Naprawa gwarancyjna za granicą

Ogólne dyskusje techniczne, opis problemów i usterek oraz ich sposoby ich rozwiązania
Rafiner
Posty: 813
Rejestracja: 07 paź 2018, 19:02
Samochód: Seat Ateca 1.5 TSI DSG FR
Podziękował: 87 razy
Otrzymał podziękowań: 82 razy

Naprawa gwarancyjna za granicą

Post autor: Rafiner »

Czy ktoś ma doświadczenia z naprawy auta na gwarancji za granicą. Przykładowo staje nam auto na autostradzie, 1200 km do domu, padło coś, auto ma 16 miesięcy i jest na gwarancji.

Chodzi mi o praktyczne doświadczenia, bo teorie znam.


Ateca 1.5 tsi DSG, Radium Grey, wersja FR + extrasy.

Sponsor

Naprawa gwarancyjna za granicą

Sponsor


Amadeusz
Posty: 188
Rejestracja: 04 sie 2018, 10:59
Samochód: Ateca 1.5TSI Style
Podziękował: 7 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Naprawa gwarancyjna za granicą

Post autor: Amadeusz »

No doświadczenie to mam takie, że jak mi sygnalizacja poziomu oleju wyskoczyła w środku nocy i nie wiedziałem co mam dokładnie dolać to zadzwoniłem na ten numer Seat Assistance +48 61 831 99 99 i Pan bez problemu znalazł mi specyfikacje dla tego modelu, poinstruował co i jak. Tak więc sprawdzone, że są dostępni 24h i zakładam, że uzyskasz niezbędną informację co dalej od nich. Warto mieć numer telefonu zapisany.

Awatar użytkownika
sailor 88
Posty: 1371
Rejestracja: 27 maja 2017, 9:33
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Nissan Qashqai E-POWER : był Seat Ateca 1,6TDI
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowań: 376 razy

Re: Naprawa gwarancyjna za granicą

Post autor: sailor 88 »

Naprawiałem kiedyś VW na gwarancji w Czechach i było super, żadnych problemów, wręcz odwrotnie. Dostałem do wyboru holowanie i naprawa w serwisie Skody (bliżej), lub w serwisie VW (dużo dalej). Wybrałem to pierwsze. Był też okres robienia przeglądów w Czechach, bo cenowo wychodziło dużo korzystniej i obsługa na dużo wyższym poziomie, więc mieszkający blisko granicy chętnie z tego korzystali. Teraz nie wiem jakie są relacje (zmieniłem miejsce zamieszkania).
...Spieszmy się kochać diesel'e, tak szybko odchodzą...

Awatar użytkownika
michal 76
Posty: 571
Rejestracja: 07 maja 2017, 10:04
Lokalizacja: Ostrołęka
Samochód: Seat Ateca 1.4 DSG XCELLENCE 4 Drive VW Passat
Podziękował: 77 razy
Otrzymał podziękowań: 145 razy

Re: Naprawa gwarancyjna za granicą

Post autor: michal 76 »

Rafiner pisze:
28 kwie 2020, 23:56
Czy ktoś ma doświadczenia z naprawy auta na gwarancji za granicą. Przykładowo staje nam auto na autostradzie, 1200 km do domu, padło coś, auto ma 16 miesięcy i jest na gwarancji.

Chodzi mi o praktyczne doświadczenia, bo teorie znam.
Miałem taki przypadek w Chorwacji. Holowanko do serwisu i naprawa. Ale ja napiszę o innej sytuacji sprawdźcie Swoje polisy bo standardowo macie holowanie do najbliższego serwisu ( standard do 50 km), w przypadku próby holowania do domu będzie bolało

Rafiner
Posty: 813
Rejestracja: 07 paź 2018, 19:02
Samochód: Seat Ateca 1.5 TSI DSG FR
Podziękował: 87 razy
Otrzymał podziękowań: 82 razy

Re: Naprawa gwarancyjna za granicą

Post autor: Rafiner »

Dzięki za info. Jeżeli mamy auto na gwarancji, to holowanie do ASO i naprawa gwarancyjna powinna być gratis. Przynajmniej teoretycznie.
Jeśli jest tak jak napisał Sailor88, to jakichkolwiek awarii nie ms się co bać.
Chociaż ja obawiam sie fuszerki, bo auto zza granicy, to nie mają się co przejmować. Poza tym sprawdziłem na street view jak wyglądają ASO na Chorwacji i powiem, że nasze ASO to nie ta liga. U nas z zewnątrz aż miło popatrzeć. Duże przestronne, z chorwackie jak nasze nieautoryzowane.

Poza tym tylko teraz mamy książki elektroniczne i nie wiem czy w bazie mogą mnie znaleźć. Myślę właśnie o trasie do Chorwacji.
Może jeszcze ktoś coś dopisze.
Ateca 1.5 tsi DSG, Radium Grey, wersja FR + extrasy.

Awatar użytkownika
sailor 88
Posty: 1371
Rejestracja: 27 maja 2017, 9:33
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Nissan Qashqai E-POWER : był Seat Ateca 1,6TDI
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowań: 376 razy

Re: Naprawa gwarancyjna za granicą

Post autor: sailor 88 »

Może to warto przeczytać- Chorwacja – przewodnik dla kierowców.-https://mubi.pl/poradniki/chorwacja-prz ... kierowcow/
...Spieszmy się kochać diesel'e, tak szybko odchodzą...

Rafiner
Posty: 813
Rejestracja: 07 paź 2018, 19:02
Samochód: Seat Ateca 1.5 TSI DSG FR
Podziękował: 87 razy
Otrzymał podziękowań: 82 razy

Re: Naprawa gwarancyjna za granicą

Post autor: Rafiner »

Sailor88 byłem tam 6 razy, ale autem na gwarancji pierwszy raz, stad te pytania. Poza tym kolega w zeszłym roku zarżnął skrzynie dct w Fordzie na górskich krętych podjazdach. Sprzęgła mu poszły.
Ateca 1.5 tsi DSG, Radium Grey, wersja FR + extrasy.

JACA
Posty: 305
Rejestracja: 30 kwie 2019, 19:15
Lokalizacja: TG
Samochód: Ateca FR 2.0 TSI DSG 4Drive
Podziękował: 179 razy
Otrzymał podziękowań: 52 razy

Re: Naprawa gwarancyjna za granicą

Post autor: JACA »

Rafiner pisze:
29 kwie 2020, 18:57
Jeżeli mamy auto na gwarancji, to holowanie do ASO i naprawa gwarancyjna powinna być gratis.
Holowanie do ASO w wyniku awarii to jedno, a holowanie po kolizji, wypadku to drugie. Niby to samo a kto inny płaci ;)
--
Jaca

Rafiner
Posty: 813
Rejestracja: 07 paź 2018, 19:02
Samochód: Seat Ateca 1.5 TSI DSG FR
Podziękował: 87 razy
Otrzymał podziękowań: 82 razy

Re: Naprawa gwarancyjna za granicą

Post autor: Rafiner »

Dlatego pytam o gwarancje. Kwestia stłuczki to wiadomo. Masz dodatkowe AC to nie płacisz za holowanie, jak nie to 3500 zł nie twoje. Naprawiać i tak wiadomo ze tylko w Polsce.
Ateca 1.5 tsi DSG, Radium Grey, wersja FR + extrasy.

ODPOWIEDZ