Koniec z 2.0 w Seat Ateca, tylko Cupra

Ogólne dyskusje techniczne, opis problemów i usterek oraz ich sposoby ich rozwiązania
root
Administrator
Posty: 731
Rejestracja: 13 lis 2016, 13:58
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Volvo V90
Podziękował: 748 razy
Otrzymał podziękowań: 79 razy

Re: Koniec z 2.0 w Seat Ateca, tylko Cupra

Post autor: root »

Teo pisze:
11 mar 2020, 23:17
@JACA, naprawde nie rozumiesz ? To jest tak proste, ze az jestem ciekaw ile masz lat :)
Prosiłbym o powstrzymanie się z takimi komentarzami.



Sponsor

Re: Koniec z 2.0 w Seat Ateca, tylko Cupra

Sponsor


Teo
Posty: 493
Rejestracja: 30 gru 2018, 0:09
Samochód: 2.0 TSI
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowań: 22 razy

Re: Koniec z 2.0 w Seat Ateca, tylko Cupra

Post autor: Teo »

root pisze:
12 mar 2020, 12:44
Teo pisze:
11 mar 2020, 23:17
@JACA, naprawde nie rozumiesz ? To jest tak proste, ze az jestem ciekaw ile masz lat :)
Prosiłbym o powstrzymanie się z takimi komentarzami.
To wytlumacz jak to jest - ja bylem na tym forum wielokrotnie wprost obrazany i niewielu mialo z tym problem. A tu spytalem tylko skad bierze sie brak wiedzy o podstawowych procesach gospodarczych. Nikogo nie obrazilem.
JACA pisze:
12 mar 2020, 8:16
dla mnie to się nie spina. Widocznie mam inne oczekiwania niż Ty i dla mnie alternatywą nie jest pójscie do Skody jeśli chciałbym TDI.
To jest alternatywa nie dla Ciebie, tylko dla VW Group - bardzo zmyslna i poprawna pod katem procesow gospodarczych. A to ze 5% klientow bedzie mniej zadowolonych przy znacznym spadku kosztow i uwolnieniu mocy produkcyjnych nie ma specjalnego znaczenia dla duzej korporacji. Bo jesli nie kupisz Seata Ateki kiedy wstepnie myslales o analogicznej Skodzie, albo odwrotnie (bo to sa auta prawie identyczne - do "dzis"), to znaczy ze tym bardziej nie kupisz innego auta, ktore jest juz mocno inne od tych dwoch modeli.

Teo
Posty: 493
Rejestracja: 30 gru 2018, 0:09
Samochód: 2.0 TSI
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowań: 22 razy

Re: Koniec z 2.0 w Seat Ateca, tylko Cupra

Post autor: Teo »

Frodo pisze:
12 mar 2020, 12:55
/Niezależnie od tego, że VW lubuje się w dziwnych ograniczeniach.../
Skoda tylko w dieslu spowodowałaby większe poruszenie (nie tylko) w Czechach niż koronawirus! ;)
To byłaby utrata znaczniej części rynku. Zupełnie nierealne w przewidywalnej przyszłości!
Byc moze jest to ruch tymczasowy spowodowany wlasnie łańcuchami dostaw... choroba wie. Moze czesci do silnikow jest obecnioe dosc skonczona ilosc. Poza tym Skoda nadal pozostaje z silnikami 1.5 TSI, wiec jesli ktos koniecznie chce Skode i koniecznie benzynowa, to ma co wybierac. To samo z silnikami diesla w Atece - jesli nie bedzie TDI 2.0, to nadal bedzie i tak 1.6, wiec jest co wybierac.

Krzysiek1979r
Posty: 80
Rejestracja: 09 cze 2018, 20:17
Samochód: Seat Ateca 1.4 TSI 7DSG Xcellence,Audi Q7 3.0TDI
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy

Re: Koniec z 2.0 w Seat Ateca, tylko Cupra

Post autor: Krzysiek1979r »

Tak czytam i czytam ten wątek i się zastanawiam jak to jest. Ktoś coś usłyszał, powtórzył, a tutaj "szaraczki", ja też się do niech wliczam, ustalają strategię dla VAGa :-)

Awatar użytkownika
DarekWa
Posty: 337
Rejestracja: 27 sty 2020, 19:20
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Seat Ateca XC 2.0 TSI 190 KM 4Drive DSG7 (RM20)
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowań: 20 razy

Re: Koniec z 2.0 w Seat Ateca, tylko Cupra

Post autor: DarekWa »

ja przypominam, że ten silnik ginął już nie raz z oferty czasowo. Raz przed Terraco potem WLTP.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka


JACA
Posty: 305
Rejestracja: 30 kwie 2019, 19:15
Lokalizacja: TG
Samochód: Ateca FR 2.0 TSI DSG 4Drive
Podziękował: 180 razy
Otrzymał podziękowań: 52 razy

Re: Koniec z 2.0 w Seat Ateca, tylko Cupra

Post autor: JACA »

Teo pisze:
12 mar 2020, 13:42
To jest alternatywa nie dla Ciebie, tylko dla VW Group - bardzo zmyslna i poprawna pod katem procesow gospodarczych. A to ze 5% klientow bedzie mniej zadowolonych przy znacznym spadku kosztow i uwolnieniu mocy produkcyjnych nie ma specjalnego znaczenia dla duzej korporacji. Bo jesli nie kupisz Seata Ateki kiedy wstepnie myslales o analogicznej Skodzie, albo odwrotnie (bo to sa auta prawie identyczne - do "dzis"), to znaczy ze tym bardziej nie kupisz innego auta, ktore jest juz mocno inne od tych dwoch modeli.
I tu jest właśnie błąd Twojego założenia :lol:
Uwierz mi - to że kupiłem Seata nie znaczy, że kupiłbym Skodę. Po prostu nie podoba mi się jej stylistyka. Proste? Proste :)
Zrozum, ludzie kierują się różnymi kryteriami, czasami kompletnie innymi niż Twoje.
Owszem, swoimi oczekiwaniami mogę skoczyć grupie VW - oni i tak zrobią tak, jaka akurat będzie ich polityka zdobywania rynku, ale czy mogę wyrazić swoją opinię co o tym sądzę, czy niekoniecznie :?:

PS. To, że nie zgadzam się z, jak to nazywasz, "procesami gospodarczymi", nie znaczy, że ich nie rozumiem. Zadałem poniekąd retoryczne pytanie, na które Ty postanowiłeś odpowiedzieć. Cóż.... ;)
--
Jaca

Awatar użytkownika
hetman72
Posty: 194
Rejestracja: 23 paź 2018, 19:52
Lokalizacja: Piła
Samochód: Seat ATECA FR 2.0 TSI DSG 4Drive Biały
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Koniec z 2.0 w Seat Ateca, tylko Cupra

Post autor: hetman72 »

VW jako marka często robi dziwne ruchy, jakby sondował rynek, jak np. z info, że Seat ma być marką Premium.
Nie od dzisiaj wiadomo, że Skoda dostawała często ograniczoną i słabszą paletę silników, natomiast Seat miał mniej elektroniki lub mniej funkcjonalną. I niby wszystko jest OK, ale niedosyt pozostaje.
U mnie w samochodzie brakuje np. gniazdka zapalniczki w bagażniku a tego zrozumieć nie mogę.
I tak robione jest pozycjonowanie marki na siłę, zamiast zdać się na "siły wolnorynkowe".
Seat ATECA FR 2.0 TSI DSG 4Drive Biały

root
Administrator
Posty: 731
Rejestracja: 13 lis 2016, 13:58
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Volvo V90
Podziękował: 748 razy
Otrzymał podziękowań: 79 razy

Re: Koniec z 2.0 w Seat Ateca, tylko Cupra

Post autor: root »

Teo pisze:
12 mar 2020, 13:42
To wytlumacz jak to jest - ja bylem na tym forum wielokrotnie wprost obrazany i niewielu mialo z tym problem. A tu spytalem tylko skad bierze sie brak wiedzy o podstawowych procesach gospodarczych. Nikogo nie obrazilem.
Zarówno ja, jak i Endju, staraliśmy się reagować na wpisy, które przejawiały brak szacunku. Póki co tutaj jest bardzo przyjemnie i chcę, żeby tak pozostało.
Teo pisze:
12 mar 2020, 13:42
A tu spytalem tylko skad bierze sie brak wiedzy o podstawowych procesach gospodarczych. Nikogo nie obrazilem.
Komentarz o młodym wieku sugeruje małą dojrzałość i może zostać odebrany jako niemiły. Stąd moja odpowiedź.

Koniec OT.

ODPOWIEDZ