Wymiana Oleju

Ogólne dyskusje techniczne, opis problemów i usterek oraz ich sposoby ich rozwiązania
PiotrekDriver
Posty: 101
Rejestracja: 07 paź 2018, 9:22
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Seat Ateca 1.4 Tsi 4Drive DSG
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Wymiana Oleju

Post autor: PiotrekDriver »

Panowie, gdy kupiłem auto wymienili mi olej na nowy, nie wiem jaki :D Teraz chce wymienić po 15.000, po przeczytaniu waszych postów zdecyduje sie na Ravenol 0w30 ( 1.4 Tsi) Rozumiem ze 0w30 bedzie lepszy niz 5w30, i bez problemu z tamtego oleju moge zmienic na ten :)?



Sponsor

Re: Wymiana Oleju

Sponsor


dario37
Posty: 1138
Rejestracja: 06 maja 2017, 10:28
Lokalizacja: Oława
Samochód: Seat Ateca 1.4TSI /KIA SPORTAGE MHEV 2022 BL
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Wymiana Oleju

Post autor: dario37 »

PiotrekDriver pisze:
18 lis 2018, 12:07
Panowie, gdy kupiłem auto wymienili mi olej na nowy, nie wiem jaki :D Teraz chce wymienić po 15.000, po przeczytaniu waszych postów zdecyduje sie na Ravenol 0w30 ( 1.4 Tsi) Rozumiem ze 0w30 bedzie lepszy niz 5w30, i bez problemu z tamtego oleju moge zmienic na ten :)?
Dziwne,że wymienili Ci olej i nie wiesz na jaki?Żadnej naklejki lub karteczkiz nazwą,datą i następna wymianą? ;)
Seat Ateca 1.4 TSI DSG7 /KIA SPORTAGE MHEV 2022 BL

Awatar użytkownika
sailor 88
Posty: 1379
Rejestracja: 27 maja 2017, 9:33
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Nissan Qashqai E-POWER : był Seat Ateca 1,6TDI
Podziękował: 86 razy
Otrzymał podziękowań: 386 razy

Re: Wymiana Oleju

Post autor: sailor 88 »

PiotrekDriver pisze:
18 lis 2018, 12:07
Panowie, gdy kupiłem auto wymienili mi olej na nowy, nie wiem jaki :D Teraz chce wymienić po 15.000, po przeczytaniu waszych postów zdecyduje sie na Ravenol 0w30 ( 1.4 Tsi) Rozumiem ze 0w30 bedzie lepszy niz 5w30, i bez problemu z tamtego oleju moge zmienic na ten :)?
Możesz zmienić bez problemu, tylko na taki który spełnia normę VW 504.00, bo Ravenoli 0w30 jest kilka!!!
...Spieszmy się kochać diesel'e, tak szybko odchodzą...

PiotrekDriver
Posty: 101
Rejestracja: 07 paź 2018, 9:22
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Seat Ateca 1.4 Tsi 4Drive DSG
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Wymiana Oleju

Post autor: PiotrekDriver »

Kupiłem auto, które stało 8 miesiecy w salonie wiec przed zakupem wymienili mi na nowy, kolejna wymiana zgodnie z komputerem z 30k. Ale bede zmieniał co 15k.

Co do Ravenola, wiesz może jaki to dokładnie będzie model który spełnia normę do 1.4 tsi 4drive :)?

Awatar użytkownika
sailor 88
Posty: 1379
Rejestracja: 27 maja 2017, 9:33
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Nissan Qashqai E-POWER : był Seat Ateca 1,6TDI
Podziękował: 86 razy
Otrzymał podziękowań: 386 razy

Re: Wymiana Oleju

Post autor: sailor 88 »

PiotrekDriver pisze:
19 lis 2018, 0:19
Kupiłem auto, które stało 8 miesiecy w salonie wiec przed zakupem wymienili mi na nowy, kolejna wymiana zgodnie z komputerem z 30k. Ale bede zmieniał co 15k.
Co do Ravenola, wiesz może jaki to dokładnie będzie model który spełnia normę do 1.4 tsi 4drive :)?
To obecnie najlepsze produkty Ravenola do naszych aut, oba spełniają normy 504.00/507.00 i posiadają świetne specyfikacje:

RAVENOL WIV III SAE 5W-30

RAVENOL VSW SAE 0W-30

A tak na marginesie, trochę bezsensowna ta wymiana przed odbiorem. Przez osiem miesięcy stania w salonie ,nowy, czysty olej nie uległ większej degradacji. Trzeba było pojeździć ze 3 tys. km i wtedy wymienić na ich koszt, czyli po tzw. okresie docierania. To byłoby z większym pożytkiem dla silnika.
Ciekawe czy w ogóle dokonali tej wymiany, czy tylko tak powiedzieli, bo taką wymianę trudno zweryfikować organoleptycznie (czysty olej na bagnecie przed i po wymianie). A serwis wygłosi wszystko, co będziesz chciał usłyszeć ;) . Z resztą auto już kupione, więc nie ma co rozkminiać jak było, a decyzja z wymianą co 15 tyś. bardzo dobra!
...Spieszmy się kochać diesel'e, tak szybko odchodzą...

Felix
Posty: 339
Rejestracja: 27 maja 2018, 21:08
Samochód: Seat Leon FR
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy

Re: Wymiana Oleju

Post autor: Felix »

@sailor 88, nie wiem jak u innych, ale u mnie w Leonie nawet po jakimś przebiegu ciężko zweryfikować organoleptycznie, czy olej był wymieniony. 1.4 TSI 122KM (EA211), przebieg 81000. ostatnio jak wymieniałem olej po 21tys km (raz mi się zdarzyło tak długo...), to przy zlewaniu olej wyglądał jak nowy.

PiotrekDriver
Posty: 101
Rejestracja: 07 paź 2018, 9:22
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Seat Ateca 1.4 Tsi 4Drive DSG
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Wymiana Oleju

Post autor: PiotrekDriver »

sailor 88 pisze:
19 lis 2018, 9:26
PiotrekDriver pisze:
19 lis 2018, 0:19
Kupiłem auto, które stało 8 miesiecy w salonie wiec przed zakupem wymienili mi na nowy, kolejna wymiana zgodnie z komputerem z 30k. Ale bede zmieniał co 15k.
Co do Ravenola, wiesz może jaki to dokładnie będzie model który spełnia normę do 1.4 tsi 4drive :)?
To obecnie najlepsze produkty Ravenola do naszych aut, oba spełniają normy 504.00/507.00 i posiadają świetne specyfikacje:

RAVENOL WIV III SAE 5W-30

RAVENOL VSW SAE 0W-30

A tak na marginesie, trochę bezsensowna ta wymiana przed odbiorem. Przez osiem miesięcy stania w salonie ,nowy, czysty olej nie uległ większej degradacji. Trzeba było pojeździć ze 3 tys. km i wtedy wymienić na ich koszt, czyli po tzw. okresie docierania. To byłoby z większym pożytkiem dla silnika.
Ciekawe czy w ogóle dokonali tej wymiany, czy tylko tak powiedzieli, bo taką wymianę trudno zweryfikować organoleptycznie (czysty olej na bagnecie przed i po wymianie). A serwis wygłosi wszystko, co będziesz chciał usłyszeć ;) . Z resztą auto już kupione, więc nie ma co rozkminiać jak było, a decyzja z wymianą co 15 tyś. bardzo dobra!

Dzieki kolego! Bede lał 0w30, z tego co pisaliscie to lepszy niż 5w30z

ps. Sailor przez przypadek zgłosiłem twój post - przepraszam. :D

PiotrekDriver
Posty: 101
Rejestracja: 07 paź 2018, 9:22
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Seat Ateca 1.4 Tsi 4Drive DSG
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Wymiana Oleju

Post autor: PiotrekDriver »

A jeszcze zapytam co ile u siebie zmieniacie filtr powietrza, paliwa, kabinowy, przeciwpyłkowy :D?

Awatar użytkownika
zinger
Posty: 439
Rejestracja: 08 lis 2017, 10:09
Lokalizacja: Kraków
Samochód: Ateca Xcl 1.4 DSG Samoa Orange
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Wymiana Oleju

Post autor: zinger »

Pierwsze dwa razem z olejem czyli co 15kkm, kabinowy co 10kkm mniej wiecej.

PiotrekDriver
Posty: 101
Rejestracja: 07 paź 2018, 9:22
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Seat Ateca 1.4 Tsi 4Drive DSG
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Wymiana Oleju

Post autor: PiotrekDriver »

Panowie wczoraj podczas zmiany opon w Aso zmienili mi wymiane oleju co 15k, jednak powiedzieli ze filtr powietrza zmieniać co 90k a filtr paliwa jest nie wymienialny ponieważ jest w baku (1.4 tsi 4d) do tego co 36 miesiecy wymiana oleju w haldexie i w dsg co 60k. Jednak zastanawia mnie ten filtr paliwa, jak sie do tego odniesiecie?

ODPOWIEDZ