Wymiana Oleju

Ogólne dyskusje techniczne, opis problemów i usterek oraz ich sposoby ich rozwiązania
Awatar użytkownika
Frodo
Samochód: Ateca FR 2.0 TSI

Re: Wymiana Oleju

Post autor: Frodo » 28 sty 2019, 14:05

paprotek pisze:
28 sty 2019, 13:52
Panowie, proponuję, żeby zakończyć już tę dysksuję to obaj zgódźcie się ze mną, że to ja miałem rację - wtedy tak jakby osiągniecie to samo stanowisko! :twisted: :twisted: :twisted: "i wik syty i owca cała" :lol:
Nie mogę tego zrobić, bo... tylko jednemu z nas zafundowałeś piwo (a nawet 3! :shock: ) i... to nie byłem ja! 8-)
Ateca 2.0 TSI FR, red, DCC, Comfort Asst.+, 360, preinstalacja haka i dodatkowe zabezpieczenie przed kradzieżą: stacyjka 8-)

Sponsor

Sponsor

Awatar użytkownika
Endrju
Moderator
Samochód: Seat Ateca 1.4 TSI 150KM

Post autor: Endrju » 28 sty 2019, 18:08

Ja nie widze tu postow do usunięcia ale zachecam do trzymania sie tematu.😉
Seat Ateca 1.4 TSI ACT DSG7 150KM Xcellence
Ramki klubowe chętnych proszę o wpisywanie się w temacie - https://www.ateca-klub.pl/forum/viewtop ... p=415#p415
Wlepki forumowe.https://www.ateca-klub.pl/forum/viewtop ... t=42
Obrazek

Awatar użytkownika
paprotek
Samochód: Ateca FR 2.0 TSI DSG

Post autor: paprotek » 28 sty 2019, 23:40

Frodo pisze:
28 sty 2019, 14:05
paprotek pisze:
28 sty 2019, 13:52
Panowie, proponuję, żeby zakończyć już tę dysksuję to obaj zgódźcie się ze mną, że to ja miałem rację - wtedy tak jakby osiągniecie to samo stanowisko! :twisted: :twisted: :twisted: "i wik syty i owca cała" :lol:
Nie mogę tego zrobić, bo... tylko jednemu z nas zafundowałeś piwo (a nawet 3! :shock: ) i... to nie byłem ja! 8-)
No sorry, ale kolega pomagał mi wybrać olej (już nawet nie chodzi o 5W30/0W30 tylko o markę) jak Ty jeszcze nie wiedziałeś, że to forum istnieje ;-) także wiesz...

Ale żeby nie było to na początek naszej znajomości poprosiłem koleżanki o piwko dla Ciebie:

Obrazek

Awatar użytkownika
Frodo

Post autor: Frodo » 29 sty 2019, 8:56

Paprotek, nie sposób nie przyznać Ci rację, gdy masz *takie* argumenty! :shock: PS. Nie powierzaj ich kurierowi! Odbiorę osobiście – już jestem w drodze! :D
Ateca 2.0 TSI FR, red, DCC, Comfort Asst.+, 360, preinstalacja haka i dodatkowe zabezpieczenie przed kradzieżą: stacyjka 8-)

Awatar użytkownika
sailor 88
Samochód: Seat Ateca Style|1,6TDI |

Post autor: sailor 88 » 29 sty 2019, 20:12

Nasze forum jest po to aby dzielić się radością z posiadanych aut, ale również po to, by wspierać się w problemach dotyczących odbioru, eksploatacji, napraw i sporów z dilerem, gwarantem lub producentem. A jest ich wcale nie mało i wciąż pojawiają się nowe. I może zabrzmi to dziwnie, ale nie wszystkie zalecenia z zakresu obsługi i eksploatacji auta mają, na celu jego bezawaryjność i jak najdłuższy przebieg, szczególnie wtedy gdy chodzi o pieniądze, a chodzi o nie prawie zawsze. Nawiążę do wątku olejowego, w którym jesteśmy. Na stronie SEAT-a, która była przytoczona (podany link), zaleca się olej 5w30, ale nie chodzi tu tylko o zakres lepkości, sugerowany jest olej konkretnej marki, Castrol 5w30 dodatkowo brandowany przez SEAT-a, a to może już być postrzegane jako najwłaściwszy, najlepszy itd. Oczywiście nie znaczy to też, że to olej zły, bo tak nie jest, ale to olej ze średniej półki, przede wszystkim nie wart swojej ceny! Na szczęście, obecnie nie wolno narzucać marki, tylko zgodność z określoną normą, ale jeszcze do niedawna byliśmy zmuszani do stosowania oleju serwisowego (czytaj Castrola) podczas przeglądów gwarancyjnych w ASO za horrendalnie wysoką cenę, 80 PLN-ów za litr!!! Dodatkowo przez kilkanaście lat, na korkach wlewu oleju do silnika, we wszystkich silnikach produkowanych przez VAG-a było również logo Castrola, który płacił stosowny haracz za promowanie marki. I wiele osób ulegało tej magii, nie dając się przekonać, że może istnieć lepszy olej, skoro na silniku wyraźnie napisano: CASTROL. I taka jest moja intencja, szukać jak najlepszych rozwiązań, przedstawiać zainteresowanym, niczego nie narzucając...
Ateca Style|1,6TDI|Samoa Orange|Alcantara|Kamery 360|Martwy punkt|Full Link|Alarm|

Awatar użytkownika
Frodo

Post autor: Frodo » 29 sty 2019, 20:55

Sailor 88, ostatnio przypadkowo natknąłem się na Twoje wypowiedzi nt. LED do tylnej klapy, szczególnie te dotyczące lumenów i homologacji są niezwykle cenne! Zwłaszcza, że jest teraz na to moda... Mogą komuś zaoszczędzić poważnych kłopotów, w tym odpowiedzialności za kolizję lub nawet wypadek. (Nie twierdzę, że Twoje pozostałe wypowiedzi nie są wartościowe, tylko po prostu czytałem dotychczas małą część Forum.) W każdym razie jak już pisałem moim zdaniem niezwykle cenne i trzeba to docenić. Pozdrawiam! :)

Awatar użytkownika
Frodo

Post autor: Frodo » 29 sty 2019, 21:31

PS. Sailor 88, czy masz może jakąś sugestię odnośnie mojego pytania w innym wątku związanego w dużej mierze z tym tematem: https://www.ateca-klub.pl/forum/viewtop ... f=10&t=581 ?

TomeL
Samochód: Ateca FR 2.0 tdi

Post autor: TomeL » 30 sty 2019, 17:00

Po wymianie oleju kasujemy oil service czy inspection service? Czy jedno i drugie? W OBD mam na myśli.

Wysłane z mojego Mi MIX 2S przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
Endrju
Moderator
Samochód: Seat Ateca 1.4 TSI 150KM

Post autor: Endrju » 30 sty 2019, 18:29

Ja jak wymieniłem po 15 kkm to nie kasowalem nic.
Seat Ateca 1.4 TSI ACT DSG7 150KM Xcellence
Ramki klubowe chętnych proszę o wpisywanie się w temacie - https://www.ateca-klub.pl/forum/viewtop ... p=415#p415
Wlepki forumowe.https://www.ateca-klub.pl/forum/viewtop ... t=42
Obrazek

TomeL
Samochód: Ateca FR 2.0 tdi

Post autor: TomeL » 30 sty 2019, 18:38

To rozumiem że nie miałeś komunikatu Wymień olej teraz.

Wysłane z mojego Mi MIX 2S przy użyciu Tapatalka

Odpowiedz