Wartość ciśnienia w kołach

Ogólne dyskusje techniczne, opis problemów i usterek oraz ich sposoby ich rozwiązania
Awatar użytkownika
sailor 88
Posty: 1380
Rejestracja: 27 maja 2017, 9:33
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Nissan Qashqai E-POWER : był Seat Ateca 1,6TDI
Podziękował: 86 razy
Otrzymał podziękowań: 386 razy

Wartość ciśnienia w kołach

Post autor: sailor 88 »

Odczuwając pewien dyskomfort związany z pracą zawieszenia (twardość), zacząłem szukać eksperymentalnie najbardziej optymalnej wartości.
Okazało się że, jak dla mnie, jest to 2,2 at. Wartość sugerowana na wlepce z ikoną "i", polecana do jazdy komfortowej. Dla mnie wartość zasadnicza tj. 2,5 at. to zdecydowanie za dużo, oczywiście pod warunkiem średniego załadowania samochodu. Polecam sprawdzić organoleptycznie, bo różnica duża.

I jeszcze wisienka na torcie!
Po odebraniu auta z salonu dyskomfort jazdy na nierównościach był tak duży, że mózg podskakiwał w czaszce i obraz drgał przed oczyma.
Nie mogłem wyjść z podziwu, bo na jazdach testowych różnymi wersjami było OK. Odstawiłem auto do garażu z zamiarem udania się następnego dnia do serwisu, bo było już po 18-tej. W domu wymyślałem różne teorie, bo nie dawało mi to spokoju. W końcu postanowiłem sprawdzić rzecz najprostszą tj. ciśnienie w kołach. Udałem się do garażu i co, we wszystkich kołach równo po 3,6 atmosfery!!!!!!!!!. Okazuje się, że na czas transportu wszystkie auta są tak pompowane (blokada kół na lawecie). Ale serwis się nie popisał przy przeglądzie przedsprzedażnym i nie skorygował ciśnienia. Mało tego, zgłosiłem to w serwisie ku przestrodze, na co pan magister inżynier z uśmiechem na twarzy opowiedział mi historię jak to matka z córką odebrały auto z takim ciśnieniem jak ja i jeździły do pierwszego przeglądu uważając, że ten typ tak ma.


...Spieszmy się kochać diesel'e, tak szybko odchodzą...

Sponsor

Wartość ciśnienia w kołach

Sponsor


dario37
Posty: 1138
Rejestracja: 06 maja 2017, 10:28
Lokalizacja: Oława
Samochód: Seat Ateca 1.4TSI /KIA SPORTAGE MHEV 2022 BL
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Wartość ciśnienia w kołach

Post autor: dario37 »

Bardzo słuszna uwaga.Ja równiez sprawdziłem ciśnienie w kołach i było 2.9!Auto było tak twarde jak Kamaz.Po zredukowaniu do 2.2 jezdzi się o niebo lepiej,aczkolwiek zawiecha Ateki jest twarda(to jej uroda),ale mi pasuje. :D :D
Seat Ateca 1.4 TSI DSG7 /KIA SPORTAGE MHEV 2022 BL

Awatar użytkownika
Endrju
Moderator
Posty: 3728
Rejestracja: 11 maja 2017, 0:50
Lokalizacja: Świdwin
Samochód: Seat Ateca FL 1.5 TSI 150KM
Podziękował: 89 razy
Otrzymał podziękowań: 153 razy

Re: Wartość ciśnienia w kołach

Post autor: Endrju »

U mnie od nowości było 2.3 i tak jest więc nie drążyłem tematu.
Jest- Seat Ateca FL 1.5 TSI ACT DSG7 150KM Xperience
Był - Seat Ateca 1.4 TSI ACT DSG7 150KM Xcellence
Obrazek

Awatar użytkownika
Vashu
Posty: 30
Rejestracja: 22 maja 2017, 9:03
Samochód: Ateca Style 1.6 TDI
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Wartość ciśnienia w kołach

Post autor: Vashu »

Hej mialem to samo 2,8 od nowosci. salon wogole tego nie sprawdzil i cholernie bolesnie go ocenilem w ankiecie. auto sie mocno slizgalo.
Ateca Style 1.6 TDI / Full Link / Podgrzewana przednia szyba / Fotele z Czarnej Alcantry / Fabryczny Hak

Darekr
Posty: 58
Rejestracja: 26 kwie 2017, 12:45
Lokalizacja: Wrocław
Samochód: Samoa Orange
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Wartość ciśnienia w kołach

Post autor: Darekr »

u mnie też po 2.9 było wszędzie aż plecy bolały, teraz jeżdżę na 2.4 przód 2.5 tył
Ateca Xcellence | 1.4 TSI 150 KM ACT | DSG |Alcantara Brown | Comfort Assistant Plus | Navi | Full Link | Alarm | Elektryczna klapa

ODPOWIEDZ