Wymiana Oleju

Ogólne dyskusje techniczne, opis problemów i usterek oraz ich sposoby ich rozwiązania
Luk4as
Posty: 848
Rejestracja: 09 sie 2017, 21:00
Samochód: Skoda
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 27 razy

Re: Wymiana Oleju

Post autor: Luk4as »

Mysle ze jak ktos malo jezdzi albo wymienia olej co rok to i castrol z beczki bedzie dobry ...



Sponsor

Re: Wymiana Oleju

Sponsor


Awatar użytkownika
sailor 88
Posty: 1371
Rejestracja: 27 maja 2017, 9:33
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Nissan Qashqai E-POWER : był Seat Ateca 1,6TDI
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowań: 376 razy

Re: Wymiana Oleju

Post autor: sailor 88 »

dario37 pisze:
25 sie 2018, 18:03
;) Zgadzam sie Endrju.Dlatego po jakiego grzyba mi olej RAVENOL.Co z tego,że krzepnie w -60 stopniach?Nie wiem czy na Syberii by się przydał.... ;)
Zbytnio upraszczasz dario! Po co więc normy producenta, które z resztą określają minimum wymagań? Jeżeli masz olej krzepnący przy -30 i uruchamiasz zimny silnik przy -20, to olej ten ma konsystencję miodu. A jeżeli masz zalany olej krzepnący w -60, to przy -20 jego lepkość jest jeszcze znakomita. Szybko i doskonale smaruje wszystkie węzły tarcia, a niskie opory jakie stawia przekładają się na niskie spalanie. Zaoszczędzisz na tańszym oleju, a przepłacisz na paliwie ;)
...Spieszmy się kochać diesel'e, tak szybko odchodzą...

Awatar użytkownika
paprotek
Posty: 501
Rejestracja: 08 cze 2017, 6:49
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Ateca FR 2.0 TSI
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: Wymiana Oleju

Post autor: paprotek »

Skoro już ustaliliśmy, że każdy olej jest dobry o ile jest zmieniany wystarczającą często, to chciałbym wrócić do pieniędzy.
Weryfikowałem cenę wymiany oleju w ASO Auto Service Maran na Wrocławskiej, który jest raczej znany z wysokiej jakości usług i w miarę niskiej cenie (jak na ASO i jak na Warszawę) - przez wielu uznawany za najlepsze ASO Seata w Warszawie. Cena za wymianę oleju + filtr oleju + śruba spustowa = około 250zł (oczywiście olej mój). Byłem trochę w szoku, skąd ta cena. Poprosiłem o rozbicie tej ceny i tak:
- filtr oleju to 60zł, gdzie na rynku najdroższy Knecht to 40zł
- śruba spustowa to 15zł, pomijam sens jej wymiany po pierwszej wymianie oleju i 10kkm
- sama usługa wychodzi 175zł,

O ile dwie pierwsze pozycje nie podlegają większej dyskusji, o tyle usługa wymiany oleju za 175zł to już przegięcie.

Co więcej, zadzwoniłem na porównanie do ASO Euromotor na Krasnobrodzkiej, który opinie ma różne. Tam już było szybko, cena wymiany to 99zł. No kurde...

I teraz pytanie: Jak to wygląda u Was? Czy takie różnice też występują? Czy ceny za samą usługę też macie jak powyżej? Będę wdzięczny za wasze podpowiedzi.

PS: wiem, że rozmowa o kilkudziesięciu złotych jest głupotą, jeśli za samo auto zapłaciło się ponad stówkę. Jednakże nie lubię jak ktoś za wszelką cenę chce mnie okradać z pieniędzy na które muszę ciężko pracować.

Dzięki.

dario37
Posty: 1138
Rejestracja: 06 maja 2017, 10:28
Lokalizacja: Oława
Samochód: Seat Ateca 1.4TSI /KIA SPORTAGE MHEV 2022 BL
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Wymiana Oleju

Post autor: dario37 »

No własnie.Autko za ponad stówke a kilkadziesiąt złotych Cię drażni.Ja tego nie rozumiem.Ale wiem ,że jest kapitalizm,wolny rynek,globalne ocieplenie itd.itp,więc nie musisz sie zgodzić na cene,która Ci nie odpowiada.Możesz negocjować lub pojechać do innego warsztatu. :o
Seat Ateca 1.4 TSI DSG7 /KIA SPORTAGE MHEV 2022 BL

Tomektr
Posty: 99
Rejestracja: 24 cze 2018, 14:01
Samochód: Seat Leon FR
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Re: Wymiana Oleju

Post autor: Tomektr »

A ja rozumie kolegę że drażni go te kilkadziesiąt złoty bo ja jak kupowałem Leona za 100tys to nie chcieli dorzucić czapki za 20 zł dla dzieciaka i też ich to "drażniło". Ja w ASO Arpol Toruń za filtr, korek z uszczelką i 3 śruby zapłaciłem 73zl. TSI 150KM 2017

Awatar użytkownika
TomeL
Posty: 664
Rejestracja: 05 cze 2018, 7:37
Lokalizacja: Galicja
Samochód: Ateca FR 2.0 TSI FL
Podziękował: 34 razy
Otrzymał podziękowań: 28 razy

Re: Wymiana Oleju

Post autor: TomeL »

Dokładnie. Oszczędzają bogaci i nam się opłaci. Kupiłem drogie auto to mam wyrzucać pieniądze, choć można inaczej? No nie ważne, napijmy się... (koniec cytatu)

Wysłane z mojego MI 5s przy użyciu Tapatalka


Awatar użytkownika
paprotek
Posty: 501
Rejestracja: 08 cze 2017, 6:49
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Ateca FR 2.0 TSI
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: Wymiana Oleju

Post autor: paprotek »

Tym razem jest to kilkadziesiąt złotych. Ale procentowo to 75% więcej! Za zlanie oleju? Czym różni się procedura zlania oleju pomiędzy różnymi ASO, że jest taka różnica?

@dario37: To nie chodzi o kilkadziesiąt złotych, tylko o sam fakt...

patryk7133
Posty: 1076
Rejestracja: 11 wrz 2017, 23:53
Lokalizacja: Nowa Ruda i Ludwigshafen
Samochód: Seat Ateca1,4 TSI DSG7 Xcellence Comfort+Assistant
Podziękował: 29 razy
Otrzymał podziękowań: 45 razy

Re: Wymiana Oleju

Post autor: patryk7133 »

Witam
Jestem laikiem tych sprawach dla tego piszę o poradę
Mam 3 typy oleju silnikowego
Po za tym sprawdziłem wiele innych
Reasumując według moich spostrzeżeń to castrol edge professional z naciskiem na professional bo castrol edge to zupełnie inny olej jak się okazuje W specyfikacji wypada lepiej od konkurencji
Dla porównania podam specyfikację 2 olei które mnie interesują i castrol edge professional
Powiem jeszcze że w porównaniu do tych olei to Motul to w ogóle się nie liczy
Zaznaczam że się na tym nie znam mówię tylko to co wywnioskowałem na podstawie tych tabelek z cyferkami
Dlatego proszę o poradę kogoś kto to ogarnia by z tych co podam podpowiedział który wybrać
1.Castrol Edge Professional 5W-30 :
Obrazek

2.Ravenol WIV lll SAE 5W-30 :
Obrazek

3.Ravenol 5W-30 WMP :
Obrazek

Ps: Mój klimat to zima max -15 c lato dochodzi do + 39 c używam auta kilka razy dziennie na odcinkach 15 km cyklu mieszanego Kilka razy w roku trasa 1000 km z max prędkością i pełnym obciążeniem w roku około 30.000 t/km
Dzięki za podpowiedzi

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
sailor 88
Posty: 1371
Rejestracja: 27 maja 2017, 9:33
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Nissan Qashqai E-POWER : był Seat Ateca 1,6TDI
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowań: 376 razy

Re: Wymiana Oleju

Post autor: sailor 88 »

patryk7133 pisze:
30 sie 2018, 1:12
Witam
Jestem laikiem tych sprawach dla tego piszę o poradę
Mam 3 typy oleju silnikowego
Po za tym sprawdziłem wiele innych
Reasumując według moich spostrzeżeń to castrol edge professional z naciskiem na professional bo castrol edge to zupełnie inny olej jak się okazuje W specyfikacji wypada lepiej od konkurencji
Dla porównania podam specyfikację 2 olei które mnie interesują i castrol edge professional
Powiem jeszcze że w porównaniu do tych olei to Motul to w ogóle się nie liczy
Zaznaczam że się na tym nie znam mówię tylko to co wywnioskowałem na podstawie tych tabelek z cyferkami
Dlatego proszę o poradę kogoś kto to ogarnia by z tych co podam podpowiedział który wybrać
1.Castrol Edge Professional 5W-30 :
2.Ravenol WIV lll SAE 5W-30 :
3.Ravenol 5W-30 WMP :

Ps: Mój klimat to zima max -15 c lato dochodzi do + 39 c używam auta kilka razy dziennie na odcinkach 15 km cyklu mieszanego Kilka razy w roku trasa 1000 km z max prędkością i pełnym obciążeniem w roku około 30.000 t/km
Dzięki za podpowiedzi

Pozdrawiam
Ravenol 5W-30 WMP to najlepszy olej do Twojego silnika z trzech, które podałeś, jak i jeden z najlepszych z całej gamy olejów. Widać to już na podstawie parametrów podanych przez producenta(tabela). Najważniejsze to: bardzo dobra pompowalność w niskich temperaturach, niski NOACK (wpływ na konsumpcję oleju) oraz lepkość strukturalna i temp. płynięcia. Pozwala to domniemać, że producent zastosował najlepsze bazy do jego stworzenia. A co najważniejsze, potwierdzają to analizy fizyko-chemiczne niezależnych ośrodków badawczych. Wyniki tych badań potwierdzają, że to "prawdziwy" syntetyk oparty o bazy z dużym udziałem PAO/Estry, czyli bazy najlepsze, a pakiet dodatków zawiera między innymi bor i molibden, czyli znakomite dodatki przeciwzużyciowe. Zmiana oleju oczywiście co rok (najlepiej po zimie), lub max. 15 tyś. km.

Olejów o ciut lepszych parametrach, należałoby szukać już tylko w klasie lepkości 0w30.
...Spieszmy się kochać diesel'e, tak szybko odchodzą...

patryk7133
Posty: 1076
Rejestracja: 11 wrz 2017, 23:53
Lokalizacja: Nowa Ruda i Ludwigshafen
Samochód: Seat Ateca1,4 TSI DSG7 Xcellence Comfort+Assistant
Podziękował: 29 razy
Otrzymał podziękowań: 45 razy

Re: Wymiana Oleju

Post autor: patryk7133 »

Dziękuję sailor 88
Czyli współczynnik pompowalności i lepkości strukturalnej niższy jest lepszy ?

ODPOWIEDZ