Hamulce piszczą przy cofaniu

Ogólne dyskusje techniczne, opis problemów i usterek oraz ich sposoby ich rozwiązania
patryk7133
Posty: 1079
Rejestracja: 11 wrz 2017, 23:53
Lokalizacja: Nowa Ruda i Ludwigshafen
Samochód: Seat Ateca1,4 TSI DSG7 Xcellence Comfort+Assistant
Podziękował: 29 razy
Otrzymał podziękowań: 47 razy

Re: Hamulce piszczą przy cofaniu

Post autor: patryk7133 »

Witam orientuje się ktoś czy mamy w Ateca czujniki zużycia klocków hamulcowych ?
Za ten post autor patryk7133 otrzymał podziękowanie:
Roman 73 (05 lut 2021, 21:33)
Ocena: 5.26%



Sponsor

Re: Hamulce piszczą przy cofaniu

Sponsor


Awatar użytkownika
Endrju
Moderator
Posty: 3726
Rejestracja: 11 maja 2017, 0:50
Lokalizacja: Świdwin
Samochód: Seat Ateca FL 1.5 TSI 150KM
Podziękował: 89 razy
Otrzymał podziękowań: 153 razy

Re: Hamulce piszczą przy cofaniu

Post autor: Endrju »

Tak z przodu.
Jest- Seat Ateca FL 1.5 TSI ACT DSG7 150KM Xperience
Był - Seat Ateca 1.4 TSI ACT DSG7 150KM Xcellence
Obrazek

Tomeks71
Posty: 89
Rejestracja: 24 mar 2019, 20:27
Lokalizacja: Nowy Sącz
Samochód: Seat Ateca 1.5 TSI RED 2019,DSG
Podziękował: 15 razy
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Hamulce piszczą przy cofaniu

Post autor: Tomeks71 »

Ja mam przypadłość że jak hamuje to klocki szurają,. Auto ma 30 000km czy to normalne? Jak można temu zapobiec? Jeśli wymiana to nie jakie?

arbal
Posty: 48
Rejestracja: 22 sie 2018, 12:16
Lokalizacja: Toruń
Samochód: Ateca 1.5 TSI Style
Podziękował: 14 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Hamulce piszczą przy cofaniu

Post autor: arbal »

Byłem w piątek w ASO. 22500km na liczniku, model Style 1,5 z jesieni 2018 roku. Zgłosiłem 2 usterki:
1. piszczenie szuranie hamulców
2. piszczenie przy skręcaniu w lewo

Odpowiedź ASo po 1,5h pracy przy samochodzie:
Przejechali się i potwierdzili wszystko co zgłosiłem.
Ad.1 Hamulce stwierdzono, że są w stanie idealnym "jak z fabryki" i po prostu tak mają, że czasem piszczą. Wyczyścili i tyle.
Ad.2 Okazuje się, że są jakieś gumowe elementy, które piszczą przy skręcaniu zarówno w prawo jak i w lewo. Niestety nie pamiętam co dokładnie :) nie znam się na tym. Podobno jest TP na ten problem, który jest znany SEAT'owi i centrala nakazuje tego "nie ruszać". ASO chciało od razu to wymienić i się mocno zdziwili, że centrala nie każe tego ruszać. Po prostu ten materiał tak, ma że zaczyna piszczeć po jakimś czasie i jako, że jest nieosłonięty wpada do niego bród.

Trochę mi ręce opadły, bo w sumie nie można nic z tym zrobić... po prostu trzeba się przyzwyczaić. Czyli kupujesz nowe ciche auto które po 22000km zaczyna piszczeć i to jest według producenta OK...

Kuchar
Posty: 673
Rejestracja: 24 cze 2019, 23:55
Samochód: inne
Podziękował: 15 razy
Otrzymał podziękowań: 29 razy

Re: Hamulce piszczą przy cofaniu

Post autor: Kuchar »

Pytanie czy taka stwierdzona wada jest w świetle prawa legalna i czy faktycznie może zostać nie ruszana?

arbal
Posty: 48
Rejestracja: 22 sie 2018, 12:16
Lokalizacja: Toruń
Samochód: Ateca 1.5 TSI Style
Podziękował: 14 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Hamulce piszczą przy cofaniu

Post autor: arbal »

Poprosiłem o pisemną odpowiedź serwisu i otrzymałem takie coś odnośnie piszczenia hamulców w samochodzie z przebiegiem 22000km:
Usterka piszczenia i szurania przy hamowaniu- powodem tego dźwięku jest delikatna powłoka korozji na tarczy hamulcowej (ściera się przy kilku hamowaniach). Brak uwag do stanu tarcz i klocków hamulcowych. Jedynie wizualnie na tylnych tarczach widać delikatny ślad „odbicia” klocka hamulcowego, który może powodować szuranie przez pierwszy etap jazdy. Producent wymianę takiego układu hamulcowego traktuje jako wymianę nieuzasadnioną.
Czyli generalnie ASO zachowało się bardzo ok i wymieniło by co trzeba ale centrala SEAT zakazuje.

ODPOWIEDZ