Wymiana Oleju

Ogólne dyskusje techniczne, opis problemów i usterek oraz ich sposoby ich rozwiązania
dombek100
Posty: 6
Rejestracja: 14 lis 2022, 22:35
Samochód: Skoda
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Wymiana Oleju

Post autor: dombek100 »

sailor 88 pisze:
15 lis 2022, 21:42
dombek100 pisze:
15 lis 2022, 19:50
Zostaje jednak przepustnica i część dolotu, więc mimo wszystko ja na Twoim miejscu stosowałbym Ravenol VMP 5w30. Ale oczywiście wybór należy do Ciebie...
Juz zamowilem Ravenol, bedzie na bogato a co tam :D + wymiana co 6 mcy 😜
Mam podobne podejscie jak Ty sailor, sprawia mi radosc wydawanie kasy na auto mimo ze zazwyczaj najwiecej korzysci z tego ma nastepny nabywca 😀
Za ten post autor dombek100 otrzymał podziękowanie:
sailor 88 (19 lis 2022, 11:36)
Ocena: 5.26%



Sponsor

Re: Wymiana Oleju

Sponsor


dombek100
Posty: 6
Rejestracja: 14 lis 2022, 22:35
Samochód: Skoda
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Wymiana Oleju

Post autor: dombek100 »

sailor 88 pisze:
17 lis 2022, 0:19
dombek100 pisze:
16 lis 2022, 23:26
A jakie dodatki polecasz?
Zależy co chcesz osiągnąć i jak stosować...okresowo, czy przy każdym tankowaniu. Warto zacząć od kompleksowego oczyszczenia układu paliwowego i wtryskiwaczy preparatem do jednorazowego zastosowania, np: ARCHOIL AR6400-P MAX( opakowanie-400ml na cały bak paliwa), a potem ARCHOIL AR6900-P MAX w dawce podtrzymującej, regularnie w proporcji 1:1000 czyli np. 50ml na 50 litrów benzyny. To dobry, kompleksowy preparat czyszcząco-smarujący z katalizatorem spalania, co nie znaczy, że inne są gorsze, a być może nawet lepsze...Dodatki firmy Archoil i Kleen-Flo stosuję osobiście (co prawda, w wersji dla TDI) ale mam mierzalne dowody ich działania, dlatego polecam w pierwszym rzędzie. Inne firmy o których słyszę dużo dobrego to: Millers, AmsOil, Penrite, Liqui Moly.
sailor 88, a te uzdatniacze sa bezpieczne? W sensie nie narobie sobie szkody w silniku?
Nigdy tego nie stosowalem (i moze blad)
Zastanawiam sie nad tym AR 6900 tak zeby ciagle chronic silnik przed nagarem. W TSI mam dotrysk posredni paliwa to moze i zawory sie troche wyczyszcza.

Awatar użytkownika
sailor 88
Posty: 1371
Rejestracja: 27 maja 2017, 9:33
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Nissan Qashqai E-POWER : był Seat Ateca 1,6TDI
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowań: 376 razy

Re: Wymiana Oleju

Post autor: sailor 88 »

Wszystkich dodatków nie znam, więc trudno jednoznacznie coś powiedzieć...ale na pewno nie zaszkodzą silnikowi (co najwyżej portfelowi ;) ), bo w słabym wydaniu są to najczęściej płyny obojętne dla silnika, czyli jakiś rozpuszczalnik lub alkohol dla silnika benzynowego, lub nafta dla Diesel'a. Część producentów nie podaje składu, lub zawartość składników jest homeopatyczna. Z tych godnych uwagi, bo dobrze opisanych i przebadanych poleciłbym Archoil, KLEEN-FLO, Millers, LiquiMolly...reszty też nie wykluczam, ale nie mam wiedzy, ani żadnych doświadczeń, bo od lat jeżdżę TDI.
W tym roku Archoil wprowadził nowy dodatek z serii DNA (dla benzyny Oilsyn Petrol Power DNA), który właśnie będę testował. A Archoil AR6900-P MAX dla Ciebie, to bardzo dobry wybór.

P.S. Z dodatkami do paliw i olejów jest trochę tak, jak z witaminami i suplementami diety...
Za ten post autor sailor 88 otrzymał podziękowania (w sumie 2):
Rafiner (20 lis 2022, 23:22) • TomeL (22 lis 2022, 8:49)
Ocena: 10.53%
...Spieszmy się kochać diesel'e, tak szybko odchodzą...

dombek100
Posty: 6
Rejestracja: 14 lis 2022, 22:35
Samochód: Skoda
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Wymiana Oleju

Post autor: dombek100 »

Ok, zamawiam w takim wypadku Archoil, dam znac jak wrazenia z jazdy.
Poczytalem w necie i zalecaja stosowac z paliwem 95 zamiast 98 octanow.

Awatar użytkownika
sailor 88
Posty: 1371
Rejestracja: 27 maja 2017, 9:33
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Nissan Qashqai E-POWER : był Seat Ateca 1,6TDI
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowań: 376 razy

Re: Wymiana Oleju

Post autor: sailor 88 »

dombek100 pisze:
20 lis 2022, 12:56
Ok, zamawiam w takim wypadku Archoil, dam znac jak wrazenia z jazdy.
Poczytalem w necie i zalecaja stosowac z paliwem 95 zamiast 98 octanow.
Specjalnych wrażeń z jazdy raczej się nie spodziewaj (chyba, że subiektywnych), te występują w starych zaniedbanych silnikach, którym już coś dolega w zakresie układu wtryskowego, a dodatek potrafi to "naprawić", oczyszczając na przykład "lejący" wtryskiwacz. Stosując dodatki w sprawnych, a tym bardziej nowych autach, działamy raczej prewencyjnie i zapobiegawczo. Zużytej lub zepsutej mechanicznie części żaden dodatek do paliwa czy oleju nie naprawi, a właśnie wtedy najczęściej pojawia się chęć zastosowania takowych, na przykład "wyje" skrzynia biegów i wtedy ktoś chce to naprawić dodatkiem. Taka praktyka rodem z PRL-u, przed sprzedażą auta "Motodoctor" do oleju, a trociny do tylnego mostu ;).
...Spieszmy się kochać diesel'e, tak szybko odchodzą...

Rafiner
Posty: 814
Rejestracja: 07 paź 2018, 19:02
Samochód: Seat Ateca 1.5 TSI DSG FR
Podziękował: 87 razy
Otrzymał podziękowań: 82 razy

Re: Wymiana Oleju

Post autor: Rafiner »

Super, zamówiłem. :-)
Ateca 1.5 tsi DSG, Radium Grey, wersja FR + extrasy.

konrut96
Posty: 54
Rejestracja: 31 sty 2022, 6:27
Lokalizacja: Kraków
Samochód: Seat Ateca XCELLENCE 1.5 TSI DSG7
Podziękował: 16 razy
Otrzymał podziękowań: 9 razy

Re: Wymiana Oleju

Post autor: konrut96 »

Tak jak mówi Sailor88. Zalałem w maju przed dłuższą trasą do swojej Ateci Archoila 6400 P-MAX i odczuć żadnych. Zapobiegawczo może zadziałało. Po jakimś czasie zalałem jeszcze dodatek Archoil 9200 v2 do oleju i o dziwo było ciut ciszej na silniku, ale nie ma co się moim przypadkiem sugerować. Ciszej nie od razu, ale po jakichś 15-20 minutach w trasie od zalania. Więcej "ciszy" dało wygłuszenie maski 😂Planuję zrobić płukankę przy następnej wymianie oleju i powrót do Ravenola 0w20, ale to raczej nastąpi około lutego-marca. W Krakowie przerzuciłem się aktualnie na rower/autobus, niestety korki dają się we znaki, a ostatnio z pracy wyjeżdżałem godzinę na 500m odcinku. Autem 2h, autobusem 50 min., rowerem 1h. Ateca odpoczywa w garażu na większe trasy (rodzice, Bieszczady, Morze) i ewentualnie większe zakupy. 😁

Rafiner
Posty: 814
Rejestracja: 07 paź 2018, 19:02
Samochód: Seat Ateca 1.5 TSI DSG FR
Podziękował: 87 razy
Otrzymał podziękowań: 82 razy

Re: Wymiana Oleju

Post autor: Rafiner »

Ja właśnie liczę na działania prewencyjne, czyli Archoil 6400 P sprawdzi się bardzo dobrze. Dzisiaj doszedł i zaleje przy tankowaniu w piątek.

Edit. 03 12 2022.
Zalałem, jeżdżę i widzę, że faktycznie przy postoju na wolnych obrotach spalanie chwilowe spada do 0,6 l/h. I tu faktycznie jest inaczej, co do pracy silnika to nie widzę zmian, bo silnik i tak chodził cicho.
Na razie mam chemii na 500 litrow, to pół roku pojeżdżę i zobaczę czy kupię kolejną butelkę. Ale pewnie tak.
Ateca 1.5 tsi DSG, Radium Grey, wersja FR + extrasy.

Bonifacy
Posty: 628
Rejestracja: 18 mar 2020, 12:27
Samochód: Seat Ateca 1.5 DSG Xperience
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowań: 55 razy

Re: Wymiana Oleju

Post autor: Bonifacy »

Nie ma sensu wymieniać oleju po 30 tys. Można spokojnie zrobić 60 tys.

https://moto.pl/MotoPL/7,88389,29322605 ... BoxMotImg1

Rafiner
Posty: 814
Rejestracja: 07 paź 2018, 19:02
Samochód: Seat Ateca 1.5 TSI DSG FR
Podziękował: 87 razy
Otrzymał podziękowań: 82 razy

Re: Wymiana Oleju

Post autor: Rafiner »

Czytałem, hmm dziwny dramat, bo do firmy lotos kolej przyjezdżają skody dawniej rapidy, teraz scale w dieslu, ktore robią po 100 tys rocznie i tam olej wymieniaja max co pól roku, jak się przypomni. Stąd auta robią po grubo ponad 300 tys i wymiana na nowe. Wożą maszynistow. Nawet aut nie gaszą.
Jakby tak olej siadał jak tu, to nie ma bata zeby tyle robiły km.
Może auto upalane, albo krotkie odcinki w olej od nowosci przez 6 lat. Nie pamietam juz dokladnie tresci filmu.
Ateca 1.5 tsi DSG, Radium Grey, wersja FR + extrasy.

ODPOWIEDZ