Wymiana Oleju

Ogólne dyskusje techniczne, opis problemów i usterek oraz ich sposoby ich rozwiązania
Tomeks71
Posty: 89
Rejestracja: 24 mar 2019, 20:27
Lokalizacja: Nowy Sącz
Samochód: Seat Ateca 1.5 TSI RED 2019,DSG
Podziękował: 15 razy
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Wymiana Oleju

Post autor: Tomeks71 »

Temat rozeznany. Od sierpnia 2018r. Podobno się już nie wydaje książek serwisowych papierowyvh. Przy każdej czynności w ASO drukowany jest tzw. raport z wykonanych prac, w formie papierowej. Właściciel pojazdu sam sobie takie raporty zbiera. Na obecną chwilę nie ma możliwości się samoistnego logowania na swój profil. Robi to tylko serwisant i to ON drukuje wspomniany raport. Info z ASO Seat obok Myślenic. Aha z okazji Świąt Wielkanocnych wszystkiego najlepszego, szerokości i przyczepności i jak naj mniej wizyt w ASO. 🐣🐣🐣



Sponsor

Re: Wymiana Oleju

Sponsor


mike
Posty: 62
Rejestracja: 05 mar 2019, 22:37
Samochód: Seat Ateca FR 1.5TSI DSG
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Wymiana Oleju

Post autor: mike »

Panowie, jakie oznaczenie ma oryginalny filtr oleju do silnika 1.5 TSI DSG? Ktoś może powiedzieć jaki jest jego koszt w ASO Seata?

Grze_chu
Posty: 104
Rejestracja: 25 mar 2019, 18:21
Samochód: Ateca
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Wymiana Oleju

Post autor: Grze_chu »

Dwa szybkie pytania, po ilu km od nowości pierwsza wymiana? 3kkm?
Jaki najlepszy olej do 1.6 TDI i gdzie go najlepiej kupić?

Z góry dziękuję za konkretne odpowiedzi.
¦ Ateca Xcellence ¦ 1.6 TDI DSG ¦ Nevada White ¦

Awatar użytkownika
sailor 88
Posty: 1371
Rejestracja: 27 maja 2017, 9:33
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Nissan Qashqai E-POWER : był Seat Ateca 1,6TDI
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowań: 376 razy

Re: Wymiana Oleju

Post autor: sailor 88 »

mike pisze:
25 kwie 2019, 7:42
Panowie, jakie oznaczenie ma oryginalny filtr oleju do silnika 1.5 TSI DSG? Ktoś może powiedzieć jaki jest jego koszt w ASO Seata?
04E115561H
W serwisie nie wiem ile kosztuje, ale zawsze możesz zadzwonić i spytać. Na Allegro, trzydzieści kilka złotych: https://allegro.pl/oferta/filtr-oleju-a ... f0QAvD_BwE
...Spieszmy się kochać diesel'e, tak szybko odchodzą...

mike
Posty: 62
Rejestracja: 05 mar 2019, 22:37
Samochód: Seat Ateca FR 1.5TSI DSG
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Wymiana Oleju

Post autor: mike »

sailor 88 pisze:
25 kwie 2019, 20:59
mike pisze:
25 kwie 2019, 7:42
Panowie, jakie oznaczenie ma oryginalny filtr oleju do silnika 1.5 TSI DSG? Ktoś może powiedzieć jaki jest jego koszt w ASO Seata?
04E115561H
W serwisie nie wiem ile kosztuje, ale zawsze możesz zadzwonić i spytać. Na Allegro, trzydzieści kilka złotych: https://allegro.pl/oferta/filtr-oleju-a ... f0QAvD_BwE
Dziękuje bardzo, już sobie poradziłem. W serwisie koszt 45 zł + 14 zł korek spustowy. Nie ma tragedii. W Koszaliński ASO za wymianę (robocizna, bo materiały będę miał swoje) wołają 200 zł.

Awatar użytkownika
sailor 88
Posty: 1371
Rejestracja: 27 maja 2017, 9:33
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Nissan Qashqai E-POWER : był Seat Ateca 1,6TDI
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowań: 376 razy

Re: Wymiana Oleju

Post autor: sailor 88 »

Grze_chu pisze:
25 kwie 2019, 20:19
Dwa szybkie pytania, po ilu km od nowości pierwsza wymiana? 3kkm?
Jaki najlepszy olej do 1.6 TDI i gdzie go najlepiej kupić?

Z góry dziękuję za konkretne odpowiedzi.
Pierwsza wymiana w/g własnego uznania, bo producent nie wymaga, ale średnio około 3-5 kkm. Osobiście zrobiłem po 5kkm.
Co do oleju to ma spełniać normę 504.00/507.00. i tego bezwzględnie należy się trzymać. Natomiast na temat "lepszy-gorszy" olej napisano wiele, również na tym forum (poczytaj!), ale w skrócie...w/g mnie, najlepszy obecnie dostępny olej to: RAVENOL VSW SAE 0W-30 -można kupić np. tu:https://galonoleje.pl/oleje/oleje-samoc ... kosci-0w30
Osobiście używam: SHELL HELIX ULTRA PROFESSIONAL AV-L 0W30. Równie dobry, a tańszy, więc wolę wymienić dwa razy w roku.
https://allegro.pl/oferta/shell-helix-u ... 6967122574
...Spieszmy się kochać diesel'e, tak szybko odchodzą...

Grze_chu
Posty: 104
Rejestracja: 25 mar 2019, 18:21
Samochód: Ateca
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Wymiana Oleju

Post autor: Grze_chu »

Przeszło mi przez myśl, że właśnie Ty mi odpowiesz konkretnie :). Dzięki wielkie sailor 88.

Forum oczywiście przeczytałem zanim kupiłem samochód :), prawie całe (wiele godzin lektury).

Wymianę planuje zrobić w okolicy 3kkm. Zobaczymy jak ASO w Bydgoszczy podejdzie do tematu "własny olej". Podzielę się opinią po wizycie.
¦ Ateca Xcellence ¦ 1.6 TDI DSG ¦ Nevada White ¦

Awatar użytkownika
Endrju
Moderator
Posty: 3725
Rejestracja: 11 maja 2017, 0:50
Lokalizacja: Świdwin
Samochód: Seat Ateca FL 1.5 TSI 150KM
Podziękował: 88 razy
Otrzymał podziękowań: 153 razy

Re: Wymiana Oleju

Post autor: Endrju »

mike pisze:
25 kwie 2019, 21:11
sailor 88 pisze:
25 kwie 2019, 20:59
mike pisze:
25 kwie 2019, 7:42
Panowie, jakie oznaczenie ma oryginalny filtr oleju do silnika 1.5 TSI DSG? Ktoś może powiedzieć jaki jest jego koszt w ASO Seata?
04E115561H
W serwisie nie wiem ile kosztuje, ale zawsze możesz zadzwonić i spytać. Na Allegro, trzydzieści kilka złotych: https://allegro.pl/oferta/filtr-oleju-a ... f0QAvD_BwE
Dziękuje bardzo, już sobie poradziłem. W serwisie koszt 45 zł + 14 zł korek spustowy. Nie ma tragedii. W Koszaliński ASO za wymianę (robocizna, bo materiały będę miał swoje) wołają 200 zł.
Ja miałam tylko swój olej resztę brałem od nich plus filtr kabinowy i płaciłem niewiele ponad 600.
Jest- Seat Ateca FL 1.5 TSI ACT DSG7 150KM Xperience
Był - Seat Ateca 1.4 TSI ACT DSG7 150KM Xcellence
Obrazek

Awatar użytkownika
greg_the_lazy
Posty: 423
Rejestracja: 17 kwie 2018, 21:06
Lokalizacja: Janki, Falenty Nowe
Samochód: Ateca FR 1.4 TSI 7DSG - Rodium Grey
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 27 razy

Re: Wymiana Oleju

Post autor: greg_the_lazy »

hej czy możemy utworzyć jakiś wątek zamknięty, gdzie byłby spis polecanych olejów/, filtrów, itd. ? :) ten wątek jest super, ale ciężko w nim się szuka informacji, nawet przez opcje szukaj. ;)
Ateca FR 1.4 TSI 7DSG - Rodium Grey

xipil
Posty: 120
Rejestracja: 30 sty 2019, 21:35
Samochód: Ateca
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Wymiana Oleju

Post autor: xipil »

A nie będzie najlepiej wszystko wpisać w pierwszym poście i aktualizować w razie potrzeby?

ODPOWIEDZ