 TSI DSG FR
Podziękował: 87 razy
Otrzymał podziękowań: 82 razy

Re: Wymiana Oleju

Post autor: Rafiner »

Frodo pisze:
11 sty 2021, 12:43
Ja bym się z nimi zgodził, że w DQ200 się nie wymienia. Przynajmniej nie prędko bo ma *dużo* mniej do roboty niż gdy są mokre sprzęgła. Tak że byłaby to ostatnia rzecz przy której bym majstrował, może po 10 latach lub 200 tys.....
Widzisz, ja na necie słyszę kwestie, żeby wymieniać mimo, że producent nie przewiduje. Przy tym wyśmiewane są zalecenia Longlife, jako naciąganie klienta na późniejsze awarie.
Tu na forum jest przeczulenie któremu i ja hołduje, żeby wymieniać olej po paru tys. km, po tzw. dotarciu. Do tego co niektórzy radzą wymianę oleju co 10 tys. gdy się w mieście na zimno jeździ.
I po zderzeniu z takimi informacjami, człowiek nastawia się na wcześniejszą wymianę.
I jak tu żyć .......... 😆
Ateca 1.5 tsi DSG, Radium Grey, wersja FR + extrasy.

piotrzet
Posty: 190
Rejestracja: 06 gru 2020, 20:19
Samochód: Seat Leon ST 1,5 TSI 150 KM manual
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy

Re: Wymiana Oleju

Post autor: piotrzet »

Normalnie żyć, a co do wymian to zależy ile masz zamiar samochodem jeździć, bo to od tego zależy.

geranium
Posty: 719
Rejestracja: 10 lut 2019, 18:41
Samochód: SEAT ATECA 1.5 DSG
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 40 razy

Re: Wymiana Oleju

Post autor: geranium »

mamy 2021 rok, czyli od powiedzmy lat 70 nic się nie zmieniło jeżeli chodzi o oleje i jakoś wykonania silnika ..

skoro tak sie robiło w fiat125p co 10 tys i kapitalka po 100 tys..

PS skoro to takie oczywiste
Przy tym wyśmiewane są zalecenia Longlife, jako naciąganie klienta na późniejsze awarie.
dlaczego jeszcze nikt tego nie zaskarżył i wygrał w procesie...

i po co ten fajny wątek o olejach?? skoro chodzi tylko o kasę :D :D :D

Rafiner
Posty: 813
Rejestracja: 07 paź 2018, 19:02
Samochód: Seat Ateca 1.5 TSI DSG FR
Podziękował: 87 razy
Otrzymał podziękowań: 82 razy

Re: Wymiana Oleju

Post autor: Rafiner »

piotrzet pisze:
11 sty 2021, 17:40
Normalnie żyć, a co do wymian to zależy ile masz zamiar samochodem jeździć, bo to od tego zależy.
Co najmniej 10 lat, ale pewnie do końca, bo jak Fabia wreszcie padnie żonie, to dostanie Ateke, a ja kolejne zakupie, tyle że to pewnie jakieś elektryczne wtedy będzie :-(.
To może być moje ostatnie auto w pełni spalinowe, to trzeba szanować.
Ateca 1.5 tsi DSG, Radium Grey, wersja FR + extrasy.

Misiek
Posty: 2398
Rejestracja: 20 sie 2020, 21:30
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Ateca 1.5 DSG Xperience + Ford Galaxy
Podziękował: 727 razy
Otrzymał podziękowań: 1169 razy

Re: Wymiana Oleju

Post autor: Misiek »

Frodo pisze:
02 lut 2021, 20:59
Uważajcie na wymiany oleju w ASO! (w tym przypadku akturat serwis VW Modlnicznka Kraków)
Dziś byłem na wymianie oleju w ramach pakietu serwisowego w ASO VW.
Za bardzo nic nie kontrolowałem, bo myślałem, że zaleją co trzeba wg VIN.
Okazało się, że wpisali *błędny VIN* (z 4 na końcu zamiast 0) i tamto auto miało inny silnik (220 bez GPF zamiast mojego 230 z GPF) i zalali wg tego co napisali "502 00"... chyli do aut bez GPF.
Zwróciłem uwagę dopiero wieczorem przeglądając "poświadczenie przeglądu".
Mam nadzieję, że szybko się GPF nie uszkodzi, ale dosłownie ręce opadają jak już ASO wlewa niewłaściwy olej!!! :shock: :shock: :shock:
Trwało 2h i poza pakietem serwisowym liczą sobie za to 750 zł!!!
Może nasz ekspert @Sailor88 wypowie się jak/czy to duży problem... ;)
Ale pojechałeś na wymianę na prawidłowy w ramach gwarancji ?
Hmmm, to dziwne, u mnie działa normalnie :lol:

ODPOWIEDZ