Klimatyzacja, dziwny dźwięk

Ogólne dyskusje techniczne, opis problemów i usterek oraz ich sposoby ich rozwiązania
dstr
Posty: 5
Rejestracja: 07 sty 2020, 19:10
Samochód: Ateca FR 1.5 DSG
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Klimatyzacja, dziwny dźwięk

Post autor: dstr »

Cześć. Atece kupiłem w styczniu tego roku, mam już 5000km i dzisiaj włączyłem klimatyzację dwa razy i za każdym razem tuż po wciśnięciu AC usłyszałem dźwięk, tak jakby ktoś hamował, nie pisk, bardziej takie ocieranie się jednego materiału o drugi. Dźwięk trwa może max 2-3s. Pierwszy raz się spotkałem z takim dźwiękiem klimatyzacji. To normalne?
os. nie, nikt nie hamował jak włączyłem klimatyzację ;)



Sponsor

Klimatyzacja, dziwny dźwięk

Sponsor


Awatar użytkownika
Endrju
Moderator
Posty: 3725
Rejestracja: 11 maja 2017, 0:50
Lokalizacja: Świdwin
Samochód: Seat Ateca FL 1.5 TSI 150KM
Podziękował: 88 razy
Otrzymał podziękowań: 153 razy

Re: Klimatyzacja, dziwny dźwięk

Post autor: Endrju »

Niestety nie jest to normalne, obstawiam że mogło się coś dostać do wirnika i jak włączasz to ociera. Kiedyś miałem liścia i było podobnie jak opisujesz.
Jest- Seat Ateca FL 1.5 TSI ACT DSG7 150KM Xperience
Był - Seat Ateca 1.4 TSI ACT DSG7 150KM Xcellence
Obrazek

Awatar użytkownika
sailor 88
Posty: 1371
Rejestracja: 27 maja 2017, 9:33
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Nissan Qashqai E-POWER : był Seat Ateca 1,6TDI
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowań: 376 razy

Re: Klimatyzacja, dziwny dźwięk

Post autor: sailor 88 »

Endrju pisze:
01 cze 2020, 14:52
Niestety nie jest to normalne, obstawiam że mogło się coś dostać do wirnika i jak włączasz to ociera. Kiedyś miałem liścia i było podobnie jak opisujesz.
Tylko że tak było kiedyś, czyli po włączeniu klimatyzacji elektromagnes ze sprzęgiełkiem spinał koło pasowe z wirnikem sprężarki, obecnie sprężarka pracuje cały czas (wirnik się kręci od uruchomienia silnika), a wydajność jest regulowana elektrozaworem zmieniającym skok tłoczków.
...Spieszmy się kochać diesel'e, tak szybko odchodzą...

Awatar użytkownika
pofsak
Posty: 20
Rejestracja: 17 mar 2020, 16:02
Lokalizacja: Polska
Samochód: Ateca FR
Podziękował: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Klimatyzacja, dziwny dźwięk

Post autor: pofsak »

dstr pisze:
01 cze 2020, 14:47
Cześć. Atece kupiłem w styczniu tego roku, mam już 5000km i dzisiaj włączyłem klimatyzację dwa razy i za każdym razem tuż po wciśnięciu AC usłyszałem dźwięk, tak jakby ktoś hamował, nie pisk, bardziej takie ocieranie się jednego materiału o drugi. Dźwięk trwa może max 2-3s. Pierwszy raz się spotkałem z takim dźwiękiem klimatyzacji. To normalne?
os. nie, nikt nie hamował jak włączyłem klimatyzację ;)
Udało Ci się ogarnąć temat?

U mnie jest nieco podobna sytuacja. Klima po włączeniu przez dobrych kilka sekund dosyć głośno pracuje i nie chodzi tutaj o głośność nawiewu powietrza, tylko o samą pracę tego podzespołu.

ODPOWIEDZ